Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Швеція виділила Україні понад $5 млн допомоги для економічного розвитку

Опубліковано

Для посилення стійкості Швеція виділила Україні 50 млн шведських крон (приблизно $5,4 млн), повідомили у пресслужбі шведського уряду.

За інформацією, Швеція спільно з Великою Британією, Канадою, Швейцарією та Сполученими Штатами запускає новий фонд, що зміцнить стійкість України в південно-східному регіоні, який постраждав від російсько-української війни. Швеція підтримає фонд у розмірі 50 мільйонів шведських крон упродовж наступних трьох років.

«Ми демонструємо солідарність та непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Фонд зміцнить стійкість до російської агресії на сході та півдні України, сприяючи покращенню надання громадських послуг, розширенню діалогу та інклюзивному економічному розвитку», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожВід торгівлі на ринку до власного бізнесу. Засновник натуральних соусів Tato Pepper Jam про ейджизм, старт із $5 та «дивні» поєднання

Відомо, що Фонд доповнить підтримку ООН, будучи більш гнучким та схильним до ризику.

Нагадаємо, Британія виділить Україні £2 млрд на реалізацію спільних проєктів.

Як ми повідомляли раніше, держбанк Туреччини хоче вийти на український ринок.

Фото: regeringen.se.

Економіка і бізнес

В Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до $1 млрд грантів та інвестицій на відбудову

Опубліковано

Парламент ухвалив у другому читанні закон про публічно-приватне партнерство. Це рішення дозволить залучати гранти та приватні інвестиції до відбудови.

Прийнятий законопроєкт оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

Гібридне інвестування у відбудову

Перше читання провели ще в жовтні 2022 року. Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що завдяки законопроєкту Україна зможе відновлюватися не тільки з держбюджету, а й у партнерстві з бізнесом та інвесторами.

За словами політикині, попри те, що в Україні приватно-публічне партнерство існує вже давно, але за весь цей час уклали лише два великі концесійні договори.

Ініціатори законопроєкту розраховують, що механізм нарешті запрацює і принесе Україні в найближчі роки до 1 мільярда доларів інвестицій у конкретні проєкти. Свириденко зазначила, що це можуть бути порти, лікарні, муніципальні об’єкти.

Закон запроваджує гібридну модель публічно-приватного партнерства (ППП), яка поєднує бюджетне фінансування, гранти від міжнародних партнерів та приватні інвестиції. 

Читайте також: Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

«Маленькі громади тепер зможуть реалізовувати проєкти без дорогих ТЕО — достатньо концепту. Наприклад, маленький реабілітаційний центр, садочок чи доступне житло. А державні компанії, як-от «Укрзалізниця», — запускати публічно-приватне партнерство без бюрократичного лабіринту. Це дозволить їм відновлювати вокзали, а «Укренерго» — електромережі», — пояснила міністерка економіки.

Серед змін Свириденко назвала те, що держава отримає право запускати спрощену процедуру для проєктів відновлення — у медицині, транспорті, енергетиці, освіті, соціальних послугах. Вона діятиме під час воєнного стану та ще сім років після для проєктів будь-якого розміру. 

Крім того, цей закон вводить додаткові гарантії для інвесторів, наприклад, стабільності умов договору. Також рішення про публічно-приватне партнерство оновлює 30 секторальних законів. Механізм можна буде застосовувати у тих сферах, де раніше це було майже неможливо через юридичні бар’єри. Це стосується медицини, освіти, культури, транспорту, житлового господарства.

Нагадуємо, що ексголову Тернопільської обласної ради засудили до 9 років ув’язнення за хабарництво.

Фото: фейсбук-сторінка Наталії Свириденко

Читати далі

Економіка і бізнес

Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

Опубліковано

Група послів G7 в Україні привітала Верховну Раду з ухваленням закону про посилення Національного агентства з управління арештованими активами (АРМА), за який проголосували 18 червня.

Про це повідомили на сторінці послів G7.

У заяві посли зазначили, що ухвалення закону — це важливий крок до створення незалежної системи управління арештованим майном. Це допоможе краще боротися з корупцією і дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету.

Читайте також: Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня

18 червня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №12374-д, який передбачає реформу АРМА. Зокрема, документ запроваджує незалежний аудит агентства, нові правила добору його керівництва за участі міжнародних експертів, а також оновлену процедуру обрання управителів арештованим майном.

Ініціаторка законопроєкту, народна депутатка Анастасія Радіна, зазначила, що його ухвалення відкриває шлях до отримання близько 600 мільйонів євро допомоги ЄС у межах програми Ukraine Facility. Зараз закон ще має підписати президент України.

Нагадаємо, що Канада виділить Україні 1,5 мільярда доларів на зброю та запровадить нові санкції проти рф.

Фото обкладинки: сайт Atlantic Council’s

Читати далі

Економіка і бізнес

HR-фахівці з усієї України зберуться на саміт, аби поговорити про людяність у бізнесі під час війни

Опубліковано

2 липня у Києві HR Wisdom Summit об’єднає понад 400 HR-фахівців, керівників бізнесу та підприємців. На події увагу сфокусують на тому, як створювати середовище, де люди розкриваються попри війну, втому і постійні зміни.

Про це редакції повідомили організатори заходу — журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» та медіа Delo.ua.

Про що говоритимуть на події

Понад 30 спікерів на п’яти панельних дискусій розповідатимуть про:

  • адаптацію ветеранів у колективах без формальностей;
  • утримання талантів, коли всі навколо в пошуку «кращого»;
  • створення мотивації, що тримає не тільки зарплатою;
  • як освіта в компанії стає інструментом довіри, а не звітністю;
  • реальні HR-рішення для роботи в умовах війни.

Серед спікерів на заході будуть HR-керівники таких компаній: «OLX Робота», Нафтогаз, Novus, ArcelorMittal, «ПриватБанк», Sense Bank, Nestlé, EVA, ДТЕК, ОККО, Метінвест, Teva, Астарта, Kernel тощо. Також долучаться представники уряду, зокрема міністерка соцполітики Оксана Жолнович та її перша заступниця Дарія Марчак.

Читайте також: «Батько маркетингу» з українським корінням

За словами організаторів, уже понад десять років цей захід допомагає бізнесу переосмислювати роль HR, впроваджувати інновації та змінювати підходи до лідерства через людяність. Дізнатися деталі та зареєструватися на захід за посиланням.

Про організаторів

Ekonomika+ — це бізнес/медіа бюро, до якого входять лідери ділового контенту Delo.ua, MMR.ua, Womo.ua та журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших». Щороку Ekonomika+ проводить понад 10 масштабних заходів, серед яких — GET Business Festival та HR Wisdom Summit.

З 2013 року HR Wisdom Summit зібрав понад шість тисяч учасників і став головною подією для тих, хто творить майбутнє компаній через людський капітал.

Нагадуємо, що засновник Spotify інвестує 600 мільйонів євро в німецьку компанію, що постачає дрони Україні.

Фото надали організатори

Читати далі

Шопочитати

Військо3 години тому

Повернув зв’язок і держпослуги. Історія львів’янина, який відновлював Херсонщину під обстрілами

Креативник, який оживляв старі депо у Львові, а згодом мобілізувався та поїхав служити прикордонником. Михайло...

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...