Суспільство
Прибуткове мистецтво корк-арту, або як Сергій Ткачук заробляє на б/у корках
Випити пляшку червоного вина і зробити з неї сумку за 9 000 гривень. А чому б і ні? Корки, які зазвичай всі викидають, можна використовувати у творчості. Так як це робить Сергій Ткачук, який працювавши барменом, зрозумів, як багато винних корків залишається після злегка схмелілих гостей.
Чоловік почав створювати дивовижні речі і згодом перетворив це у бізнес. Сергій створює сумки, метелики, краватки, картини та навіть весільні сукні з винних корків та продає їх за чималі гроші за кордон.
Сергій Ткачук
Родом з Дніпродержинська. Зараз працює ведучим на весіллях та викладає у дітей у музичній школі. Коли працював барменом, то побачив, скільки корків щоразу викидається. Вирішив створити картину з них. Згодом захоплення переросло у прибутковий бізнес.
Корк-арт. Початок
В далекому 2008 я працював барменом в одному із закладів Києва. Корків з-під вина завжди було вдосталь від веселих гостей і я почав думати над тим, як же їх можна використати у побуті.
Вже через місяць я почав робити картини, килимки у ванну. З цього все і почалось. А в 2012 році я вже зробив першу виставку.
Потроху почав напрацьовувати майстерність, робити щось нове. Якось дружина попросила мене зробити сумку з корків. Вона була у захваті, а потім і друзі замовляли.
Крім сумок я ще роблю метелики, жилети, туфлі, вишиванки, сукні, картини, прикраси.
Ще на початку цього корк-арт мої друзі почали зносити корки від вина і продовжують це робити досі. Також віддають знайомі сомельє, домовляють з ресторанами. Нещодавно кілька ящиків мені прислали винороби з Італії. Так і отримую матеріал для сумок і інших речей.
Якщо брати новий корок, то він коштуватиме більше 12 гривень. Але я не люблю їх використовувати. У корках б/у є картинки, вони пофарбовані у вино частково та трішки зігнуті.
Випити 300 пляшок вина для однієї сумки
Коли починав робити сумки, то обдумував технологію, адже аналогів такому мистецтву немає. В Португалії на швейних машинках роблять сумки з коркової тканини. А мені доводиться зшивати корки і вигадувати як це зробити.
Спочатку я помилявся в тому, які корки можна використовувати, а які ні. Виходили дуже важкі сумки. Я використовую корки з цільного шматка кори. Від шампанського пробки також важкі, але їх можна брати, якщо я роблю браслети, чи якісь прикраси.
Складність в тому, щоб підібрати однакові корки, бо всі вони мають різну довжину та об’єм. А для однієї сумки потрібно випити близько 300 пляшок вина.
В основному я роблю каркас з винних корків, кожен прошиваю капроновою ниткою і склеюю спеціальною смолою. Далі використовую різні матеріали. Це може бути як дерево, так і шкіра.
На виготовлення однієї сумки йде 7-10 днів. Клатч роблю за 2-3 дні, а складні сумки можу робити і місяць.
Скільки коштує?
У мене є більше 100 різних позицій того, що я виготовляю. Сумка в середньому може коштувати 9000 гривень, метелик з запонками – 800 гривень, а якийсь сувенір чи магніт – 350 гривень.
Серед моїх клієнтів є різні люди з різних країн. Переважно це Америка та Європа. Це можуть бути і сомельє, і люди, які пов’язані з вином, і просто ті, хто любить оригінальні речі. В Італії сумочки замовляли винороби. Просили зробити з корків їхнього бренду. Один замовив 10 сумок на подарунки клієнтам.
Замовляють через Etsy, Amazon, Ebay, хтось просто приходить на сайт і Фейсбук.
Для українців це дорого, тому працюю на експорт
Якщо за кордоном мої вироби сприймають і готові купувати за такі гроші, то з Україною ситуація протилежна. Для українців це дорого, можуть купити хіба що якусь дрібну продукцію.
Коли я починав просувати корк-арт, то намагався брати участь у всіх можливих виставках та показах в Україні. Навіть показував сумки на Ukrainian Fashion Week. Але згодом зрозумів, що це не має ніякого сенсу і не приносить нічого, крім витраченого часу та грошей. Люди підходять, цікавляться, питають ціну, а потім кажуть “ой, це ж пробка, чого так дорого”.
Два роки тому я поїхав в Болонію на тиждень моди. Після цього зрозумів, що в Україні цим займатись більше немає сенсу. В Італії у мене купили всі сумки. Моя поїздка, яка обійшлась у 1000 євро, окупилась в три рази.
А у нас на Ukrainian Fashion Week лише за те, щоб взяти участь, навіть не вийти на подіум, потрібно заплатити 500 євро. Підходили зірки і казали як классно. Але тут питання в тому, що вони не хочуть нічого купувати. Вони звикли, що їм дарують. А я по такому принципу не працюю і не хочу. В Європі такого взагалі немає.
Щоб трохи змінити скептичний настрій українців я проводив майстер-класи на ярмарках і розказував людям про цей напрям. Бо для України – це дико.
Весільна сукня та тортик з корків
Я роблю з корків багато речей і серед них є навіть весільна сукня. Переважно роблю їх для виставок, але була пара, яка одягнула “винні” наряди на власне весілля.
Вони розписались та зробили фотосесію у винному стилі. На нареченій було багато коркового: сукня, клатч, сережки, декор у волоссі. А наречений одягнув жилетку, запонки, метелик з корків. Також і весільний торт був прикрашений.
Тільки на один такий наряд іде 2000 корків. Сукня складається з двох частин – корсета, який зашнуровують і спідниці на блискавці, всередині якої йде під’юбник з металевими кільцями. Але одягнути таку сукню можуть дівчата з хорошою фізичною формою, бо важить вона близько восьми кілограм.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі