fbpx
Звяжіться з нами

Суспільство

Романтичний бізнес: як заробити на польотах на повітряній кулі

03.09.2019

Романтичний бізнес для людей, які закохані у свою справу. Саме так говорять про польоти на повітряних кулях. Зараз в українському небі є 74 кулі, а охочих політати стає все більше і більше. Та чи прибутковий такий бізнес? Чому настає фінансова криза? Та що робити, коли пасажири перестають літати?

Ми розібрались, розпитавши президента Федерації повітроплавання в Київській області та засновника компанії “Спарт-аеро” В’ячеслава Гардашника.

В’ячеслав Гардашник

Президента Федерації повітроплавання в Київській області. Заснував повітроплавальну компанію “Спарт-аеро” і поклав початок польотам на повітряних кулях в Україні.

Як заробити на бізнесі у повітрі

Наша компанія “Спарт-аеро” на ринку ще з далекого 1990 року. Ми одні з перших, хто поклав початок польотів на повітряних кулях в українському небі. Зараз ми володіємо цілим парком теплових аеростатів, достатньому для польотів удвох і цілою групою. Фестивалі повітряних куль, змагання на теплових аеростатах, рекламні акції, повітроплавні тури, прив’язні підйоми на повітряній кулі – все це ми проводимо.

А все почалось з однієї кулі. Як і всі у цьому бізнесі, ми почали з однієї кулі і швидко розширились. Бо одного шару вистачить хіба що для маленької приватної компанії. Повітроплавання в Україні розвивається стрімко і тяжко вижити в умовах конкуренції. Але є кілька способів заробляти на польотах на повітряних кулях:

  • Організовувати польоти на шарах
  • Продавати рекламу (піднімати у повітря банери, або наносити логотипи на поверхню шару)
  • Здавати в оренду для фотосессій
  • Проводити фестивалі

Чомусь вважається, що активний сезон для любителів політати – літо. Хоча, насправді, шар літає цілий рік, а по техніці безпеки витримує температуру до мінус 20 градусів. Проте, багато залежить від погодних умов. Якщо погода не сприяє, то і політ неможливий.

В середньому, вартість прогулянки на повітряній кулі для двух людей у нас коштує – 7000 гривень, для трьох – 8000 гривень, для чотирьох – 10000 гривень. Можна політати і групами до 5 осіб. Це буде коштувати 2 500 гривень, але доведеться чекати, поки набереться повна група.

Що стосується продажу реклами на поверхні кулі і здачі аеростата в оренду, то ми розцінюємо такий вид послуг вид  як додатковий. Бо основне джерело доходу – це прогулянки. Проте, продаж реклами може принести істотний дохід. Рекламувати можна послуги, такі як, наприклад, надають оператори мобільного зв’язку і авіакомпанії.  Рекламний логотип наноситься не на саму оболонку аеростата, а на тканину, яку згодом легко зняти з кулі. Це дозволяє укладати договори з декількома клієнтами одночасно – і міняти рекламну тканину прямо між польотами. Ціна за одну рекламу складає близько 16 000 гривень. 

Тільки одна куля коштує 30 тисяч євро

До 2014 року аеростати виробляли і в Україні, в Криму. Зараз шари виготовляються в Чехії, Німеччині, Іспанії, Великобританії. Повітряна куля, наприклад, британського виробництва коштує до 30 тисяч євро. 

Ми ретельно продумуємо, де саме плануємо літати зі своїми клієнтами. Заборонено літати в 30 км від кордону, лісових районах, над Київським морем, над забороненими об’єктами і виробництвами. Перед кожним польотом ми попереджаємо ДСНС.

Для діяльності повітроплавальної компанії потрібно мінімум троє людей у команді. Це пілот і помічники. Ще потрібен автомобіль з водієм, бо повітряною кулею можна управляти тільки вгору-вниз, а далі вона летить туди, куди подує вітер. Тому на землі кулю супроводжує авто, яке потім забирає клієнтів і саму кулю.

Кожен наш пілот має свідоцтво. А для цього вони проходять медкомісію, щоб переконатись, що їх здоров’я дозволяє їм стати пілотом. Для цього варто вони звертаються у будь-який Державний авіаційний центр цивільної авіації. Далі, проходять школу пілотів та здають екзамени. Вартість навчання з практикою – 2500 євро. До речі, рівень кваліфікації пілотів в Україні зараз досить високий.

Крім всього, потрібно ще отримати льотну придатність. Процедура її отримання разом зі страхуванням коштує близько 1000 євро в рік. Що стосується інших витрат, то за один політ шар споживає близько 100 літрів газу. Тому і на газ у нас йдуть чималі кошти. 

“Пасажири можуть просто перестати літати”

Коли в мене запитують про прибутковість польотів, то я кажу,  що такий бізнес тільки для людей, які закохані у свою справу. У мене самого є традиція – літати мінімум три рази в рік. Витрати на навчання, техніку та самі польоти – просто шалені. А крім цього, є ще кілька мінусів:

  • Погода. Всі польоти залежать від погоди і тут не вгадаєш. Іноді клієнти купують собі сертифікати, а політати просто не можуть, через сильний вітер. Щоб не втратити гроші, ми переносимо польоти на інші дні. Але, якщо це фестиваль, то людям повертається аванс і тоді ми втрачаємо чималі кошти. 
  • Відсутність бюджетів. Бувають періоди, коли пасажири перестають літати, бо у них закінчуються гроші. Частіше це відбувається під час відпусток. І з цим нічого не вдієш. Втрачаються кошти. Багато бізнесменів одразу закривають справу, зіштовхнувшись з цією проблемою. 
  • Не регулярність польотів. Знову ж таки, це також пов’язано з погодою. Комфортніше всього літати з травня по середину жовтня. Якщо пілот зробить в рік 100 польотів – це нормально для нас. 

Окупність та прибуток від польотів залежить від того, як багато у вас клієнтів. Але, в середньому, це може бути трохи більше півмільйона на рік. Тому, це бізнес саме для тих, хто закоханий у свою справу і просто не може уявити життя без польотів під небесами. 

Суспільство

У Кропивницькому відкрили новий шляхопровід із 80-тонною аркою

У Кропивницькому 20 вересня відкрили рух транспорту через новозведену арку по реконструйованій вулиці Ельворті. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Зазначається, що цієї дороги місто чекало кілька десятиліть. За даними DOZOR, вартість проєкту — 66 мільйонів гривень. Це гроші з міського бюджету.

“Іще рік тому мало хто вірив, що в стислі терміни 80-тонний гофрований тунель, довжиною 34 метри, скріплений сімома тисячами болтів, міцно займе своє місце у залізничному насипі, що тут з’явиться сучасний шляхопровід – освітлений,  протестований провідними лабораторіями, і тут, нарешті, буде облаштоване сучасне дорожнє покриття, яке служитиме кропивничанам багато років. Це величезний труд сотень будівельників, проєктантів, водіїв, механізаторів, дорожників, всіх комунальних служб міста”, – зазначають у міськраді.

Читайте також: На українських дорогах починають установлювати освітлення на сонячних батареях

Щоб місто отримало не просто шляхопровід, а стратегічну інженерно-комунікаційну розв’язку, трудилося чимало проектантів, насамперед, колектив єдиного в державі проектного інституту «Віакон Україна». Реконструкція арки – наймасштабніший проект у Кропивницькому за всі часи незалежності, додають у міськраді.

Читати далі

Суспільство

У Вінниці зведуть двоповерховий паркінг

У Вінниці планують розширити будівлю торговельно-офісного центру “Дастор”, що на проспекті Юності, 18. Про це повідомляє місцеве видання Vежа.

На існуючу будівлю торговельно-офісного центру чекає реконструкція – тут з’явиться триповерхова прибудова та двоповерховий паркінг. 

Рішення про надання даних на проєктування реконструкції будівель адміністративного корпусу та торгового центру “Дастору” прийняли 19 вересня на черговому засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради. 

Читайте також: В Одесі збудують багаторівневий паркінг

Зазначається, що площа прибудови становитиме понад 2600 квадратних метрів, паркінгу – понад 1300 квадратних метрів. Крім цього, передбачається також створення зупинки громадського транспорту та двох парковок – звичайної та для маломобільних груп населення. Загальна площа забудови становитиме понад 7500 квадратних метрів.   

Також рішення передбачає демонтаж однієї нежитлової споруди. При цьому, на фасад вже існуючої будівлі торговельно-офісного центру також чекають зміни – щонайменше в зовнішьому вигляді. Кількість поверхів в будівлі не зміниться.

Розробити проектну документацію, відповідно до рішення “Про надання ТОВ «БІЗНЕС ЮА ГРУП» вихідних даних – містобудівних умов та обмежень на проектування реконструкцію будівель адміністративного корпусу та торгового центру під торгово-офісну будівлю з прибудовою за адресою: проспект Юності, 18 в м. Вінниця” доручили підприємству, яке була зареєстрована в кінці липня 2019 року. Після розробки стане відома вартість та інші деталі майбутньої реконструкції  “Дастору”.

Читати далі

Суспільство

На автодорозі Львівщини стартував ремонт мостового переходу (ФОТО)

Дорожники розпочали ремонт ще одного мостового переходу на автомобільній дорозі Т-14-16 Львів — Пустомити — Меденичі. Про це повідомляє пресслужба САД у Львівській області.

Як йдеться у повідомленні, автомобільну дорогу загального користування державного значення Т-14-16 Львів — Пустомити — Меденичі між населеними пунктами Велика Горожанка та Меденичі ремонтують в межах капітального ремонту, реалізовуючи державний інвестиційний проєкт “Покращення стану автомобільних доріг загального користування Львівської області”.

Читайте також: В Україні запустили “розумну” систему зважування вантажівок, яка врятує дороги (ВІДЕО)

На сьогоднішній день на трьох мостових переходах, що за селом Колодруби, завершуються бетонні роботи і зараз тривають роботи з влаштування тротуарів та перехідних плит.

Черговий міст, який розпочали ремонтувати, знаходиться перед селом Колодруби. Зараз там розбирають зруйновані елементи.

Рух транспорту перерахованими штучними спорудами, які ремонтують, відбувається по одній смузі руху у реверсному порядку.

Читати далі

Суспільство

У Львові затвердили Кодекс етичної поведінки посадовців

У Львові виконком прийняв рішення про затвердження Кодексу етичної поведінки посадових осіб та працівників виконавчих органів мерії, її установ, організацій та комунальних підприємств. Про це повідомляється на сайті міськради.

Проєкт поданий на розгляд повторно — після відкритих громадських обговорень та з урахуванням усіх проговорених і погоджених пропозицій. Прийняття такого кодексу — це прецедент, адже більшість міст в Україні такого документу не мають.

«Цей кодекс був розроблений робочою групою, куди входили представники громадських організацій та сфери бізнесу, охочі мешканці та працівники міськради. Кодекс охоплює 3 частини: стандарти поведінки, права працівників та неприйнятна поведінка», — зазначила спеціалістка сектору з питань доброчесності і запобігання корупції ЛМР Уляна Федорович.

За її словами, до створення проєкту кодексу були залучені докторка наук з державного управління, професорка Марія Рудакевич, а також міжнародний експерт із питань запобігання корупції організації «Governance and Integrity» Франс Гередтс. Він отримав позитивні відгуки від експертів громадської організації Центр «Ейдос».

Читайте також: Харків отримає новий бренд

У кодексі зокрема йдеться про те, що чиновники повинні проявляти ініціативу й творчість, постійно вдосконалювати знання. Йдеться там і про неприйнятну поведінку – це корупційні вчинки, зловживання владою, вимагання подарунків.

Ознайомитись із прийнятим кодексом можна тут.

Читати далі

Суспільство

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Парком “Наталка”пишається уся влада Києва. Проте мало хто знає, що його врятувала звичайна киянка Наталя Чорногуб, якій набридло жити поруч із пустирем. Тож вона зібрала толоки, створила громадську організацію та почала стукати в усі двері міськради і проект зрушив… але за радянськими нормами.

“Вони хотіли ставити 9-метрові ліхтарі, які б освітлювали лише верхівки дерев”, – пригадує Наталя Чорногуб.

Читайте також: У столичному парку з’явилася кнопка екстреного виклику поліції

Але врешті завдяки дівчині парк збудували разом із громадою міста.

“Нас почули і прислухались до наших потреб”, – каже Наталя Чорногуб.

У реконструкцію парку вклали рекордні 200 млн грн. Влада міста вихваляється роботою, а Наталя не сумує.

“Мене не хвилює, що влада піариться на цьому проекті. Це ж значить, що проект буде жити довго”, – переконана  Наталя Чорногуб.

За матеріалами DW українською.

Читати далі

Суспільство

Ейнштейн чи Будда з квітами у голові: як одесит створює незвичайні вазони у формі голови

Подивіться на свій робочий, або домашній інтер’єр. Напевно все віддає буденністю та сірістю. А якщо додати трохи мистецтва? Бренд Hero Organizer, в Україні більш відомий як Vase Head, пропонує кольорові вази, виконані у формі легендарних особистостей: Давида, Будди, Альберта Ейнштейна і Стіва Джобса. Проте, скульптури можна використовувати не тільки як вази – все в ваших руках.

Бренд Vase Head відомий як в Україні, так і серед європейців та американців, а минулого року на Kickstarter зібрали $9000 за два дні, що вдвічі більше необхідної суми. Степан Женков, засновник бренду, вирішив зробити оригінальні скульптури, бо не знайшов на ринку гарного оригінального вазону для квітів.

Степан Женков

засновник бренду Vase Head

Юрист за освітою. Сам родом з Одеси. Свою кар’єру почав по спеціальності, але потім створив компанію по виробництву предметів інтер’єру. Згодом почав створювати скульптури. 

Про бренд

Наші скульптури Vase Head – це кольорові вази, які виконані у формі голів відомих особистостей. Проте,  скульптури можна використовувати і як настільний органайзер, підставку під аксесуари чи просто як прикрасу інтер’єру. Деякі клієнти використовують як інструмент залучення нових клієнтів в салони краси і ресторани. І ще десятки креативних способів.

Великі скульптури висотою 25 см коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень

Hero Organizer продаються в десяти кольорах. Ми також продаємо набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.

На Kickstarter зібрали необхідну суму за дві години

Ми запустили свій проект у 2017 році. Але я знав, що хочу продаватись в Америці, щоб про наш бренд знало більше людей. Тому за допомогою Kickstarter вирішив подивитись, як же на нас відреагує американська публіка. Запустились ми у 2018 році, але перед цим змінили назву продукту з Vase Head на Hero Organizer. Це був маркетинговий хід.

Перед запуском кампанії я шукав людей, які вже успішно запустили свої проекти на Kickstarter. Стукав в усі двері, писав напряму. Потім мені порадили звернутись до хлопців, які запускають під ключ Kickstarter-компанії і вони мене консультували. Вони ж і порадили виходити на платформу з іншою назвою, бо користувачі полюбляють новачків.

За два тижні до кампанії ми запустили рекламу. І перші клієнти – це люди, які лайкали наші фото і вже побачили нас.

Звісно, я вболівав за свою справу і був впевнений у власному продукті, але коли ми за перший день зібрали суму, яка була вдвічі більша за заплановану – я був приємно здивований. Загалом за два дні зібрали $9000.

Я хотів купити вазон, але всі вони були нудними”

Я все життя хотів займатись виробництвом, хоча за освітою юрист. Але згодом я створив велику компанію, яка займається виготовленням предметів інтер’єру для ресторанів та готелів.

Ідея робити такі скульптури прийшла до мене досить випадково. Якось я хотів купити додому вазон для квітів. Те, що було на ринку я вже бачив тисячу разів, це було щось нецікаве та нудне.

Згодом я побачив у Барселоні скульптуру Давида і подумав, що було б круто, якби в голові були квіти, а сама скульптура стояла б на столі. Я знайшов модель і зробив першу скульптуру Давида на 3д-принтері.

Легка, але абсолютно не красива, з 3-ох частин вона приїхала до мене. І через годину я вже у скульптора, обговорюємо як зробити краще. Ми вирішили ліпити скульптури руками, бо друкувати на принтері складно. Одна скульптура друкується чотири дні, а виправити якісь неточності потім неможливо. 

Повноцінно проект запустили у грудні 2017 року. Вклав у Vase Head $2000 власних заощаджень. Я надсилав фото скульптур своїм друзям і перші замовлення були саме від них. 

Часто доводиться переробляти скульптури

Я вирішив співпрацювати з одним з своїх працівників – Сергієм Костенко. Він спочатку не хотів робити скульптури, але потім спробував і вийшло. Зараз за виробництво відповідає він.

Скульптури зроблені вручну з еко-гіпсу та нетоксичних фарб. Ще ми додаємо в гіпс  дрібні елементи, щоб скульптура була прочнішою. Бо раніше кожний п’ятий виріб приходив до замовника з відколотим вухом чи носом.

“Ми створюємо скульптури разом з моєю дружиною у нас вдома. Робимо з пластиліну стартову форму. Потім виглажується гіпс і створюється фінішна форма. На готовій моделі починаємо шліфувати мускули чи зморшки. Створення скульптури займає багато часу. Наприклад, скульптуру Фредді Мерк’юрі робили три місяці, бо багато треба переробляти, щоб зробити скульптуру максимально схожою. Але з роками ми наловчились і робимо швидше”, – розповідає Сергій.

Сергій Костенко у своїй майстерні

Завдання на форму героїв видаю Сергію я. Я висилаю фотографію, дивлюсь, щоб це було актуально. Затвердження скульптури займає близько двох тижнів, тому що переглядаємо детально. Буває потрібно зробити їх більш веселішою, підняти куточок рота чи інші корегування. 

“Мене відмовляли, казали, що продукт ніхто не купуватиме”

Коли я починав проект, то мене всі переконували, що такий продукт в Україні не зайде, бо дорого. Тому я вирішив це перевірити і ставив ціну нижче. А потім провів експеримент і поставив ціну 600, 800 і 900 гривень. Так люди на одній сторінці могли побачити три різні ціни. Але клієнтам було все одно. Вони замовляли за будь-яку ціну. Тому я вирішив, що оптимальна вартість наших виробів – до 1000 гривень.

Наш рекорд по продажу – 900 скульптур за місяць

Сьогодні нашу продукцію можна придбати в українських шоурумах, в Інстаграм чи на нашому сайті. Також ми є і за кордоном. Скульптури Hero Organizer є і у шоурумах у Великій Британії, Іспанії, Італії та Росії.

Зараз ми розробляємо скульптуру з бездротовою зарядкою, яка з’явиться у продажу перед Новим роком. Та плануємо далі розвиватись, щоб в офісах та будинках замість нудних вазонів стояли креативні Vase Head.

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.