Звяжіться з нами

NewСхід

Почати життя з нуля: шлях переселенця до власного заводу

25.05.2019

29-річний переселенець з Донецька Віталій Новіков зміг не тільки почати життя з нуля, але і запустив успішне виробництво автоматизованих верстатів. Підприємець захоплений власною справою. Настільки, що за п’ять років навіть не знайшов часу оформити статус переселенця. Зате бізнес розвинув. Спочатку все робив сам, а тепер на нього вже трудяться робітники. Мета Віталія – побудувати великий завод.

Це – відоме на всю країну виробництво фрезерних станків ЧПК. Його власнику лише 29 років. Віталій Новіков виїхав з Донецька 2014 року. У Каховці мав лише 1600 гривень і зварювальний апарат.

Читайте також: Переселенець заснував на Донеччині унікальну футбольну академію

“Просив гроші наперед за роботу, аби інструмент придбати”, – розповідає Віталій Новіков. Перші станки збирав у орендованому гаражі. Робили за 10 000 гривень станки, які коштують мільйони.

Тепер у нього власний цех, станки ЧПК їдуть по всій Україні і за кордон. А Віталій розробляє нові станки та домовляється з покупцями і мріє побудувати у Каховці завод, відоміший за ЗІЛ.

NewСхід

На Донеччині з’явилася нова об’єднана громада

На Донеччині створили нову ОТГ – Вугледарську об’єднану територіальну громаду. Про це повідомляється на порталі “Децентралізація”.

“Консультативну та методичну підтримку громаді під час об’єднання надавав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що до Вугледара добровільно приєдналися Павлівська і Степненська сільські ради Мар’їнського району. Таким чином, Вугледарська міська громада стала другою на Донеччині ОТГ, яка створилась шляхом приєднання сільської території до міста.

Згідно з інформацією на порталі “Децентралізація”, на території Донецької області уже було створено 18 ОТГ.

Читати далі

NewСхід

Коли завершать ремонт Сватівського мосту на Луганщині

Під час ремонту Сватівського мосту на Луганщині сьогодні, 15 жовтня, прокладуть останній, верхній шар асфальтобетону. Про це повідомляє пресслужба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Сватівський міст розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662). Без вихідних, тут працює підприємство «Газпромресурс», а також інші залучені підрядники.

“Буде покладено останній, верхній шар асфальтобетону (товщина 4 см). Це буде  – щебенево-мастичний асфальтобетон (ЩМА), буде покладено 90 тонн.

Три шари покриття на проїжджу частину мосту (нижній, середній, верхній шар) покладено для того, щоб подовжити строк служби дорожнього покриття”, – кажуть дорожники.

Коли відкриють рух?

Начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський повідомив, що вже невдовзі, після укладання верхнього шару, буде частково відновлено рух по Сватівському мосту.

Рух транспорту буде відбуватися за сигналом встановленого тимчасово світлофору, по одній смузі. Це буде так тому, що роботи на Сватівському мосту із влаштування тротуарів будуть продовжені. Також попереду – встановлення перильного та бар’єрного огородження.

Планується, що рух буде забезпечено у денний час доби, а вже після встановлення всього огородження, рух буде відновлено у повному обсязі цілодобово для всіх типів автотранспорту. 

Буквально днями привезуть огородження, а поки що ведуться роботи з армування та підготовчі роботи для заливки бетоном. Після заливки бетоном, поверхню буде зачищена, а потім нанесене полімерне покриття для подовження строку його служби. 

За словами Віктора Циганського, за сприятливої погоди, яку очікуються у найближчі дні, планується  завершення всіх робіт на Сватівському мосту, а потім відбудеться його офіційне відкриття.

Служитиме довго

Використання у верхньому шарі покриття дорожнього одягу щебенево-мастичного асфальтобетону (ЩМА) збільшує термін служби покриття до 20 років. ЩМА використовується для влаштування верхнього шару покриття на автомобільних дорогах з великою інтенсивністю руху в багатьох країнах і не лише Європи.

Товщина шару щебенево-мастичного асфальтобетону буде 4 см, всього буде покладено 90 тонн ЩМА. Використання таких технологій дає можливість влаштовувати тонкошарові верхні шари дорожнього покриття, при цьому зберігаючи хороші експлуатаційні характеристики, стабільність і довговічність покриття.

На відміну від звичайного асфальтобетону каркасна структура щебенево-мастичного асфальтобетону має найвищу жорсткість. Ця структура виробляє передачу основної частини навантаження з поверхневого шару на нижчі шари за допомогою великих кам’яних частин матеріалу. Ця особливість щебенево-мастичного асфальтобетону веде до зменшення деформацій келійності матеріалу покриття.

Нагадаємо, міст, розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662), був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів.

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення капітального ремонту Сватівського мосту.

Читати далі

NewСхід

Три виші-переселенці Донбасу отримають 62 млн гривень

Міністерство освіти разом з USAID працюватимуть над проєктом з розвитку інфраструктури у трьох вишах-переселенцях Донбасу. Вони отримають 62 млн гривень грантової підтримки, повідомляє інформагентство “Вчасно”.

На базі трьох переміщених вишів Донбасу втілюватимуть проєкт з економічної підтримки діяльності ERA (Economic Resilience Activity). Він передбачає оновлення інфраструктури у закладах, розвиток дуальної освіти та напрацювання плану, який допоможе їм підтримувати результати проєкту після його закінчення. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Попередньо міжнародні партнери провели відбір серед переміщених вишів, оцінюючи їх наявну матеріально-технічну базу та потенціал для розвитку. У такий спосіб було відібрано три заклади — Луганський національний аграрний університет, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Донецький національний технічний університет.

Загальний бюджет проєкту ERA становить 62 млн гривень. Їх планують спрямувати, зокрема, на грантову підтримку обраних вишів.

Що і де зроблять?

Луганський національний аграрний університет: у закладі планують оновити інфраструктуру — закупити нові меблі, комп’ютери та лабораторне обладнання, аби покращити навчальний процес. Крім того, сільськогосподарський університет США допоможе луганському вишу скласти стратегічний план розвитку. В ньому випишуть можливі напрями для співпраці з бізнес-партнерами, нових наукових досліджень, а також підтримки та розвитку вже напрацьованих результатів.

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля: для того, щоб заохотити промислові та інженерні компанії взаємодіяти зі студентами технічних спеціальностей, в межах проєкту в закладі змінять підхід до цього напряму освіти. Там обладнають комп’ютерні лабораторії, встановлять якісне програмне забезпечення та навчать викладачів працювати з цими ресурсами.

Донецький національний технічний університет: у виші планують розвинути напрям інноваційного підприємництва. Для цього придбають нові меблі та обладнання, а також нададуть технічну підтримку і експертизу від стартапа Sikorsky Challenge.

Читати далі

NewСхід

Допомогу від Червоного Хреста за півроку отримали 80 тисяч жителів Донеччини

Допомогу від Товариства Червоного Хреста, на загальну суму понад 2 млн грн, за півроку отримали 80 тисяч жителів Донецької області.

Про це повідомив Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

«80 тисяч жителів Донецької області отримали допомогу від Червоного Хреста на загальну суму понад 2 млн грн у першому півріччі нинішнього року», – йдеться у повідомленні.

Також представники Червоного Хреста зазначають, що мають ресурси й плани не лише продовжувати гуманітарні програми, розпочаті на Донеччині, а й впроваджувати нові. Йдеться про підтримку людей, які постраждали внаслідок конфлікту, розвиток медицини (як первинної ланки, так і вузькоспеціалізованої), навчання людей для надання першої домедичної допомоги тощо.

Читати далі

NewСхід

Як переселенка розбудовує ОТГ на Полтавщині

Переселенка Оксана Дядюнова перетворила село на місто. Зараз між усіма селами Решетилівської ОТГ, що на Полтавщині,  курсує автобус. Збудовано три ігрових майданчика для дітлахів. Кожен житель має доступ з мобільного до камер спостереження, пише decentralization.gov.ua.

А переселенку Оксану Дядюнову обрали головою ОТГ. Дівчина переїхала з Алчевська до Полтавщини через війну.

“Я послухала місцевих і зрозуміла, що все треба брати у свої руки”, – каже Оксана Дядюнова. 

Почала зі спортмайданчика, а закінчила перетворенням села на місто. Зараз робить капремонт місцевої гімназії.

“Але основні зміни творять жителі, це їх громада і я завжди до них дослухаюсь”, – говорить Оксана Дядюнова.

Читайте також: Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

Жінки дуже добре підходять для місцевої політики, вважає Дядюнова. «Як матері та берегині, жінки переймаються проблемами інших людей як власними і працюють, щоб допомогти одне одному», – говорить мама двох дітей. Цей тип співпереживання є ключем: «У місцевій політиці ви ближче до людей, ви можете постійно їх розуміти, і це мотивує вас вирішувати їхні проблеми».

Щодня велика частина її роботи вимагає спілкування та переговорів – навичок, в яких жінки мають природну перевагу, вважає вона. Подібно до того, як жінки схильні до побудови консенсусу в сім’ї, вони роблять те ж саме в громаді. Проте, це не означає, що жінки достатньо представлені в органах місцевого самоврядування. «Моя порада жінкам – бути більш впевненими в собі і більше долучатися до того, що потрібно громаді».

Читати далі

NewСхід

На Донеччині планують виділити ще 12 га землі під вітропарк

Під будівництво вітропарку планують виділити 12 гектарів землі біля Краматорська. Про це йдеться у проєкті рішення міської ради, інформує ecotown.com.ua.

“Поблизу Краматорська, в районі колишнього колективного сільськогосподарського підприємства ім. Крупської, мають намір виділити 12 гектарів для встановлення 9 вітрогенераторів”, – йдеться у повідомленні.

Для будівництва та експлуатації вітроенергетичних установок ТОВ «Атомвінд-Краматорськ» мають намір передати у оренду терміном на 28 років земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 4,6800 га.

Читайте також: На Луганщині ремонтують дорогу національного значення

Також в районі території ТОВ «Агрофірма «Степове» (колишнього КСП ім. Крупської) планують передати в оренду майже 4 га для будівництва та експлуатації під’їзних автомобільних доріг до об’єктів вітроенергетики терміном на 30 років. 

Ще понад 3 га планують виділити в районі селища міського типу Ясногірка для будівництва, обслуговування технічних споруд, що призначені для виробництва та розподілу електроенергії, також території необхідної для функціонування такої технічної інфраструктури.

Читати далі
Суспільство9 години тому

На Київщині відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну (ФОТО)

Суспільство9 години тому

Частина унікальної солеварні в Дрогобичі стала пам’ятником археології

Суспільство9 години тому

У Тернополі відкрили оновлений фонтан майже за мільйон гривень (ФОТО)

Суспільство10 години тому

Після 8 років перерви в Україну повертається скандинавська авіакомпанія

Суспільство10 години тому

Шкільне підприємство: як його створити і чи законно це?

Суспільство10 години тому

Реабілітаційний центр для ветеранів війни відкрили у Луцьку

Суспільство10 години тому

Україна піднялась на 10 сходинок у рейтингу туристичної конкурентоспроможності

NewСхід11 години тому

На Донеччині з’явилася нова об’єднана громада

Суспільство11 години тому

Українки організували перший у світі шоурум екологічних та етичних брендів

Суспільство11 години тому

Лікарня у Львові отримала надсучасні інкубатори для виходжування немовлят

Суспільство12 години тому

Український університет випустив серію економічних мультиків

Суспільство12 години тому

На Тернопіллі збудують біокотельну на “алюмінієвих” деревах

Суспільство12 години тому

Стабілізувати фінансовий сектор: USAID запрошує долучитися до конкурсу грантів

Суспільство13 години тому

У київському парку “Відрадний” облаштують парк розваг для дітей

Суспільство13 години тому

Лоукостер Ryanair відкриє 18 нових маршрутів з України

Суспільство13 години тому

На окружній дорозі Харкова збудують надземний перехід з ліфтом

Суспільство14 години тому

На Херсонщині заснували перший в Україні банк сиру

NewСхід14 години тому

Коли завершать ремонт Сватівського мосту на Луганщині

Технології14 години тому

На Вінниччині будують дві сонячні станції потужністю 39 МВт

Технології14 години тому

Стало відомо, коли в Україні можуть покрити дороги інтернетом

Суспільство15 години тому

До сумського музею повернувся унікальний експонат XVII століття

Суспільство15 години тому

У Маріуполі заявки про комунальні аварії тепер приймає сіті-бот

Суспільство16 години тому

20 українських вишів у списку кращих університетів Східної Європи

Технології16 години тому

Українець друкує на 3D-принтері електромотоцикли

Суспільство16 години тому

Бізнес у 15: як на Донбасі учні відкривають власні підприємства

Суспільство16 години тому

У Чорнобилі з’явився гігантський мурал

Суспільство17 години тому

В українських McDonaldʼs з’явився легендарний Сичуаньский соус із “Ріка та Морті”

Технології17 години тому

В Україні будуватимуть космодром

Суспільство17 години тому

На Одещині для військових звели новітні казарми: які вони

Суспільство18 години тому

Українська компанія виборола 100 тис. грн за розробку біопакування

Суспільство18 години тому

Укрзалізниця показала всі секрети вагону у флешмобі Tetris Сhallenge

Суспільство18 години тому

Які сайти та додатки найпопулярніші серед українців у вересні: рейтинг

Суспільство18 години тому

З України відкриють авіарейси до Скандинавії

Економіка19 години тому

Україна на другому місці в Європі за запасами газу (ІНФОГРАФІКА)

Суспільство19 години тому

Коли будуватимуть метро на Троєщину – відповідь мерії

Суспільство20 години тому

У Харкові відкрили монумент захисникам України

Суспільство20 години тому

Археологи виявили унікальні підземні галереї на Хмельниччині

Суспільство21 годину тому

Українська авіакомпанія збільшила свій флот

Суспільство1 день тому

“У провінційному містечку для дітей немає розваг”. Як переселенка змінює це у Кремінній

Суспільство1 день тому

На українському кордоні з Білоруссю встановили чотириметровий Тризуб

Суспільство1 день тому

Перед львівським вокзалом облаштують підземний паркінг

Суспільство1 день тому

У Миколаєві перший будинок отримав сертифікат енергоефективності

Суспільство1 день тому

На Київщині відкрили рух для транспорту на двох шляхопроводах через залізницю

Суспільство1 день тому

Українська компанія презентувала оновлену лінійку взуття для військових

Суспільство2 дні тому

Українська фотографиня отримала міжнародну премію

Суспільство2 дні тому

Американці допоможуть розвивати сільський туризм в Україні

NewСхід2 дні тому

Три виші-переселенці Донбасу отримають 62 млн гривень

Технології2 дні тому

Львів запустив нові електронні послуги

Суспільство2 дні тому

У Харкові з’явиться нова станція метро

Суспільство2 дні тому

В Україні створять електронний держреєстр ветеранів АТО/ООС

Суспільство2 дні тому

ВВС змінює написання української столиці

Технології2 дні тому

Україна з Туреччиною запускають виробництво бойових безпілотників

Суспільство2 дні тому

У Черкасах відкрили школу комп’ютерної грамотності для літніх людей

Технології2 дні тому

В Одесі презентували нові трамваї українського виробництва

Суспільство2 дні тому

У Києві сьогодні встановлять прогін нового мосту на Шулявці

Суспільство2 дні тому

Скульптуру біля метро “Почайна” внесли до реєстру рекордів України

Суспільство2 дні тому

Притулок для речей: як старий гардероб зробить вас благодійником

Технології2 дні тому

Huawei розвиватиме “розумні” енергомережі в Україні

Суспільство2 дні тому

Підрозділ ЗСУ вперше отримав берети нового зразка

Технології2 дні тому

В Україні створили проєкт електромобіля із запасом ходу 500 км

Суспільство2 дні тому

Утеплюємось по-українськи: 7 брендів осіннього одягу

Суспільство2 дні тому

Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії

Суспільство3 дні тому

Українські акторки опинилися на “Площі зірок”

Суспільство3 дні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Технології3 дні тому

У Києві запустилася служба доставки їжі Menu.ua: сервіс доступний по всьому місту

Суспільство3 дні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

NewСхід3 дні тому

Допомогу від Червоного Хреста за півроку отримали 80 тисяч жителів Донеччини

Суспільство3 дні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Економіка3 дні тому

В Україні пропонують звільнити від податків на зарплату молодь до 27 років

Суспільство3 дні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство2 дні тому

Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії

Суспільство3 дні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство3 дні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство3 дні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство3 дні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство3 тижні тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство3 тижні тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство3 тижні тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка3 тижні тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка4 тижні тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство4 тижні тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка4 тижні тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід4 тижні тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство4 тижні тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід1 місяць тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство1 місяць тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка1 місяць тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід1 місяць тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство1 місяць тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка1 місяць тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід1 місяць тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології1 місяць тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство1 місяць тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство1 місяць тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід1 місяць тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід1 місяць тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство1 місяць тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід1 місяць тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство2 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство2 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід2 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство2 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід2 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство2 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство2 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід2 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології2 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство2 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство2 місяці тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство2 місяці тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство2 місяці тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство2 місяці тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство2 місяці тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід2 місяці тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка2 місяці тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство2 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство2 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство2 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід3 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід3 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство3 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід3 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

NewСхід3 місяці тому

Тату-художницю з Луганська запрошують у студії по всьому світу

NewСхід3 місяці тому

Ветеран АТО зі Львова відновлює будинки на Донбасі

NewСхід3 місяці тому

Успішний кейс: як фермер відновив напівзруйновану ферму на Донеччині

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.