Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Українські подкасти: що послухати Українські подкасти: що послухати

Суспільство

Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Опубліковано

Можна завжди поставити на паузу, перемотати чи увімкнути у будь-який зручний час. Можна слухати в метро, на пробіжці чи перед сном. Іноді хочеться заповнити вільний час чимось корисним і замість музики в заторах увімкнути щось цікаве і пізнавальне. А головне – без рекламних пауз і новин. На допомогу приходять подкасти.

Подкастинг – явище відносно нове для українців, однак вже має безліч прихильників. Це зручно, завжди доступно і головне – сучасно. Пропонуємо добірку з 12 класних українських подкастів про життя, бізнес, секс, здорове харчування та багато іншого.
Читайте добірку і рухайтесь разом з часом! 

Про науку і її вплив

«Наукасти»

Подкасти створила команда науково-популярного проєкту NEED. Тут доступно і зрозуміло пояснюють науку, її вплив на життя, обговорюють нові відкриття і розбираються в природі. Випуски присвячені таким темам, як стовбурові клітини, здорове харчування, вплив яскравого освітлення, вплив психологічних травм тощо. Поки що подкаст складається з чотирьох епізодів. Команда має також свій ютуб-канал, де публікує більше цікавих форматів відео.

«Буде тобі наука»

Креативна особливість цього проєкту в тому, що деякі випуски читають українські знаменитості, наприклад Христина Соловій чи Олег Скрипка. Подкаст присвячений проблемним питанням науки. Щонеділі з’являється новий випуск.

Українські подкасти "Буде тобі наука"
Українські подкасти “Буде тобі наука”. Фото: podcasts.apple.com

Наразі всіх випусків 54, тривалість яких приблизно 10-20 хвилин. Проєкт належить виданню «Куншт», яке у друкованому журналі цікаво і зрозуміло подає науково-популярні теми. Тепер їх можна і послухати!

Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти

Натхненні розмови

«Засновники»

Цей подкаст — бесіди з громадськими діячами і українськими підприємцями. Основними темами є менеджмент, управління системами, шанси і можливості для створення бізнесу і те, як правильно ними скористатися.

Гостями випусків були Роман Гавриш (керівний партнер маркетингової агенції Aimbulance), Вікторія Оскілко (засновниця архітектурного бюро Mono Architects) та інші новатори.

Подкасти стануть цікаві для всіх, хто хоче розпочати власну справу або цікавиться менеджментом організації. Кількість випусків – 18, середня тривалість 60 хвилин.

Про бізнес та ідеї

«Подкасти КМБС»

Проєкт викладачів Києво-Могилянської бізнес школи. Випуски присвячені для всіх, хто хоче побудувати свій бізнес, організацію чи вдосконалити підприємство. Інтерв’ю короткі, тривають приблизно 20 хвилин. Тут можна послухати про інвестиції, мотивацію працівників, стратегії, успішні кейси тощо. Подкаст складається з 22 епізодів.

Українські подкасти "КМБС"
Українські подкасти “КМБС”. Фото: podcasts.apple.com

«Шейк бат нот стріт»

Тематичний подкаст, який стосується барної культури. Автори подкасту – засновники бару «Хвильовий» в Києві. Вони розповідають про те, як відкрити бізнес з нуля, діляться пережитим досвідом, мотивують не лише своїми успішними історіями, а й факапами та невдачами. Подкаст налічує 9 коротких епізодів, які тривають приблизно 20 хвилин.

Про мистецтво і творчість 

«Mincultpryvit»

Автор проєкту – Наріман Алієв, режисер та сценарист. Ведучий запрошує до себе на розмову цікавих людей, які говорять просто і доступно про культуру. Серед гостей випуску був український письменник і редактор Марк Лівін з яким автор спілкувався про комплекси, фаталізм та сім’ю та співзасновник освітнього закладу КАМА Сергій Вовк. Були й інші. Подкаст складається з 11 епізодів, тривалість яких трохи більше години.

«Акустика тіней»

Авторка проєкту Іванна Шкромида, колишня радіожурналістка, яка розповідає у випусках про літературу, відомих письменників (Габріеля Гарсія Маркеса, Альбера Камю, Джорджа Орвелла тощо), специфічні літературні явища.

Авторка говорить, що ніколи не втомлюється говорити про життєві історії класиків, адже вони неабияк мотивують та вражають. Подкаст складається з 17 епізодів, які тривають приблизно годину.

Українські подкасти "Акустика тіней"
Українські подкасти “Акустика тіней”. Фото: podcasts.apple.com

Читайте також: Як вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків

Про українські медіа

«МедіаПрактики»

Це перший подкаст про українські ЗМІ, який не має аналогів. Проєкт створила команда The Ukrainians, які популяризують українське. У випусках молоді українські журналісти, працівники медіа та активісти розповідають про сучасні реалії незалежних медіа. У випусках герої діляться досвідом, говорять про деталі створення локальних медіа, а також про якісні інструменти медійників. Подкаст налічує 20 епізодів, тривалість близько години.

«Без Образ»

Авторки проєкту Саша Поворозник та Катерина Ятель розмовляють на найгостріші теми сучасного суспільства та ставлення до них громадськості. Випуски присвячені телегонії, психічним хворобам, дискримінації, сексизму та іншим непростим, але важливим темам. Головна місія проєкту – розібратися, як побудувати комунікацію між людьми так, щоб розвинути толерантне і неупереджене ставлення.

Суспільство

ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини

Опубліковано

На лівобережжі Херсонської області, у селі Козачі Лагері, військові ЗСУ встановили прапор України на місцевій водонапірній вежі.  Козачі Лагері на Херсонщині наразі мають статус тимчасово окупованого населеного пункту.

Про це розповів лейтенант Збройних Сил України з позивним “Алекс”.

“Хлопці з 35-ї бригади морської піхоти вручну встановили прапор на водонапірній башті в населеному пункті Козачі Лагері на Лівому березі Херсонщини”, — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Мешканці Чернівецької області зможуть отримати одноразову грошову виплату: хто у списку

Він додав, що окупанти вже отримали терміновий наказ зняти синьо-жовтий прапор із вежі у будь-який спосіб.

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, аеромобільна бригада знищила безпілотник Supercam окупантів.

Фото: Слово і Діло

Читати далі

Суспільство

Рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів: які зміни очікуються

Опубліковано

Верховна Рада у другому читанні ухвалила євроінтеграційний законопроєкт №10177 про індивідуальні освітні траєкторії та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті. Його підтримали 306 депутатів. 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Адаптуємо українську освіту до європейських стандартів. У топових ЗВО Європи студенти навчаються саме за такою системою. Дякую народним депутатам за підтримку!» — наголосив міністр. 

Як зазначають у Мінцифри, студенти зможуть самі формувати освітню траєкторію, регулюватимуть темп і тривалість навчання, а також, за потреби, зможуть змінити спеціальність після року чи півтора навчання.

Федоров пояснив, що, коли студент не визначився з конкретною спеціальністю, то зможе вступити на міждисциплінарну програму, наприклад, «Соціальні науки». У її межах є кілька спеціальностей: соціологія, соціальна робота та політологія. Після року-півтора студент сам обиратиме вже конкретну спеціальність і продовжить вивчати саме її.

Читайте також: Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні

Водночас міністр освіти і науки Оксен Лісовий зауважив, що закон посилює автономію університетів. Так, заклади зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення компетентностей, встановлених стандартом з нерегульованих спеціальностей. 

«Стандарти вищої освіти оновлюватимуться впродовж наступних місяців, що вже давно на часі. А в цих стандартах з’явиться більше вибірковості, що зрештою збільшить конкуренцію в університетах — кращі викладачі з інноваційними курсами отримають більше можливостей, а студенти — вищу якість», — зауважив очільник МОН. 

Тим часом для регульованих, таких як право, медицина чи правоохоронна діяльність, детально визначать вимоги до компетентностей та результатів навчання. Для цих сфер передбачені державні кваліфікаційні іспити.

Нагадаємо, в Україні є Коаліція ветеранських просторів.

Фото: Оксен Лісовий

Читати далі

Суспільство

В Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів: що про це відомо

Опубліковано

Парламент має намір перейменувати понад 300 населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

Про це йдеться у проєкті постанови №11188.

“Місцеві органи влади мали півроку на пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів, назви яких містять символіку російської імперської політики або присвячені відповідним особам/подіям. Такий термін надавався і для населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам мови”, – йдеться у пояснювальній записці.

Якщо рішення не було ухвалено, то за основу беруться рекомендації Українського інституту національної пам’яті та Національної комісії зі стандартів державної мови.

Комітет Верховної ради розглянув 340 пропозицій органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів.

Серед пропозицій та рекомендацій пропонується перейменувати:

  • 7 районів,
  • 15 міст,
  • 54 селища,
  • 267 сіл.

Читайте також: Стрічка «Білий янгол – кінець Мар’їнки» отримала золоту нагороду та Гран-прі

Серед пропозицій перейменування багато назв, пов’язаних з радянськими святами або символікою. Наприклад, це Перше Травня, Першотравенка, Первомайське, Першотравневе, Першотравенськ, Маївка тощо.

Також перейменують назви, присвячені московським діячам: Пушкіно, Мічуріна, Максима Горького, Кутузівка, Суворове, Некрасове тощо.

Крім того, перейменують населені пункти, які не відповідають нормам мови – село Дорожне на Дорожнє, село Кибляри на Киблярі тощо.

Також планується перейменувати наступні міста:

  • місто Новомосковськ Дніпропетровської області на місто Самар;
  • місто Павлоград Дніпропетровської області на місто Матвіїв;
  • місто Синельникове Дніпропетровської області на місто Ріднопілля
  • місто Першотравенськ Дніпропетровської області на місто Шахтарське
  • місто Первомайськ Луганської області на місто Сокологірськ
  • місто Молодогвардійськ Луганської області на місто Отаманівка
  • місто Сєвєродонецьк Луганської області на місто Сіверськодонецьк
  • місто Червоноград Львівської області на місто Шептицький
  • місто Южноукраїнськ Миколаївської області на місто Гард
  • місто Первомайськ Миколаївської області на місто Ольвіополь
  • місто Южне Одеської області на місто Порт-Анненталь
  • місто Дружба Сумської області на місто Хутір-Михайлівський
  • місто Красноград Харківської області на місто Берестин
  • місто Первомайський Харківської області на місто Златопіль
  • місто Ватутіне Черкаської області на місто Багачеве.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: ОП

Читати далі