Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 17-23 червня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від новітніх розробок Укроборонпрому, будівництва метро на Виноградар у Києві та правильного написання назви столиці України у міжнародних аеропортах. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Українська крилата ракета отримала нову голівку самонаведення

Українська крилата ракета Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» отримала нову головку самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Також ракета отримала новий стартовий двигун, що забезпечує більш активне виведення на маршову ділянку польоту, а також крила та рулі більшої площі, які мають підвищити керованість та маневреність Р-360.

2. Дрогобич дивує туристів селфі-точками: що там цікавого

Минулого року Дрогобич визнали найперспективнішим туристичним містом. Ратуша тут не гірша за Львівську. З обов’язкових must-see – колишня в’язниця НКВД, а зараз… університет. Та церква святого Юра, яку дрогобичани купили за сіль. З 13 ст. тут діє найстаріший солевидобувний завод України. Є свій костьол та найбільша на Західній Україні синагога.

Запостити усі селфі можна у 10 Wi-Fi-зонах. Тут розробили онлайн-карту локацій міста, де можна зробити найкращі селфі. Карта була створена ініціативною групою “Дев’ятка”.

3. У Житомирі за 10 млн євро збудують найбільший в країні сміттєпереробний завод

ТОВ «МС Соціальний проект» будуватиме в Житомирі найбільший в Україні завод з переробки відходів потужністю 82 тисяч тонн на рік. Підрядником з реалізації проекту виступить хорватська компанія Тehnix. Загальний обсяг інвестицій у будівництво становитиме 7–10 млн євро.

Житомирський завод перероблятиме несортовані тверді побутові відходи за спеціальною технологією, глибина переробки за якою досягатиме 85–95%.

4. Стало відомо, коли до ЗСУ надійде ракетний комплекс “Нептун”

Ракетний комплекс “Нептун” буде прийнятий на озброєння ЗСУ в наступному році після завершення випробувань, які фінішують до кінця 2019 року.

“До кінця року ми маємо завершити державне випробування ракетного комплексу “Нептун”, який буде прийнятий на озброєння, і з наступного року він увійде в державне оборонне замовлення, і ми замовимо перші комплекси для ЗСУ”, – поінформували в Міністерстві оборони України.

5. ТОП-5 відверто дивних бізнес-ідей від успішних українців

Усе частіше люди кидають буденну нудну роботу і роблять щось незвичайне. Пропонуємо вам підбірку оригінальних ідей для бізнесу, які вже працюють в Україні:

  • Олівці, які проростають
  • Ікра равликів за 50 тисяч гривень
  • Мереживо з яєчної шкаралупи
  • Сумки з винних корків
  • Недовговічні картонні меблі

6. На сайті київського аеропорту можна замовляти товари з Duty Free

Пасажири можуть замовляти товари з магазину Duty free на сайті аеропорту “Київ”. Відтепер мандрівники зможуть ознайомитися з асортиментом товарів магазину, отримати знижку і зробити попереднє замовлення безпосередньо на сайті.

“Надати пасажирам доступ до всіх можливостей і послуг аеропорту важливо ще й тому, що сучасний користувач звик вирішувати всі завдання онлайн. Дізнатися все заздалегідь, планувати час, порівняти ціни і обрати товари – це те, що зможе пасажир за допомогою сайту”, – зазначають в аеропорту. 

7. У Києві на Троєщину запустять швидкісний трамвай

Столична влада веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо запуску “трам-трейну”, який має з’єднати Троєщину з правим берегом Дніпра. “Трам-трейн” – швидкісний трамвай – це різновид транспорту між трамваєм і метро, який по своєму пасажиропотоку може забезпечити повністю вивіз пасажирів з Троєщини, як по лівому берегу, так і на правий берег.

Для початку будівництва метро на Троєщину також ведуться перемовини з міжнародними фінансовими організаціями. Об’єкт оцінюють від 2 до 3 млрд доларів.

8. Як просувається будівництво метро на Виноградар

Роботи з будівництва двох нових станцій метро на житловий масив “Виноградар” у Києві тривають за графіком. Уже виконані роботи зі спорудження перегородки від діючого метрополітену, виконуються роботи з підключення кабелів, роботи з облаштування димовидалення та вентиляції для того, щоб діючий метрополітен міг працювати без зупинок на період будівництва.

Будівництво метро на Виноградар планують завершити до 2021 року. Це передбачено договором, який уклали Київський метрополітен та переможець тендеру на Prozorro ПАТ “Київметробуд” щодо продовження Сирецько-Печерської гілки.

9. Мешканців “хрущовок” переселятимуть у нові квартири з ремонтом

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило новий законопроєкт «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», відповідно до якого спочатку має бути переселення мешканців до нового житла, а вже потім знесення будинку.

Переселяти мешканців застарілих будинків будуть в нові квартири з ремонтом. Також, при необхідності, будуть надавати допомогу при переїзді.

10. Білоруський аеропорт виправив назву столиці України

Білоруський аеропорт “Мінськ” почав писати назви українських міст латиницею, згідно з українською формою назви, замість радянського зразка.

“На табло Національного аеропорту “Мінськ” латиницею столиця України позначена як Kyiv, а Львів – Lviv”, – йдеться у повідомленні.

Наразі назву української столиці почали коректно вказувати у Євросоюзі, а також аеропорти у Будапешті, Німеччині, Канаді, Туреччині, Фінляндії, Литві, Швейцарії, Лондоні та найбільша у світі авіагавань, аеропорт Стамбула.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

В Україні почали виготовляти макове та конопляне борошно

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Агроснаб» виготовила у 2023 році новинку у сегменті не пшеничного борошна, а саме – борошно із макових зерен.

Про це пише Newfood.media.

Зазначається, що макове борошно виготовляють з очищеного і знежиреного маку. Так продукт зберігає корисні речовини та добре засвоюється організмом. 

Борошно – найвищого ґатунку, без ароматизаторів чи шкідливих домішок та із високоякісної української сировини.  

Воно містить харчові волокна, ліпіди, вітаміни Е, PP, D, С, макро- та мікроелементи, такі як Р, К, Са, Na, Mg, Si, Fe, Co, Cu, Zn. Кальцій і магній, приміром, корисні для кістково-м’язової системи, а поліфеноли (антиоксиданти), що містяться у маку, знижують ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Читайте такожВійна та їжа: як логістика перемагала зброю. Розповідає історик Володимир Полторак

Також компанія меле рисове, кокосове, знежирене соєве борошно, гречане, конопляне, білкове соняшникове борошно, виготовляє рослинну клітковину, плодово-ягідні порошки тощо.

Конопляне борошно, як вказує компанія, є натуральним засобом для відновлення складу крові. Продукт багатий на вітаміни, калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і натрій. 

Гречане борошно – унікальна сировина для низькокалорійного печива, хліба та галет. Воно допомагає позбутися зайвої ваги та поліпшити загальне самопочуття.

«Надзвичайно важким для нас був 2022 рік, коли кілька місяців після початку повномасштабної війни ми не працювали – виробництво перебувало у зоні бойових дій», – діляться в компанії.

Після відновлення виробництва з’явилися спонтанні вимкнення електроенергії, які спричиняли поламки обладнання та подальші витрати на ремонти; необґрунтовані блокування податкових накладних; зростання цін на витратні матеріали та логістику. Тому усі зусилля бути спрямовані на стабілізацію ситуації.

На сьогодні ринок борошна та харчових добавок поступово стабілізується. Хоча ціни на витратні матеріали, електрику та логістику продовжують рости.

Нагадаємо, 13 українських сирів визнали кращими у світі на міжнародному конкурсі в Норвегії.

Також ми розповідали, що український виробник почав створювати цукати з кабачків.

Фото: harch.tech.

Читати далі

Суспільство

Дружина з фронту підтримує пораненого чоловіка (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Він — на реабілітації, а вона — на фронті. Це історія подружжя Олександрових, які вдвох стали на захист України.

Про історію, яка надихає та додає віри, розповідає ШоТам.

В’ячеслав та Світлана разом 28 років. Поки В’ячеслав бив окупантів, Світлана як військова кухарка готувала для воїнів.

9 червня 2023 в районі Бахмута В’ячеслав з побратимами потрапив під ворожий мінометний вогонь. Поранений, з турнікетом на нозі повз кілька кілометрів, а ворог намагався добити його з дрона.

Евакуювавшись, В’ячеслав зняв турнікет, але було вже надто пізно — ногу довелось ампутувати. Поранену руку лікарі змогли вберегти, втім, вона лишилася нерухомою.

Захисник усе ще без протеза на нозі, бо перші кроки треба робити за допомогою милиць і рук. Та фізіотерапевти центру «НЕЗЛАМНІ» щодня з ним працюють, і ці заняття дають перші результати.

Функції руки наразі вдалося відновити на 30%, і В’ячеслав уже може підіймати легкі предмети!

З дружиною В’ячеслав поки що бачиться лише через екран смартфона, адже кохана на службі. Воїн впевнений: спільно вони здолають все та разом зустрінуть Перемогу.

Читайте такожЯк в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

Нагадаємо, захисник після втрати ноги повернувся на фронт і боронить Україну на протезі.

Також ми повідомляли, як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.

Читати далі

Суспільство

В України максимально спростили встановлення міні-ТЕЦ під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кабінет міністрів спростив процедуру розміщення Міні-ТЕЦ або ж когенераційних газопоршневих установок. Тепер їх можна буде встановити без проходження низки дозвільних процедур.

Про це повідомили у телеграм-каналі прем’єр-міністра України.

«Ці установки створять резерв потужності на випадки екстреного відключення електропостачання й водночас децентралізують генерацію», — йдеться у дописі.

Зазначається, що установки необхідні для забезпечення безперебійного електроживлення шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури.

Читайте також«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Шмигаль повідомив, що завдяки співпраці з USAID до кінця 2023 року Україна має отримати 69 установок малої та середньої потужності і вже цієї зими Україна матиме позитивний результат від їхньої експлуатації.

Про Міні-ТЕЦ

Когенерація — це енергоефективний процес, який передбачає одночасне виробництво електричної й теплової енергії.

На відміну від великих централізованих електростанцій, які також використовують комбіноване виробництво електрики і тепла (ТЕЦ), когенерація — метод, який застосовується на об’єктах розподіленої енергетики (міні-ТЕЦ) — власних електростанціях на підприємствах, інфраструктурних та житлових об’єктах.

Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.

Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.

Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: eurodiesel.com.ua.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Це було так неочікувано. Воно як бахнуло, то мене оглушило. Коли глянув на ногу, то...

Суспільство4 години тому

У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес

Вчителька Ольга Рясна понад 30 років ходила на роботу через дорогу від свого дому й...

Суспільство5 години тому

Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Якби пес Боні зміг сказати хоча б одне слово людською мовою, то це було б...

Суспільство6 години тому

«Якби можна було, я б виткала великий рушник, аби вберегти Україну». Як майстриня із Сумщини понад сорок років береже давнє кролевецьке ткацтво

Через руки цієї жінки пройшли тисячі кілометрів витканих рушників. Людмила Минтус — ткаля з містечка...

РЕКЛАМА: