Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що робити, якщо в мене коронавірус: детальна інструкція

Опубліковано

Нині треба бути особливо уважним до власного здоров’я. Станом на 18 березня, вже в 14 людей на території України виявили коронавірус. Розповідаємо, що робити, якщо підозрюєте в себе цю недугу. У жодному разі не займайтеся самолікуванням та не йдіть до поліклінік на прийом. Якщо маєте симптоми ​​ГРВІ, одразу самоізолюйтеся і звертайтеся до сімейного лікаря для визначення точного діагнозу. 

Симптоми коронавірусу

Симптоми коронавірусу, згідно з інформацією ВООЗ:

  • сухий кашель
  • підвищена температура
  • біль у горлі (іноді)
  • задишка (іноді)
  • головний біль (іноді)
  • біль у м’язах (іноді)
  • кволість (іноді).

Зауважимо, серед симптомів рідко буває нежить та пронос. Утім часто немає чхання.

За даними ВООЗ, хворобу легко переносить 80% людей.

 

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?

По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке має широкий спектр: від безсимптомного або легкого до важкого і навіть смерті.

По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров’я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які можуть попередити інфекцію.

Читайте також: Українські зірки записали відео про коронавірус

Якщо ви виявили у себе симптоми інфекції:

  • залишайтеся вдома і зателефонуйте сімейному лікарю, він вирішить, чи потрібна ізоляція і госпіталізація
  • якщо у вас температура вище 38 градусів і важко дихати – відразу викликайте швидку.
  • якщо коронавірус підтвердиться – будуть проведені всі необхідні медичні процедури.
Як діяти, якщо відчуваєте в себе симптоми ГРВІ або ж маєте підозру, що захворіли на коронавірус

❗️Друзі, це важливо!👉 Як діяти, якщо відчуваєте в себе симптоми ГРВІ або ж маєте підозру, що захворіли на коронавірус?Поділіться відео – зробіть репост.

Geplaatst door Міністерство соціальної політики України op Zondag 15 maart 2020

Крім того, працюють гарячі телефонні лінії:

Центр громадського здоров’я МОЗ України: 044-425-43-54

Урядова гаряча лінія: 1545

Міністерство охорони здоров’я: 0-800-505-201

Якщо сімейного лікаря немає

У таких випадках потрібно звернутися в реєстратуру найближчої до будинку поліклініки та описати симптоми хвороби. Вас обов’язково запитають, чи були в країнах, де є спалахи коронавирусу, або спілкувалися з людьми, які звідти приїхали. Якщо контакт був, в реєстратурі зобов’язані видати маску і відвести вас в кімнату-фільтр – ізольоване приміщення.

Що робитимуть лікарі, до яких прийде людина із підозрою на коронавірус?

Після дзвінка чи звернення імовірного хворого лікар опитає його про симптоми. На основі анамнезу визначить, чи є вони ознаками вірусу. У разі підтвердження до людини приїде бригада швидкої допомоги та її госпіталізують до визначеної лікарні. Там зроблять швидкі тести на грип А та В. У разі негативного результату, зібрані матеріали відправлять до вірусологічної лабораторії.

Лікувати пацієнта будуть за протоколами лікування ГРВІ. Також медики слідкуватимуть за тими, хто контактував з цією людиною.

Читайте також: Запрацював міжнародний онлайн-бар для тих, хто нудьгує на карантині

Як відбуватиметься лабораторне обстеження?

Лабораторія, яка отримає зразок від хворого, що був у країні, де зафіксовані випадки коронавірусу, або контактував з носіями, відправить його до спеціальної вірусологічної лабораторії в Києві. Та, в свою чергу, відправить його й у лабораторію ВООЗ.

Якщо ця людина не була в країні, де зафіксовані випадки коронавірусу та не контактував з носіями, їй зроблять тести на віруси грипу А та В. Якщо результат буде позитивний, лікуватимуть за стандартом. Якщо він буде негативний, його перевірять на інші віруси. Якщо і це не підтвердиться — вже на коронавірус. У разі підтвердження останнього, матеріал відправлять у ВООЗ.

Як діятимуть епідеміологи у випадку виявлення вірусу?

Після отримання повідомлення про випадок коронавірусу, епідеміологи перевірятимуть інформацію та проводитимуть розслідування. Дані збиратимуть в опитувальник за формою ВООЗ і протягом 4 годин його відправлять в Центр громадського здоров’я.

Також медики шукатимуть осіб, які контактували з хворим та передаватимуть інформацію лікарям для встановлення активного дослідження.

Такі доручення прописані в оновлених алгоритмах дій для всіх на випадок підозри на коронавірус COVID-19 відповідно до стандартів і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Читайте також: Гаряча ванна та часник: 6 найабсурдніших міфів про коронавірус

Що робити рідним і близьким?

Якщо пацієнта вже госпіталізували, то вдома все ще можуть залишатися віруси на поверхнях. Відтак треба провести генеральне прибирання із дезінфекційним розчином.

Крім цього, у кожному підтвердженому випадку епідеміологічна служба простежує контакти хворого. Й усім людям, які близько контактували з ним, рекомендують провести 14 днів у самоізоляції.

