Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
956613938 956613938

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 13 – 19 травня. Робочий тиждень приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від українки, яка здійснила прорив у математиці, до нових українських ракет. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Українська вчена здійснила унікальне відкриття в математиці

Українська вчена-математик Марина В’язовська зі своєю командою розв’язала математичне рівняння, яке вирішує, як розміщується у 8- та 24-вимірних просторах нескінченна кількість точок, що відштовхуються одна від одної.

Марина В’язовська працює у Швейцарському федеральному технологічному інституті, у 2016 році отримала одну з найпрестижніших математичних нагород світу – “Премію Салема”. Комісія присудила їй цю нагороду за відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8- та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм. Над розв’язанням цієї задачі вчені працювали кілька століть. Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

2. У метро Харкова запустили новий поїзд: як він виглядає?

У Харкові на Холодногірській лінії метро запустили новий поїзд. Вартість всього складу – це два головних вагони і три проміжних – близько 50 млн грн.

У п’яти вагонах типу Еж-3 зробили повне оновлення інтер’єру, відремонтували несучі конструкції, провели заміну застарілого і встановили нове устаткування, в тому числі системи автоматичного пожежогасіння, відеоспостереження та очищення повітря в вагонах. Також поліпшено умови роботи в кабінах машиніста. Подбали також про інклюзивність.

3. В українській армії з’явилась єгерська бригада

Для посилення оборони на північному напрямку в Збройних силах України створили окрему єгерську бригаду, яка постала із 61-ї бригади Корпусу резерву. 

Підрозділи бригади призначені для ведення бойових дій у лісовій та болотистій місцевості та комплектуються лише військовослужбовцями контрактної служби, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких має спорідненість зі специфікою бригади (мисливці, єгеря, співробітники лісових господарств).

4. Як в Україні заробити мільйон гривень на спаржі

Як заробити на 1 га спаржі 1 000 000 гривень? Знає Петро Григор’єв – найбільший виробник спаржі в Україні. Щоб заробити мільйон, в один гектар землі треба буде вкласти $8000. Ранньою весною висаджуємо рядками на глибину 30 см. Спаржа не любить рости понад 4 штуки на 1 м². Поливаємо невеликими порціями, проте систематично. Рихлимо після кожного поливу. Вже на другий рік ніжні паростки зрізаємо, і в продаж.

За 1 кілограм в Україні дають 150-220 гривень. Врожайність з гектара – 5 000 кілограмів. Отримуємо 1 000 000 гривень і розширяємо володіння!

5. У Житомирі встановили “сонячне” дерево

У реконструйованому сквері в центральній частині Житомира встановили «сонячне дерево» – це конструкція з сонячними батареями, від якої можна заряджати телефони.

Залишилось змонтувати usb-зарядки та wi-fi доступ до мережі на автономному «сонячному дереві». Доступ можна буде сплачувати самостійно на радість всім користувачам через вказаний номер.

6. Нова українська зброя пройшла повний цикл випробувань

«Старокраматорський машинобудівний завод» показав танкову гармату власного виробництва під час «Ліги оборонних підприємств України», що проходить у Києві.

Гармата пройшла повний цикл випробувань, витримала настріл у 700 підкаліберних снарядів з підтвердженням усіх інших вимог. Завод заявляє про готовність виробляти всю лінійку артилерійських стволів від 122 до 155 мм, як гладкоствольних, так і нарізних.

7. У Житомирі платитимуть за проїзд по-новому

У комунальних автобусах, тролейбусах та трамваях Житомира впровадили послугу SMS-оплати за проїзд, яка доступна для користувачів мобільних операторів Київстар, lifecell та Vodafone. Незалежно від того, яким оператором користується людина, вона зможе за тим самим принципом здійснити оплату вартості проїзду в комунальному транспорті.

Сервіс дуже простий. У громадському транспорті розміщені інформаційні листівки з інструкціями, як ним користуватися. Для оплати проїзду пасажирам достатньо на короткий номер 877 відправити SMS-повідомлення з номером маршруту, після чого він отримує підтвердження про оплату та перевірочний код.

8. Громада проти реформаторки. Історія Введенської сільради

Ганна Геращенко з Нідерландів повертає до життя рідне село на Харківщині – вона сільський голова. До того, як ступити на політичну стежку, Ганна жила з чоловіком і трьома дітьми у містечку поблизу Амстердама. І залишалась би жити і досі, якби не боліло серце за рідну країну.

Ганна встановила контейнери для роздільного збору сміття і працює над тим, аби виловлювати тих, хто тишком нишком намагається викинути мішки зі сміттям десь у лісі.  За виручені кошти від переробки сміття Ганні вдалось облаштувати дитячий майданчик та облагородити територію.

9. Київ потрапив до ТОП-10 наймальовничіших міст світу

Столиця України потрапила до рейтингу наймальовничіших міст світу за думкою газети The Guardian. Читачі газети відзначили Київ за контрастні краєвиди.

“Церква Св. Андрія в пастельних тонах, на вершині крутого пагорба в історичному Подільському районі Києва з чудовою архітектурою періоду бароко. Але те, що дійсно виокремлює цю церкву серед інших – це те, що вона є оглядовою платформою, яка відкриває краєвиди міста на 360 градусів. Ви можете дивитися вниз на барвисті старі будинки, купольні церкви і бруковану вулицю, відому як Андріївський узвіз, а потім обернутися, щоб побачити річку та сучасне місто”, – йдеться в публікації.

10. Нова деталь української ракети “Циклон-4” успішно пройшла випробування

На державному підприємстві «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» успішно провели випробування деталі нової ракети-носія «Циклон-4».

На вібраційно-функціональних випробуваннях головного обтічника ракети-носія «Циклон-4» були присутні представники канадської компанії «Maritime Launch Services Ltd», що будує космодром для запуску цієї ракети-носія.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо6 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...