Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Послуга перенесення номерів: яких операторів обирали українці у 2019 році

Опубліковано

У 2019 році послугою перенесення номера між операторами скористалися понад 26 тисяч українців, що не говорить про те, що цей процес став масовим. Про це повідомляє «Главком».

Нагадаємо, у травні 2019 року в Україні запрацювала послуга з перенесення абонентських номерів – MNP, яка дозволяє українцям змінити оператора, але при цьому зберегти номер телефону. 

Які підсумки?

Компанія «Київстар», надала «Главкому» підсумкові дані дії послуги перенесення номерів за 2019 рік. Згідно з ними, оператор отримав 10683 нових абнентів, натомість втратив 11196 абонентів. У чистому підсумку для «Київстару» дія MNP склала на кінець року мінус 513 користувачів.

Згідно із наведеними даними кращим «донором» за послугою перенесення мобільних номерів за весь період став оператор Vodafone Україна, а найкращим «одержувачем» – Lifecell.

Таким чином, до Vodafone Україна приєдналися 8441 абонент, а «втекло» 11610 людей. У загальному підсумку мобільний оператор втратив 3169 клієнтів.

Кого обирали найчастіше?

Найбільший «приріст» від послуги перенесення номерів зафіксовано у Lifecell. Цей мобільний оператор отримав 8663 нових користувачів. А втратив найменше серед конкурентів –  5296 абонентів. Тобто, загалом Lifecell фіксує «приріст» від послуги перенесення номерів – «плюс» 3367 людей.

Оператори відзначають, що послуга MNP, безумовно, зручна і корисна для абонентів, але її не можна назвати масовою. За даними Національної комісії з держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, послуга перенесення номерів може зацікавити не більше 10% українців. Такі цифри характерні і для інших країн. Тому про масовий перехід від одного оператора до іншого говорити не варто.

Чим користуються зараз?

Зараз, за даними НКРЗІ, в Україні налічується п’ять мобільних операторів і близько 60 млн SIM-карток:

«Київстар» – 26,2 млн.

Vodafone – 19,6 млн.

Lifecell – 6,8 млн.

«Інтернаціональні телекомунікації» («Інтертелеком») – понад 1 млн.

«ТриМоб» – кількасот тисяч.

Від початку дії послуги, із травня 2019 року, послугою MNP скористалося навіть менше 0,01% українців. 

Як скористатися?

Для того, щоб змінити оператора, але зберегти номер, людині просто потрібно прийти в офіційне відділення, магазин того оператора, на який ви хочете перенести свій номер, і подати заявку. До речі, заявку також можна подати і через інтернет. У такій заявці вказуються паспортні дані, бажаний час перенесення номера і той тарифний план, який вам підходить.

Розглядають заявку протягом 8 робочих годин, після чого відправлять її в центральний офіс. Якщо заяву схвалено, новий оператор інформує про це абонента, видає нову SIM-карту і починає обслуговувати його в своїй мережі.

Технології

Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня

Опубліковано

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.

Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.

Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.

За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».

Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових

Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 млн євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.

Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.

Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).

Фото: пресслужба НЕФКО

Читати далі

Технології

Фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну

Опубліковано

Лідер гурту Imagine Dragons та амбасадор UNITED24 Ден Рейнольдс разом із братом Маком анонсували першу гру своєї незалежної студії Night Street Games — Last Flag, події якої розгортаються у 1970-х. За сюжетом гравці мають захопити ворожий прапор і надійно заховати свій.

Про це повідомили в UNITED24.

До розробки гри долучилися й українські фахівці, зокрема й ті, хто захищає Україну у війську. На знак вдячності один з ігрових персонажів носить нашивку з українським прапором на комірці — як символ підтримки й шани до тих, хто допоміг створити Last Flag. Реліз гри запланували на 2026 рік.

Imagine Dragons є амбасадорами платформи UNITED24. Вони послідовно підтримують Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, вивішують український прапор на концертах по всьому світу та допомагають збирати кошти на гуманітарні й медичні потреби.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

У 2022 році гурт допоміг зібрати понад 6 мільйонів доларів на реанімобілі для українських медиків. А у 2023 році Imagine Dragons створили кліп Crushed. У відео розповіли про 14-річного Сашу, який пережив 5 місяців російської окупації. Частину його будинку зруйнували, а сусіди загинули від російських обстрілів.

Нагадаємо, що соліст Imagine Dragons підняв український прапор під час концерту в Мілані (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Технології

Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб

Опубліковано

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.

Про це повідомили в Міноборони.

Дані з космосу, які можуть вберегти життя

Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.

Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.

Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.

Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Шопочитати

Військо5 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...