Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що турбує українців? Вісім найцікавіших петицій до Президента

Опубліковано

Щодня на сайті офіційного інтернет-представництва Президента люди пишуть низку петицій. Деякі з них стосуються важливих проблем життя країни. Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Когось хвилює стан доріг, когось – 5-денний робочий тиждень, а хтось пропонує змінити назву нашої країни чи зробити офіційне свято для чоловіків.

Ми зібрали для вас вісім найцікавіших останніх петицій, які люди адресували Президенту.

1. Чоловіки теж хочуть свята

З 2014 року в Україні відзначається свято День захисника України. Але старше покоління звикло святкувати День захисника Вітчизни – 23 лютого. І поки одні ще не можуть визначатись, коли хочуть отримувати шкарпетки у подарунок, інші пропонують зробити Міжнародний чоловічий день (19 листопада).

Автора такої петиції обурює те, що вищезгадані дати  не є такими та не мають гендерних ознак, і відносяться як до чоловіків, так і до жінок. Схоже, ініціатора даного свята не влаштовує, що Міжнародний жіночий день святкують в Україні офіційно. У той час як 19 листопада “офіційне свято в більш ніж 59 країнах світу”. Автор петиції наводить також і позитивні сторони такої ініціативи:

  • Заохочення позитивної рольової моделі чоловіків. Не тільки кінозірок, спортсменів та військових, а й звичайних людей, які живуть гідним і чесним життям.
  • Щоб відзначити чоловічий позитивний внесок у суспільство, державу, сім’ю, шлюб, виховання дітей і в навколишнє середовище.
  • Для зосередження уваги на чоловічому здоров’ї та соціальному, емоційному, фізичному, духовному добробуті.
  • Для підкреслення дискримінації щодо чоловіків в області соціальних послуг, соціальних відносин і права.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Для розгляду петиції автору потрібно зібрати 25 000 голосів. Але поки ідею зробити Міжнародний чоловічий день підтримало тільки 65. Схоже, не всі хочуть зробити собі додатковий вихідний.

2. 4-денний робочий тиждень

Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петиції з вимогою встановити в Україні 4-денний робочий тиждень. Хтось писав це одним реченням з вимогою, а хтось аргументував цю ідею словами Стіва Джобса “Працювати потрібно не 12 годин, а головою”.

Читайте також: Топ-10 навіжених петицій для Президента України

Автор останньої петиції пише, що “4-денний робочий тиждень, окрім підвищення продуктивності працюючого населення, може знизити негативний вплив людини на природу та популяризувати серед населення парадигму раціонального використання ресурсів”. А також наголошує, що ще підвищить загальний показник “індексу щастя”. Та чи не вплинуть такі нововведення на зарплату українців?

Попередні петиції не були підтримані, але остання має  шанси.  Залишилось ще 58 днів, щоб зібрати 25 000 голосів.

3. Змінити гімн України

Неодноразово на сайті Президента з’являлись петиції щодо заміни гімну України. Найсміливіші з них пропонували змінити на пісню “Alien”, гурту “Lebanon Hanover”. Автори цієї петиції наголошували, що країна втомилась від сміху, тому настав час посумувати. Пропонували також створити громадські кабінки для смутку, комунальний транспорт для відчужених і спеціальні тужливі пляжі. Певно автор та ще 55 осіб, які підписали петицію впали в депресію. Але цю ініціативу не підтримали.

Також пропонували змінити гімн на твір Миколи Лисенка та Олександра Кониського, який відомий під назвою “Молитва за Україну”. Автори навіть не полінувались та написали в петиції рядки нового гімну. До слова, ще триває збір підписів стосовно цієї ініціативи. А поки вдалось зібрати тільки 30 голосів. А який би ви гімн запропонували?

4. Заборонити використання “кульочків”

На сайті Президента не так часто з’являються петиції, які стосуються екології. Переважно українців хвилюють високі тарифи та політичні події. Але у січні з’явилась петиція, де автор просить заборонити використання “кульочків”. Дійсно, поліетилен не перероблюється і дуже засмічує наше середовище. А великі мережі супермаркетів поки не відмовляються від таких пакетів.

Петицію підписали тільки 215 людей, а щоб її підтримати залишилось ще 31 день. Проте, ми радимо вам почати з себе. Заміняйте пакети на екологічні торбинки та мішечки!

Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

5. Батьки проти онлайн навчання

Сиве волосся, нерви на межі та злегка сіпається око – це реалії сучасних батьків, які змушені навчатись онлайн разом зі своїми дітьми. І якщо старшокласники ще самостійно зроблять уроки, то з малечею батьки сидять годинами. А мало того, що треба пояснити дитині, так ще й самому розібратись в матеріалі. 

Тому в січні батьки виступили та ініціювали петицію проти онлайн навчання. За їх словами “навчання має бути офлайн. Пропозиція продовжити уроки у літній період. У більшості батьків немає можливості контролювати онлайн навчання. В сучасних реаліях нашого життя у батьків пухне голова про буденне забезпечення своїх чад. А про репетиторів для більшості сімей і мови не може бути – це неймовірно дорого”.

Та поки таких завзятих батьків, які б підтримали петицію знайшлось небагато – всього 90. Але маєте ще 31 день, щоб підтримати ініціативу.

6. Змінити назву країни

Щомісяця на сайті Президента України з’являються петиції про заміну гімну і перевертання прапора. До цього списку додалась ще одна пропозиція – перейменування країни.

За словами автора петиції “більшовики-комуністи без всенародного референдуму в 1918 році назвали нашу країну “Україною” замість її історичної назви “Русь”, щоб зробити з нас манкуртів, які забули та не знають свою руську історію, своїх руських пращурів, свою руську культуру та традиції, свій руський язик. Це обурює багатьох вчених, істориків, письменників і більшість громадян України”.

Ініціатор петиції пропонує ввести у Верховну Раду України законопроєкт про зміну назви нашої країни з “України” на “Русь”, а також провести з цього приводу всеукраїнський референдум. Залишився 71 день, щоб підписати цю петицію. Поки таку ідею підтримали тільки 22 особи. До речі, раніше пропонували перейменувати назву на “Україна Русь”.

7. Дозволити матюки в перекладі фільмів

Когось турбують високі тарифи, когось перейменування назви країни, а хтось пише петиції з вимогою дозволити матюки в перекладі фільмів на українську мову.

За його словами, “в іноземних фільмах люди часто вживають нецензурну лексику, але є такі ситуації коли без матюків просто не обійтись. А оскільки у нас це заборонено, то деякі діалоги просто втрачають сенс і виглядають жахливо”.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Автор петиції від 22 лютого зазначає, що вже писав подібні звернення, але першого разу забув вказати тему листа, а іншу просто проігнорували. Але бажання послухати фільми з нецензурною лексикою вище, тому в автора залишилось ще 71 день, щоб його звернення підтримали. Поки однодумців знайшлось лише 11.

8. Хочемо купюри 2000!

На сайті Президента часто з’являються петиції, де люди просять скасувати всі монети, а інші навпаки – замінити ними паперові купюри. Українці пішли далі й тепер замахнулись на великі суми. Наприклад, нещодавно з’явилась петиція, у якій вимагають ввести в обіг купюру номіналом 2000 гривень до 30-річчя Незалежності України. Автор навіть запропонував золотий колір та розмір купюри – 145*75 мм.

Поки петиція набрала лише 11 голосів, але є 71 день, щоб таку ініціативу підтримати.

До слова, раніше українці пропонували ввести в обіг купюру номіналом 5000 з зображенням сучасного козака – захисника України. Проте ця ідея набрала тільки 59 голосів з 25 000 необхідних.

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі

Суспільство

Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Опубліковано

З 25 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації. ЮНІСЕФ, МОЗ та партнери запрошують свіх доєднатися до подій, щоб подбати про захист себе та дітей від хвороб.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Про ініціативи

25-28 квітня (з 11 по 17 годину) у дітей і дорослих буде змога безоплатно вакцинуватися в дитячих точках “Спільно” на залізничних вокзалах у Києві, Харкові, Одесі, а також у середмісті Львова та Дніпра.

“Там вакцинальні бригади Міністерство охорони здоров’я України зроблять вам чи вашій дитині планові щеплення, яких бракувало, та бустер від COVID-19. Всесвітній тиждень імунізації – це ще й гарний привід дізнатись більше про наш імунітет, захист від хвороб, віруси, бактерії і отримати прикольні призи”, – відзначають в ЮНІСЕФ.

Читати також: Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Вікторини

25 та 26 квітня освітян запрошують реєструвати свої класи для участі в інтерактивних вікторинах. Посилання для реєстрацію тут.

27 та 28 вікторини будуть для всіх охочих.

Ознайомитися з повним перелікам місць, де прозодитиме вікторина, можна тут.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: ЮНІСЕФ

Читати далі