Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Створили перший український стабілізатор для легкої бронетехніки

Опубліковано

Уперше в Україні створили вітчизняний аналоговий стабілізатор озброєння для легкої бронетехніки. Над ним працюють фахівці Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче об’єднання «Київський завод автоматики», повідомляє armyinform.com.ua.

Загалом на базі таких приладів створено лінійку цифрових стабілізаторів — СВУ-500-3Ц, СВУ-500-3Ц-01, СВУ-500-4Ц, СВУ-500-4Ц-01 й інших для озброєння сучасної бронетехніки: БТР-3ДА, БТР-4Е1, БМП-1М та їхніх модифікацій.

У чому “перемога”?

Вагомий здобуток — створення підприємством сучасного малогабаритного датчика кутової швидкості. У розробці немає обертових частин, які є в електромеханічних гіротахометрах. Це подовжує строк служби приладу, надійність експлуатації, а час готовності до роботи скорочується до 1,5 с замість 2 хв, необхідних для розгону гіротахометрів.

 

Застосування в розробці сучасної мікропроцесорної техніки дало змогу отримати вихідну інформацію з датчика у цифровому вигляді й передавати її на обчислювач блоку управління стабілізатором завадостійкими лініями зв’язку. У новому стабілізаторі вдвічі менші мінімальні швидкості наведення (з 0,07 до 0,02°/с) та плавності наведення на мінімальних швидкостях (з 0,8 до 0,3 т. д. (1 тисячна дистанції дорівнює 3,6 кут. хв). Завдяки застосуванню нового двигуна підвищеної потужності збільшено швидкість наведення до 40-45°/с.

Переведення стабілізатора повністю на цифрову основу (блоки, лінії зв’язку) дало змогу зменшити масо-габаритні показники з 70 до 40 кг.

Які переваги?

Запроваджено надійнішу систему діагностичного контролю на відмову приладів, блоків, вузлів і стабілізатора загалом, уведено режим захисту привідних двигунів механізмів повороту та підйому від перевантажень. Повна інформація про роботу окремих приладів стабілізатора й виконання ним певних режимів виводиться на дисплеї пультів керування.

Читайте також: В Україні випробували Бтр-4Е із системою кругового огляду

Особливо важливо, що вдвічі зменшено серединну похибку стабілізації. Зі свого боку це підвищує вірогідність ураження цілі з першого пострілу.

“Наведені переваги стабілізатора зрештою приводять до підвищення маневреності, швидкодії в керуванні блоком озброєння з відпрацювання цілі. Не дають шансу противникові першим виконати постріл і наражати бронетехніку й екіпаж на додаткову небезпеку. Постріл із сучасної легкої бронемашини повинен відповідати нормам, запровадженим у важкій бронетехніці, — один постріл — одна вражена ціль”, — зазначив голова правління ПАТ «НВО «Київський завод автоматики» Сергій Маляров.

Розроблення нового датчика кутової швидкості та стабілізатора з його використанням тривало два роки. Виріб уже пройшов заводські стендові випробування, на черзі — випробування безпосередньо на бронетехніці у польових умовах.

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі

Технології

Мінцифри та Amazon підписали меморандум для розвитку хмарних технологій в Україні

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації підписало з технологічним гігантом Amazon (AWS) меморандум про взаєморозуміння щодо прискорення цифрової трансформації та впровадження інновацій в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

Підписи поставили міністр Михайло Федоров та директор з цифрових трансформацій у державному секторі Amazon (AWS) Ліам Максвелл.

 

Меморандум передбачає, що українські навчальні заклади зможуть приєднатися до професійного курсу AWS Academy з навчання хмарних технологій.

Крім того, йдеться про програму AWS Activate, яка надає засновникам стартапів допомогу у вигляді безкоштовних інструментів для розвитку бізнесу, ресурсів на використання хмарних сервісів AWS, навчальних програм і консультацій експертів.

Також Amazon Web Services допомагатиме Мінцифри в питаннях модернізації ІТ-систем і політики у сфері хмарних технологій.

Читайте такожУ Харкові підприємець встановив СЕС на даху дитячого будинку

Федоров заявив, що співпраця з AWS – це позитивний сигнал іншим великим міжнародним компаніям та брендам про те, що в Україну можна і потрібно заходити.

За його словами, міністерство намагається асоціювати Україну з цифровим проривом, а розвиток хмарних технологій є пріоритетом, оскільки це дозволить знизити ризики корупції на закупівлях обладнання, суттєво зменшить витрати з бюджету та пришвидшить впровадження інновацій у державі.

Нагадаємо, Мінцифри підготувало добірку цифрових послуг для подорожей за кордон.

Як ми повідомляли раніше, в Україні відкрили дані про VIN-коди зареєстрованих авто для захисту від шахраїв.

Головне фото: itc.ua.

Читати далі