

Суспільство
Стартував конкурс проєктів для професійної інтеграції внутрішньо переміщених осіб
В Україні стартував конкурс проєктів «Професійна інтеграція ВПО», що має на меті покращення можливостей працевлаштування для:
- внутрішньо переміщених осіб,
- людей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України,
- вразливих категорій серед місцевих жителів у 6 фокусних регіонах.
Про це пише Gurt.org.ua.
Проєкт реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.
Зазначається, що дедлайн подачі заявок 1 березня 2020 року.
Хто може брати участь
До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, що зареєстровані і/або ведуть діяльність у:
- Дніпропетровській,
- Запорізькій,
- Полтавській,
- Харківській областях,
- підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областях.
Які можуть бути проєкти
Проєктні пропозиції мають фокусуватися на наступному:
- Проведення заходів / послуг щодо професійної перепідготовки для ВПО та інших осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України та проживають у віддалених районах фокусних областей.
- Розроблення / застосування цифрових технологій для забезпечення послуг та заходів з перепідготовки для цільової аудиторії.
- Розробка курсів з використанням модульного навчального плану або навчального плану часткової кваліфікації для затребуваних професій на місцевому ринку праці у тісній співпраці з місцевими роботодавцями.
- Розробка та апробація моделей стажування для цільової аудиторії для професійно-технічних напрямків.
Цільовою аудиторією поданих проєктних пропозицій мають бути внутрішньо переміщені особи та жителі приймаючих громад, старші 18 років, безробітні, а також особи, які бажають змінити професію (пріоритет надається безробітним).
Що потрібно для участі
Для участі в конкурсі необхідно докладно ознайомитися із Умовами конкурсного відбору проєктів, а також:
- подати заповнену форму Заявки на участь (Аплікаційна форма) та Бюджет (форми додаються);
- бути готовим укласти договір у формі локальної субсидії з GIZ та співпрацювати з проєктом «Професійна інтеграція ВПО» у процесі реалізації проєкту.
Фінансування
Бюджет кожного поданого проєкту не має перевищувати 520 000 грн. Не більше, ніж 15% коштів може бути витрачено на покращення матеріально-технічного забезпечення.
Результати будуть повідомленні усім учасникам електронною поштою 13 березня. Загалом буде обрано та підтримано GIZ 7-10 проєктних пропозицій.
Форму заявки на участь, бюджет та Умови конкурсного відбору можна завантажити на сайті promeister.com.ua у розділі Новини або отримати, звернувшись до асистентки проєкту Юлії Чумакової за адресою [email protected]
Заявка має бути заповнена українською мовою та подана в електронному вигляді обсягом не більше 5 МВ у форматі MS Word (.doc або .docx або .rtf) разом зі сканованою копією роздрукованої та підписаної заявки у форматі .pdf і бюджетом у форматі Excel (.xlsx) на адресу [email protected] до 1 березня 2020 року, 23:00 (за київським часом).
Обов’язково вкажіть у теміe-mail “Майстер інновацій 2020”.
За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном гарячої лінії +380 44 501 39 67 або за електронною адресою [email protected]
Читайте також: Українські неурядові організації можуть позмагатися за фінансування від Норвегії: як подати заявку
Нагадаємо, киянам розкажуть, як тренуватися кожен день, якщо працюєш 24/7.
Також оголосили грант для підтримки громад уздовж лінії зіткнення.
Суспільство

До Дня Києва галерея Avangarden разом із Kooperativ оголосили open call для художників і художниць. Організатори запрошують авторів переосмислити образ столиці через мистецтво в межах виставки «Місто сили». Заявки прийматимуть до 5 травня 2025 року.
Про це повідомили організатори.
Про подію
Виставка охопить майже 5000 м² і відбуватиметься одночасно на двох локаціях: у просторі галереї Avangarden та в студії Kooperativ. Виставка триватиме з 22 травня до 13 липня. Митці також матимуть можливість продавати свої роботи як на відкритті, так і протягом усієї експозиції.
Читайте також: Українські зірки долучилися до кампанії «Титри Визнання» для подяки вчителям (ВІДЕО)
Хто може долучитися
Організатори запрошують до участі авторів і авторок, що працюють у візуальному мистецтві, фотографії, нових медіа, інсталяції, перформансі та дослідницьких практиках.
«Ми шукаємо мистецькі висловлювання, що осмислюють Київ як живу систему. Місто протиріч, краси, пам’яті, урбаністичних травм і нових надій. Місто, як поле, де перетинаються приватне і публічне, історичне й буденне, тілесне і метафізичне», — розповіла співзасновниця Avangarden Карина Качуровська.
Як подати заявку
Для участі потрібно надіслати CV, портфоліо, опис робіт або проєкту, технічні вимоги (формат, розміри, умови монтажу). Подати заявку можна через гугл-форму до 5 травня 2025 року.
Нагадаємо, що режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про нашу боротьбу (ФОТО).
Фото обкладинки: Avangarden
Суспільство

