Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Програма USAID «Мріємо та діємо» оголошує новий відбір молодіжних центрів для участі в проєкті #МолодьТуТ

Опубліковано

Ми раді повідомити, що програма USAID «Мріємо та діємо», що виконується IREX, оголошує нову хвилю відбору молодіжних центрів для участі в проєкті #МолодьТуТ.

Про проєкт

Проєкт «#МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді» має на меті підтримати вже існуючі молодіжні центрі у їх прагненні надавати якісні та релевантні послуги, які відповідають потребам сучасної молоді. Попередній досвід проєкту показує, що молодіжні центри стають важливими осередками громади для розвитку молоді, що в свою чергу сприяє громадському активізму і підвищенню соціальної згуртованості. 

Тут молодь створює, навчається, розвивається та працює над впровадженням ініціатив, що допомагають у вирішенні проблем місцевих громад та викликів в масштабах країни загалом.

Молодіжні центри пропонують різноманітний спектр послуг: від кар’єрного консультування та курсів з фінансової грамотності до сесій психологічної підтримки і курсів з медіаграмотності, що особливо важливо під час війни, коли молодь потребує підтримки та має бути озброєна проти впливу інформаційно-психологічних операцій ворога.    

Окрім роботи над програмним наповненням діяльності молодіжних центрів, проєкт #МолодьТуТ допомагає молодіжним центрам поліпшити фізичну інфраструктуру – провести ремонт приміщення, щоб воно стало доступним та безбар’єрним.  

Читайте також: У столиці облаштують локацію для переглядів футбольних матчів

Для кого цей конкурс?

До участі запрошуються діючі молодіжні центри з усіх областей України або молодіжні центри, які перебувають в процесі створення, і до оголошення результатів конкурсу процес реєстрації буде завершено (за винятком територій, які тимчасово окуповані і/або на яких ведуться активні бойові дії, і/або які перебувають під постійними обстрілами і не мають безпекових умов для роботи публічних закладів). Молодіжні центри мають бути представлені командою мінімум з 3 осіб та мати в своєму складі мінімум двох людей віком від 18 до 35 років.

Усі деталі щодо цього конкурсу ви зможете знайти за посиланням

Конкурсні заявки приймаються до 1 серпня 2024 року включно. 

Нагадаємо, що проєкт “МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді” розпочався у 2020 році та направлений на підтримку молодіжних центрів в Україні. З 2020 по 2024 рік було створено 18 молодіжних центрів в семи областях України та підтримано діяльність 18 молодіжних центрів в десяти областях України

Проєкт “МолодьТуТ: cтвори простір молодіжних перспектив у своїй громаді” втілюється в межах програми USAID “Мріємо та діємо” у партнерстві з ГО “Молодіжна платформа”.

Програма USAID «Мріємо та діємо» підтримує молодіжні інновації та підприємництво, сприяє активній участі молоді у прийнятті рішень та залученню молоді до вирішення проблем на національному та місцевому рівнях. Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальних і неформальних освітніх можливостей, програма підсилює молодь на шляху реалізації мрій, ідей та дій спрямованих на демократичне та європейське майбутнє України.

Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX.

Раніше ми писали, які гаджети заборонено брати з собою на НМТ-2024.

Фото: Молодь тут

Суспільство

Легендарний генерал УНР: 9 фактів із життя Юрія Тютюнника

Опубліковано

ШоТам запустив новий анімаційний серіал з історичним сюжетом! Над першою серією разом з нами працював Владлен Мараєв — український історик, краєзнавець, відеоблогер, чия історична експертиза приголомшує.

Герой першої серії — Юрій Тютюнник, український військовий діяч, генерал-хорунжий армії УНР.

Хто такий Юрій Тютюнник?

Юрій Тютюнник — один з найактивніших діячів Української революції ХХ століття. Совєти хотіли викреслити постать генерала-хорунжого УНР, зробивши його «актором» пропаганди, але згодом все одно розстріляли.

Усюди на його шляху були пастки окупантів і ворогів, та, попри все це, Тютюнник боровся за те, за що усім нам доводиться боротися й нині — за Україну!

Редакція ШоТам пропонує дізнатися 9 маловідомих фактів з життя Юрія Тютюнника.

1. Знявся у пропагандистському фільмі про себе

Аби зберегти життя собі та рідним, генерал УНР був змушений знятися у пропагандистському фільмі в ролі самого себе, але такого, яким його бачили совєти — «українського бандіта-отамана».

2. Був яскравим діячем Української революції

Фото: ШоТам

3. Отримав два поранення на війні та служив у царській армії

Він народився у селі Будище на Звенигородщині в 1891 році. Після отримання вищої освіти його призвали у царську армію. У запеклих боях проти німців він отримав 2 поранення: в голову та руку.

4. Створив запасний український полк

Фото: ШоТам

Читайте також: Хто такий Ґео Шкурупій? 10 цікавих фактів про українського короля футуризму

5. Здійснив Перший зимовий похід

Як заступник командувача Дієвої армії УНР Юрій здійснив легендарний Перший зимовий похід — блискучий рейд по тилах білих і червоних. Другий зимовий похід зазнав невдачі. Тютюнник відступив через підконтрольну полякам територію.

6. Не покидали думки боротьби за Україну

Фото: ШоТам

7. Переніс тортури та допити

Юрій подолав неспокійний Дністер, перетнувши кордон з Україною. Проте на березі на нього чекали чекісти. Його жорстко допитували, схиляючи до співпраці. І зрештою у 25-х роках, він взяв участь у зйомках пропагандистського фільму «КПК».

8. Засуджений до розстрілу

Фото: ШоТам

9. Закарбував своє імʼя

Сьогодні ім’я тютюнника носять вулиці та провулки у Миколаєві, Луцьку, Черкасах, Первомайську, Вознесенську. А 38-й зенітний ракетний полк ЗСУ ім. Юрія Тютюнника продовжує його боротьбу за Незалежність!

Подивитися всі відео з нашого анімаційного серіалу ви можете за посиланням. Другий випуск присвячений Олені Степанів — першій в світі жінці, що офіційно була зарахована на військову службу в званні офіцерки.

Фото: ШоТам

Читати далі

Суспільство

Наказ МОН, який позбавив аспірантів-контрактників права на відстрочку, визнали недійсним

Опубліковано

Державна регуляторна служба України визнала недійсним наказ Міністерства освіти і науки (МОН), який позбавляв аспірантів-контрактників права на відстрочку. Спецнаказ Оксена Лісового, яким аспірантів очної форми позбавили права навчатися на контракті, визнаний протизаконним.

Про це йдеться у відповідному документі регулятора №2886/20-24 від 19 липня 2024 року, пише «Комерсант український».

Відповідно до висновків Державної регуляторної служби, положення наказів МОН порушують кілька міжнародних договорів та угод, ратифікованих Україною, зокрема, в частині обмеження права на освіту. Крім того, ці положення не забезпечують вимоги щодо рівності та недискримінації, а також не дотримуються принципів пропорційності та обґрунтованості обмежень в умовах воєнного стану.

Читати також: МОЗ анонсувало нову електронну систему для обліку медичного канабісу

Контекст ситуації

Наказ МОН, підписаний Оксаном Лісовим, забороняв вступ на контрактну денну форму навчання в аспірантуру, позбавляючи аспірантів очної форми права на відстрочку. Це рішення викликало хвилю обурення серед студентської спільноти та освітян, оскільки суттєво обмежувало права аспірантів на продовження навчання.

Державний регулятор дійшов висновку, що зазначені положення наказів МОН порушують кілька міжнародних договорів та угод, ратифікованих Україною, у частині обмеження права на освіту. Також, вони не забезпечують вимоги щодо рівності та недискримінації, що є ключовими принципами демократичної правової держави.

Державна регуляторна служба підкреслила, що накази МОН не дотримуються принципів пропорційності та обґрунтованості обмежень в умовах воєнного стану. Відповідно, ці обмеження не можуть бути виправдані та мають бути скасовані для забезпечення конституційних прав громадян.

Розвиток ситуації

Визнання наказу недійсним є важливим кроком у напрямку забезпечення прав аспірантів на освіту та рівність умов навчання. Це рішення також підкреслює важливість дотримання міжнародних зобов’язань та принципів правової держави, навіть в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: Освіта.ua.

Читати далі

Суспільство

У Лондоні відкрили памʼятник про загиблих українських атлетів: фото

Опубліковано

З 24 лютого 2022 року, коли розпочалася повномасштабна російська війна, життя тисяч невинних українців було обірвано. Серед них — щонайменше 487 атлетів. Понад 4 000 українських спортсменів зараз захищають свою країну.

Про це повідомляє МЗС України.

Читати також: Павло Тичина та хіт соцмереж «Гаї шумлять» Пиріг і Батіг: трагічна історія за красивою піснею (ВІДЕО)

У Лондоні відкрилася інсталяція, присвячена пам’яті загиблих українських атлетів, організована МЗС Великої Британії та агенцією Freuds. Центральним елементом інсталяції є число «487», що символізує кількість загиблих атлетів, хоча реальна кількість жертв може бути ще більшою. Навколо цього числа розташоване спортивне обладнання, яке нагадує про види спорту, якими професійно займалися загиблі.

Цього року на Олімпійських іграх у Парижі Україну представлятимуть 140 спортсменів та атлеток.

«Українські спортсмени та атлетки на Олімпіаді уособлюють українську волю до перемоги. Завдяки оперативним та спільним зусиллям перспектива світу, де українські спортсмени та громадяни будуть вільні від загроз з боку Росії, стане реальністю», — зазначає речник МЗС України Георгій Тихий.

Нагадаємо, 10 фактів про київський «Роліт» – будинок, де жили та українські митці в часи радянських репресій.

Фото: МЗС України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: