

Технології
Презентували оновлений український міномет «Молот» та унікальні боєприпаси
На заводі «Маяк» презентували оновлений міномет «Молот». Його значно вдосконалили, повідомляє АрміяInform.
За словами заступника генерального директора з виробництва, головного конструктора АТ «Заводу “Маяк”» Олександра Гордєєва, з оновленого міномета випустили п’ять тисяч пострілів, проблем чи ускладнень не було. Всі зауваження від армійців врахували. За словами представників заводу, на сьогодні Збройні Сили України мають потребу в декількох тисячах мінометів М-120-15.

Читайте також: В Україні представили легку тактичну бойову машину
Головний конструктор підприємства також розповів і про інші зразки озброєння, які випускає «Маяк». Серед представлених зразків особливу увагу та зацікавленість викликали снайперські гвинтівки та набої, які за словами спікерів, не виробляються в жодній країні світу.

Як зазначив Олександр Гордієнко, снайперський комплекс становлять мультикаліберна гвинтівка та високоточний далекобійний патрон. Мультикаліберна гвинтівка «Володар Обрію» та патрон 12,7*114 HL розроблені за участю українських інженерів і досвідчених снайперів України. Нова гвинтівка та боєприпаси до неї дозволяють впевнено вражати цілі на рекордній відстані в 4000 метрів.


Фото: armyinform.com.ua

Технології

Двоступенева ракета-носій «Антарес», розроблена за участю української сторони, успішно вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus.
Про це повідомили у пресслужбі Державного космічного агентства України у фейсбуці.
«Сьогодні о 19:36 за київським часом був проведений успішний запуск ракети-носія «Антарес» з острова Воллопс (США)», – йдеться у публікації.

Як зазначається, двоступенева ракета-носій «Антарес» розроблена американською компанією Northrop Grumman з можливістю установлення третього ступеня, і сьогодні ним став Cygnus.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Основну конструкцію першого ступеня ракети розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «ВО ПМЗ».
Нагадаємо, американська компанія з офісом у Дніпрі виведе на орбіту супутник NASA.
Головне фото: yuzhnoye.com.ua.
Технології

Вагоноремонтний завод КП «Київський метрополітен» уперше самостійно провів модернізацію рухомого складу. Відремонтовано зчеп із 5-ти вагонів моделей 1981-1984 років випуску.
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської адміністрації.
За інформацією, найближчим часом повністю оновлений поїзд вийде на синю лінію столичного метрополітену.

«Практично ми маємо новий поїзд метро – зручний як для пасажирів, так і для машиніста», – йдеться у повідомленні.
Що зробили?
Зазначається, що корпус вагонів зроблено зі склопластику, нові несучі конструкції кузовів гарантують безпечну експлуатацію вагонів на наступні 22 роки.

У вагонах – нове дверне обладнання, вікна, салонне освітлення з використанням економних світлодіодних світильників тощо. У кабіні машиніста встановлено:
- новий пульт управління,
- кондиціонер,
- дзеркала заднього виду та лобового скла з електропідігрівом.

Також уперше у київському метрополітені застосована система візуального станційного інформування пасажирів у салоні вагонів, що відображає схему лінії метрополітену та місцезнаходження поїзда в реальному часі під час руху лінією.
Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»
Скільки коштувало?
Окрім того, у модернізованому поїзді підвищено надійність роботи електрообладнання та пожежної безпеки. Усі матеріали й обладнання для капітального ремонту були закуплені у вітчизняних постачальників через систему електронних закупівель ProZorro. Вартість модернізованого поїзда з 5-ти вагонів склала 35 млн грн.

Читайте також: Метро Києва стане зручнішим для людей з інвалідністю
Нагадаємо, у метро Києва встановлять камери, що розпізнають обличчя та міряють температуру.
Як ми повідомляли раніше, у Києві на станції «Героїв Дніпра» встановили сучасні турнікети.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.
Технології

Українська компанія НВП Спайтек провела випробування безпілотного авіаційного комплексу Windhover у найскладніших метеорологічних умовах у гімалайських горах в Індії: апарат підтвердив заявлені характеристики та показав високу надійність конструкції.
Про це пише defence-ua.com.
Польоти виконувались при температурі нижче 25 градусів за Цельсієм в складних умовах – у горах був вітер, туман, мороз.
Як відбувалися випробування?
Злети здійснювались на висоті 5500 метрів над рівнем моря. До цього часу жоден з українських апаратів чи світових виробників не могли виконати польоти в подібних умовах. На подібній висоті не лише важко виконувати польоти, але й, навіть, вкрай складно знаходитись непідготовленим для цього особам.

БпАК Windhover підтвердив характеристики щодо дальності та часу польоту, а також щодо функціональних можливостей. При цьому апарат показав вкрай високу надійність та закладену міцність.
Читайте також: Як прикордонники навчаються застосовувати квадрокоптери (ВІДЕО)
Успішно виконавши програму випробовувань, пілоти повернулись в Україну з багатим досвідом та новими ідеями.

Про безпілотник
БпАК Windhover призначений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу.
Особливостями Windhower є значна тривалість польоту, від 40 до 60 хв. При цьому забезпечується тактичний радіус використання апарату у 8 км, що є достатнім для забезпечення дій підрозділів тактичного рівня, а також політ у складних погодних умовах як в день, так і в ночі.

БПЛА Windhover забезпечує здійснення повністю контрольованих польотів на швидкостях до 80 км/год навіть за умов сильного вітру швидкістю до 15 м/сек при вологості повітря до 95 % та в різних температурних умовах – від -25 до +50 градусів. Це забезпечує можливість використання апарату в різних кліматичних зонах та умовах – і за активного застосування противником засобів РЕБ.
Читайте також: Печиво замість знижок та інтер’єр із відходів. Як працює вінницька екокав’ярня PicNic
Мультикоптер оснащений теплвізійно-оптичним комплексом: містить Full HD відеокамеру з 18 кратним оптичним зумом та тепловізор 4-го покоління із 4-кратним цифровим зумом. Оптичний комплекс оснащений системою гіростабілізації, що дозволяє збільшити стабільність картинки, не зважаючи на рух коптера.

Програмно-апаратна частина комплексу дозволяє підключати будь-який пристрій, що підтримує протокол TCP/IP, а також забезпечує можливість швидкої інтеграції в інші системи керування. Для обміну інформацією використовується декілька каналів зв’язку, зокрема і повністю зашифрований – супутниковий канал, приймач ADS-B, передача даних через Інтернет. Віднеоінформація може передаватись у форматах 480p, 720p, 1080p. Також є можливість запису і збереження інформації в Full HD.
Читайте також: EcoCity: як школярі створили першу в Україні мережу моніторингу якості повітря
Крім того, Windhower забезпечує можливість оперативного аналізу отриманих даних та їхнього архівування, а також прив’язку всіх об’єктів, що відображаються, до географічних координат і часу.

Нагадаємо, українська компанія представила прототипи трьох безпілотників.
Як ми повідомляли раніше, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.
Усі фото: defence-ua.com.