

Суспільство
Спецпризначенці провели навчання зі штурмом літака Як-40 (ВІДЕО)
Офіцери Центру спеціального призначення протидії диверсіям і терористичним актам Військової служби правопорядку в Збройних Силах України провели навчання.
Про це пише АрміяІнформ.
Легенда навчань
За легендою, легкий реактивний літак Як-40 припаркований на стоянці. Усередині літального апарату ховається терорист. До нього стрімко наближаються дві броньовані автівки зі спецпризначенцями.

Злагоджені дії двох штурмових груп дозволяють за лічені хвилини дістатися салону літака й знешкодити порушника. Саме так тренуються офіцери Центру спеціального призначення протидії диверсіям та терористичним актам Військової служби правопорядку в ЗС України.
Інтенсивність тренувань
За словами командира військової частини підполковника Богдана Столярчука, бойовій підготовці приділяють особливу увагу з огляду на завдання, які вони виконують.
Читайте також: Вишивають спогади вручну — засновниця бренду White and Stripe Тоня Булгакова про «смугастий» бізнес
«Керівництвом Головного управління ВСП у ЗСУ поставлено завдання зробити акцент у бойовій підготовці саме на веденні поліцейських операцій. Особовий склад готується до виконання таких завдань. Відповідно до нормативних документів, офіцери Центру беруть участь у запобіганні диверсійним проявам і злочинам терористичної спрямованості на військових об’єктах. Цим пояснюється інтенсивність та насиченість наших тренувань», – розповів Богдан Столярчук.

Тим часом дві групи на автівках наближаються до літака Як-40, аби відпрацювати штурм та захопити злочинця. Роботу спецпризначенців із даху будівлі «страхує» майстерно замаскований снайпер.
Подробиці тренувань
Перша група штурмувала з бойової машини, а саме посадку на крило і контроль з ілюмінатора. Під час відкриття ілюмінатора вони контролювали терориста, який був у салоні літака. Оглядали всі позиції у полі зору. Друга штурмова група на бойовій машині «Хамер» заїхала з іншого боку і зайшла у хвіст літака. Всі бойові одиниці діяли злагоджено. Снайпер контролював ніс літака. Все зробили на «відмінно», якнайшвидше.

Наступним спецпризначенці відпрацьовують штурм будівлі й знешкодження злочинців, які пересуваються на авто і були примусово зупинені. Нічні сутінки вносять свої корективи, ускладнюючи роботу офіцерів. Група захоплення швидко й рішуче проводить штурм та подальше зачищення будинку.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Змінюємо дислокацію для чергового штурму. Цього разу спецпризначенці оточили автівку з двома злочинцями.
Кожен відпрацював свій елемент. Одна машина стояла попереду порушників, аби контролювати їх. Дві інші пари спецпризначенців заходили та виймали порушників через двері. Другу автівку ми задіяли для перевезення затриманих.
Часто спецпризначенці виконують завдання разом із колегами з Сил спеціальних операцій. І не пасуть задніх.
Нагадаємо, військові провели тренування з застосуванням димових машин.
Як ми повідомляли раніше, військові випробували «Джавеліни» на масштабних навчаннях.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими