Суспільство
Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі
У невеликому селі Потутори на Бережанщині облаштували ферму з органічного землеробства. Тут і екологічно чисте молоко, зернові культури, а найголовніше – прянощі. Їх вирощує швейцарка Крістіна Лібергер, за своїм, особливим рецептом.
Вона переїхала до України сім років тому. У селі Потутори на Бережанщині облаштувала міні-бізнес – вирощує екологічно чисті прянощі.
Крістіна розповідає, що здавна мріяла відкрити власну справу і зайнятися землеробством.
Читайте також: Купуй українське: як фермерка робить вітчизняний часник great again
Разом зі своїми помічницями фермерка вирощує близько 50 сортів різних прянощів. Потім вони стають складниками органічних спецій та запашних чаїв. На фермі їх одразу пакують у спеціальні паперові пакети.
Зараз на органічній фермі працює 20 людей. Усі вони відданій своїй справі. І радіють, що навіть у віддаленому селі на Тернопільщині можна стати відомими на всю Україну, завдяки продукції, яку вони тут вирощують.
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі