Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Річку Дністер показали з висоти пташиного лету (ВІДЕО)

Опубліковано

Річку Дністер та село Дорошівці Чернівецької області показали з висоти пташиного лету у неймовірному відео.

Село Дорошівці – древнє українське поселення. Перша згадка про село в історичних документах датується 1617 роком.

Розташоване у долині Дністровського каньйону на правому березі річки на висоті 140 м над рівнем моря. Дністер і його долина є унікальною пам’яткою природи, адже у своїй середній течії він перетинає південно–західний схил Подільського плато і утворює надзвичайно мальовничий каньйон із стрімкими схилами та глибиною врізання від 60 до 130 м.

Дністер біля Дорошівців має ширину близько 200 метрів та глибини до 2,5 м, швидкість течії становить від 0,5 до 1 м/сек. Вода у річці, хоча іноді, особливо після злив, буває мутною, за мікробіологічними показниками є однією з найчистіших в Україні.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Північний лівий берег Дністра стрімко піднімається над водою на 80 м. Нагорі він оголює скельні породи. Правий берег річки, уздовж якого розкинулося село, є пологим та утворює пляжі з галькою зручні для купання. З півдня село оточує високий вкритий лісом правий схил Дністровського каньйону з найвищою точкою 289 м над рівнем моря (гора Чахор). Біля самого центру села цей схил прорізає невеличкий потічок, уздовж якого мальовничою долиною тягнеться дорога, що з’єднує Дорошівці із Заставною.

На західній околиці села, де русло розділяється на дві протоки, є великий острів — улюблене місце відпочинку селян і приїжджих. Вище за течією від острова височить вкрита лісом Василівська стінка, яка оголошена геологічною пам’яткою природи. Під урвищем в руслі річки водою вимитий глибокий — понад 10 м — вир, де у суворі зими переховується маса риби. І з цієї причини півкілометрова ділянка русла охороняється як іхтіологічний заказник «Василівська вирва».

Читайте такожOhra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Нижче за течією на схід від села біля самого берега розкинулася велика галявина, де можна порибалити. Від галявини стрімко піднімається вкритий деревами схил каньйону, нагорі якого знаходиться хутір Дорошівці. Звідти відкривається чудовий краєвид каньйону з річкою і селом. Піднімаючись дорогою до хутора, можна напитися чистої джерельної води з чисельних потічків, а також побачити водоспад.

Нагадаємо, стадіон «Динамо» у Києві показали з висоти пташиного лету.

Як ми повідомляли раніше, церкву 1796 року на Прикарпатті показали з висоти пташиного лету.

Головне фото: wikimedia.org.

Суспільство

Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Опубліковано

У Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі співпраці

Минулого місяця військова частина в Україні звернулася до компанії Evolve Dynamics з проханням внести зміни в технологію, щоб зробити її безпечнішою для операторів.

Читати також: Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Співробітники компанії придумали, як відокремити радіоблок безпілотника від його управління. Після надсилання інструкцій військова частина змогла успішно впровадити зміни протягом 24 годин після запиту.

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст, який щомісяця відвідує Україну, вирішив підтримати модифікацію після того, як дізнався, що солдати планували оплатити її самостійно. Evolve Dynamics доставила до України 100 безпілотників Sky Mantis, що робить її одним з провідних британських постачальників безпілотних апаратів в Україну, повідомили в компанії.

Нагадаємо, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Evolve Dynamics

Читати далі

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: