Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стартує онлайн-фестиваль європейського кіно: у програмі 8 кінохітів

Опубліковано

У вівторок, 21 квітня, стартує перший онлайн-фестиваль європейського кіно, що триватиме до 27 квітня.

Про це пише Big Kyiv.

У програмі представлені вісім кінохітів – тріумфаторів світових фестивалів, що демонструють розмаїття Європи та її громадян.

Читайте також: Як режисерка створила онлайн-кінотеатр нового українського кіно (ВІДЕО)

Як переглянути?

Переглянути всі фільми можна безкоштовно та без реєстрації на сайті фестивалю. 

У програмі представлені:

  • іспанська комедія «Чемпіони» Хав’єра Фессера, яка отримала на батьківщині 11 номінацій на національну премію «Гоя». Головний герой стрічки – засуджений до громадських робіт тренер з баскетболу, який отримує завдання зробити чемпіонів із команди людей з ментальними порушеннями. Фільм також доступний для перегляду людям з порушенням зору, для цього необхідно обрати відповідну аудіодоріжку в плеєрі на сайті.
  • мелодрама «Холодна війна» Павла Павліковського – найкращий фільм 2018 року за версією Європейської кіноакадемії, триразовий номінант премії «Оскар». В основі сюжету – пристрасна історія кохання між двома людьми різного походження й темпераменту, які абсолютно несумісні, та все ж тягнуться одне до одного. Події стрічки розгортаються на тлі холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі. Світова прем’єра «Холодної війни» відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм був відзначений премією за найкращу режисуру.
  • драма «У моїй кімнаті» – нова робота від лауреата Срібного ведмедя Берлінале Ульріха Кьолера. Головний герой стрічки – фрілансер, у якого мало грошей, але багато вільного часу. Одного разу він прокидається і розуміє, що людство зникло з лиця землі. Прем’єра фільму пройшла в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.
  • науково-фантастична драма «Малюк Джо» – стрічка режисерки Джессіки Гауснер, знята у найкращих традиціях серіалу «Чорне дзеркало». Вона розповідає про корпорацію, що займається виведенням нових видів рослин. Головні ролі виконали Бен Вішоу та Емілі Бічем, яка була відзначена премією Каннського кінофестивалю за найкращу жіночу роль.
  • ретро-мелодрама «Франц» Франсуа Озона – рімейк «Недоспіваної колискової» Ернста Любича, антивоєнного фільму початку 1930-х. Події стрічки дворазового номінанта Канн відбуваються після закінчення Першої світової. Німкеня щодня приходить на могилу свого нареченого, який загинув на війні. Одного разу вона бачить француза, який теж приніс квіти на могилу її коханого.
  • історична драма «Анджело», події якої розгортаються у Відні початку XVIII століття, присвячена долі африканського хлопчика-раба. Він потрапляє під опіку графині: вона вирішує хрестити його і дати освіту. Одну з головних ролей у фільмі виконала зірка італійського кіно Альба Рорвахер («Щасливий Лазар», «Ідеальні незнайомці»).
  • трагікомічне роуд-муві «Король бельгійців» відправляє у подорож короля Бельгії.  Йому доведеться повертатись із Туреччини додому сушею через усі балканські кордони. Стрічка відзначена Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та претендувала на звання найкращої комедії за версією Європейської кіноакадемії.
  • є у програмі сучасна класика – трагікомедія «Велика краса» Паоло Соррентіно, стрічка-лауреат премій «Оскар» та «Золотий глобус» за найкращий міжнародний фільм. Фільм є освідченням у коханні до Рима; його головний герой, апатичний і розчарований 65-річний письменник і журналіст, спостерігає за світським життям в розкішній атмосфері римського літа.

Читайте такожУкраїнський серіал «Спіймати Кайдаша» подивилося понад 10 з половиною мільйонів глядачів

Нагадаємо, в Україні вперше проведуть «Кіновернісаж online».

Як ми писали раніше, у Франківську відзняли перший в Україні повнометражний конспірологічний трилер.

Головне фото: bigkyiv.com.ua.

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі

Суспільство

На Нацвідборі Євробачення 2025 зібрали понад 3 млн на розмінування України

Опубліковано

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.

Про це повідомляє «Суспільне мовлення».

У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:

  • 1 пікап Mitsubishi L200, 
  • 9 Старлінків, 
  • 10 підривних машинок «Вихор», 
  • 10 мавіків 
  • наземний роботизований комплекс ZMIY. 

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву. 

«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото: «Cуспільне мовлення»

Читати далі

Суспільство

У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Опубліковано

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.

Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».

Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.

Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.

Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Фото: інстаграм Анни Герез

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»

Читати далі

Шопочитати