Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Початок року, а ви ще не виконуєте новорічні обіцянки? 12 порад, як це виправити

17.01.2020

Хоч не існує якогось спеціального часу для роботи над досягненням цілей, усі зазвичай використовують перше січня як “дату початку”, щоб втілити свої мрії в реальність.

Але вже наприкінці першого місяця нового року люди відсовують перелік новорічних обіцянок кудись на лютий – і так аж до грудня.  

Ми переклали для вас статтю з американського Forbes, де члени ради тренерів Forbes розповідають, що потрібно зробити, аби налаштуватись на успіх на наступні 12 місяців. Вони рекомендують зробити ці 12 пунктів в січні, щоб 2020 став вашим найкращим роком.

1. Почніть працювати над своїм бізнесом – щотижня

Щоб працювати над цілями, що стосуються вашого бізнесу, не достатньо тільки січня – переглядайте їх кожного тижня. У січні встановіть цілі на наступні 12 місяців – з пріорітетами, точними термінами виконання, кроками дій для кожної мети, а також нагород за виконану роботу. І вперед!

2. Знайте свою довгострокову мету

Дуже часто ми вигадуємо собі дуже неконкретні новорічні цілі – схуднути, їсти здорову їжу, вдосконалити власну справу. Але як насправді виглядає правильна постановка мети? Скільки ви хочете важити через рік? Як повинен вирости бізнес, команда, дохід через 12 місяців? Поки ви цього не знатимете, то й не зможете створити дієвий план для досягнення мети.

3. Святкуйте успіхи

Експерти рекомендують кожного січня святкувати власні досягнення того року, що минув. Такі дії прокладають шлях для успіху у новому році. От і ви – не стійте в стороні від порад експертів. Почніть з відповідей на запитання: Чого досягли? Де ви здійснили прорив? І похваліть себе за це якимись конкретними діями – походом в ресторан, подорожжю чи вихідним.

4. Ведіть облік власних звичок

Нові і здорові звички в новому році – шлях до нового вас. Подумайте про створення переліку звичок – наприклад, з трьох пріорітетних категорій “розум”, “тіло” та “здоров’я”. Додавайте в кожну з них по одній щомісяця. Так ви робитимете усвідомлений вибір щодо змін у собі не щороку, а щомісяця – і контролюватимете власний прогрес.

5. Перегляньте свій план 

Життя швидко змінюється, і якщо у вас немає чіткого бачення напрямку руху у цей конкретний момент, то як би швидко ви не рухались – ваша дорога веде в нікуди. Встановіть план дій на п’ять-десять років, а потім поверніться до того, що варто зробити протягом наступних трьох років, одного року, шести місяців, одного місяця. Постійно переглядайте і коригуйте їх – раптом, ваш шлях вже змінився, а ви по інерції продовжуєте йти не тією дорогою.

6. Здійснюйте щоквартальну інвентаризацію цілей

Часто люди ставлять собі цілі в січні, а вже в березні оглядаються – і не бачать нічого, лиш втрачені можливості. Тому так важливо кожні три місяці зупитись і оцінити, чи ефективно ви витрачаєте свій час. Кожні три місяці оцінюйте, перефокусовуйтесь і рухайтесь вперед.   

7. Проведіть SWOT-аналіз… себе

Знаходьте час для роздумів, пауз та перезавантажень в новому році. У цей час проводьте особистий SWOT-аналіз. В бізнесі його застосовують для стратегічного планування. SWOT-аналіз полягає у розділенні чинників і явищ на чотири категорії:

 • ваші сильні сторони;
 • слабкі сторони;
 • можливості, які допоможуть вам реалізуватись;
 • загрози.

Аналіз дозволить правильно розставити пріоритети та робити кроки для підтримки ваших кінцевих цілей.

8. Знайдіть час для пізнання себе

Який особистий чи професійний досвід ви відхилили або просто не вжили ніяких заходів для розв’язання проблеми? Часто ми всі уникаємо критичних проблем чи термінових справ через побоювання чи страх. Але майте на увазі: коли ви залишаєте все як є, і немає орієнтованості на мету, рішення прийматимуться – але за вас. І імовірно, ви не будете задоволені результатами.

9. Визначте правильний баланс цілей

Наші цілі фокусують наш час та енергію. Ваше завдання — визначити правильне поєднання цілей для досягнення бажаних результатів. Чи дійсно вам потрібні деякі з них? Якщо ні – сміливо відкидайте і натомість шукайте ті, які допоможуть вам рости і намітити свій прогрес.

10. Зрозумійте, що стримує вас

Проаналізуйте спосіб мислення, який стримує вас. Визначте пов’язані з ними думки, емоції та фізичні реакції. Зверніть увагу на поведінку, яку викликає це мислення, і кінцевий результат, до якого це призводить. 

Наступним кроком буде перехід до нових установок, які приведуть вас до бажаного стану. Як це зробити? Запишіть нові установки (афірмації) і затверджуйте їх якимись діями кілька разів на день.

11. Здійсніть переоцінку цінностей

Ви знали, що насправді вашими рішеннями керують ваші цінності? Які можуть змінюватись відповідно до  ваших життєвих обставин та кар’єрного шляху. Початок нового року — це прекрасний час, щоб оцінити, чи відповідає вашим основним цінностям те, що ви зараз робите як у професійному, так і в особистому житті. Оцініть, які з них для вас найважливіші, прописуйте цілі відповідно до них – і ви отримаєте чудовий старт у 2020 році.

12. Не чекай до січня наступного року!

Не потрібно чекати сезону свят, щоб оновити свої цілі та встановити нові на наступний рік. Почніть вже зараз. Нема кращого часу, ніж сьогодні. Час настав. Зробіть цей рік таким, щоб у січні 2021 року ви зрозуміли, що досягли набагато більше, ніж планувалось.

Суспільство

На Хмельниччині створять молочний кластер на базі сімейних ферм

На Хмельниччині мають намір організувати молочний кластер на базі сімейних молочних ферм.

Про це пише Agravery з посиланням на прес-службу Хмельницької обласної державної адміністрації.

Зазначається, що учасники проекту «Сімейні молочні ферми», що реалізується кластером «Натуральне молоко» за підтримки ТОВ «УкрМілкІнвест» напрацьовують механізм спільних дій для створення кластера на базі сімейних молочних ферм.

Читайте такожЇжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції

Що це дасть?

У Хмельницькій обладміністрації наголошують, що створення кластера сприятиме:

 • якісному та кількісному збільшенню нових робочих місць у вигляді самозайнятих фермерів-підприємців,
 • збільшенню надходжень податків у місцеві бюджети та зменшенню тенденції трудової міграції за кордон».

Зазначимо, що в рамках пілотного проекту «Сімейні молочні ферми» у 2020 році планується залучити чотири області: Хмельницьку, Волинську, Рівненську і Тернопільську.

Відомо, що в Хмельницькій області вже діють 9 сімейних молочних ферм і спільними зусиллями до кінця 2020 року можуть відкрити ще 60 таких ферм.

Читайте такожОприлюднили результати голосування за кращий рослинний продукт року в Україні

Що таке кластери в економіці

Виробничий кластер – це група економічно пов’язаних фірм, інших юридичних осіб та інститутів, що перебувають у територіальній близькості. Завдяки такому неформальному об’єднанню всі його учасники отримують низку виробничих переваг. 

Кластеризація економіки – це одна із найважливіших складових, що на даний момент є у врегулюванні і реалізації економічної діяльності в Україні. З іншого боку у зв’язку з проведенням реформи децентралізації, територіальні громади мають зрозуміти для себе зміст такої спеціалізації.

Нагадаємо, на Полтавщині запрацював сучасний молокозавод.

Окрім того, українська компанія вклала 5 мільйонів євро в завод із виробництва веганського молока.

Читати далі

Суспільство

Одесит створює дивовижні скульптури з сухих пеньків

В Одесі скульптор Сергій Вук перетворює сухі пеньки в скульптури, які здалеку навіть можна сплутати із живими тваринами.

Про це пише Культурометр.

Зазначається, що на створення одного такого дерев’яного звіра у Сергія йде від одного дня до двох місяців копіткої роботи.

Як розповідає сам скульптор, перші спроби виготовити такі роботи із пеньків він зробив три роки тому на одному із фестивалів. Це була скульптура кота.

Читайте також: Де шукати найкрасивіші водоспади України (ВІДЕО)

За словами Сергія, фізично складно завалити велике дерево, щоб залишився пень – це досить небезпечна справа. До того ж, коли працюєш з бензопилою і стамескою – це певний ризик травм. Можна дуже сильно травмуватися.

Сергій зізнається, що творча складність – побачити в пеньку саме ту форму, той сюжет – коли немає певної задачі.

Читайте також: Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Ну і ще проблема, за його словами, не розчаруватися в процесі створення роботи. Спочатку вона виглядає негарно та потім все виходить.

Однак скульптор все ж отримує задоволення від роботи. Для нього найголовніший кайф – це коли все вже готове. Коли люди підходять, фотографуються, це і є самий класний момент – коли твоя робота приносить радість і посмішки.

Про скульптора

Сергій Вук працює з різними сортами дерев, а за освітою – художник-оформлювач, випускник Одеського художнього училища ім. Грекова

Нагадаємо, в Одесі скульптор Олександр Коваленко обробляє висохлі пеньки і стовбури дерев в парку імені Горького, які перетворюються в нові міські арт-об’єкти – фігурки різних звіряток.

Читати далі

Суспільство

У Франківську волонтери відремонтують квартиру самотнього пенсіонера

В Івано-Франківську квартиру прикутого до ліжка через хворобу пенсіонера Ігоря Когутяка вирішили відремонтувати волонтери програми «Будуємо Україну разом».

Про це пише Суспільне|Ua.

За джерелами, у помешканні пофарбують стіни та замінять вікна.

Як відзначають, Ігорю Когутяку 62 роки. Торік він пережив інсульт та впродовж двох років жив у хоспісі. Нині за ним доглядає волонтер Любомир Бойчук. Саме він запропонував товаришам допомогти чоловіку з ремонтом у квартирі.

Читайте також: Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)

«Оскільки я вже більше року допомагаю Ігорю, то подумав: чому б йому і не допомогти. Він живе сам, з рідних у нього є тільки сестра, яка живе і працює за кордоном. В Україні він не має нікого, хто б за ним доглядав. Поговорив з Ігорем, він позитивно сприйняв цю ідею і погодився на те, щоб йому допомогли», – розповідає Любомир Бойчук.

Волонтери, які допомагають із ремонтом, кажуть, що вирішили долучитися до роботи, бо це об’єднує молодь.

Довідка

Програму «Будуємо Україну разом» заснувала у 2014 році Львівська освітня фундація. Тоді почали із міста Краматорськ, де допомагали відновлювати домівки, які пошкодила війна. За чотири роки проєкт підтримали у 30-ти містах України. Осередок у Франківську діє з листопада минулого року.

Читайте також: Як блогер з Тернополя зібрав понад 100 тис. грн для дитячих будинків (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Києві влаштують фестиваль волонтерів Global Youth.

Як ми повідомляли раніше, українців закликають поділитися своїм волоссям для онкохворих дітей.

Ми також писали, як на Черкащині чоловік з важкою травмою виготовляє сталеві квіти.

Читати далі

Суспільство

Навколо Києва планують облаштувати 17 буферних парків

У Києві за проєктом Генерального плану передбачається створити на кордонах міста з лісом 17 буферних парків, призначених для вільного короткочасного відпочинку.

Про це йдеться на сторінці Генерального плану Києва у Facebook.

Зазначається, що загальна площа таких парків становитиме 1598 га.

Ось перелік буферних парків, які пропонують створити на території лісопаркових масивів упродовж 20-ти років.

Голосіївський район
 • Парк «Урочище Володарське» (Боярська ЛДС, Хотівське лісництво).
Дарницький район
 • Парк «Червоний хутір» (Дарницьке ЛПГ, Микільське лісництво).
 • Парк «Бортничі» (Дарницьке ЛПГ, Микільське лісництво).
Деснянський район
 • ПКіВ «Перемога» (Дарницьке ЛПГ, Дніпровське лісництво).
 • Парк «Здоров’я» (Дарницьке ЛПГ, Дніпровське лісництво).
 • Парк «Берізка» (Дарницьке ЛПГ, Дніпровське лісництво).
 • Буферний парк «Биківня» (Дарницьке ЛПГ, Білодібровне лісництво).
Дніпровський район
 • Парк біля ДВРЗ (Дніпровське лісництво).
 • Парк «Перемога» (Дарницьке ЛПГ, Дніпровське лісництво).
 • Парк по вул. Олекси Довбуша (Дарницьке ЛПГ, Дніпровське лісництво).
Оболонський район
 • Парк «Горенський» (Святошинське ЛПГ, Пуща-Водицьке лісництво, Київське лісництво).
 • Парк «Перлина» (Святошинське ЛПГ, Київське лісництво).
Подільський район
 • Парк «Виноградар» (Святошинське ЛПГ, Пуща-Водицьке лісництво).
Святошинський район
 • Парк «Біличі» (Святошинське ЛПГ, Святошинське лісництво).
 • Парк «Святошин» (Святошинське ЛПГ, Святошинське лісництво).
 • Парк «Коцюбинське» (Святошинське ЛПГ).
 • Парк «Біличанський ліс».

Довідка

Буферний парк (як різновид лісопарку) – це упорядкована частина території лісу населеного пункту, розташована на межі міста з лісом та призначена для вільного короткотривалого відпочинку.

Буферні парки відносяться до міських лісів і є частиною лісового фонду України.

Основне призначення буферних парків – туризм у вихідні дні, екскурсії та прогулянки, тихий та активний відпочинок.

На території буферних парків облаштовують спортивні майданчики, водні станції, заклади громадського харчування, пікнікові галявини, адміністративно-господарські будівлі, пов’язані з утриманням парку, майданчики з контейнерами для збору відходів, туалети, малі архітектурні форми, дорожньо-стежкову мережу.

Читайте також: Карпатський національний природний парк: як дістатись з Києва та що там робити

Площа буферного парку має становити 5 га і більше, залежно від потреби житлового масиву, що примикає до нього, та рекреаційного навантаження території лісу.

В балансі території буферного парку деревно-чагарникові насадження та відкриті лугові простори мають складати 90-92% від загальної площі; дорожньо-стежкова мережа, спортивні та ігрові площадки – 2-4%; водні об’єкти – 5-6 % (при наявності, можливо і більше); обслуговуючі споруди – 1-2%.

Нагадаємо, на Київщині з’явиться дендропарк із алеєю тюльпанів у 8 км.

Читати далі

Суспільство

Українці підкорили найвищу вершину Анд

Група українців із 6 осіб підкорила найвищу вершину Анд – гору Аконкагуа і встановила там український прапор.

Про це повідомили у пресслужбі Дніпропетровської обласної ради.

Зазначається, що групу очолив легендарний альпініст Дмитро Семеренко, який 2018-го підкорив Еверест.

За інформацією, висота вершини становить 6960,8 м. Це найвища в Аргентині та Південній Америці гора. Неофіційна назва “Колос Америки”, також вона входить до списку “Семи вершин”, розташованих на усіх континентах планети.

Читайте також: Відпочинок з наметом: п’ять українських брендів, які не підведуть

Відомо, що у базовому таборі українці зустрілися з найвідомішим альпіністом сьогодення Нірмалом Пурджа (Німс), який демонструє всьому світові надзвичайні людські здібності. Торік він за 6 місяців підкорив усі 14 світових “восьмитисячників”.

Читайте також: Маріупольські альпіністи підкорили Гімалаї

Нагадаємо, українець із Харкова підкорив Еверест.

Читати далі

Суспільство

В Україні для підприємців проведуть навчальний тур

В Україні анонсували всеукраїнський освітній тур для підприємців, де вони дізнаються про державну програму «Доступні кредити» та пройдуть безкоштовне навчання з підвищення своїх бізнес-компетенцій.

Про це повідомили у пресслужбі Кабміну.

Передбачається, що під час навчання підприємцям розповідатимуть:

 • про механізм роботи програми доступних кредитів,
 • як написати якісний бізнес-план
 • досягти потрібного рівня бізнес-досвіду.

Докладніше про Програму та безкоштовне навчання можна дізнатися на сторінці https://5-7-9.gov.ua/

Довідка

В Україні діє державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%». Її мета – спрощення доступу мікро та малого бізнесу до банківського кредитування. 

Завдання програми – посилення конкурентоспроможності українського мікро та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів. 

Читайте також: Хочете заробити мільйон гривень? Сім порад від світового експерта, як це зробити

За попередніми розрахунками, програма сприятиме створенню понад 90 тис. нових робочих місць у перший рік та залученню близько 2 млрд внутрішніх інвестицій в українську економіку (у сферу сферу мікробізнесу).

За 5 років дії Програми сума виданих у рамках програми кредитів може становити до 30 млрд грн.

Читайте також: Бізнес з нуля. Як без гроша в кишені створити майстерню пряників

Нагадаємо, в Україні запускається онлайн-платформа «Дія.Бізнес».

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.