

Суспільство
Соціальний експеримент: як українські школярі реагують на “нежіночі” професії
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дітей початкових класів попросили намалювати представників незвичайних професій. Відеоролик, що з того вийшло, презентували CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН.
У чому суть експерименту?
Експеримент провели у Спеціалізованій школі №106 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва. Учням та ученицям третього класу дали завдання намалювати представників чотирьох професій – вірусолога, аеророзвідника, реаніматолога та рятувальника. Усі 20 дітей зобразили чоловіків-представників заданих професій.
Читайте також: Українці створили комікс про дівчат-винахідниць
Експеримент показав, що навіть у молодшій школі діти вже мають упередження стосовно можливості жінок і чоловіків працювати у різних професіях, які стереотипно відносяться до “чоловічих” чи “жіночих”. Після цього дітей познайомили з людьми, які працюють у цих сферах: аеророзвідницею Марією Берлінською, рятувальницею Анною Погорецькою, анестезіологинею-реаніматологинею Галиною Заровною та вірусологинею Надією Жолобак.

Відеоролик став відправною точкою для проведення подібних експериментів в інших українських школах. Участь в аналогічному експерименті взяли учні та учениці 25 навчальних закладів з 10 регіонів України. Як результат, було зібрано 912 малюнків (320 від хлопчиків та 592 від дівчаток). На 86,7% малюнках – були зображені чоловіки заданих професій, і тільки на 13,3% – жінки. Лише троє школярів зобразили аеророзвідницю жінку на своїх дитячих малюнках
Що це означає?
“Цей експеримент довів, що працювати над вибором професії та долати при цьому гендерні стереотипи потрібно набагато раніше, ніж у випускних класах. І тоді діти будуть обирати професії без обмежень, а жінок в технологічних професіях в нас буде набагато більше, ніж 23%”, – говорить Марина Саприкіна, голова Правління CSR Ukraine, засновниця ініціативи Дівчат STEM.
“Це простий, але дуже показовий експеримент. Адже діти у своїх малюнках відтворюють світ, у якому ми живемо. Значить, вже у дитячій свідомості аеророзвідником чи анестезіологом може бути тільки чоловік. Але у сучасному світі немає місця для таких упереджень. Я сподіваюся, що навчальні програми та нові підручники, які пройшли антидискримінаційну експертизу, сприятимуть вибору професії дівчатами і хлопцями без тиску стереотипів” – поділилася Наталія Кошовська, програмна аналітикиня UNFPA Україна.
Читайте також: Український музей створив футболки проти стереотипів, пов’язаних з жінками
За словами школярів та школярок, вони були вражені, що жінки можуть бути не лише тендітними, а й сильними та хоробрими. “Я побачила, що дівчатка також можуть бути хірургинями, і коли я виросту, то також стану лікаркою. Це рішення я прийняла сьогодні”, – розповіла учениця 3-го класу.
Центр “Розвиток КСВ” і Фонд ООН у галузі народонаселення пропонують школам частіше проводити такі експерименти, з метою змінити стереотипні уявлення дітей щодо професій. Ідею провести соціальний експеримент в Україні організаторів надихнуло Міністерство освіти в Нідерландах, де започаткована подібна національна програма у школах. Організатори закликають впроваджувати такі ініціативи на державному рівні й в Україні.
Хто досліджував?
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки».

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Воїни першої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна знищили зі «Стугни» самохідну артилерійську установку і танк російських окупантів.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці бригади.
«Наш бойовий розрахунок «Валькірія» підбив черговий танк і САУ фашистів на сході України. Акт денацифікаціі стався під Лисичанськом…», — повідомили наші захисники.
Читайте також: Сєвєродонецьк – моє серце і душа. Аріф Багіров про волонтерство під обстрілами та 70 км велосипедом до Бахмута
Про бригаду
1-ша Окрема Бригада Спеціального Призначення ім. Івана Богуна належить до 8-го полку оперативного призначення імені Івана Богуна. Це формування Національної гвардії України. Частину сформовано на базі спецпідрозділу «Ягуар» Внутрішніх військ України.
Полк названо на честь Івана Богуна — українського полковника, військового і державного діяча часів Хмельниччини.
Нагадаємо, спецпризначенці ЗСУ спалили плавучий бронетранспортер окупантів.
Як ми повідомляли раніше, ССО України знищили ворожі «Гради», що обстрілювали Сєвєродонецьк.
Фото: фейсбук-сторінка Перша Окрема Бригада Спеціального Призначення ім. Івана Богуна.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ексдепутатка Норвегії захищає Україну.
Сандра Андерсен Ейра стала першому жінкою в Інтернаціональному легіоні і тепер виконує бойові завдання як парамедикиня.
35-річна Сандра звикла до нестандартної роботи. Ще 5 років тому вона керувала власним риболовецьким судном. А згодом стала членкинею саамського парламенту Норвегії.
Жінка ніколи раніше не була в Україні. Та у березні цього року не змогла залишитися осторонь російської агресії.
«Я європейка. Ви європейці. Якщо ми не зупинимо їх зараз, в якій країні ми їх зупинимо? Хто наступний?», — Сандра Андерсен Ейра, захисниця України.
Сандра воює пліч-о-пліч з колишніми спецназівцями США та Великої Британії. Іноземний легіон брав участь у визволенні Бучі та Ірпеня.
А зараз захищає кордони України на сході. Час від часу Сандра показує в соцмережах подарунки від місцевих жителів.
Та планує залишатися в Україні до перемоги.
«Я поїду тоді, коли тут для мене більше не буде роботи. Ось тоді я поїду додому», — Сандра Андерсен Ейра, захисниця України.
Читайте також: Український полярник повернувся з Антарктиди і став на захист рідної землі
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Лавандовій Горі місті Перечин на Закарпатті пройде благодійний забіг на підтримку 68 окремого батальйону територіальної оборони.
Про це повідомили організатори події на фейсбук-сторінці.
Де і коли?
- Початок забігу 8 липня о 19:00.
- Дистанція: ~4 км.
- Кількість учасників обмежена.
Для участі у забігу необхідно реєструватися та оплатити благодійний внесок. Всі запитання та пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected]
Читайте також: «Привітання» на снарядах, тату та десант фіалколюбів. Як українці креативлять, аби зібрати гроші на ЗСУ
Учасникам забігу гарантовано:
- Ексклюзивна локація.
- Світлини із забігу.
- Інші приємні сюрпризи від партнерів..
Зазначається, що для забігу краще підійде трейлове взуття. Дорога не включені у базову вартість.
Нагадаємо, на Львівщині діти зібрали гроші на два бронежилети для ЗСУ.
Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті митці створюють фронтові печі для військових.
Фото: mukachevo.net.