Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Тест: Чи дружите ви з українською Конституцією?

Опубліковано

0%

1. Ну що ж, почнемо. Як гадаєте, яке слово найчастіше згадується в Основному законі?

Правильно! Неправильно!

Загалом текст Конституції України має 14 461 слово, і найчастіше там у різних відмінках зустрічається слово Україна — 451 раз.

2. Продовжуємо. Що або кого Конституція називає основним національним багатством?

Правильно! Неправильно!

Як не дивно, це не про людей. Особливо охороняти держава повинна саме землю, пише Основний закон. А ще гарантувати право власності на неї. Ось чому останнім часом стільки розмов про право людини на продаж землі — треба виконувати вимоги Конституції.

3. Хто в Україні, на вашу думку, є власником повітря, води та природних ресурсів?

Правильно! Неправильно!

Ми, українці, — володарі природи, яка є на території України. Конституція пише, що вже від нашого імені права власника виконують органи влади.

4. А чи знали ви, що в Конституції сьогодні досі прописана певна заборона для жінок. На що саме?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, до 2017 року жінки не мали права бути, наприклад, водійками вантажівок, водолазами чи пожежницями. Але згодом влада скасувала перелік із приблизно 450 «чоловічих» професій, тож фактично ця стаття Основного закону зараз не працює.

5. Що Конституція пише про мови міжнародного спілкування?

Правильно! Неправильно!

Основний закон пише, що держава повинна «сприяти» вивченню іноземних мов. Але про викладання їх у школі там не йдеться. Також гарантує вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин.

6. Зазвичай про своїх непрацездатних батьків піклуються діти. А чи повинні вони це робити, згідно з Конституцією?

Правильно! Неправильно!

Все за бумерангом: спочатку батьки зобов'язані утримувати дітей до їхнього повноліття, а потім вже діти мають піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Натомість держава має охороняти сім’ї, дитинство, материнство і батьківство.

7. Конституція пише, що наші телефонні розмови або листування можуть прослухати/прочитати. У якому випадку?

Правильно! Неправильно!

Основний закон дійсно гарантує нам таємницю кореспонденції. Однак суд може дозволити її переглянути, якщо це допоможе розкрити злочин, і, що важливо, іншого способу більше немає.

8. А ще в Основному законі автори прописали, що українцям потрібно попереджати про плани провести акції чи протести. У які терміни?

Правильно! Неправильно!

Українцям дозволяють збиратися на акції мирно та без зброї, однак повідомити місцеву владу про це потрібно «завчасно». Наскільки наперед, Основний закон не пише. Однак Конституційний суд у 2001 році пояснив, що це мають бути «прийнятні строки, що передують даті проведення» зібрань.

9. Як гадаєте, чи допускає Конституція позбавлення людини життя?

Правильно! Неправильно!

Наше життя — невід’ємне, пише Основний закон. Тому нікого не можна свавільно позбавити життя, а його захищати — це обов'язок держави та право самих людей.

10. І останнє: що точно варто святкувати на рівні держави?

Правильно! Неправильно!

Основний закон пише, що день ухвалення Конституції України є державним святом. Про жодну іншу подію в документі не згадується. Тому не будемо порушувати норми Конституції й ну ж бо сьогодні святкувати.

Тест: Чи дружите ви з українською Конституцією?
Ви часом не іноземець, який щойно дізнався по те, що є така країна — Україна, і в неї є своя Конституція? Якщо ж ні, вам точно час взятися за вивчення Основного закону, щоб ненароком не порушити його норми. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності.
Що ж, друже, результати не тішать. Саме час братися за Основний закон і хоча б раз в житті його прочитати. Запевняємо, ви знайдете там багато корисного і важливого, й нарешті знатимете, на що маєте права та чим зобов’язані своїй країні.
Ваших знань достатньо для того, щоб орієнтуватися у своїх правах як громадянина України. Хоча багато тонкощів ви ще не знаєте. Чим сьогоднішнє свято не привід відкрити Конституцію та трішки її прочитати? Гарантуємо, це точно піде вам на користь.
День Конституції ви точно не пропускаєте, адже з повагою ставитеся до Основного закону України, знаєте свої права і вмієте їх довести. Звичайно, гуру «конституційознавства» вас не назвеш, але у життєвих ситуаціях точно не розгубитеся.
Неймовірно! Схоже на те, що ви — правник, який вечорами замість книг та фільмів вивчає Конституцію, а декларування віршів замінює на розповідь напам’ять 161 статті. Вгадали ми чи ні, але Основний закон Ви точно знаєте на відмінно. Сідайте, 5!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

“У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Опубліковано

В Україні вийшов документальний фільм “У пошуках Ніки” режисера Станіслава Капралова. Ця стрічка розповідає про дії росіян щодо тварин та порятунок чотирилапих під час повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Про кінострічку

Історія створення

На початку повномасштабної війни ідея зняти стрічку прийшла до Станіслава Капралова. Під час евакуації його собаки Ніки, коли вона злякалася вибухів і втекла, режисер особисто переконався, наскільки багато злочинів щодо тварин вчинила російська армія на Київщині.

Це вразило його, і Капралов вирішив зосередитися на документуванні цих подій по всій країні через історію невинних істот, щоб показати світу нелюдяність російських дій.

Документальна стрічка

Знімальна група зафіксувала понад 50 годин унікальних та складних матеріалів. Вони були першими, хто прибув з камерами на звільнені території Бучі та Ірпеня, а також організували евакуацію тварин під час обстрілів на Харківщині. Самі зйомки виявилися надзвичайно важкими, оскільки знімальна група декілька разів опинялася під обстрілом російських окупантів.

Фільм “У пошуках Ніки” розкриває жахливі історії про вбитих домашніх собак, коней, яких згоріли живцем, та розстріляних страусів, кого окупанти вбивали заради розваги. Одночасно стрічка також розповідає про героїзм українців. Разом з волонтерами знімальній групі вдалося врятувати сотні тварин і евакуювати десятки з них за кордон.

Читатати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Премʼєра фільму

У листопаді фільм “У пошуках Ніки” вперше з’явився на екранах у Нью-Йорку під час фестивалю DOC NYC, а в березні його презентували на програмі швейцарського фестивалю FIFDH Geneva. Цього літа стрічку планують показати на великому азійському з’їзді Green Asia Network у Південній Кореї, де зберуться провідні зоозахисники та екологи світу.

Права на показ фільму вже придбали Латвія, Південна Корея, Японія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Норвегія, Австрія, Франція, Бельгія та країни Середнього Сходу. Зараз також триває фінальний етап переговорів з однією з найбільших стрімінгових платформ.

Українці ж зможуть подивитися фільм “У пошуках Ніки” безоплатно. Стрічка доступна до перегляду в ютубі.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Також ми повідомляли, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Читати далі

Технології

За добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн

Опубліковано

Українці придбали військові облігації на суму 30 046 542 гривні за одну добу.

Про це пише міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Це еквівалентно понад 30,000 облігаціям. Найбільш популярними серед них стали “Ялта”, “Нова Каховка” та “Сімферополь”.

Усього українці придбали вже понад 4 мільйони облігацій і заробили на цьому більш ніж 94 мільйони гривень. На ці кошти держава, зокрема, купує амуніцію для військових, платить їм і медикам зарплати, додає Федоров.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Військові облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Нагадаємо, як медійникам отримати генератори та павербанки.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: