Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стартував конкурс проєктів для професійної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Опубліковано

В Україні стартував конкурс проєктів «Професійна інтеграція ВПО», що має на меті покращення можливостей працевлаштування для:

  • внутрішньо переміщених осіб,
  • людей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України,
  • вразливих категорій серед місцевих жителів у 6 фокусних регіонах.

Про це пише Gurt.org.ua.

Проєкт реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.

Зазначається, що дедлайн подачі заявок 1 березня 2020 року.

Хто може брати участь

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, що зареєстровані і/або ведуть діяльність у:

  • Дніпропетровській,
  • Запорізькій,
  • Полтавській,
  • Харківській областях,
  • підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областях.

Які можуть бути проєкти

Проєктні пропозиції мають фокусуватися на наступному:

  • Проведення заходів / послуг щодо професійної перепідготовки для ВПО та інших осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України та проживають у віддалених районах фокусних областей.
  • Розроблення / застосування цифрових технологій для забезпечення послуг та заходів з перепідготовки для цільової аудиторії.
  • Розробка курсів з використанням модульного навчального плану або навчального плану часткової кваліфікації для затребуваних професій на місцевому ринку праці у тісній співпраці з місцевими роботодавцями.
  • Розробка та апробація моделей стажування для цільової аудиторії для професійно-технічних напрямків.

Цільовою аудиторією поданих проєктних пропозицій мають бути внутрішньо переміщені особи та жителі приймаючих громад, старші 18 років, безробітні, а також особи, які бажають змінити професію (пріоритет надається безробітним).

Що потрібно для участі

Для участі в конкурсі необхідно докладно ознайомитися із Умовами конкурсного відбору проєктів, а також:

  • подати заповнену форму Заявки на участь (Аплікаційна форма) та Бюджет (форми додаються);
  • бути готовим укласти договір у формі локальної субсидії з GIZ та співпрацювати з проєктом «Професійна інтеграція ВПО» у процесі реалізації проєкту.

Фінансування

Бюджет кожного поданого проєкту не має перевищувати 520 000 грн. Не більше, ніж 15% коштів може бути витрачено на покращення матеріально-технічного забезпечення.

Результати будуть повідомленні усім учасникам електронною поштою 13 березня. Загалом буде обрано та підтримано GIZ 7-10 проєктних пропозицій.

Форму заявки на участь, бюджет та Умови конкурсного відбору можна завантажити на сайті promeister.com.ua у розділі Новини або отримати, звернувшись до асистентки проєкту Юлії Чумакової за адресою yuliia.chumakova@giz.de

Заявка має бути заповнена українською мовою та подана в електронному вигляді обсягом не більше 5 МВ у форматі MS Word (.doc або .docx або .rtf) разом зі сканованою копією роздрукованої та підписаної заявки у форматі .pdf і бюджетом у форматі Excel (.xlsx) на адресу yuliia.chumakova@giz.de до 1 березня 2020 року, 23:00 (за київським часом).

Обов’язково вкажіть у теміe-mail “Майстер інновацій 2020”.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном гарячої лінії  +380 44 501 39 67 або за електронною адресою yuliia.chumakova@giz.de

Читайте також: Українські неурядові організації можуть позмагатися за фінансування від Норвегії: як подати заявку

Нагадаємо, киянам розкажуть, як тренуватися кожен день, якщо працюєш 24/7.

Також оголосили грант для підтримки громад уздовж лінії зіткнення.

Суспільство

Як ком’юніті жінок-переселенок змінюють Самбірську громаду

Опубліковано

Полишила свій дім, роботу, а все попереднє життя вмістила у дві валізи й поїхала в невідомість переселенка з Запоріжжя Маргарита Тютюнник. У чужому місті без житла й роботи, щоб не опустити руки, жінка доєдналася до ГО «Центр “Жіночі перспективи”».

Історія Маргарити

Маргарита Тютюнник більше 17 років викладала музику в Камʼянці Запорізької області. Звідти через загрозу наступу росіян на початку вторгнення евакуювалася до Самбора.

“Я все думала, що два тижні максимум, і ми повернемося додому. Тому якихось думок, планів, якихось проблем не було”, – згадує дівчина.

Але ні за 14, ні за 314 днів Маргарита повернутися не змогла. У Самборі ще пів року вчила дітей музики онлайн, але в серпні 2022 звільнилася. У чужому місті, без роботи й далеко від дому Маргарита не знала, як жити далі.

Читати також: В Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки

Пошук підтримки

“Був такий певний період, коли я відчула, що мені справді треба з кимось поговорити. поділитися, якась певна психологічна підтримка була потрібна”, – каже Маргарита.

Тому Маргарита вирішила почати шукати собі в Самборі психолога. Так через соцмережі знайшла психологиню Анастасію — теж переселенку з Запоріжжя. Жінка почала регулярно консультуватися з фахівчинею.

А згодом Анастасія запропонувала їй доєднатися до проєкту з підтримки жінок-переселенок.

“Через якийсь час я почала Маргариту запрошувати на інші заходи. Ми виїжджаємо в гори з людьми, де проводимо теж релаксаційні тренінги, арттерапевтичні заходи – вони також направлені на саморегуляцію, релаксацію та на отримання інсайтів, щоб трошки зрозуміти себе”, – розповідає психологиня Анастасія.

Діяльність організації

Місцева влада допомогла відібрати тих переселенок, які найбільше потребували допомоги. Така співпраця вирішила проблеми ВПО з медичною допомогою та роботою. А Самбірську громаду зробила домівкою для 3500 переселенців з усієї країни.

“3 початку війни через нас дуже багато проїхало транзитом внутрішньо переміщених осіб. Ті, які залишилися в нас, багато з них вже залишаться жити. Тобто вони вже адаптувалися та стають нашими мешканцями”, – каже Світлана Дудко, начальниця управління економіки Самбірської міської ради.

Другий дім

Маргарита вже теж називає Самбірську громаду домом. Й опановує тут нову професію, навчаючись у школі жіночих стартапів. Жінка навіть наважилася реалізувати свою давню мрію – стати тренеркою з зумби. Тепер двічі на тиждень Маргарита тренує інших переселенок і мотивує їх жити тут і зараз.

“Відчувається підтримка, і якесь таке тепло від людей іде. Особливо з тими, з ким ми тісніше спілкуємось – із моїми дівчатами з зумби, і я цьому дуже рада. Таке відчуття, як удома. Я можу сказати, що тепер у мене є другий дім”, – підкреслює Маргарита.

Нагадаємо, що американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Читати далі

Суспільство

F20: українці розробили нову горор гру (ВІДЕО)

Опубліковано

Студія Red Viburnum з України представила свою останню психологічну гру у жанрі хоррор, F20, та виклала тизер-трейлер проєкту на YouTube.

Про гру

Автори пояснюють, що F20 є одиночною грою у реалістичному стилі з видом від першої особи в жанрі психологічного бойового виживального жаху. Гра розгортається під час Першої світової війни та розповідає про пригоди солдата Британського Експедиційного корпусу. Цей солдат зіткнеться з загадковими надприродними явищами та жахами війни.

Читати також: Американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО)

Про студію

Red Viburnum Studio – це молода українська indie game dev студія, що була заснована 19 жовтня 2023 року у місті Одеса. Гра F20 – дебютний проєкт цієї команди.

Робота над грою була почата у 2022 році з написання сюжету, створення концепт-артів, ігрових механік, вибору технологій та підбору акторів творцем та власником Red Viburnum Studio – Володимиром Горбанєм.

Нагадаємо, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Також ми повідомляли, що у Києві відкрилася виставка про Японію.

Фото: скрін з трейлеру

Читати далі

Суспільство

В Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки

Опубліковано

На проспекті Володимира Івасюка на Оболоні почався масштабний демонтаж понад близько 50 МАФів.

Про це повідомляє Департамент територіального контролю Києва.

фото: Департамент територіального контролю Києва

Про ініціативу

На засіданні комісії з питань розміщення тимчасових споруд, за пропозицією КК “Київавтодор”, було ухвалено рішення щодо перенесення транспортних споруд, які значно ускладнювали виконання робіт з благоустрою територій. Всім власникам транспортних споруд були вказані нові місця для їх переміщення, а також було надіслано повідомлення про необхідність здійснити це у визначений термін.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

У найближчий час фахівці Комунальне підприємство “Київблагоустрій” мають прибрати близько 50 тимчасових споруд. На звільненому місці КК “Київавтодор” проведе роботи з облаштування тротуарів та велодоріжок.

Нагадаємо, що український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Також ми повідомляли, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: Департамент територіального контролю Києва.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: