Суспільство
Польща передає Україні новітні ракетні комплекси «Перун»
Польща передасть Україні новітні переносні зенітні ракетні комплекси «Перун», повідомив Мілітарний.
Як написав у своєму твітері міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, відповідне рішення ухвалила польська Рада Міністрів.
«Хороші новини. На моє прохання Рада Міністрів прийняла постанову про допомогу Україні. Ми надамо найсучасніше польське обладнання – переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun та боєприпаси», — зазначив польський урядовець.
Dobra wiadomość. Rada Ministrów przyjęła na mój wniosek uchwałę w sprawie pomocy Ukrainie. Przekażemy najnowocześniejszy polski sprzęt – przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe „Piorun” oraz amunicję. pic.twitter.com/H6ueqyA99F
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) February 1, 2022
Переносні зенітні ракетні комплекси «Перун» є глибокою модернізацією польських комплексів Grom, який виробляє компанія Mesko. Під час модернізації чутливість інфрачервоної головки самонаведення збільшили в чотири рази.
Читайте також: Українці винайшли пристрій, що економить пальне та зменшує вуглецевий слід автівки. Ось, як це працює
Ракета має бойову частину 1,82 кг і може вражати цілі на висоті до 4000 метрів і дальності до 6500 метрів.
«Перун» здатен вражати малі повітряні цілі, такі як БПЛА, за рахунок безконтактного підриву. ПЗРК почали надходити до Війська Польського у 2019 році.
Читайте також: В Україні випробували протитанкові комплекси NLAW (ВІДЕО)
Нагадаємо, українські військові освоїли гранатомети SMAW, що прибули зі США.
Як ми повідомляли раніше, український автомат «Вулкан» презентували в Азії.
Фото: mil.in.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі