Звяжіться з нами

Економіка

Сам собі MBA. Сім Телеграм-каналів, які підтягнуть вас у бізнесі та економіці

05.11.2019

Ти можеш самостійно шукати вирішення проблеми в інтернеті, але який в цьому сенс, якщо можна – безкоштовно – консультуватись та набиратись досвіду напряму від експертів. 

Телеграм – це давно вже не месенджер, а зібрання нішевих авторських медіа на будь-який смак. У тому числі, і освітніх для підприємців. Ми підшукали для вас сім телеграм-каналів, які ведуть професійні підприємці. Там вони діляться досвідом, літературою та порадами, заснованими на власному досвіді.

Концентровані знання замість лекцій, розтягнутих на місяці – і їх ви отримаєте безкоштовно, підписавшись на канали з нашої добірки. 

Бізнес-Конструктор

Автор цього телеграм-каналу – Кирило Куницький, засновник Школи системного бізнесу “Бізнес-Конструктор”. Він – визнаний експерт із систематизації бізнесу, підвищення ефективності маркетингу і продажів. 

Підписавшись на його бізнес-канал, отримаєте доступ до актуальних технологій побудови системного бізнесу, перевірені на його власному досвіді. 

А ще ви можете задати питання редакції “Бізнес-конструктора” протягом тижня, і якщо воно серед актуальних для читачів каналу – отримати на нього розгорнуту відповідь від їх експертів. Щоп’ятниці редакція «Бізнес-Конструктора» раз на тиждень обирає кілька таких питань від читачів, на які потім відповідають експерти.

Серед останніх постів – рекомендація прочитати книгу, яка допоможе пройти шлях початківця-бізнесмена, не починаючи бізнесу (і це книга Майкла Гербер “Малий бізнес: від ілюзій до успіху”).

Startup Level

Автор цього каналу – Ігор Стефурак, що заснував Workcelerator, сервіс для пошуку нетехнічних фахівців для сфери IT. Зараз він його продав і працює над іншим проектом. А на каналі радить матеріали, які читає і сам: про стартапи, інструменти для ведення бізнесу, випробувані на власному досвіді та досвід підпрємців – як українських, так і зарубіжних. На каналі можна почитати цікаві статті та інтерв’ю, поради щодо підбору літератури, новини і дізнатися про особисті відкриття автора.

Серед останніх постів – посилання на публікацію роздумів Марка Андрессена, американського інженера та інвестора, про особисту продуктивність. 

 Технологии, медиа и общество

Цей канал належить Андрію Бродецькому, колишньому редактору журналу Apparat.

Технології, медіа і суспільство – це саме ті теми, за якими стежить автор. Цікаві факти з техносвіту, посилання на лонгріди про те, як технології взаємодіють зі світом. Автор постить ті новини, які читає сам. 

“Якщо текст про який пишу, надто великий, то економлю читачам час і пишу скорочену версію матеріалу у підводці – аби люди, які поспішають і не мають можливості повністю прочитати текст, отримала порцію корисного контенту”, – розповідає він про специфіку подачі контенту і вважає її одним із секретів успіху каналу. 

Серед останніх тем, які можна прочитати на каналі: 

– Як змінювалася десятка найдорожчих компаній світу в останні 20 років

– На чому заробляють техногіганти

– Частка найбільших країн в світовій економіці

Почни Щось!

Це канал про бізнесові теми – але з ухилом в саморозвиток. Корисні поради, книги для саморозвитку, техніки продуктивності, найкращі практики тайм-менеджменту – тут знайдете матеріали для того, аби ставати “кращою версією себе”.

От і останній пост у “Почни щось” про саморозвиток – три поради від автора, як зробити навчання частиною повсякденного життя. Якщо коротко, то: ставте конкретні цілі, використовуйте освітні онлайн-майданчики та вчіться, коли не можете займатися іншою роботою. 

Податки, бізнес, економіка

Тут зможете прочитати про новини бізнесу – податки, бізнес та економіку – простою мовою. І отримаєте економічну аналітику, консультації та тренди – як українські, так і світові.  

Серед останніх постів – новини про те, що запустили сайт про земельну реформу в Україні, та інтеграція Prozorro із реєстром Державної податкової. Це означає, що можна буде одразу побачити всі заборгованості учасників тендеру (підтягуватимуться автоматично) – і зробити висновки. 

Ідеї для вашого бізнесу

Канал для тих, у кого руки сверблять розпочати власну справу, але ідей – нуль.

Тут-то і знайдете цікаві бізнес-ідеї, практичні поради та статті, що допоможуть відкрити реальний бізнес.

Серед останніх постів – ідея про бізнес на розведенні качок! І про секрети управління персоналом, коли справа стосується малого бізнесу. 

ШОТАМ

Так, поганого не порадимо, підписуйтесь) Якщо серйозно, то у нас знайдете усі найсвіжіші позитивні новини про Україну, а також надихаючі історії успіху підприємців.

Ще на нашому ж каналі маємо постійно діючий чат, де можна обговорити тему, яка вам сподобалась/не сподобалась, задати питання нашій редакції чи написати власні побажання – хтось із “шотамівців” його постійно моніторить, у разі чого пишіть сміливо.   

Серед останніх наших новин, які роздобули для читачів – історія масажного салону, де працюють люди з вадами зору, а ще інтерв’ю зі студентами, які примудрились зробити зі звичайної маршрутки електрокар!

Економіка

В Україні створили Боргове агентство: чим воно займатиметься

В Україні створили Боргове агентство. Таке рішення передбачено ухваленням закону про зміни до Бюджетного кодексу. Про це пише hromadske.

Які функції агенства

Нове агентство перебере на себе функції управління державним боргом, наразі цю функцію виконує Міністерство фінансів.

В уряді зазначають, що така модель, яка діє нині, є неефективною, оскільки рішення у Мінфіні ухвалюються довго.

Читайте також: Сам собі MBA. Сім Телеграм-каналів, які підтягнуть вас у бізнесі та економіці

Окрім цього, Мінфін є політичним органом влади. Нове агентство має стати неполітичним, тобто здійснювати свою роботу не залежно від політичних чинників.

Чому це важливо

Як зауважили в Мінфіні, запровадження агентської моделі управління, як найбільш ефективної, сприятиме покращенню якості й розширенню можливих інструментів боргової політики.

Нагадаємо, в уряді прогнозують, що зарплата українців зростатиме щороку.

Читати далі

Економіка

На транспорт і дороги: на що саме витратять 83 мільярди в Києві

Київ планує виділити 83,4 мільярда гривень на розвиток транспортної інфраструктури протягом наступних п’яти років. Про це поінформували у Київміськраді.

Повідомляється, що більшу частину – 76,1 млрд – фінансуватиме місто, решту суми планують отримати з держбюджету, а також від інвесторів та кредиторів.

Головне

Програмою забезпечується розвиток інфраструктури для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Також пріоритет надаватимуть розвитку електротранспорту, у планах об’єднати лівобережну та правобережну трамвайні мережі. 

Пріоритети серед учасників дорожнього руху

Визначено такий порядок пріоритетності учасників дорожнього руху:

  • маломобільні групи населення;
  • пішоходи;
  • велосипедисти;
  • громадський транспорт;
  • вантажний транспорт;
  • індивідуальний транспорт, що рухається;
  • індивідуальний транспорт, що стоїть.

Читайте також: Які будівництва чекають на столицю у 2020 році

Місто для людей, а не машин

“У цій програмі ми не просто декларуємо, а по кроках деталізували новий принцип організації простору: не місто для машин, а місто для людей. І чим менш мобільний учасник руху, тим більше переваг він повинен мати. У такій системі координат  буде розвиватися громадський транспорт: оновлення рухомого складу, будівництво метро на Виноградар і на Троєщину, створення зручних пересадочних вузлів з міською електричкою”, – наголосили в Київраді.

Окрім того, цільова програма має на меті змінити модель управління транспортною інфраструктурою міста. Йдеться про впровадження систем безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті та електронного квитка з широким набором тарифів. Також у програмі закладені витрати на будівництво нових станцій метрополітену.

Читайте також: Київ позбувається готівки у транспорті: як користуватися е-квитком (ВІДЕО)

Про дороги та громадський транспорт

Значну увагу, традиційно, буде приділено капітальному ремонту столичних автошляхів. Також встановлюватимуться квоти на паркомісця у центрі та підвищуватимемо комфорт громадського транспорту. Це мотивуватиме киян відмовлятися від власних автівок, зазначають у Київраді.

Також у рамках розвитку міського громадського транспорту місто має до 2023 року закупити понад чотири сотні одиниць трамваїв, тролейбусів та електробусів.

Читати далі

Економіка

У Дніпрі виділили кошти на добудову метро

У Держбюджеті-2020 передбачені кошти на добудову метро у Дніпрі. Про це пише Depo.Дніпро.

Відтак у 2020 році Дніпро отримає 812 млн гривень на добудову метрополітену.

Також, з Держбюджету Дніпро отримає 1,3 млрд гривень на освіту та 200 млн гривень – на медицину.

Віддати державі мешканці Дніпра мають  800 млн гривень.

Нагадаємо, що у 2020 році розпочнеться реконструкція аеропорту Дніпро.

Читати далі

Економіка

Аеропорт Бориспіль закупить 11 автобусів для перевезення пасажирів

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” домовився з київською компанією “Будшляхмаш” про придбання 11 автобусів виробництва “Мінського автомобільного заводу” за 103,185 млн гривень.

Про це пише Фокус, посилаючись на відповідні документи в системі публічних закупівель ProZorro.

Перонні автобуси

У документації йдеться, що аеропорт закупить шість перонних автобусів 2019 року випуску з автоматичною коробкою передач і загальною місткістю не менше ніж 100 пасажирів (сидячих місць – не менше ніж 12).

Пасажирські автобуси

Також до переліку закупівлі входить п’ять пасажирських автобусів 2019 року випуску з автоматичною коробкою передач і загальною місткістю не менше ніж 105 осіб (сидячих місць – не менше ніж 30).

Читайте також: Почали випробування нового поїзда для Kyiv Boryspil Express (ФОТО)

Коли надійдуть автобуси

Термін поставки перонних автобусів становить 240 календарних днів з дня отримання постачальником авансу, а пасажирських – 60 днів.

Нагадаємо, що в аеропорту Бориспіль відкрили першу зарядку для електромобілів.

Читати далі

Економіка

На Вінниччині запрацює найбільший у Європі завод із виробництва каоліну

На Вінниччині німецькі інвестори планують збудувати третю виробничу лінію заводу з виробництва каоліну. Таким чином підприємство зможе видобувати 380 тисяч тонн каоліну на рік, а відтак – стати найбільшим у Європі, інформує місцеве видання Veжа.

Про це розповів Андрій Гордієнко,  гендиректор ТОВ “Українське каолінове товариство”, що розташоване у селі Глухівці Козятинського району.

У сюжеті телеканалу “Віта” він зазначив, що підприємство з видобутку каоліну було засноване ще в 1902 році, але у 2007-му його викупила відома компанія Кварцверке Групп, яка спеціалізується на виробництві кварцового піску та каолінів.

Майже все на експорт

Так, завдяки німецьким інвестиціям у 20 мільйонів євро, на заводі побудували дві виробничі лінії і за рік видобувають 240 тисяч тонн каоліну.

Зі слів Андрія Гордієнка, майже весь він йде на експорт переважно в країни колишнього Радянського Союзу, а також в Індію, Єгипет, Фінляндію та країни Європи, де є виробництво санітарно-технічних виробів, а також паперова промисловість.

Платять 14,5 тис. гривень

Зараз на підприємстві працює більше 300 співробітників (переважна більшість – місцеві жителі). Та попри високі стандарти безпеки праці і середню зарплату майже 14,5 тисяч гривень, тут гостро відчувають нестачу кадрів. Втім, на підприємстві кажуть, що це проблема загальноукраїнська.

Для того, щоб це виправити, вони влаштовують профорієнтаційні зустрічі в школах Глуховецької ОТГ, а також готові організувати навчання своїх майбутніх працівників.

“Ми працюємо з Німецькою торговою палатою і уже ось в цьому місяці плануємо розпочати дуальне навчання на базі нашого підприємства, – розповіла Ольга Куленко, директорка з правових питань. – Ми ще не обрали навчальний заклад, але думаю, що можливо це також буде тема для можливої співпраці, оскільки тут важлива також підтримка з області”.

Що таке каолін?

Каолін — гірська порода, що складається переважно з каолініту, білого кольору. Від назви місцевості Каолін у Китаї. Використовується також назва «каоліни», розуміючи під цим глинисті породи світлого кольору, що складені головним чином з каолініту.

Діапазон використання каолінів надзвичайно широкий: паперова продукція, керамічна (порцеляна, фаянс), електротехнічна (ізолятори), вогнетривка, алюмінієве виробництво, текстильна, кабельна, гумова, хімічна, миловарна, парфумерна продукція, виробництво олівців і мінеральних фарб, наповнювач в фармації тощо. Має високу вогнетривкість та низьку пластичність (джерело – wikipedia.org).

Читати далі

Економіка

До Китаю вперше експортували українську яловичину

Україна вперше експортувала яловичину до Китаю. Країни  погодили міжнародний ветеринарний сертифікат на експорт замороженої яловичини, інформує видання НВ.

Перша партія української яловичини вже відправлена до Китаю, заявила т.в.о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

«Ми сподіваємося, що українська делегація, яка незабаром буде перебувати з візитом у КНР для участі в роботі спільного підкомітету в сфері системи фінансової звітності, зможе переконатися, що українська яловичина вже на прилавках китайських магазинів», — сказала вона.

Читайте також: Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

Зазначимо, за підсумками трьох кварталів 2019 року найбільшим експортером українського м’яса стала Саудівська Аравія.

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.