

Суспільство
Шлаки Дніпровського меткомбінату використовуватимуть для будівництва доріг в Україні
Шлаки і золу Дніпровського меткомбінату, що у Кам’янському, братимуть для будівництва і ремонту доріг у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Миколаївській та Кіровоградській областях.
Про це повідомили у пресслужбі Кам`янської міської ради.
Зазначається, що в результаті господарської діяльності накопичилося близько восьми мільйонів тонн екологічно безпечних металургійних шлаків.
Уряд ухвалив рішення «Про застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві». Це стосується виключно відходів, що відповідають нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації.
Читайте також: В Україні відремонтують вдвічі більше доріг
Як повідомили в прес-центрі металургійного комбінату, на шлаки розроблені технічні умови «Шлаки доменні для загальнобудівельних робіт» та «Шлак сталеплавильний для загальнобудівельних робіт».

Про сировину
Шлаки – це не зовсім відходи, а стабільний, інертний матеріал, який є прекрасним замінником природного щебню.
Щорічно комбінат продає і використовує у власному виробництві близько 60% доменних і сталеплавильних шлаків, які утворюються в результаті технологічних процесів виплавки чавуну та сталі.
Читайте також: Оприлюднили свіжі фото будівництва першої української бетонки
Шлаки розміщуються на шлакових відвалах, площа яких становить 99,5 гектарів.
На шлаковий відвал розроблений і затверджений в установленому законодавством порядку Паспорт місця видалення відходів.
Щорічно проводиться ревізія Паспорту з внесенням змін щодо обсягів накопичених шлаків і результатами екологічного моніторингу навколишнього середовища, тобто лабораторних досліджень ґрунту, атмосферного повітря, а також поверхневих і ґрунтових вод».
Відтепер, згідно з рішенням Уряду, під час здійснення державних закупок робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково передбачатиметься застосування нецінового критерію «Заходи щодо захисту навколишнього середовища» з питомою його вагою не менше 10%.
Нагадаємо, уряд затвердив розпорядження «Щодо застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві».
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.