Українські полярники вперше зафіксували з дрона антарктичного смугача — одного з найменших китів родини смугачевих. Цей вид поширений в районі станції «Академік Вернадський», але його зустрічають нечасто.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Смугач має довжину 7-9 метрів і вагу в середньому 5-6 тонн. Самиці трохи більші за самців. Ці кити припливають до Антарктиди влітку, щоб живитися крилем, а взимку мігрують у тепліші води для розмноження. Та все ж деякі залишаються зимувати біля крижаного континенту.
Цей вид вважають доволі складним для досліджень через свою маневровість і звичку швидко пересуватись між крижинами. Також він зазвичай показує лише спину з характерним серповидним плавцем.
Читайте також: Військові привезли сину загиблого побратима кошеня з фронту (ВІДЕО)
УНІКАЛЬНІ ЗЙОМКИ СМУГАЧІВ 😎 Вперше показуємо зйомки з дрона антарктичного смугача — кита, який теж поширений в районі української станції «Академік Вернадський», однак трапляється нашим дослідникам не так часто, як горбані. Цей кит — один з найменших з родини смугачевих. Його довжина становить 7–9 метрів, дуже рідко деякі особини сягають 10 м. Вага — до 10 тонн, але здебільшого коливається в районі 5–6 тонн. Самиці трохи більші за самців 🐳 Вид зустрічається в усіх океанах Південної півкулі. До крижаного континенту припливає зазвичай на антарктичне літо, щоб живитися крилем 🦐 На зиму відпливає північніше, в тепліші води для розмноження. Хоча деякі смугачі можуть зимувати в Антарктиці. Цей кит зазвичай швидко переміщується між крижинами, показуючи лише спину з характерним плавцем, за яким його можна здалеку розпізнати. Цей плавець — серповидний 🌙, закруглений і загострений водночас. Через таку маневреність антарктичний смугач досить складний для досліджень: зафіксувати зустріч з ним, а тим паче виміряти його чи відібрати біопсії — велика удача. Втім наші науковці уже мають результати досліджень, якими готові поділитися. Чекайте в одному з наступних дописів 😉 Відео: Олександр Мацібура
Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Неділя, 27 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

Архітектурна майстерня balbek bureau представила нове дослідження українських сіл в межах проєкту RE:Ukraine Villages. До онлайн-конструктора додали вже тринадцятий регіон — Львівську область.
Про це повідомили в balbek bureau.
Що відомо про проєкт
RE:Ukraine Villages допомагає зберегти культурну спадщину українських сіл. Команда balbek bureau вивчає традиційну архітектуру будинків за останні 100 років і переводить її в доступний цифровий формат.
Завдяки цьому в онлайн-конструкторі кожен може створити віртуальний будинок за регіональним дизайн-кодом та отримати готовий PDF-альбом із кресленнями, планами і рекомендаціями для будівництва або відновлення.
Читайте також: Світлину київського фотографа опублікували в New York Mirror (ФОТО)
Про експедицію селами Львівщини
Під час експедицій Львівщиною дослідники відвідали 49 сіл. У студії зазначили, що архітектура регіону відрізняється своєю багатошаровістю: тут є і традиційне бойківське житло, і німецькі колонії з раціональним плануванням, і елементи австрійської міської архітектури, а також будівлі, пов’язані з розвитком туризму.
Архітектори розповідають, що для Львівщини характерні геометричні орнаменти, анімалістичні мотиви, різьблені дерев’яні елементи на верандах і фронтонах, а також мальовані панно зі сценами традиційного життя. Типові кольори для регіону — білий, блакитний, жовтий, зелений і коричневий.
У конструкторі вже доступні нові типи веранд, варіанти їхнього розміщення, віконця піддашшя та декор фасадів.







Нагадаємо, що київські студенти та архітектори спроєктують українські села, що пошкодили під час війни.
Раніше ми писали, що в Україні створили онлайн-конструктор відбудови сіл Волинської області.
Фото: balbek bureau