Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що почитати на карантині: ТОП-10 статей #ШоТам

Опубліковано

Ми знаємо, що ви вже втомилися від безкінечних переліків, які онлайн-курси пройти та які фільми про епідемію подивитися. Тому пропонуємо десять заспокійливих статей від #ШоТам про українців та бізнеси, які надихають, – їх можна почитати під час самоізоляції. І пам’ятайте – карантин закінчиться, я життя продовжиться. 

Гурток для хлопців без батька: як переселенець навчає дітей теслярству

Переселенець Віталій Андрієць став названим батьком хлопцям, які ростуть без тата. Чоловік сам ріс без батька в домі і як ніхто знає, як це бути маленьким хлопчиком без батьківської любові. Тому вирішив безкоштовно допомагати хлопцям переживати важкі часи, а теслярство, на його думку, є найкращим способом підготуватись до дорослого життя.

Як працює майстерня, куди хлопчаки біжать за батьківським  теплом, та як поїздка в Африку спонукала Віталія допомагати іншим – читайте тут.

Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву

Це історія про хлопця, яки відкрив кав’ярню, бо на Відрадному проспекті у Києві неможливо було попити нормальної кави – тільки якоїсь “3 в 1” із місцевого ларька. Він заручився підтримкою друга-баристи, і розпочав свою справу, аби варити каву, яка буде само йому до смаку. 

Перший рік було дуже і дуже нелегко, проте хлопець каже, в “свідомого” бариста можна вирости за півтора місяці, але більш-менш освоїти механіку процесу можна за кілька днів.

Прочитати про механіку відкриття кав’ярні можна тут

В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

“Щоб зробити перші суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana. На зв’язок вийшов консультант заводу. Він був здивований моїм проханням. Я не оптовий покупець, а просила по кілька мілілітрів, але багатьох компонентів. Написала їм щирого, і трохи наївного листа. Пояснила свою ситуацію і що хочу розвивати власний бренд. Врешті, мені пішли назустріч. Отримала свій перший набір компонентів” –  Ксенія Гошовська

Прочитати, що Ксенія зібрала з тих компонентів можна тут.

Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

Команда проекту з Кропивницького заглядає в кожен куточок свого краю, шукає бабусь, які співають і знають старовинні пісні. Саме таких бабусь, яких неможливо уявити без народної пісні. Засновниці проекту “Баба Єлька” записують пісні, слухають людські історії та викладають у соціальних мережах. У їхньому доробку вже більше 200 відновлених народних пісень.

Почитати про крутих дівчат і крутих бабусь можна тут.

“Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва

“Як так?” – питає турист-норвежець, поглядаючи, як дерев’яні бруски іграшки “ЯкТак” перекочуються між собою, тримаючись лише на самих стрічках. Не вірить, що дивна іграшка – то справа рук українця. 

Наша стаття про “ЯкТак” – дійсно чарівна, бо ми отримали на неї стільки відгуків! Всі хотіли купити іграшку, а Сергій П’янков, її автор, знайшов партнерів! Ділимося текстом тут.

Пів мільйона гривень за 1,5 тижні. Валерій Ананьєв про те, чому не довірить свої книги видавництвам

Валерій Ананьєв – колишній десантник, АТОвець, мандрівний блогер і письменник. Так його називають інші. Він же просто робить те, що приносить йому задоволення у конкретний момент часу.

Як він заробив на справі, яка вважається неприбутковою виясняла наша авторка Діана. І на це їй знадобилося аж чотири чашки кави!

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві

“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях. 

Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так. 

А ви народилися, щоб стати вільним рокером? Перевірити можна в нашому тексті. 

Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!

Маємо ще одну відповідь, чим зайнятися на карантині – слухати книжки! 

У додатку АБУК ви можете придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами. Додатком користується вже більше 22 тисячі користувачів, а українська діаспора у США та Німеччині у захваті, що тепер є доступний україномовний контент. 

Знайти щось собі до смаку можна у нашому матеріалі.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ

Звісно ми не кажемо, що за декілька місяців світ перетвориться на один з фільмів “Шалений Макс”, проте ось вам крута стаття про українські кемпери, в яких можна їхати куди завгодно та жити де хочеш! 

Ні палатка, ні дача не потрібні, якщо у вас є кемпер – житловий причіп, який можна розмістити і на березі моря, і посеред гір. Українські кемпери Lifestylecamper прийшлись до душі і новозеландцям, і норвежцям, і навіть найприскіпливішій в питаннях якості нації – німцям. Чому директор Lifestylecamper виставив одну німецьку компанію за поріг заводу?  Чи можуть дозволити собі такий кемпер українці – на противагу іноземцям? Про все це – у нашій статті

93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду

Дивовижний кейс від дівчини, яка заробляє на коробочках для обручок, ціна яких стартує від $77. Яна Анохіна — молода бізнесвумен, про яку пишуть такі видання, як Vogue та Martha Stewart Weddings. Вона зробила 93 вироби для британської королеви та відправила листа у Букінгемський палац.

І це завдяки успішному бренду коробочок для обручок Voeu Du Coeur. Дніпровський бренд  купують вже у 48-ми країнах світу, а Китай активно копіює вироби. Як вдалось запустити успішну власну справу без вкладень та чому українські коробочки люблять у всьому світі, читайте тут.

Суспільство

В Україні відкрили новий завод, який виробляє безпілотники

Опубліковано

В Україні відкрили ще один завод німецької компанії Quantum-Systems GmbH, який спеціалізується на виробництві безпілотників. Планується виробляти по 1000 дронів на рік, а також виробляти запчастини.

Про це повідомляють в компанії Quantum-Systems GmbH.

Про завод

Новий завод стане другим підприємством компанії в Україні, і очікується, що до кінця року на ньому працюватиме близько 100 осіб.

Читати також: Французький актор Ален Делон отримав український орден “За заслуги”

“Quantum Systems інвестує до шести мільйонів євро протягом наступних двох років. Для компанії це вотум довіри Україні та її співробітникам, і водночас знак прихильності компанії до надання довгострокової підтримки Україні в галузі оборони своєї країни”, – відзначають в анонсі.

Наголошується, що наразі компанія Quantum Systems виробляє продукцію подвійного призначення для цивільного і державного сектору, в якій зайнято близько 250 співробітників.

Виробниче підприємство в Україні – це четвертий завод компанії із семи, розташованих по всьому світу.

Нагадаємо, що українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Фото: Quantum-Systems GmbH

Читати далі

Суспільство

Для відновлення інфраструктури: Україна отримала від США модульні мости

Опубліковано

Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів зі США. Це відбулося у межах проєкту «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)».

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Постачальник модульних мостових систем ACROW Corporation of America також подарував Агентству окремий контейнер із обладнанням для встановлення мостів – домкратами та деформаційними швами.

Читайте також: Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру
“Модульні мости дають можливість швидко відновлювати транспортне сполучення там, де постійні інженерні споруди зруйновані чи пошкоджені внаслідок бойових дій, а також забезпечувати логістику товарів та вантажів”, – повідомили в Міністерстві.

Проєкт RELINC ініційований Україною та Світовим банком. Придбанням та доставкою мостових систем займається Управління ООН з обслуговування проєктів в Україні. Загальна вартість контракту – 23,3 млн доларів США. Вся партія – 18 комплектів – вже в Україні.

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Опубліковано

Тепер гості київської книгарень на Арсенальній та Хрещатику можуть придбати книги, які потім відправляться до військових.

Про це повідомляє книгарня Сенс в Instagram.

Як це працює?

  • Ви купуєте книгу, за бажанням залишаєте в ній побажання або вкладаєте листівку;
  • Ставите спеціальну печатку, яка зберігається на касі у книгарів;
  • Залишаєте книгу у спеціальному кошику або віддаєте книгарям;

“Після цього ми віддаємо книги Культурному Десанту, а вони передають їх військовим у зоні бойових дій або в лікарнях та реабілітаційних центрах”, – кажуть в книгарні.

Читати також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Також ми повідомляли, що стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках.

Фото: ШоТам

Читати далі