Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 0997 1557141246 5472x3648 1 0 img 0997 1557141246 5472x3648 1 0

Суспільство

Стартував перший в Україні Форум військових письменників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові розпочався перший в Україні Всеукраїнський форум військових письменників, який об’єднав понад два десятки письменників із Львівщини та інших областей України. Про це повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Форум розпочався зі зустрічі в Італійському дворику із письменниками, які пишуть на сучасну військову тематику. Відтак, кожен охочий міг познайомитись та поспілкуватись з авторами.

Що розповідають автори про свої твори

Серед авторів-презентантів – кіборг Олександр Терещенко. Герой втратив праву руку та кисть лівої та отримав численні поранення рятуючи товаришів у Донецькому аеропорті. Свої спогади та життя опісля військовий виклав у книзі “Життя після 16:30”.

“Отримав поранення у жовтні 2014 року у Донецькому аеропорту, намагався витягнути гранату, яка залетіла в укріплення, і вона розірвалась у мене в руках. Книга складається із коротеньких оповідань – це життєві ситуації в які я попадаю. «16:30» – це ті цифри, які написали мені ж моєю кров’ю, коли накладали жгути, щоб знати коли їх знімати. Це книга про те, як я живу після цих 16:30, написана без патетики, жалю. Кожне оповідання з певною мораллю, мотивацією, світлом в кінці тунелю”, – ділиться Олександр Терещенко.

Читайте також: Про легендарний рейд десантників 2014-го року знімуть кіно

Свої праці також презентували Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, Влад Якушев, Наталя Нагорна, Назар Розлуцький та інші.

“Для тих, хто боїться читати про війну”

Про книгу “Карателі” розповів Влад Якушев:

“Назва книги «Карателі» це іронічна назва. Так називали наших військових в російських новинах. А я би хотів, щоб той хто візьме в руки цю книгу зрозуміє це неспівпадіння назви і сутності людей, які захищали Україну. Книга «Карателі» це книжка для тих, хто боїться читати про війну. Адже книги про війну бувають важкими, емоційними. Це також є в книжці, але я постарався вмістити в неї і якісь веселі історії”,-  зазначає автор.

Читайте також: На Чернігівщині склали словник новітнього воєнного сленгу

Довідково про Форум

Форум триватиме  упродовж трьох днів на різноманітних локаціях, зокрема Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, Франковому університеті, Будинку офіцерів, Академії сухопутних військ. Тож упродовж форуму кожен охочий зможе придбати книги авторів.

Також у межах форуму автори здійснять поїздки у райони області, де презентують свої книги і поспілкуються з читачами.

Нагадаємо, Нацгвардія України презентувала документальний фільм про бій під Семенівкою 2014-ого року.

Суспільство

Україні передають спецобладнання для очищення акваторій морських портів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейська агенція з безпеки мореплавства надає Україні спеціалізоване обладнання для ліквідації забруднень в акваторіях морських портів.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Адміністрації морських портів України.

За інформацією, була підписала угода про безоплатну передачу спеціалізованого обладнання. Це – результат перемовин, що тривали упродовж 2022 року.

«У нас одна ціль – запобігання потенційних ризиків екологічних катастроф, які можуть мати транскордонний вплив внаслідок забруднень акваторій морських портів», – йдеться у повідомленні.

Дивіться відео: Українець вибрався з полону і дав свідчення в Гаазі проти окупантів

Зазначається, що надане обладнання значно оновить та підсилить засоби для реагування на забруднення у Чорному морі.

Підписання угоди відбулося у головному офісі Європейської агенції з безпеки мореплавства у місті Лісабон.

Нагадаємо, між портами Ізмаїла і Констанци запустили контейнерні перевезення.

Раніше ми повідомляли, що з українських портів експортували вже понад 1,7 млн тонн агропродукції.

Фото: facebook.com/uspa.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Рятувальники Херсонщини отримали новий пожежний автомобіль

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Надзвичайники Херсонської області отримали пожежний автомобіль від благодійного проєкту підтримки українських пожежників Ukrainian FireFighters Foundation.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС України.

Автомобіль придбаний за рахунок клієнтів-благодійників Мережі АЗК «WOG», які передавали свої бонуси на придбання пожежного авто.

Також разом з автомобілем до Херсона передали 130 комплектів форми із США і Німеччини, пожежні шоломи, пожежні рукави, а також гуманітарний вантаж для громадян.

Зазначається, що це вже друге пожежне авто від Ukrainian FireFighters Foundation.

Читайте такожЯк створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Нагадаємо, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.

Також рятувальники Дніпропетровщини отримали позашляховик та оснащення для розмінування звільнених територій від шведських волонтерів.

Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.

Читати далі

Суспільство

Яблуня-колонія на Сумщині потрапила до трійки найкращих дерев Європи

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Яблуня-колонія у Кролевці на Сумщині увійшла до трійки фіналістів європейського конкурсу «Дерево року».

Про це йдеться на сайті конкурсу. Переможцями стали:

  • 1 місце – Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;
  • 2 місце – Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;
  • 3 місце – Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.

На конкурсі були представлені унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Угорщини, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Хорватії.

Переможців конкурсу визначали голосуванням на сайті конкурсу.

Читайте такожНавіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ

Про конкурс

Конкурс щороку влаштовує Асоціація екологічного партнерства (EPA). Цьогоріч громадська організація «Екосфера» номінувала на цей конкурс яблуню-колонію з Сумщини.

Про українське дерево

Яблуня-колонія — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Росте у місті Кролевець на Сумщині.

У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її «дітей» чи «онуків», а, може, «правнуків». Орієнтовний її вік — понад 200 років.

Унікальною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить – до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають.

Нагадаємо, у Харкові висадили оливу, якій майже 400 років.

Також ми розповідали, що у Києві деревам робитимуть рентген за допомогою імпульсного томографа.

Фото: treeoftheyear.org.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...