Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Прибуткове мистецтво корк-арту, або як Сергій Ткачук заробляє на б/у корках

Опубліковано

Випити пляшку червоного вина і зробити з неї сумку за 9 000 гривень. А чому б і ні? Корки, які зазвичай всі викидають, можна використовувати у творчості. Так як це робить Сергій Ткачук, який працювавши барменом, зрозумів, як багато винних корків залишається після злегка схмелілих гостей.

Чоловік почав створювати дивовижні речі і згодом перетворив це у бізнес. Сергій створює сумки, метелики, краватки, картини та навіть весільні сукні з винних корків та продає їх за чималі гроші за кордон. 

Сергій Ткачук

Родом з Дніпродержинська. Зараз працює ведучим на весіллях та викладає у дітей у музичній школі. Коли працював барменом, то побачив, скільки корків щоразу викидається. Вирішив створити картину з них. Згодом захоплення переросло у прибутковий бізнес.

Корк-арт. Початок

В далекому 2008 я працював барменом в одному із закладів Києва. Корків з-під вина завжди було вдосталь від веселих гостей і я почав думати над тим, як же їх можна використати у побуті.

Вже через місяць я почав робити картини, килимки у ванну. З цього все і почалось. А в 2012 році я вже зробив першу виставку.

Потроху почав напрацьовувати майстерність, робити щось нове. Якось дружина попросила мене зробити сумку з корків. Вона була у захваті, а потім і друзі замовляли.

Крім сумок я ще роблю метелики, жилети, туфлі, вишиванки, сукні, картини, прикраси.

Ще на початку цього корк-арт мої друзі почали зносити корки від вина і продовжують це робити досі. Також віддають знайомі сомельє, домовляють з ресторанами. Нещодавно кілька ящиків мені прислали винороби з Італії. Так і отримую матеріал для сумок і інших речей.

Якщо брати новий корок, то він коштуватиме більше 12 гривень. Але я не люблю їх використовувати. У корках б/у є картинки, вони пофарбовані у вино частково та трішки зігнуті. 

Випити 300 пляшок вина для однієї сумки

Коли починав робити сумки, то обдумував технологію, адже аналогів такому мистецтву немає. В Португалії на швейних машинках роблять сумки з коркової тканини. А мені доводиться зшивати корки і вигадувати як це зробити.

Спочатку я помилявся в тому, які корки можна використовувати, а які ні. Виходили дуже важкі сумки. Я використовую корки з цільного шматка кори. Від шампанського пробки також важкі, але їх можна брати, якщо я роблю браслети, чи якісь прикраси. 

Складність в тому, щоб підібрати однакові корки, бо всі вони мають різну довжину та об’єм. А для однієї сумки потрібно випити близько 300 пляшок вина.

В основному я роблю каркас з винних корків, кожен прошиваю капроновою ниткою і склеюю спеціальною смолою. Далі використовую різні матеріали. Це може бути як дерево, так і шкіра. 

На виготовлення однієї сумки йде 7-10 днів. Клатч роблю за 2-3 дні, а складні сумки можу робити і місяць.

Скільки коштує?

У мене є більше 100 різних позицій того, що я виготовляю. Сумка в середньому може коштувати 9000 гривень, метелик з запонками – 800 гривень, а якийсь сувенір чи магніт – 350 гривень.

“Кожна річ, яку я роблю є унікальною і повторити таку ж саму – неможливо. Корок диктує свої правила”

Серед моїх клієнтів є різні люди з різних країн. Переважно це Америка та Європа. Це можуть бути і сомельє, і люди, які пов’язані з вином, і просто ті, хто любить оригінальні речі. В Італії сумочки замовляли винороби. Просили зробити з корків їхнього бренду. Один замовив 10 сумок на подарунки клієнтам.

Замовляють через Etsy, Amazon, Ebay, хтось просто приходить на сайт і Фейсбук. 

Для українців це дорого, тому працюю на експорт

Якщо за кордоном мої вироби сприймають і готові купувати за такі гроші, то з Україною ситуація протилежна. Для українців це дорого, можуть купити хіба що якусь дрібну продукцію.

Коли я починав просувати корк-арт, то намагався брати участь у всіх можливих виставках та показах в Україні. Навіть показував сумки на Ukrainian Fashion Week. Але згодом зрозумів, що це не має ніякого сенсу і не приносить нічого, крім витраченого часу та грошей. Люди підходять, цікавляться, питають ціну, а потім кажуть “ой, це ж пробка, чого так дорого”.

Два роки тому я поїхав в Болонію на тиждень моди. Після цього зрозумів, що в Україні цим займатись більше немає сенсу. В Італії у мене купили всі сумки. Моя поїздка, яка обійшлась у 1000 євро, окупилась в три рази.

А у нас на Ukrainian Fashion Week лише за те, щоб взяти участь, навіть не вийти на подіум, потрібно заплатити 500 євро. Підходили зірки і казали як классно. Але тут питання в тому, що вони не хочуть нічого купувати. Вони звикли, що їм дарують. А я по такому принципу не працюю і не хочу. В Європі такого взагалі немає. 

Щоб трохи змінити скептичний настрій українців я проводив майстер-класи на ярмарках і розказував людям про цей напрям. Бо для України – це дико.

Весільна сукня та тортик з корків

Я роблю з корків багато речей і серед них є навіть весільна сукня. Переважно роблю їх для виставок, але була пара, яка одягнула “винні” наряди на власне весілля.

Вони розписались та зробили фотосесію у винному стилі. На нареченій було багато коркового: сукня, клатч, сережки, декор у волоссі. А наречений одягнув жилетку, запонки, метелик з корків. Також і весільний торт був прикрашений.

“Коли я робив для них ці наряди, то ще не ставив за мету отримувати від цього великий прибуток. А зараз така моя весільна сукня коштує $3000”

Тільки на один такий наряд іде 2000 корків. Сукня складається з двох частин – корсета, який зашнуровують і спідниці на блискавці, всередині якої йде під’юбник з металевими кільцями. Але одягнути таку сукню можуть дівчата з хорошою фізичною формою, бо важить вона близько восьми кілограм.

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі