Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Сам собі MBA. Сім Телеграм-каналів, які підтягнуть вас у бізнесі та економіці

Опубліковано

Ти можеш самостійно шукати вирішення проблеми в інтернеті, але який в цьому сенс, якщо можна – безкоштовно – консультуватись та набиратись досвіду напряму від експертів. 

Телеграм – це давно вже не месенджер, а зібрання нішевих авторських медіа на будь-який смак. У тому числі, і освітніх для підприємців. Ми підшукали для вас сім телеграм-каналів, які ведуть професійні підприємці. Там вони діляться досвідом, літературою та порадами, заснованими на власному досвіді.

Концентровані знання замість лекцій, розтягнутих на місяці – і їх ви отримаєте безкоштовно, підписавшись на канали з нашої добірки. 

Бізнес-Конструктор

Автор цього телеграм-каналу – Кирило Куницький, засновник Школи системного бізнесу “Бізнес-Конструктор”. Він – визнаний експерт із систематизації бізнесу, підвищення ефективності маркетингу і продажів. 

Підписавшись на його бізнес-канал, отримаєте доступ до актуальних технологій побудови системного бізнесу, перевірені на його власному досвіді. 

А ще ви можете задати питання редакції “Бізнес-конструктора” протягом тижня, і якщо воно серед актуальних для читачів каналу – отримати на нього розгорнуту відповідь від їх експертів. Щоп’ятниці редакція «Бізнес-Конструктора» раз на тиждень обирає кілька таких питань від читачів, на які потім відповідають експерти.

Серед останніх постів – рекомендація прочитати книгу, яка допоможе пройти шлях початківця-бізнесмена, не починаючи бізнесу (і це книга Майкла Гербер “Малий бізнес: від ілюзій до успіху”).

Startup Level

Автор цього каналу – Ігор Стефурак, що заснував Workcelerator, сервіс для пошуку нетехнічних фахівців для сфери IT. Зараз він його продав і працює над іншим проектом. А на каналі радить матеріали, які читає і сам: про стартапи, інструменти для ведення бізнесу, випробувані на власному досвіді та досвід підпрємців – як українських, так і зарубіжних. На каналі можна почитати цікаві статті та інтерв’ю, поради щодо підбору літератури, новини і дізнатися про особисті відкриття автора.

Серед останніх постів – посилання на публікацію роздумів Марка Андрессена, американського інженера та інвестора, про особисту продуктивність. 

 Технологии, медиа и общество

Цей канал належить Андрію Бродецькому, колишньому редактору журналу Apparat.

Технології, медіа і суспільство – це саме ті теми, за якими стежить автор. Цікаві факти з техносвіту, посилання на лонгріди про те, як технології взаємодіють зі світом. Автор постить ті новини, які читає сам. 

“Якщо текст про який пишу, надто великий, то економлю читачам час і пишу скорочену версію матеріалу у підводці – аби люди, які поспішають і не мають можливості повністю прочитати текст, отримала порцію корисного контенту”, – розповідає він про специфіку подачі контенту і вважає її одним із секретів успіху каналу. 

Серед останніх тем, які можна прочитати на каналі: 

– Як змінювалася десятка найдорожчих компаній світу в останні 20 років

– На чому заробляють техногіганти

– Частка найбільших країн в світовій економіці

Почни Щось!

Це канал про бізнесові теми – але з ухилом в саморозвиток. Корисні поради, книги для саморозвитку, техніки продуктивності, найкращі практики тайм-менеджменту – тут знайдете матеріали для того, аби ставати “кращою версією себе”.

От і останній пост у “Почни щось” про саморозвиток – три поради від автора, як зробити навчання частиною повсякденного життя. Якщо коротко, то: ставте конкретні цілі, використовуйте освітні онлайн-майданчики та вчіться, коли не можете займатися іншою роботою. 

Податки, бізнес, економіка

Тут зможете прочитати про новини бізнесу – податки, бізнес та економіку – простою мовою. І отримаєте економічну аналітику, консультації та тренди – як українські, так і світові.  

Серед останніх постів – новини про те, що запустили сайт про земельну реформу в Україні, та інтеграція Prozorro із реєстром Державної податкової. Це означає, що можна буде одразу побачити всі заборгованості учасників тендеру (підтягуватимуться автоматично) – і зробити висновки. 

Ідеї для вашого бізнесу

Канал для тих, у кого руки сверблять розпочати власну справу, але ідей – нуль.

Тут-то і знайдете цікаві бізнес-ідеї, практичні поради та статті, що допоможуть відкрити реальний бізнес.

Серед останніх постів – ідея про бізнес на розведенні качок! І про секрети управління персоналом, коли справа стосується малого бізнесу. 

ШОТАМ

Так, поганого не порадимо, підписуйтесь) Якщо серйозно, то у нас знайдете усі найсвіжіші позитивні новини про Україну, а також надихаючі історії успіху підприємців.

Ще на нашому ж каналі маємо постійно діючий чат, де можна обговорити тему, яка вам сподобалась/не сподобалась, задати питання нашій редакції чи написати власні побажання – хтось із “шотамівців” його постійно моніторить, у разі чого пишіть сміливо.   

Серед останніх наших новин, які роздобули для читачів – історія масажного салону, де працюють люди з вадами зору, а ще інтерв’ю зі студентами, які примудрились зробити зі звичайної маршрутки електрокар!

Економіка і бізнес

В Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до $1 млрд грантів та інвестицій на відбудову

Опубліковано

Парламент ухвалив у другому читанні закон про публічно-приватне партнерство. Це рішення дозволить залучати гранти та приватні інвестиції до відбудови.

Прийнятий законопроєкт оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

Гібридне інвестування у відбудову

Перше читання провели ще в жовтні 2022 року. Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що завдяки законопроєкту Україна зможе відновлюватися не тільки з держбюджету, а й у партнерстві з бізнесом та інвесторами.

За словами політикині, попри те, що в Україні приватно-публічне партнерство існує вже давно, але за весь цей час уклали лише два великі концесійні договори.

Ініціатори законопроєкту розраховують, що механізм нарешті запрацює і принесе Україні в найближчі роки до 1 мільярда доларів інвестицій у конкретні проєкти. Свириденко зазначила, що це можуть бути порти, лікарні, муніципальні об’єкти.

Закон запроваджує гібридну модель публічно-приватного партнерства (ППП), яка поєднує бюджетне фінансування, гранти від міжнародних партнерів та приватні інвестиції. 

Читайте також: Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

«Маленькі громади тепер зможуть реалізовувати проєкти без дорогих ТЕО — достатньо концепту. Наприклад, маленький реабілітаційний центр, садочок чи доступне житло. А державні компанії, як-от «Укрзалізниця», — запускати публічно-приватне партнерство без бюрократичного лабіринту. Це дозволить їм відновлювати вокзали, а «Укренерго» — електромережі», — пояснила міністерка економіки.

Серед змін Свириденко назвала те, що держава отримає право запускати спрощену процедуру для проєктів відновлення — у медицині, транспорті, енергетиці, освіті, соціальних послугах. Вона діятиме під час воєнного стану та ще сім років після для проєктів будь-якого розміру. 

Крім того, цей закон вводить додаткові гарантії для інвесторів, наприклад, стабільності умов договору. Також рішення про публічно-приватне партнерство оновлює 30 секторальних законів. Механізм можна буде застосовувати у тих сферах, де раніше це було майже неможливо через юридичні бар’єри. Це стосується медицини, освіти, культури, транспорту, житлового господарства.

Нагадуємо, що ексголову Тернопільської обласної ради засудили до 9 років ув’язнення за хабарництво.

Фото: фейсбук-сторінка Наталії Свириденко

Читати далі

Економіка і бізнес

Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

Опубліковано

Група послів G7 в Україні привітала Верховну Раду з ухваленням закону про посилення Національного агентства з управління арештованими активами (АРМА), за який проголосували 18 червня.

Про це повідомили на сторінці послів G7.

У заяві посли зазначили, що ухвалення закону — це важливий крок до створення незалежної системи управління арештованим майном. Це допоможе краще боротися з корупцією і дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету.

Читайте також: Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня

18 червня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №12374-д, який передбачає реформу АРМА. Зокрема, документ запроваджує незалежний аудит агентства, нові правила добору його керівництва за участі міжнародних експертів, а також оновлену процедуру обрання управителів арештованим майном.

Ініціаторка законопроєкту, народна депутатка Анастасія Радіна, зазначила, що його ухвалення відкриває шлях до отримання близько 600 мільйонів євро допомоги ЄС у межах програми Ukraine Facility. Зараз закон ще має підписати президент України.

Нагадаємо, що Канада виділить Україні 1,5 мільярда доларів на зброю та запровадить нові санкції проти рф.

Фото обкладинки: сайт Atlantic Council’s

Читати далі

Економіка і бізнес

HR-фахівці з усієї України зберуться на саміт, аби поговорити про людяність у бізнесі під час війни

Опубліковано

2 липня у Києві HR Wisdom Summit об’єднає понад 400 HR-фахівців, керівників бізнесу та підприємців. На події увагу сфокусують на тому, як створювати середовище, де люди розкриваються попри війну, втому і постійні зміни.

Про це редакції повідомили організатори заходу — журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» та медіа Delo.ua.

Про що говоритимуть на події

Понад 30 спікерів на п’яти панельних дискусій розповідатимуть про:

  • адаптацію ветеранів у колективах без формальностей;
  • утримання талантів, коли всі навколо в пошуку «кращого»;
  • створення мотивації, що тримає не тільки зарплатою;
  • як освіта в компанії стає інструментом довіри, а не звітністю;
  • реальні HR-рішення для роботи в умовах війни.

Серед спікерів на заході будуть HR-керівники таких компаній: «OLX Робота», Нафтогаз, Novus, ArcelorMittal, «ПриватБанк», Sense Bank, Nestlé, EVA, ДТЕК, ОККО, Метінвест, Teva, Астарта, Kernel тощо. Також долучаться представники уряду, зокрема міністерка соцполітики Оксана Жолнович та її перша заступниця Дарія Марчак.

Читайте також: «Батько маркетингу» з українським корінням

За словами організаторів, уже понад десять років цей захід допомагає бізнесу переосмислювати роль HR, впроваджувати інновації та змінювати підходи до лідерства через людяність. Дізнатися деталі та зареєструватися на захід за посиланням.

Про організаторів

Ekonomika+ — це бізнес/медіа бюро, до якого входять лідери ділового контенту Delo.ua, MMR.ua, Womo.ua та журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших». Щороку Ekonomika+ проводить понад 10 масштабних заходів, серед яких — GET Business Festival та HR Wisdom Summit.

З 2013 року HR Wisdom Summit зібрав понад шість тисяч учасників і став головною подією для тих, хто творить майбутнє компаній через людський капітал.

Нагадуємо, що засновник Spotify інвестує 600 мільйонів євро в німецьку компанію, що постачає дрони Україні.

Фото надали організатори

Читати далі