Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Скільки інвестували в українські стартапи за півроку 2020 року?

Опубліковано

За перше півріччя 2020 року редакція Ain.ua зібрала всі інвестиції для українських стартапів та розмістила список за спаданням суми вкладень.

Пропонуємо вам ознайомитися із підбіркою.

Revolut – $500 млн

Британський проект Revolut позиціонує себе як банк без відділень. Всі операції виконуються через додаток на смартфоні. У добірку він потрапив, оскільки його співзасновником є ​​виходець з України Владислав Яценко.

У лютому компанія залучила черговий раунд інвестицій, який потроїв її оцінку до $6 млрд. Провідним інвестором виступив фонд Technology Crossover Ventures.

Preply – $10 млн

Preply – міжнародний EdTech-маркетплейс для вивчення іноземних мов. Компанію заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин і Кирило Біга.

Стартап привернув новий раунд в кінці травня, за результатом якого загальний обсяг залучених коштів перевищив $15 млн. Лід-інвестором виступив лондонський венчурний фонд Hoxton Ventures, оцінка компанії не повідомляється.

Allset – $8,25 млн

Американський стартап Allset – це мобільний додаток, за допомогою якого можна забронювати столик в ресторані і оплатити рахунок, а також отримати рекомендації зі страв у конкретному закладі. Стартап заснували вихідці з України Ганна Поліщук і Стас Матвієнко.

Раунд очолив ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку), в ньому взяли участь Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK VC Fund і Inovo Venture Partners. Через коронакризу він мало не зірвався – деякі інвестори передумали вкладатися. Як наслідок – замість запланованих $12 + млн Allset зібрав трохи більше $8 млн.

Читайте також: Юридичний стартап Legal Nodes. Перетворить юристів на фрілансерів і здешевить їх послуги для бізнесу

DMarket – $6,5 млн

Український стартап DMarket працює над монетизацією предметів в іграх. Компанію в 2017 році запустили засновник платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимир Панченко, Тамара Сланова і співзасновник кіберспортивного клубу Natus Vincere Олександр Кохановський.

У червні DMarket привернув новий раунд, за результатами якого до ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Серед інвесторів – фонд Almaz Capital і компанія Xsolla. До ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс.

Zakaz.ua – 5 млн євро

Zakaz.ua був заснований в січні 2010 року українським підприємцем Єгором Анчишкіна. Компанія пропонує послугу з онлайн-замовлення та доставки продуктів з популярних мереж супермаркетів.

Операцію закрили в кінці лютого 2020 року, однак оголосили тільки в квітні. Провідним інвестором виступив поточний акціонер Zakaz.ua – компанія Chernovetskyi Investment Group (СIG).

ClassTag – $5 млн

ClassTag – безкоштовна платформа, на якій батьки можуть спілкуватися з викладачами своїх дітей. Стартап заснувала емігрантка з України Влада Лоткіна.

Раунд оголосили в червні 2020 року. Серед інвесторів: AlleyCorp, Contour Ventures, Founder Collective, John Martinson, Newark Venture Partners, Smart Hub і TMT Investments.

Rentberry – $ 4,5 млн

Rentberry – український стартап в галузі нерухомості. Спочатку запускався на ринку в США, проте в подальшому сервіс масштабувати також на Європу і Азію. Створили його українці Олексій Любинський, Лілія Остапчук, Олександр Котовський та Денис Голубовський. Офіс розробки розміщений в Києві.

У липні 2020 року Rentberry залучив $4,5 млн, з них $2,3 – на краудфандінговой майданчику мікроінвестірованія WeFunder. У раунді також взяли участь фонд Angel Investors Marlborough, партнер компанії McKinsey & Company Срікант Інампуді і CEO Invesque Худоба Вайт.

Читайте також: Запустили сервіс на карантині за два дні. Як працює доставка алкогольних коктейлів Bodler

3DLOOK – $1 млн

3DLOOK працює над технологією сканування людського тіла по фото з використанням штучного інтелекту, нейронних мереж і 3D-технологій. Стартап заснований в 2016 році Вадимом Роговським, який до цього керував компанією Clickky.

Лід-інвестором раунду виступила фінансова група ICU Ventures. Також в угоді взяли участь венчурний інвестор з Казахстану Мурат Абдрахманов і кілька ангелів зі США і Східної Європи.

Astromix – $300 000

Стартап займається розробкою персоналізованих гороскопів: за професією, типом особистості, талантам, астрологічних прогнозів, календарів тощо. Засновник сервісу – Дмитро Ткаченко.

Це – перша інвестиція в компанію, її оголосили в березні. Інвестором виступила компанія Adventures Lab, заснована Андрієм Криворчук (в минулому – керуючий партнер CIG).

Mriyar – $ 300 000

Mriyar заснований в жовтні 2018 року. Це стартап, який працює над створенням декількох продуктів – b2b і b2c-платформ для торгівлі автозапчастинами.

Раунд залучили в кінці січня – на той момент продукт був ще на стадії розробки. Інвестиції розділили на два транші: перші $150 000 спрямовані на запуск b2b-частини платформи, решта – на доопрацювання і запуск b2c-частини проекту.

Elision – $150 000

Elision – платформа подкастингу, яка дозволяє авторам контенту заробляти на ньому, а слухачам – отримати необмежений доступ до всіх подкастів, які є в інтернеті. стартап основа.

Читайте також: Українська компанія створила стартап, який увійшов до списку найкращих

Нагадаємо, 9 українських стартапів здобули державне фінансування.

Як ми повідомляли раніше, український стартап з онлайн-примірки одягу залучив 1 млн доларів.

Головне фото: 1k.com.ua.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: