Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
956613938 956613938

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 13 – 19 травня. Робочий тиждень приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від українки, яка здійснила прорив у математиці, до нових українських ракет. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Українська вчена здійснила унікальне відкриття в математиці

Українська вчена-математик Марина В’язовська зі своєю командою розв’язала математичне рівняння, яке вирішує, як розміщується у 8- та 24-вимірних просторах нескінченна кількість точок, що відштовхуються одна від одної.

Марина В’язовська працює у Швейцарському федеральному технологічному інституті, у 2016 році отримала одну з найпрестижніших математичних нагород світу – “Премію Салема”. Комісія присудила їй цю нагороду за відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8- та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм. Над розв’язанням цієї задачі вчені працювали кілька століть. Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

2. У метро Харкова запустили новий поїзд: як він виглядає?

У Харкові на Холодногірській лінії метро запустили новий поїзд. Вартість всього складу – це два головних вагони і три проміжних – близько 50 млн грн.

У п’яти вагонах типу Еж-3 зробили повне оновлення інтер’єру, відремонтували несучі конструкції, провели заміну застарілого і встановили нове устаткування, в тому числі системи автоматичного пожежогасіння, відеоспостереження та очищення повітря в вагонах. Також поліпшено умови роботи в кабінах машиніста. Подбали також про інклюзивність.

3. В українській армії з’явилась єгерська бригада

Для посилення оборони на північному напрямку в Збройних силах України створили окрему єгерську бригаду, яка постала із 61-ї бригади Корпусу резерву. 

Підрозділи бригади призначені для ведення бойових дій у лісовій та болотистій місцевості та комплектуються лише військовослужбовцями контрактної служби, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких має спорідненість зі специфікою бригади (мисливці, єгеря, співробітники лісових господарств).

4. Як в Україні заробити мільйон гривень на спаржі

Як заробити на 1 га спаржі 1 000 000 гривень? Знає Петро Григор’єв – найбільший виробник спаржі в Україні. Щоб заробити мільйон, в один гектар землі треба буде вкласти $8000. Ранньою весною висаджуємо рядками на глибину 30 см. Спаржа не любить рости понад 4 штуки на 1 м². Поливаємо невеликими порціями, проте систематично. Рихлимо після кожного поливу. Вже на другий рік ніжні паростки зрізаємо, і в продаж.

За 1 кілограм в Україні дають 150-220 гривень. Врожайність з гектара – 5 000 кілограмів. Отримуємо 1 000 000 гривень і розширяємо володіння!

5. У Житомирі встановили “сонячне” дерево

У реконструйованому сквері в центральній частині Житомира встановили «сонячне дерево» – це конструкція з сонячними батареями, від якої можна заряджати телефони.

Залишилось змонтувати usb-зарядки та wi-fi доступ до мережі на автономному «сонячному дереві». Доступ можна буде сплачувати самостійно на радість всім користувачам через вказаний номер.

6. Нова українська зброя пройшла повний цикл випробувань

«Старокраматорський машинобудівний завод» показав танкову гармату власного виробництва під час «Ліги оборонних підприємств України», що проходить у Києві.

Гармата пройшла повний цикл випробувань, витримала настріл у 700 підкаліберних снарядів з підтвердженням усіх інших вимог. Завод заявляє про готовність виробляти всю лінійку артилерійських стволів від 122 до 155 мм, як гладкоствольних, так і нарізних.

7. У Житомирі платитимуть за проїзд по-новому

У комунальних автобусах, тролейбусах та трамваях Житомира впровадили послугу SMS-оплати за проїзд, яка доступна для користувачів мобільних операторів Київстар, lifecell та Vodafone. Незалежно від того, яким оператором користується людина, вона зможе за тим самим принципом здійснити оплату вартості проїзду в комунальному транспорті.

Сервіс дуже простий. У громадському транспорті розміщені інформаційні листівки з інструкціями, як ним користуватися. Для оплати проїзду пасажирам достатньо на короткий номер 877 відправити SMS-повідомлення з номером маршруту, після чого він отримує підтвердження про оплату та перевірочний код.

8. Громада проти реформаторки. Історія Введенської сільради

Ганна Геращенко з Нідерландів повертає до життя рідне село на Харківщині – вона сільський голова. До того, як ступити на політичну стежку, Ганна жила з чоловіком і трьома дітьми у містечку поблизу Амстердама. І залишалась би жити і досі, якби не боліло серце за рідну країну.

Ганна встановила контейнери для роздільного збору сміття і працює над тим, аби виловлювати тих, хто тишком нишком намагається викинути мішки зі сміттям десь у лісі.  За виручені кошти від переробки сміття Ганні вдалось облаштувати дитячий майданчик та облагородити територію.

9. Київ потрапив до ТОП-10 наймальовничіших міст світу

Столиця України потрапила до рейтингу наймальовничіших міст світу за думкою газети The Guardian. Читачі газети відзначили Київ за контрастні краєвиди.

“Церква Св. Андрія в пастельних тонах, на вершині крутого пагорба в історичному Подільському районі Києва з чудовою архітектурою періоду бароко. Але те, що дійсно виокремлює цю церкву серед інших – це те, що вона є оглядовою платформою, яка відкриває краєвиди міста на 360 градусів. Ви можете дивитися вниз на барвисті старі будинки, купольні церкви і бруковану вулицю, відому як Андріївський узвіз, а потім обернутися, щоб побачити річку та сучасне місто”, – йдеться в публікації.

10. Нова деталь української ракети “Циклон-4” успішно пройшла випробування

На державному підприємстві «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» успішно провели випробування деталі нової ракети-носія «Циклон-4».

На вібраційно-функціональних випробуваннях головного обтічника ракети-носія «Циклон-4» були присутні представники канадської компанії «Maritime Launch Services Ltd», що будує космодром для запуску цієї ракети-носія.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: