Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві (Школа Року)

Опубліковано

“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях. 

Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так. 

А ви народилися, щоб стати вільним рокером?

Володимир Бульба

Володимир Бульба

– разом з дружиною та ще двома партнерами у 2012 році заснував Rock school

“Надихнув фільм “School of Rock”. Потім знайшов інформацію, що така навчальна мережа працює в США. Загорівся ідеєю. Відкрив першу школу на м. Університет. Тепер вважаю, що у кожному місті-мільйоннику має бути рок-школа. Даруємо людям можливість потрапити у творчу тусівку”.

Цікаве в цифрах:

  • 2,5 роки було наймолодшому відвідувачу школи. Він пройшов 8 занять гри на барабанах.
  • 79 років мала найстарша відвідувачка, яка вперше здобувала музичну освіту. Всього за пів року вона відвідала 30 занять гри на барабанах.
  • 40 людей працює у трьох київських школах.
  • 1000 годин – середня завантаженість однієї школи за місяць.
  • 15 тисяч учнів навчалися протягом восьми років існування проекту.

Навчають вокалу, клавішним, гітарі та грі на ударних інструментах. Із екзотичного: гра на волинці чи губній гармошці, є курс аранжування.

Як стати рокером?

У кожного з нас є знайомий, який може пригадати сумну історію, як в дитинстві не взяли до музичної школи, через міфічне ”немає слуху”. Це ж усе закриті Metallic’и і ненароджені Nirvan’и. Переконані, що можна будь-кого навчити відчувати ритм.

Ми відійшли від класичного навчання, мовляв спочатку вивчіть сольфеджіо, а через рік лише торкнетеся до інструменту. Теорію викладачі подають через цікаві приклади. Навіть нотну грамоту можна вивчати з драйвом. 

Традиційні прослуховування замінили тим, що учень приходить на безкоштовне пробне заняття. Наступний етап – самостійно обирає викладача та визначається, з яким інструментом хоче мати справу.

Rock School перетворює нудні звітні концерти на драйвове шоу

Рок-кемпи для дітей

Наш процес навчання – альтернатива звичайній музичній школі, адже орієнтуємось на потреби учня. Свій перший і справжній концерт юні меломани можуть провести у рок-кемпі, який триває тиждень. Минулого року він проходив на базі в Зазим’ї. Там є репетиційні точки. 

Основна ціль – за сім днів підготуватись до концерту, на який приїжджають батьки. Це замість нудного зведеного концерту в будинку культури на тлі рожевих штор.

Минулого року івент коштував від 7 до 9 тисяч гривень (є знижки при ранньому бронюванні та для постійних відвідувачів). До гуртка можуть приєднатись і ті діти, які не відвідують школу.

Рок по-дорослому

Навчаємо людей без будь-якого досвіду в музиці. Тому для дорослих пропонуємо музичний релакс на чотири дні. Але розуміємо, що стільки часу приділити музиці складно, тому протягом усього року проводимо рок-вікенди – послуга на вихідні. 

Збір в суботу о 10-й ранку, учасники об’єднуються в гурти, а вже в неділю ввечері дають свій перший концерт для близьких і друзів. Долучитися можуть усі охочі. Участь коштує від 900 до 2000 гривень. (Переглянути заплановані події можна тут.)

За словами засновників рок-школи, дорослі без музичного бекграунду можуть заграти на інструменті вже після першого дня інтенсивного тренування. Найбільший виклик – побороти свій страх

Участь в рок-бендах

Заохочуємо талановитих дітей. Щороку школа організовує конкурс, який називається “School bands battle”. У гурти набираємо дітей з усіх шкіл України. 

Є заохочувальні призи від рок-школи, а також від партнера “МузТорг”. Минулого року дарували вушні монітори, комбік, гітари та запис в студії.

Гурт “Vnature” складається повністю з випускників школи. Зараз вже виступають на фестивалі Atlas Weekend.

Навчають вокалу для “хеві метал”

Екстремальний вокал – для більшості людей це звучить, як щось дивне і дике. Співак піддає голосові зв’язки максимальному навантаженню: гавкання, ричання, хрип. Цей прийом використовується, як агресивне виконання, або як часткові елементи для різних вокальних стилів. Навчаємо, як правильно “покричати” і не порвати зв’язки.

Фішка школи – зіркові викладачі

У школі викладають музиканти з українських рок-гуртів. Кажуть, що мають вдосталь цікавого досвіду, яким прагнуть поділитися. 

Серед тих, кого аудиторія точно впізнає: Костянтин Жуйков – басист гурту ТНМК, Павло Холошев – фронтмен, вокаліст гурту Fontaliza, Дмитро Дзюба – людина-оркестр, грає на всіх можливих музичних інструментах, учасник гуртів ПНД, ТОЛ, Олексій Шманьов – фронтмен гурту KARNA.

Ціни

  • запис в студії коштує 500 гривень за годину. Якщо є фонограма, за дві години можна записати пісню. 
  • індивідуальне заняття з викладачем від 349 грн.
  • групові заняття від 249 грн.
  • заняття із топ-викладачами коштують близько 500 грн.

Запрацювала перша школа по франшизі

У листопаді 2019 року за франшизою відкрилася Rock School у Броварах. Власницею бізнесу стала мама одного з учнів школи. Зараз там працює 10 людей.

Орієнтовно, щоб відкрити школу на 5 аудиторій, у приміщенні у 150 м², треба інвестувати $38 тисяч. Але гарна новина в тому, що вже за два роки вкладення мають окупитися.

Майстер-клас гри на гітарі від засновника рок-школи Володимира Бульби

Музика – справа голосна. Три кумедних історії з життя проекту

  • На Хрещатику школа знаходиться у підвалі житлового будинку. Інколи вдень жителі чують звуки зі студій. На кілька поверхів вище живе англомовний музикант Браян. Два роки сусіди тероризували його, бо думали, що то він цілими днями катує свої інструменти. Відтоді школа покращила звукоізоляцію.
  • Поліція приїздила в школу на Позняках, але не змогла знайти вхід.
  • Із аудиторій може доноситься творчість Філіпа Кіркорова, адже учні самі формують список того, що хочуть вивчати.

Суспільство

“У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Опубліковано

В Україні вийшов документальний фільм “У пошуках Ніки” режисера Станіслава Капралова. Ця стрічка розповідає про дії росіян щодо тварин та порятунок чотирилапих під час повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Про кінострічку

Історія створення

На початку повномасштабної війни ідея зняти стрічку прийшла до Станіслава Капралова. Під час евакуації його собаки Ніки, коли вона злякалася вибухів і втекла, режисер особисто переконався, наскільки багато злочинів щодо тварин вчинила російська армія на Київщині.

Це вразило його, і Капралов вирішив зосередитися на документуванні цих подій по всій країні через історію невинних істот, щоб показати світу нелюдяність російських дій.

Документальна стрічка

Знімальна група зафіксувала понад 50 годин унікальних та складних матеріалів. Вони були першими, хто прибув з камерами на звільнені території Бучі та Ірпеня, а також організували евакуацію тварин під час обстрілів на Харківщині. Самі зйомки виявилися надзвичайно важкими, оскільки знімальна група декілька разів опинялася під обстрілом російських окупантів.

Фільм “У пошуках Ніки” розкриває жахливі історії про вбитих домашніх собак, коней, яких згоріли живцем, та розстріляних страусів, кого окупанти вбивали заради розваги. Одночасно стрічка також розповідає про героїзм українців. Разом з волонтерами знімальній групі вдалося врятувати сотні тварин і евакуювати десятки з них за кордон.

Читатати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Премʼєра фільму

У листопаді фільм “У пошуках Ніки” вперше з’явився на екранах у Нью-Йорку під час фестивалю DOC NYC, а в березні його презентували на програмі швейцарського фестивалю FIFDH Geneva. Цього літа стрічку планують показати на великому азійському з’їзді Green Asia Network у Південній Кореї, де зберуться провідні зоозахисники та екологи світу.

Права на показ фільму вже придбали Латвія, Південна Корея, Японія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Норвегія, Австрія, Франція, Бельгія та країни Середнього Сходу. Зараз також триває фінальний етап переговорів з однією з найбільших стрімінгових платформ.

Українці ж зможуть подивитися фільм “У пошуках Ніки” безоплатно. Стрічка доступна до перегляду в ютубі.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Також ми повідомляли, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Читати далі

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість навчання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі