Суспільство
Розвідники створили ролик-присвяту Герою України Максиму Шаповалу
Головне управління розвідки Міністерства оборони України створило ролик, присвячений світлій пам’яті Героя України генерал-майора Максима Шаповала, який 27 червня 2017 року загинув внаслідок теракту російсько-окупаційниї військ.
Відеоприсвяту під назвою «Подивись в мої очі, враже» опублікувала пресслужба Генерального штабу Збройних Сил України.
Також особовий склад Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут ушанував пам’ять загиблого випускника Героя України генерал-майора Максима Шаповала, повідомили у пресслужбі військового вишу.
Курсанти та офіцери ВІТІ вшанували пам’ять Героя України хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.
Також у Києві відкрили сквер на честь Героя України генерал-майора Максима Шаповала, повідомили у пресслужбі КМДА.
У мерії відзначили, що на фасаді будинку, де жив Максим Шаповал у Києві встановлена меморіальна дошка. Також його іменем назвали вулицю, на якій він мешкав.
Про Максима Шаповала
З початку російської збройної агресії полковник Максим Шаповал виконував завдання щодо захисту незалежності й територіальної цілісності України в районі проведення бойових дій на сході України. Був учасником надважких боїв 2014–2015 років. Безпосередньо брав участь у звільненні декількох окупованих українських міст, боях за стратегічно важливу висоту — Савур-Могилу, а також у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника.
Указом Президента України від 30 червня 2017 року полковнику Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно військове звання генерал-майора (посмертно).
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Полковник Максим Шаповал загинув вранці 27 червня 2017 року в Солом’янському районі міста Києва під час вибуху автомобіля, в якому він перебував. Слідство кваліфікувало трагедію як терористичний акт.
Нагадаємо, на Луганщині відкрили пам’ятний знак Герою України Тарасу Матвіїву.
Усі фото: facebook.com/viti.edu.ua; kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі