Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Прибуткове мистецтво корк-арту, або як Сергій Ткачук заробляє на б/у корках

Опубліковано

Випити пляшку червоного вина і зробити з неї сумку за 9 000 гривень. А чому б і ні? Корки, які зазвичай всі викидають, можна використовувати у творчості. Так як це робить Сергій Ткачук, який працювавши барменом, зрозумів, як багато винних корків залишається після злегка схмелілих гостей.

Чоловік почав створювати дивовижні речі і згодом перетворив це у бізнес. Сергій створює сумки, метелики, краватки, картини та навіть весільні сукні з винних корків та продає їх за чималі гроші за кордон. 

Сергій Ткачук

Родом з Дніпродержинська. Зараз працює ведучим на весіллях та викладає у дітей у музичній школі. Коли працював барменом, то побачив, скільки корків щоразу викидається. Вирішив створити картину з них. Згодом захоплення переросло у прибутковий бізнес.

Корк-арт. Початок

В далекому 2008 я працював барменом в одному із закладів Києва. Корків з-під вина завжди було вдосталь від веселих гостей і я почав думати над тим, як же їх можна використати у побуті.

Вже через місяць я почав робити картини, килимки у ванну. З цього все і почалось. А в 2012 році я вже зробив першу виставку.

Потроху почав напрацьовувати майстерність, робити щось нове. Якось дружина попросила мене зробити сумку з корків. Вона була у захваті, а потім і друзі замовляли.

Крім сумок я ще роблю метелики, жилети, туфлі, вишиванки, сукні, картини, прикраси.

Ще на початку цього корк-арт мої друзі почали зносити корки від вина і продовжують це робити досі. Також віддають знайомі сомельє, домовляють з ресторанами. Нещодавно кілька ящиків мені прислали винороби з Італії. Так і отримую матеріал для сумок і інших речей.

Якщо брати новий корок, то він коштуватиме більше 12 гривень. Але я не люблю їх використовувати. У корках б/у є картинки, вони пофарбовані у вино частково та трішки зігнуті. 

Випити 300 пляшок вина для однієї сумки

Коли починав робити сумки, то обдумував технологію, адже аналогів такому мистецтву немає. В Португалії на швейних машинках роблять сумки з коркової тканини. А мені доводиться зшивати корки і вигадувати як це зробити.

Спочатку я помилявся в тому, які корки можна використовувати, а які ні. Виходили дуже важкі сумки. Я використовую корки з цільного шматка кори. Від шампанського пробки також важкі, але їх можна брати, якщо я роблю браслети, чи якісь прикраси. 

Складність в тому, щоб підібрати однакові корки, бо всі вони мають різну довжину та об’єм. А для однієї сумки потрібно випити близько 300 пляшок вина.

В основному я роблю каркас з винних корків, кожен прошиваю капроновою ниткою і склеюю спеціальною смолою. Далі використовую різні матеріали. Це може бути як дерево, так і шкіра. 

На виготовлення однієї сумки йде 7-10 днів. Клатч роблю за 2-3 дні, а складні сумки можу робити і місяць.

Скільки коштує?

У мене є більше 100 різних позицій того, що я виготовляю. Сумка в середньому може коштувати 9000 гривень, метелик з запонками – 800 гривень, а якийсь сувенір чи магніт – 350 гривень.

“Кожна річ, яку я роблю є унікальною і повторити таку ж саму – неможливо. Корок диктує свої правила”

Серед моїх клієнтів є різні люди з різних країн. Переважно це Америка та Європа. Це можуть бути і сомельє, і люди, які пов’язані з вином, і просто ті, хто любить оригінальні речі. В Італії сумочки замовляли винороби. Просили зробити з корків їхнього бренду. Один замовив 10 сумок на подарунки клієнтам.

Замовляють через Etsy, Amazon, Ebay, хтось просто приходить на сайт і Фейсбук. 

Для українців це дорого, тому працюю на експорт

Якщо за кордоном мої вироби сприймають і готові купувати за такі гроші, то з Україною ситуація протилежна. Для українців це дорого, можуть купити хіба що якусь дрібну продукцію.

Коли я починав просувати корк-арт, то намагався брати участь у всіх можливих виставках та показах в Україні. Навіть показував сумки на Ukrainian Fashion Week. Але згодом зрозумів, що це не має ніякого сенсу і не приносить нічого, крім витраченого часу та грошей. Люди підходять, цікавляться, питають ціну, а потім кажуть “ой, це ж пробка, чого так дорого”.

Два роки тому я поїхав в Болонію на тиждень моди. Після цього зрозумів, що в Україні цим займатись більше немає сенсу. В Італії у мене купили всі сумки. Моя поїздка, яка обійшлась у 1000 євро, окупилась в три рази.

А у нас на Ukrainian Fashion Week лише за те, щоб взяти участь, навіть не вийти на подіум, потрібно заплатити 500 євро. Підходили зірки і казали як классно. Але тут питання в тому, що вони не хочуть нічого купувати. Вони звикли, що їм дарують. А я по такому принципу не працюю і не хочу. В Європі такого взагалі немає. 

Щоб трохи змінити скептичний настрій українців я проводив майстер-класи на ярмарках і розказував людям про цей напрям. Бо для України – це дико.

Весільна сукня та тортик з корків

Я роблю з корків багато речей і серед них є навіть весільна сукня. Переважно роблю їх для виставок, але була пара, яка одягнула “винні” наряди на власне весілля.

Вони розписались та зробили фотосесію у винному стилі. На нареченій було багато коркового: сукня, клатч, сережки, декор у волоссі. А наречений одягнув жилетку, запонки, метелик з корків. Також і весільний торт був прикрашений.

“Коли я робив для них ці наряди, то ще не ставив за мету отримувати від цього великий прибуток. А зараз така моя весільна сукня коштує $3000”

Тільки на один такий наряд іде 2000 корків. Сукня складається з двох частин – корсета, який зашнуровують і спідниці на блискавці, всередині якої йде під’юбник з металевими кільцями. Але одягнути таку сукню можуть дівчата з хорошою фізичною формою, бо важить вона близько восьми кілограм.

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі