Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПРООН запустила навчальну програму для керівників бізнес-об’єднань України

Опубліковано

Стартувала програма навчання з компонентом практичного консультування для керівників членських бізнес-об’єднань.

Про це ШоТам повідомили в ПРООН.

Курс запустила Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні спільно з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії у рамках другої фази проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні».

Мета програми

Метою навчальної програми є розвиток лідерів 27 обраних членських бізнес-об’єднань, щоб забезпечити перехід від типового невеликого «клубу підприємців» до всеохоплюючої підприємницької екосистеми та прискорити розвиток сектора мікро-, малих та середніх підприємств (ММСБ) в Україні шляхом зміцнення потенціалу бізнес-об‘єднань.

Очікується, що навчальна програма позитивно вплине на організаційну та фінансову стабільність бізнес-об’єднань, допоможе їм стати центрами достовірної інформації для тисяч підприємців, розвивати конструктивну співпрацю з урядовими структурами та брати участь у формуванні державної політики, спрямованої на розвиток сектору ММСП.

Тривалість навчальної програми – дев‘ять місяців та містить установчий одноденний модуль та дев’ять дводенних модулів на трьох інтегрованих рівнях: лідер/ка, фахівець/чиня, слухач/ка.

Під час навчання учасники здобуватимуть знання та практичні навички для розвитку організаційної, управлінської та фінансової спроможності своїх бізнес-об’єднань.

Читайте такожВогняна екологічна катастрофа. Як на Донбасі борються з наслідками лісових пожеж

Навчальна програма проходитиме у Києво-Могилянській бізнес-школі. Це дасть можливість побудувати унікальний нетворкінг із керівниками усіх партнерськихбізнес-об’єднаньта випускниками програм МВА.

Представники бізнес-об’єднань вже познайомилися між собою та з концепцією навчальної програми під час установчого модуля. Вони також послухали перші лекції від експертів, які розповіли про сучасні практики управління, роль менторства та фасилітації під час організації роботи команди. Учасники активно долучалися до дискусій та вже почали «приміряти» отримані знання на власні бізнес-об‘єднання.

Довідка

Упродовж 2015-2018 рр. ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії впроваджувала першу фазу проєкту, учасниками якої були сім бізнес-об’єднань, які досягли суттєвих результатів завдяки участі у проєкті.

Спираючись на досвід та отримані уроки, ключовим акцентом II фази проєкту є забезпечення стійкості та нарощування позитивних результатів, досягнутих на першому етапі шляхом зміцнення більш професійних, орієнтованих на попит та клієнтоорієнтованих бізнес-об‘єднань. 

Проєкт також спрямований на розширення представлення бізнес-об‘єднань по всій Україні і, як очікується, позитивно вплине на їхню здатність залучати членів, сприяти конструктивній співпраці з урядовими структурами та розробку політик, що призведе до зростання сектору малих та середніх підприємств.  Тож успішний досвід буде поширено у другій фазі проєкту (2019-2023 рр.), завдяки розширенню кола партнерських організацій до 27 бізнес-об’єднань різних типів зі всієї України.

До цієї групи входять  Торгово-промислова палата України (ТПП), п‘ять регіональних ТПП, п‘ять регіональних універсальних бізнес-об‘днань та дев‘ять галузевих асоціацій.

Нагадаємо, у Чернігові Центр протимінної діяльності отримав нове обладнання від Уряду Канади та ПРООН.

Як ми повідомляли раніше, ПРООН навчає рятувальників технологіям, щоб визначати місцеперебування людей.

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

Суспільство

В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Опубліковано

27 березня, у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Про це повідомляє МКІП.

фото: МКІП

Про історичну памʼятку

Презентована артефактом є кам’яною плитою вагою 60 кілограмів, що служила прикрасою фасаду невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у період другої половини 12 – першої половини 13 століть.

фото: МКІП

Генеральний директор Національного музею історії України, Федір Андрощук, підкреслив унікальність цієї пам’ятки, яка свідчить про існування білокам’яної церкви часів Русі, що не збереглася до наших днів. На плиті зображено святого Дмитра, шанованого у Греції, Болгарії та на Русі, що свідчить про місцеве виконання різьблення цього артефакту.

Читати також: Амеліна, Жадан, Андрухович та інші митці: українцям пропонують безкоштовно послухати поезію “дім”

У національному музеї історії України зберігається близько 9 тисяч археологічних предметів, які були передані в рамках різних кримінальних проваджень. Кількість цих артефактів значно перевищує обсяг, що надійшов до фондів музею за останні 40 років.

Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому“, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться відновлення історичних вивісок.

Також ми повідомляли, що в Києві на Андріївському узвозі приводять до ладу історичну пам’ятку.

фото: МКІП

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: