

Технології
Скільки українців встановили додаток “Дія” і чому він корисний
Мобільний застосунок “ДІЯ” завантажили вже понад 1,9 мільйона українських користувачів. Про це Міністерство цифрової трансформації України повідомляє на своєму Telegram-каналі, передає Укрінформ.
“Маємо 1,903,725 — унікальних користувачів, з них понад 66% користувачі Android, інші — iOS. Найбільше авторизацій здійснено через Приватбанк та Монобанк”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві додали, що з 15 березня 5,121 студента авторизувалися у “ДІЯ” для тестування е-студентського квитка, а скоро, анонсують у Мінцифри, будуть доступні паспорт (ID-картка) та біометричний закордонний паспорт.
Читайте також: В Україні запустили тестування цифрового студентського квитка
Чим відомо про додаток?
Бренд і концепцію додатку презентували 27 вересня 2019 року в Києві. Саме тоді його анонсували як додаток і портал, який об’єднає в єдиному електронному вікні усі послуги, що надаються державою громадянам і бізнесу.
У грудні 2019 року тестовий доступ до додатка відкрили для 5 тисяч українців, які подали заявки.
“ДІЯ” працює як при наявності інтернету, так і в офлайн режимі.
Де і як скачати додаток “Дія”?
Додаток державних послуг онлайн «Дія» став доступний для завантажування і нині в ньому доступні:
- водійське посвідчення,
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Завантажити додаток Дія можна на його офіційному сайті. Заплановано, що ним можуть скористатися користувачі будь-яких смартфонів: додаток вже з’явився в AppStore та GooglePlay.
Що необхідно для авторизації в додатку Дія?
Щоб скористатися застосунком, необхідно ідентифікувати свою особу через технологію BankID — це перший крок, який додаток запропонує вам виконати після встановлення на смартфон.
Для цього необхідно підтвердити згоду на передачу інформації через ваш інтернет-банкінг — за допомогою особистих кабінетів у ПриватБанк, monobank або ж через банки, які долучилися до BankID. На даний момент це Ощадбанк, Кредобанк, Радабанк, Мотор банк, Ідея банк, ПУМБ, А-банк, Альянс банк, а також банки Південний, Форвард та Восток.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik