Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Соціальний експеримент: українцям збираються виплачувати по 500 доларів щомісяця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українцям планують виплачувати по 500 доларів щомісяця. Поки що в рамках експерименту з базовим доходом.

У жовтні 2020 року в Україні стартує збір пожертв на проведення соціального експерименту з базовим доходом. Зібрані кошти підуть на виплату базового доходу і організацію дослідження. Проведення експерименту – це приватна ініціатива.

Хто організатор?

Ініціатор експерименту, айтішник Ілля Ніколаєнко. Останні 6 років Ілля розробляє комп’ютерні ігри, раніше багато років пропрацював у сфері вищої освіти та молодіжної політики. За освітою маркетолог. Переселенець з Луганська, мешкає у Києві.

Яку проблему вирішуємо?

У 2020 році, на тлі пандемії і зростання безробіття, у багатьох країнах заговорили про виплати всьому населенню щомісячної допомоги і навіть впровадження базового доходу, який може стати ефективною зброєю проти бідності та безробіття.

Прихильники і противники концепції базового доходу апелюють переважно припущеннями щодо наслідків такого впровадження. У деяких країнах пішли далі і стали проводити експерименти з базовим доходом, щоб на власні очі побачити наслідки.

Тим часом в Україні про впровадження базового доходу говорять рідко. Критики концепції припускають, що незароблені гроші тільки погіршать утриманство населення, і що в державному бюджеті немає грошей навіть на експеримент, не кажучи вже про масштабні виплати. Прихильники концепції пропонують впроваджувати базовий дохід поетапно і з чогось вже починати.

Варіанти вирішення проблеми?

Проєкт “БУДУ” покликаний активізувати обговорення в суспільстві перспектив масштабного впровадження базового доходу. Щоб обговорення були масштабними, а суперечки конструктивними, ініціатор пропонує провести соціальний експеримент про вплив базового доходу на поведінку людей, зокрема дізнатися як може змінитися власний дохід українців. Результати експерименту дадуть аргументи за чи проти масштабного впровадженню базового доходу в країні.

“Ми збираємо на корову вашому сусіду”, – кажуть організатори

Ініціатор експерименту стверджує, що не придумав нічого нового, просто вивчив досвід інших країн і адаптував під Україну. Подібний проект “Мій основний дохід” вже шість років успішно функціонує в Німеччині. У 2014 році 425 німців зібрали перші 12 тисяч євро за 22 дня. На сьогодні зібрано 600 базових доходів по 12 тисяч євро кожен. Щомісяця 130 тисяч осіб збирають понад 350 тисяч євро, середній розмір пожертви 3 євро.

Навіщо проводити експеримент в Україні? Чи можна просто взяти результати інших країн?

“Вочевидь, що сліпо спиратися на результати досліджень в інших країнах недоцільно. Результати можуть бути нерелевантними по відношенню до України через істотні відмінності в розвитку економіки, соціальних і культурних сферах життя. Наш експеримент, в тому числі покликаний порівняти вітчизняні результати із зарубіжними” – каже Ілля.

Як це працює?

Гроші на виплату базового доходу будуть збиратися за допомогою краудфандингу. 80% від пожертв піде на виплату доходу, решта 20% – на просування проекту і організацію дослідження. Кожен раз, коли збереться $12 000, цю суму віддадуть як базовий дохід двом випадковим особам: по $500 в місяць кожному протягом року. Натомість вони розкажуть як змінилося їхнє життя.
Одержувачів базового доходу визначають випадковим чином шляхом жеребкування. Будь-який бажаючий може взяти в ньому участь. Для цього потрібно просто зареєструватися в жеребкуванні на сайті проекту.

Зареєструватися можна вже зараз! Участь абсолютно безкоштовна! Жеребкування буде проводитися в громадському місці і транслюватиметься онлайн.

Читайте також: Харків’янам дають до 100 тис. грн на соціальні проєкти

Чому українці будуть робити пожертви?

“Тому що українців багато і всі ми різні, а значить знайдуться ті, кому це буде цікаво. На початку їх буде не багато, але завоювавши довіру, стане простіше. Головне робити проект цікавим і прозорим.

Люди вже по різному ставляться до нього: хтось як до наукового дослідження, хтось як до гри або реаліті шоу, хтось як до каси взаємодопомоги. Це означає, що потенційна аудиторія проекту величезна. Звичайно є багато тих, хто говорить що це утопія чи “ви просто граєтесь”. Але всі без винятку виявляють інтерес, тому що такого ще не було в Україні. І навіть хейтери в очікуванні провалу проекту підписуються на нас в соцмережах” – каже Ілля.

Що вже зроблено?

Зроблено сайт. Розроблено дизайн дослідження і юридичні документи проекту, зареєстрована благодійна організація. Зараз йде підготовка до запуску краудфандингу.

Як підтримати проект?

Зробити три дії:

1. Зареєструватися на сайті budu.club та за бажанням, у жеребкуванні;

2. Написати, що ви будете робити, якщо станете отримувати базовий дохід;

3. Дочекатися початку збору коштів і зробити пожертву – краще невелику, але щомісячну.

Це лотерея або піраміда?

Це не лотерея – за участь у жеребкуванні не треба нічого платити. Ті, хто жертвують не мають більше шансів на перемогу, ніж ті хто не жертвують.

Це не піраміда – шанси і умови участі однакові для всіх, незалежно від того, чи були вони зареєстровані у спільноті протягом тривалого часу або тільки один день, пожертвували вони гроші чи ні.

Організатори та пов’язані з ними особи не мають права отримувати базовий дохід. Це некомерційний проект, гроші збираються на рахунку благодійного фонду.

Фото: надане організаторамикщяуе

Економіка

На Одещині Європейська сироварня запустила виробництво нового сиру нешатель

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Одещині Європейська сироварня почала виготовляти новий сир із коров’ячого молока – нешатель.

Про це повідомили у компанії на фейсбук-сторінці.

Зазначається, що сир має суху скоринку, покритою білою пухнастою пліснявою, пружний м’якуш із ароматом і ніжним смаком грибів.

Склад сиру такий: молоко коров’яче незбиране, закваска, сіль харчова, фермент сичужний, трюфель 1%.

Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню

Про сир

Сир нешатель або ньошатель — французька страва з коров’ячого молока. Він виробляється у Верхній Нормандії. Сир має зернисту структуру  жирність близько 45%.  Сир отримав свою назву від села Ньошатель-ан-Бре. Вважається, що це найдавніший сир Нормандії.

Дивіться відеоКрафтова сироварня Budz Baran відкрилася в пандемію і розвивається під час війни 

Сир виробляють практично за тією ж технологією, що і багато століть тому. Може подаватися у формі квадрата, брикету, барильця чи серця. Його вживають зі свіжим хлібом з хрусткою скоринкою і червоними винами.

Нагадаємо, на Хмельниччині зелена садиба «Дім мандрівника» почала варили крафтове пиво «Бакітський гарбузовий ель».

Також ми розповідали, що львівська сироварня «Сирні мандри» витримує сир у каві і варить сирні «гудзики» з квітами.

Фото: facebook.com/eurosir.

Читати далі

Економіка

На Чернігівщині з’явився новий індустріальний парк «Менський»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Новий індустріальний парк «Менський» на Чернігівщині внесли до реєстру індустріальних (промислових) парків.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

Зазначається, що таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну 24 січня 2023 року.

Новий індустріальний парк розміщений за межами міста Мена Чернігівської області на території Менської міської ради.

Відповідно до концепції індустріального парку, на площі 68,6 га буде створено до 3000 робочих місць. Передбачено створення промислових підприємств та логістичних об’єктів.

Читайте також: Як створити індустріальний парк? Інструкція для громади

Що таке індустріальний парк?

Індустріальний парк або промисловий парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля.

Промислові парки зазвичай розташовуються на околицях міст або поза основними житловими районами міста, зазвичай забезпечується гарною транспортною доступністю, зокрема автомобільним і залізничним транспортом.

Нагадаємо, на Закарпатті створюють індустріальний парк на 2500 робочих місць.

Окрім того, у Фастівському районі Київської області побудують новий індустріальний парк «Л-Таун парк», де будуть зосереджені агропромислові та машинобудівні компанії.

Раніше ми повідомляли, що на Волині відкрили прикордонно-індустріальний парк NOVO. Його унікальність в тому, що розміщений за 20 хв від Польщі, а це робить резидентів парку експортно орієнтованими, бо поряд європейський ринок збуту.

Фото: facebook.com/mineconomdev.

Читати далі

Економіка

«€7,8 млн інвестицій»: у Рівному створюють швейне виробництво, що продаватиме одяг за кордон

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Рівному торгово-виробнича група «Текстиль-Контакт» створює автоматизований цех з пошиття чоловічого та жіночого одягу. Для цього залучає близько 7,8 млн євро іноземних інвестицій.

Про це повідомив очільник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

Він відзначив, що це буде перше в Україні підприємство, яке за рахунок автоматизації зможе конкурувати за якістю, продуктивністю, цінами і термінами із китайськими товарами та товарами інших країн Південно-Східної Азії.

Відомо, що 100% відшитої продукції експортуватиметься до країн Європи та США.

Читайте такожЯк отримати 800 тис. на розвиток бізнесу? Кейс аграрія з Київщини, який відновив зруйновану війною плантацію лохини

Про компанію

«Текстиль-Контакт» — одна з найбільших торговельно-виробничих груп на ринку легкої промисловості України. Заснована у 1995 році. Нині представляє холдинг, що поєднує різні напрями активів: оптова та роздрібна торгівля, імпорт тканин, фурнітури та домашнього текстилю, виробництво тканин, ниток, хімчистка, а також пошиття одягу та спецодягу (зокрема військового обмундирування), медичних виробів.

Нагадаємо, український виробник «Текстиль-Контакт» відкрив у Литві своє представництво.

Також ми розповідали, що в Україні запускають бізнес-акселератор для підприємців, які прагнуть долучитися до відновлення найбільш постраждалих галузей економіки.

Фото: facebook.com/TextileContactUA.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Відправка на Бахмут? Вже готуємо». Хто частує ЗСУ смаколиками? Знайомтеся, «Хлібобулочні війська»

«Хлібобулочні війська» утворилися в перші тижні російського вторгнення – у дніпровській квартирі на 11-му поверсі....

Суспільство5 днів тому

Як отримати 800 тис. на розвиток бізнесу? Кейс аграрія з Київщини, який відновив зруйновану війною плантацію лохини

Аграрна сфера чи не найбільше постраждала внаслідок повномасштабного вторгнення російської армії, особливо – на територіях,...

Суспільство7 днів тому

«Не сім кіл пекла, але схоже». Як чоловікам-волонтерам виїхати за кордон? Гайд від першопрохідців

Чи реально чоловікам-волонтерам виїхати за кордон? Безумовно, але попри наявність державної системи варто готуватися до...

Суспільство2 тижні тому

«Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці

Історик та краєзнавець Назар Лавріненко родом із села Івківці, що на Черкащині. Колись у цьому...