Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

SoftServe та Львівський університет запускають бакалаврські програми, що дозволять поєднати навчання і роботу

Опубліковано

Компанія SoftServe спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка запускають програми з дуальною формою навчання, в межах яких студенти навчатимуться та працюватимуть одночасно.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що 69,5% студентів ЛНУ імені І. Франка почали працювати ще під час навчання, з них – 26,4% почали працювати на третьому курсі, а 21,5% – на другому. Такі дані опитування випускників, які університет проводив у 2020 році.

Серед найпопулярніших причин, які мотивують студентів шукати роботу під час навчання – можливість здобути максимум практичних знань та прагнення фінансової незалежності. SoftServe, найбільший ІТ-роботодавець країни та один з найстаріших освітніх закладів ЛНУ ім.І.Франка поєднують свою експертизу для того, аби надати студентам можливість не обирати між університетом та роботою.

Особливості спільних програм SoftServe та ЛНУ імені Івана Франка

Поглиблене навчання протягом 1 та 2 курсу. 25-50% від усіх навчальних дисциплін для 1 та 2 курсу дуальних програм – оновлені ІТ-спеціалістами SoftServe спільно з виклалачами університету. Студенти матимуть нагоду вивчати найактуальніші технології, широкий спектр мов програмування, розвивати свої soft skills, навчатись працювати в командах та презентувати власні ідеї.

Протягом 1 та 2 курсу на дуальних програмах також проводитимуть мотиваційні лекції, воркшопи та презентації технологій та ІТ-професій, аби студенти могли краще ознайомитись та обрати для себе майбутню спеціалізацію. Лекції проводитимуть досвідчені експерти SoftServe – від програмістів, бізнес-аналітиків, проджект менеджерів до керівників технічних команд та відділів.

Читайте також«‎Індекс допомагає молоді бути почутою»‎. Як завдяки опитуванню змінюються українські міста

Навчання в компанії протягом 3 та 4 курсу. Протягом 3 та 4 курсу, теоретична частина навчання відбуватиметься в університеті, а практична частина – у компанії. Кількість оновлених навчальних дисциплін – 50-70%. Усі лабораторні роботи та семінари трансформуються у роботу над реальними проектами в SoftServe. Студенти не лише працюватимуть пліч-о-пліч з ІТ-спеціалістами, а також оцінюватимуться на рівні з працівниками компанії. Оцінки результативності роботи студентів передаватимуться університету.

Кожен студент може обрати для себе додаткові технічні курси від експертів компанії, аби поглибити свої знання мов програмування та інструментів їх застосування. Якщо на 1-2 курсах студенти обирають свою майбутню професію, то протягом 3-4 курсів поглиблюють свою експертизу та професійність. За успішного навчання, випускник бакалаврської дуальної програми – ІТ-спеціаліст рівня middle.

Як потрапити на спільні програми SoftServe та ЛНУ імені І. Франка?

У вересні навчання дуального формату розпочнеться на двох факультетах ЛНУ ім.І.Франка – Факультет електроніки та комп’ютерних технологій (програма Computer Science) і Факультет прикладної математики (програма Computer Science). Набір на програми розпочнеться 14 липня і триватиме до 23 липня, програми з унікальною формою навчання – доступні для кожного.

Деталі щодо вступу на програми – за цими посиланнями:

Про партнерів

SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України. Близько 10 000 співробітників працюють у 38 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США). Розробницькі центри компанії знаходяться у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві, Білостоку, Глівіце та Варшаві (Польща). 

Компанія працює над понад 900 активними проектами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.

Львівський національний університет імені Івана Франка – навчальний заклад з 360 річною історією, потужними науковими школами та сучасними освітніми програмами. Університет має IV рівень акредитації Міністерства освіти і науки України, у ньому готують фахівців за 275 освітніми програмами. Сьогодні у Львівському університеті навчаються понад 23 тис. студентів. Освітній процес забезпечують викладачі 134 кафедр 19-ти факультетів та Педагогічного фахового коледжу.

Нагадаємо, Prometheus запустив безкоштовні онлайн-курси Гарварда.

Як ми повідомляли раніше, ЄС і ПРООН запускають серію онлайн-курсів для ОСББ

Суспільство

Укрзалізниця повертає «Інтерсіті+» із Києва до Одеси в тестовому режимі

Опубліковано

Укрзалізниця в тестовому режимі повертає до Одеси швидкісний поїзд Інтерсіті+. Квитки на цей потяг уже в продажу. Їх можна придбати на сайті чи в застосунку Укрзалізниці, а також у чатботі та в касах вокзалів.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Потяг №761/762:

  • Відправлятиметься з Києва 3, 4 та 5 травня о 06:03 та прибуватиме до Одеси о 13:34.
  • З Одеси поїзд вирушатиме в ті самі дати о 14:20 та прибуватиме до Києва о 21:50.
  • Потяг також зупиняється у Вінниці.

Читайте також: Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Крім того, Укрзалізниця збільшила кількість місць на потяги з Києва до Львова, які їхатимуть на Великодній вікенд. Замість стандартного швидкісного поїзда Hyundai туди поїде більш містка двоповерхова Skoda.

Також призначать додаткові рейси поїзда №777 із Києва до Львова на 4 та 5 травня. Додаткові квитки з’являтимуться поступово протягом найближчих днів, зазначають в Укрзалізниці.

Нагадаємо, в Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки.

Читати далі

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: