Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Романтичний бізнес: як заробити на польотах на повітряній кулі

Опубліковано

Романтичний бізнес для людей, які закохані у свою справу. Саме так говорять про польоти на повітряних кулях. Зараз в українському небі є 74 кулі, а охочих політати стає все більше і більше. Та чи прибутковий такий бізнес? Чому настає фінансова криза? Та що робити, коли пасажири перестають літати?

Ми розібрались, розпитавши президента Федерації повітроплавання в Київській області та засновника компанії “Спарт-аеро” В’ячеслава Гардашника.

В’ячеслав Гардашник

Президента Федерації повітроплавання в Київській області. Заснував повітроплавальну компанію “Спарт-аеро” і поклав початок польотам на повітряних кулях в Україні.

Як заробити на бізнесі у повітрі

Наша компанія “Спарт-аеро” на ринку ще з далекого 1990 року. Ми одні з перших, хто поклав початок польотів на повітряних кулях в українському небі. Зараз ми володіємо цілим парком теплових аеростатів, достатньому для польотів удвох і цілою групою. Фестивалі повітряних куль, змагання на теплових аеростатах, рекламні акції, повітроплавні тури, прив’язні підйоми на повітряній кулі – все це ми проводимо.

А все почалось з однієї кулі. Як і всі у цьому бізнесі, ми почали з однієї кулі і швидко розширились. Бо одного шару вистачить хіба що для маленької приватної компанії. Повітроплавання в Україні розвивається стрімко і тяжко вижити в умовах конкуренції. Але є кілька способів заробляти на польотах на повітряних кулях:

  • Організовувати польоти на шарах
  • Продавати рекламу (піднімати у повітря банери, або наносити логотипи на поверхню шару)
  • Здавати в оренду для фотосессій
  • Проводити фестивалі

Чомусь вважається, що активний сезон для любителів політати – літо. Хоча, насправді, шар літає цілий рік, а по техніці безпеки витримує температуру до мінус 20 градусів. Проте, багато залежить від погодних умов. Якщо погода не сприяє, то і політ неможливий.

В середньому, вартість прогулянки на повітряній кулі для двух людей у нас коштує – 7000 гривень, для трьох – 8000 гривень, для чотирьох – 10000 гривень. Можна політати і групами до 5 осіб. Це буде коштувати 2 500 гривень, але доведеться чекати, поки набереться повна група.

Що стосується продажу реклами на поверхні кулі і здачі аеростата в оренду, то ми розцінюємо такий вид послуг вид  як додатковий. Бо основне джерело доходу – це прогулянки. Проте, продаж реклами може принести істотний дохід. Рекламувати можна послуги, такі як, наприклад, надають оператори мобільного зв’язку і авіакомпанії.  Рекламний логотип наноситься не на саму оболонку аеростата, а на тканину, яку згодом легко зняти з кулі. Це дозволяє укладати договори з декількома клієнтами одночасно – і міняти рекламну тканину прямо між польотами. Ціна за одну рекламу складає близько 16 000 гривень. 

Тільки одна куля коштує 30 тисяч євро

До 2014 року аеростати виробляли і в Україні, в Криму. Зараз шари виготовляються в Чехії, Німеччині, Іспанії, Великобританії. Повітряна куля, наприклад, британського виробництва коштує до 30 тисяч євро. 

Ми ретельно продумуємо, де саме плануємо літати зі своїми клієнтами. Заборонено літати в 30 км від кордону, лісових районах, над Київським морем, над забороненими об’єктами і виробництвами. Перед кожним польотом ми попереджаємо ДСНС.

Для діяльності повітроплавальної компанії потрібно мінімум троє людей у команді. Це пілот і помічники. Ще потрібен автомобіль з водієм, бо повітряною кулею можна управляти тільки вгору-вниз, а далі вона летить туди, куди подує вітер. Тому на землі кулю супроводжує авто, яке потім забирає клієнтів і саму кулю.

Кожен наш пілот має свідоцтво. А для цього вони проходять медкомісію, щоб переконатись, що їх здоров’я дозволяє їм стати пілотом. Для цього варто вони звертаються у будь-який Державний авіаційний центр цивільної авіації. Далі, проходять школу пілотів та здають екзамени. Вартість навчання з практикою – 2500 євро. До речі, рівень кваліфікації пілотів в Україні зараз досить високий.

Крім всього, потрібно ще отримати льотну придатність. Процедура її отримання разом зі страхуванням коштує близько 1000 євро в рік. Що стосується інших витрат, то за один політ шар споживає близько 100 літрів газу. Тому і на газ у нас йдуть чималі кошти. 

“Пасажири можуть просто перестати літати”

Коли в мене запитують про прибутковість польотів, то я кажу,  що такий бізнес тільки для людей, які закохані у свою справу. У мене самого є традиція – літати мінімум три рази в рік. Витрати на навчання, техніку та самі польоти – просто шалені. А крім цього, є ще кілька мінусів:

  • Погода. Всі польоти залежать від погоди і тут не вгадаєш. Іноді клієнти купують собі сертифікати, а політати просто не можуть, через сильний вітер. Щоб не втратити гроші, ми переносимо польоти на інші дні. Але, якщо це фестиваль, то людям повертається аванс і тоді ми втрачаємо чималі кошти. 
  • Відсутність бюджетів. Бувають періоди, коли пасажири перестають літати, бо у них закінчуються гроші. Частіше це відбувається під час відпусток. І з цим нічого не вдієш. Втрачаються кошти. Багато бізнесменів одразу закривають справу, зіштовхнувшись з цією проблемою. 
  • Не регулярність польотів. Знову ж таки, це також пов’язано з погодою. Комфортніше всього літати з травня по середину жовтня. Якщо пілот зробить в рік 100 польотів – це нормально для нас. 

Окупність та прибуток від польотів залежить від того, як багато у вас клієнтів. Але, в середньому, це може бути трохи більше півмільйона на рік. Тому, це бізнес саме для тих, хто закоханий у свою справу і просто не може уявити життя без польотів під небесами. 

Коментарі

Суспільство

На ВДНГ відкриють зимовий скейт-парк із унікальними елементами

Опубліковано

У Києві на території ВДНГ із 14 грудня запрацює зимовий скейт-парк. Локація працюватиме до кінця січня та стане новим місцем для тренувань і відпочинку скейтерів.

Про це повідомляє команда «Активний парк» на своїй інстаграм-сторінці.

Що пропонує зимовий скейт-парк

Організатори облаштували територію сучасними елементами:

  • шістьма сходинками;
  • новою перилою;
  • широким квотером;
  • п’ятиметровою гранню;
  • «книжкою» та оновленим менуал-радом.

Скейт-парк поділили на дві зони з фанбоксами та флет-зону, оснащену тумбами й рейдом.

Нагадаємо, що у столичному ВДНГ планують створити терапевтичні сади для військових і цивільних.

Також ми повідомляли, що ВДНГ відкриває ювілейну «Зимову країну»: коли розпочнеться сезон.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські полярники показали маленьких пінгвінят на станції «Академік Вернадський» (ФОТО)

Опубліковано

Поблизу української антарктичної станції «Академік Вернадський» вилупилися перші пінгвінята цього сезону.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

Малюків виявив біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.

Як почуваються пінгвінята?

За словами вченого, одне пташеня вже активно пищить і годується, а друге щойно вилупилося й ховається під пильним наглядом батьків. Перший місяць свого життя малюки проведуть у гнізді, де їх по черзі годуватимуть крилем, грітимуть і охоронятимуть від хижих птахів.

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Новонароджені пінгвінята вкриті м’яким сірим пушком, який за місяць зміниться на звичне чорно-біле пір’я. Тоді вони приєднаються до так званих «ясел» — груп пташенят, якими опікуються кілька дорослих птахів.

Нагадаємо, що українські полярники запускають благодійний антарктичний аукціон: як взяти участь (ФОТО).

Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

ЮНЕСКО вперше відправить місію спеціального моніторингу до Харкова

Опубліковано

Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

Мета місії

Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.

Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом

Що сталося з «Держпромом» під час війни

  • 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
  • 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
  • 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.

У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.

Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.

Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).

Фото: Anna Leonenko.

Коментарі

Читати далі