Лікарі стежать за станом усіх контактних осіб протягом інкубаційного періоду. І якщо за цей час жодних симптомів не проявиться, людина вважається здоровою та не становить загрози іншим.

Якщо людина залишається хворіти вдома. Зазвичай хворих на коронавірус пацієнтів не госпіталізують, якщо у них легкий перебіг захворювання. Тож хворому спершу потрібно виділити окрему кімнату. Крім цього, за можливості, на певний час переселити з помешкання людей із груп ризику: пенсіонерів, тих, хто має хронічні хвороби, та дітей. Якщо це неможливо, то намагатися максимально ізолювати їх від хворого.

Заходити в кімнату до хворого може лише одна особа, яка його доглядає. Але це має бути здорова людина, яка не належить до груп ризику.

Під час догляду за хворим потрібно використовувати засоби особистого захисту: медичну маску або респіратор. Після виходу з кімнати ретельно мити руки з милом і дотримуватися загальних правил профілактики. Варто уникати контактів з іншими людьми на час інкубаційного періоду.

Крім цього, в кімнаті з хворим двічі на день потрібно робити провітрювання та вологе прибирання із засобом дезінфекції. Хворий же має перебувати в масці чи у респіраторі весь час або хоча б під час контакту з іншими. Хоча навіть із таким захистом вірус все ще може поширюватися по кімнаті.

Що робити, якщо приїхав з країни, де були спалахи

В.о. генерального директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Ігор Кузін розповів для УП.Життя, що саме перебування людини в країні, де зафіксували спалахи, не є підставою вважати таку людину контактною. Тобто такою, яка контактувала з вірусом. 

Людині, яка повернулась з країни, нададуть пам’ятку про самоізоляцію у випадку появи симптомів.  

“Якщо людина мешкала з хворим в одній кімнаті, вони довго разом подорожували або просто перебували разом на відстані менше ніж 1 метр та довше, ніж 15 хвилин, то такі контакти можна назвати контактами високого ступеню ризику.  

Такі випадки має перевіряти медичний працівник, а людині радять самоізоляцію з активним медичним спостереженням”, – каже він.

Представник МОЗ наголошує, що ви не ризикуєте інфікуватись, якщо просто мешкаєте в одному багатоповерховому будинку, користуєтесь одним ліфтом чи просто зустрілися в під’їзді.  

Яка зараз ситуація?

Станом на ранок 18 березня в Україні зафіксовано 14 випадків COVID-19 (Чернівецька область – 10 (1 летальний), Київська область – 3, Житомирська – 1 (летальний).

Дослідження проводились у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я.

Упродовж 17 березня до Центру надійшла 41 підозра на COVID-19 (Вінницька 3, Дніпропетровська 5, Донецька 3, Закарпатська 3, Івано-Франківська 3, Київ 14, Миколаївська 1, Рівненська 2, Сумська 2, Тернопільська 2, Херсонська 1, Черкаська 1, Чернівецька 1).

Всього з початку 2020 року надійшло 181 повідомлення про підозру на COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що серед 14 офіційно зафіксованих випадків COVID-19 є народний депутат України.

Народний депутат України на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня та на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня 2020 року був відсутній.

Яке лікування для COVID-19 і вірусів грипу?

Незважаючи на те, що в даний час в Китаї проводяться клінічні випробування ряду лікарських засобів і розробляється більше 20 вакцин для COVID-19, в даний час немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів для COVID-19. Навпаки, противірусні препарати та вакцини доступні для грипу. Хоча вакцина проти грипу не ефективна проти вірусу COVID-19, рекомендовано проходити вакцинацію щороку, щоб запобігти зараженню грипом.

 По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання  (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу.

У МОЗ запевняють, що Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19. В нас є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

Де шукати оперативну і правдиву інформацію?

Вся офіційна інформація публікується на наших офіційних каналах комунікації МОЗ України.

Офіційний вебсайт МОЗ http://www.moz.gov.ua/

Офіційна сторінка МОЗ у Facebook https://www.facebook.com/moz.ukr/

Офіційний телеграм-канал Міністерства Коронавірус_інфо (Скорочена назва – @COVID19_Ukraine)

Telegram-бот МОЗ із відповідями на найпоширеніші питання про коронавірус @COVID19_Ukraine_Bot

Відповіді на основні запитання про COVID-19 http://covid19.com.ua

Як вберегтися?

Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайну ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана невідомим раніше збудником.

Так, Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює летальність від COVID-19 на рівні 3,4%. Але варто пам’ятати, що для 96,6% хворих ця недуга не матиме таких наслідків.

Стрімке зростання хворих не означає, що захворієте саме Ви. Щоб захистити себе:

🔹Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

🔹Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

🔹Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

🔹У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 — 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60%.

Суспільство

Давній монастир на Львівщині перетворять на дитбудинок сімейного типу

Опубліковано

У м. Рава-Руська на Львівщині за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу та Центр діалогу українсько-польської культури.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги  «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Читайте такожЯк працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

 

У Центрі діалогу культур передбачено низку приміщень: історичне, спортивне, тренінгово-освітнє та рекреаційно-інтеграційне.

Станом на сьогодні виконано значну частину ремонтно-реставраційних робіт, зокрема: утеплено дах, залита стяжка на горищі, прокладена каналізація та водовідведення, проведено демонтажні роботи.

Успішна реалізація проєкту дозволить лише зберегти пам’ятку архітектури XVIII ст.

Нагадаємо, у Києві стартував онлайн-проєкт із протидії булінгу.

Усі фото: loda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

МіГ-29 України вперше цьогоріч піднялись у небо

Опубліковано

114 бригада тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України провела першу льотну зміну у новому 2021 році на винищувачах МіГ-29.

Про це пише Український Мілітарний Портал з посиланням на Командування Повітряних Сил ЗСУ.

На винищувачах МіГ-29 пілоти відпрацювали ведення групових та одиночних повітряних боїв. Тренування проводилися вдень і вночі в складних метеоумовах.

«Командирські польоти – саме таку назву отримала ця льотна зміна, і за якісними показниками мала відповідати рівню «зразково-показової», – розповідають у 114 БрТА.

 

Як зазначено, навчання називаються «Командирські», тому що відпрацьовується єдина методика льотного навчання, участь в яких беруть від командирів авіаційних ланок і вище.

Читайте такожЯк працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

МіГ-29 – фронтовий винищувач четвертого покоління.

Державне підприємство «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» проводить для Повітряних сил України капітальний ремонт та модернізацію винищувачів МіГ-29.

Також компанія «Радіонікс» забезпечила створення в Україні нового замкнутого циклу з розробки та виробництва систем для винищувачів МіГ-29 та Су-27. Проєкти тепер реалізуються в Україні в рамках єдиного наукового, технологічного та виробничого процесу.

Читайте такожКБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)

Нагадаємо, «Аеротехніка» представила модернізацію зенітно-ракетного комплексу.

Усі фото: facebook.com/kpszsu.

Читати далі

Суспільство

У Києві стартував онлайн-проєкт із протидії булінгу

Опубліковано

Київський молодіжний центр запускає спеціальний проєкт із протидії булінгу, повідомили у пресслужбі КМДА.

Як зазначають ініціатори, проєкт розроблений для педагогів, батьків, психологів, а також учнів.

Ідея полягає у виявленні причин цькування та вироблення методів боротьби із ними. У форматі онлайнових лекцій експерти дають свої поради, які допоможуть захистити себе та протидіяти проявам булінгу.

Перша лекція «Булінг: міфи та реальність»

У лекції йдеться про види булінгу, наслідки цькувань, а також про юридичну відповідальність за такі дії.

 

Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

Спікерка – Падучак Олександра, засновниця та голова громадської організації «Безпечний світ», юрист, член робочої групи комітету ВРУ з підготовки проекту Закону щодо протидії булінгу, автор програми тренінгів з дитячої безпеки.

Друга лекція «Поради психолога»

У лекції розбираються у видах булінгу і способах вирішення конфліктів не тільки у школі, але і на робочому місці.

Нагадаємо, стартувала кампанія із протидії насильству “Бийся як дівчина”.

Головне фото: abo.media.

Читати далі
Суспільство15 хв. тому

Давній монастир на Львівщині перетворять на дитбудинок сімейного типу

Суспільство45 хв. тому

МіГ-29 України вперше цьогоріч піднялись у небо

Суспільство1 годину тому

У Києві стартував онлайн-проєкт із протидії булінгу

Економіка2 години тому

Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

Економіка2 години тому

На Хмельниччині створять агропромисловий парк

Суспільство2 години тому

Найсильніша людина світу Олексій Новіков встановив рекорд України (ВІДЕО)

Суспільство3 години тому

Найбільше в світі медіа для архітекторів написало про дизайн львівської будівлі

Економіка4 години тому

В Україні налагодили виробництво самохідних сталевозів

Суспільство5 години тому

У Миколаєві вперше демонструють уламки унікальних метеоритів

Економіка6 години тому

Найглибше у Європі: Нафтогаз застосовує нові технології для підвищення видобутку газу на «старих» родовищах

Суспільство7 години тому

На Вінниччині з’явився пам’ятник відомій пісні (ФОТО)

Технології8 години тому

ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів із покращеними характеристиками

Суспільство2 тижні тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як працює єдина водійка швидкої на Кіровоградщині (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як дзвонар Михайлівського собору врятував людей під час Майдану (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як дідусь 60 років робить бізнес на воді (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

В Україні запрацював новий потужний радіотелескоп (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як блогер-токар перейшов на українську й отримав «срібну» кнопку від YouTube (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Дніпровські школярі розробили маску, що сама визначає хворих на COVID (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Вчитель хімії створив вибухову пісню, щоб учні вивчили таблицю Менделєєва (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як місто на Рівненщині подолало корупцію і стало найпрозорішим в країні (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Харківський тракторний завод вражає новинками (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Змінюють систему: як волонтери в Україні контролюють поліцію і суди (ВІДЕО)