Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У КПІ відкрили дослідницьку embedded-лабораторію

Опубліковано

У вівторок, 25 лютого, на факультеті електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського за підтримки ІT-компанії GlobalLogic Ukraine відкрили навчально-наукову лабораторію «КПІ – GlobalLogic Україна».

Про це повідомили у пресслужбі навчального закладу.

Зазначається, що у новій обладнаній лабораторії студенти вивчатимуть технології проектування embedded systems (вбудованих систем) – одного із найскладніших ІТ-напрямків, який займається розробкою вбудованих рішень та програмного забезпечення для них, наприклад, медичних пристроїв, різноманітних автомобільних додатків, систем комп’ютерного зору, бортових комп’ютерів тощо.

Наголошується, що для компанії GlobalLogic Ukraine створення такої лабораторії – це інвестиція у навчання своїх майбутніх працівників та розвиток індустрії в Україні загалом.

Про embedded

За останні 5 років кількість embedded-інженерів в Україні збільшилась майже в 2 рази, проте їхня частка на ринку в 2019 році – всього 2,9% від загальної кількості технічних фахівців.

Незважаючи на те, що за останні 5 років індустрія зростала на 20-25% щорічно, кількість інженерів по галузях збільшується нерівномірно. Так, частка embedded-розробників серед усіх технічних фахівців ледь перевищувала 3%, в той час як більш активно розвивалася веб-розробка, а також розробка додатків та ігор.

Така ж тенденція спостерігається скрізь. В світі близько 315 тисяч профілів розробників вбудованих систем. При цьому більше половини з них (156 тис.) перебувають у США, Індії та Німеччині. Для порівняння, в LinkedIn зареєстровано близько 2,5 тис. українських embedded-розробників (менше 1%). GlobalLogic співпрацює з понад 900 українськими інженерами з досвідом розробки вбудованих систем.

Про лабораторію

На створення лабораторії у КПІ компанія GlobalLogic Ukraine виділила майже 700 тисяч гривень та необхідне обладнання.

Простір поділений на дві частини: перша – спеціалізований комп’ютерний клас на 25 місць + 1 місце викладача. Тут студенти займатимуться програмуванням на операційній системі Linux.

Читайте також: Слов’янський супергерой на сторожі чистого повітря: Як підлітки на сході України дбають про екологію

Друга частина – є зоною прототипування на 5 місць з сучасним контрольно-вимірювальним обладнанням (500 МГц-осцилографи, функціональні генератори, джерела живлення та паяльні станції), за допомогою якого можна буде провести налагодження embedded-розробки та втілити свій код в життя на базі Embedded Starter Kit – платформи, створеної у межах навчального проекту GlobalLogic Education.

Це базовий електронний модуль, який доповнено периферією – сенсорами, дисплеєм та іншими компонентами, необхідними для розробки вбудованих рішень. З таким арсеналом обладнання студенти можуть створити повністю готовий продукт.

Наприклад, прототип системи розумного будинку з автоматичним поливанням квітів, датчиками терморегуляції і вимірювання рівня шкідливих газів або систему моніторингу стану водія, яка сигналізує, що водій відволікся на дзвінок телефону чи заснув за рулем. Ці системи створені саме на базі Embedded Starter Kit і саме таким розробкам навчатимуть КПІ-шників.

Читайте також: Мечі, щити, обладунки: як “Кузня фантазій” робить зброю для українського кіно

Зараз у створеній лабораторії впроваджуються два навчальні курси для студентів кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури:

  • перший з них є створений спільно з інженерами компанії GlobalLogic Ukraine курс «Embedded Linux»,
  • другий – присвячений вивченню технологій проектування вбудованих систем на основі платформи Embedded Starter Kit. Дещо пізніше обидва курси планують зробити вибірковими дисциплінами для усіх студентів факультету електроніки.

Нагадаємо, раніше у КПІ відкрили першу в Україні віртуальну лабораторію.

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

Суспільство

В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Опубліковано

27 березня, у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Про це повідомляє МКІП.

фото: МКІП

Про історичну памʼятку

Презентована артефактом є кам’яною плитою вагою 60 кілограмів, що служила прикрасою фасаду невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у період другої половини 12 – першої половини 13 століть.

фото: МКІП

Генеральний директор Національного музею історії України, Федір Андрощук, підкреслив унікальність цієї пам’ятки, яка свідчить про існування білокам’яної церкви часів Русі, що не збереглася до наших днів. На плиті зображено святого Дмитра, шанованого у Греції, Болгарії та на Русі, що свідчить про місцеве виконання різьблення цього артефакту.

Читати також: Амеліна, Жадан, Андрухович та інші митці: українцям пропонують безкоштовно послухати поезію “дім”

У національному музеї історії України зберігається близько 9 тисяч археологічних предметів, які були передані в рамках різних кримінальних проваджень. Кількість цих артефактів значно перевищує обсяг, що надійшов до фондів музею за останні 40 років.

Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому“, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться відновлення історичних вивісок.

Також ми повідомляли, що в Києві на Андріївському узвозі приводять до ладу історичну пам’ятку.

фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Опубліковано

Вночі в межах Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей в результаті роботи ППО було збито 26 шахедів.

Про це повідомляють Повітряні сили України.

Також зазначається, що в ніч на 28 березня рф атакувала Україну, використавши:

  • три крилаті ракети Х-22;
  • протирадіолокаційну ракету Х-31П (з акваторії Чорного моря);
  • зенітна керована ракета С-300 (Донеччина);
  • 28 ударних БпЛА “Шахед”.

Більшість цілей знищено силами та засобами мобільних вогневих груп Сил оборони України. Також до відбиття повітряного нападу залучилась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та засоби РЕБ.

Читати також: На конкурс “Варто почати власну справу” подалося 219 ветеранів

Про Повітряні Сили України

Повітряні сили ЗСУ – вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, що за ніч сили ППО знищили 10 з 13 “шахедів”.

Також ми повідомляли, що для студентів-журналістів проведуть тренінговий курс з медіаграмотності.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: