Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Початок року, а ви ще не виконуєте новорічні обіцянки? 12 порад, як це виправити

Опубліковано

Хоч не існує якогось спеціального часу для роботи над досягненням цілей, усі зазвичай використовують перше січня як “дату початку”, щоб втілити свої мрії в реальність.

Але вже наприкінці першого місяця нового року люди відсовують перелік новорічних обіцянок кудись на лютий – і так аж до грудня.  

Ми переклали для вас статтю з американського Forbes, де члени ради тренерів Forbes розповідають, що потрібно зробити, аби налаштуватись на успіх на наступні 12 місяців. Вони рекомендують зробити ці 12 пунктів в січні, щоб 2020 став вашим найкращим роком.

 

1. Почніть працювати над своїм бізнесом – щотижня

Щоб працювати над цілями, що стосуються вашого бізнесу, не достатньо тільки січня – переглядайте їх кожного тижня. У січні встановіть цілі на наступні 12 місяців – з пріорітетами, точними термінами виконання, кроками дій для кожної мети, а також нагород за виконану роботу. І вперед!

2. Знайте свою довгострокову мету

Дуже часто ми вигадуємо собі дуже неконкретні новорічні цілі – схуднути, їсти здорову їжу, вдосконалити власну справу. Але як насправді виглядає правильна постановка мети? Скільки ви хочете важити через рік? Як повинен вирости бізнес, команда, дохід через 12 місяців? Поки ви цього не знатимете, то й не зможете створити дієвий план для досягнення мети.

3. Святкуйте успіхи

Експерти рекомендують кожного січня святкувати власні досягнення того року, що минув. Такі дії прокладають шлях для успіху у новому році. От і ви – не стійте в стороні від порад експертів. Почніть з відповідей на запитання: Чого досягли? Де ви здійснили прорив? І похваліть себе за це якимись конкретними діями – походом в ресторан, подорожжю чи вихідним.

4. Ведіть облік власних звичок

Нові і здорові звички в новому році – шлях до нового вас. Подумайте про створення переліку звичок – наприклад, з трьох пріорітетних категорій “розум”, “тіло” та “здоров’я”. Додавайте в кожну з них по одній щомісяця. Так ви робитимете усвідомлений вибір щодо змін у собі не щороку, а щомісяця – і контролюватимете власний прогрес.

5. Перегляньте свій план 

Життя швидко змінюється, і якщо у вас немає чіткого бачення напрямку руху у цей конкретний момент, то як би швидко ви не рухались – ваша дорога веде в нікуди. Встановіть план дій на п’ять-десять років, а потім поверніться до того, що варто зробити протягом наступних трьох років, одного року, шести місяців, одного місяця. Постійно переглядайте і коригуйте їх – раптом, ваш шлях вже змінився, а ви по інерції продовжуєте йти не тією дорогою.

6. Здійснюйте щоквартальну інвентаризацію цілей

Часто люди ставлять собі цілі в січні, а вже в березні оглядаються – і не бачать нічого, лиш втрачені можливості. Тому так важливо кожні три місяці зупитись і оцінити, чи ефективно ви витрачаєте свій час. Кожні три місяці оцінюйте, перефокусовуйтесь і рухайтесь вперед.   

7. Проведіть SWOT-аналіз… себе

Знаходьте час для роздумів, пауз та перезавантажень в новому році. У цей час проводьте особистий SWOT-аналіз. В бізнесі його застосовують для стратегічного планування. SWOT-аналіз полягає у розділенні чинників і явищ на чотири категорії:

  • ваші сильні сторони;
  • слабкі сторони;
  • можливості, які допоможуть вам реалізуватись;
  • загрози.

Аналіз дозволить правильно розставити пріоритети та робити кроки для підтримки ваших кінцевих цілей.

8. Знайдіть час для пізнання себе

Який особистий чи професійний досвід ви відхилили або просто не вжили ніяких заходів для розв’язання проблеми? Часто ми всі уникаємо критичних проблем чи термінових справ через побоювання чи страх. Але майте на увазі: коли ви залишаєте все як є, і немає орієнтованості на мету, рішення прийматимуться – але за вас. І імовірно, ви не будете задоволені результатами.

9. Визначте правильний баланс цілей

Наші цілі фокусують наш час та енергію. Ваше завдання — визначити правильне поєднання цілей для досягнення бажаних результатів. Чи дійсно вам потрібні деякі з них? Якщо ні – сміливо відкидайте і натомість шукайте ті, які допоможуть вам рости і намітити свій прогрес.

10. Зрозумійте, що стримує вас

Проаналізуйте спосіб мислення, який стримує вас. Визначте пов’язані з ними думки, емоції та фізичні реакції. Зверніть увагу на поведінку, яку викликає це мислення, і кінцевий результат, до якого це призводить. 

Наступним кроком буде перехід до нових установок, які приведуть вас до бажаного стану. Як це зробити? Запишіть нові установки (афірмації) і затверджуйте їх якимись діями кілька разів на день.

11. Здійсніть переоцінку цінностей

Ви знали, що насправді вашими рішеннями керують ваші цінності? Які можуть змінюватись відповідно до  ваших життєвих обставин та кар’єрного шляху. Початок нового року — це прекрасний час, щоб оцінити, чи відповідає вашим основним цінностям те, що ви зараз робите як у професійному, так і в особистому житті. Оцініть, які з них для вас найважливіші, прописуйте цілі відповідно до них – і ви отримаєте чудовий старт у 2020 році.

12. Не чекай до січня наступного року!

Не потрібно чекати сезону свят, щоб оновити свої цілі та встановити нові на наступний рік. Почніть вже зараз. Нема кращого часу, ніж сьогодні. Час настав. Зробіть цей рік таким, щоб у січні 2021 року ви зрозуміли, що досягли набагато більше, ніж планувалось.

Суспільство

Україна першою в Європі запустила безкоштовний тренувальний модуль навичок володіння комп’ютером

Опубліковано

Один із модулів міжнародної сертифікації навичок роботи з комп’ютером став доступним для українських громадян у безоплатному доступі. 

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

Про ICDL

Йдеться про International Computer Driver Licence (ICDL) — це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп’ютером за міжнародним стандартом.

 

Якість і репутація ICDL ґрунтуються на понад 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм. Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах. Це мережа з понад 20 тис. тестових центрів, що забезпечує понад 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.

Український модуль

Наголошується, що «Український цифровий громадянин» — це єдиний модуль, його тренувальна версія, що ексклюзивно доступний на безоплатній основі. Всі модулі можна пройти у сертифікованих центрах. Такий сервіс є платним у всіх країнах світу, щоб забезпечувати високу якість сертифікації цифрових навичок, підтримувати міжнародні стандарти та гарантувати актуальність тестування. 

«Український цифровий громадянин» — це пробне випробування міжнародної сертифікації навичок володіння комп’ютером (ICDL). Подібного пробного тестування немає в країнах Європи. Україна стала першою країною, де реалізоване безоплатне пробне тестування. 

Читайте такожЯк ШоТам допомагає підприємцям-початківцям вести бізнес (ВІДЕО)

«Український цифровий громадянин» є адаптованою українською версією e-Citizen від ICDL. Саме цей модуль є найбільш потрібним для кожного громадянина сучасної цифрової держави.

Модуль «Український цифровий громадянин» вже доступний на порталі Дія.Цифрова освіта за посиланням. 

Модуль «Український цифровий громадянин» — це 36 запитань, що охоплюють такі теми:

  • апаратне забезпечення комп’ютерів,
  • операційні системи та принципи роботи в системі,
  • файлова система,
  • принципи роботи в текстовому редакторі,
  • принципи створення електронних таблиць,
  • інтернет, www, веббраузери, онлайн-сервіси, електронна пошта, спілкування в інтернеті, сучасні е-сервіси.

Кому знадобиться?

 «Сертифікат ICDL знадобиться у разі вступу до вишів у багатьох країнах світу та Європи, під час працевлаштування до офісів міжнародних приватних компаній і фактично більшості компаній в ЄС, для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців у розвинутих країнах.

Запитання за модулем розроблені консорціумом dComFra під управлінням Української асоціації фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні.

На відміну від національного тесту на цифрову грамотність (Цифрограм), який дозволяє засвідчити навички роботи з комп’ютером за національним стандартом, модуль «Український цифровий громадянин» ICDL засвідчує навички роботи з комп’ютером за міжнародним стандартом. 

Читайте такожAкустична система з кокоса, або Як одеський фізик став партнером світового техгіганта

Нагадаємо, Мінцифри та Amazon підписали меморандум для розвитку хмарних технологій в Україні.

Як ми повідомляли раніше, в Одесі відкрили центр Дія.Бізнес з безкоштовними консультаціями для підприємців.

Головне фото: icdlamericas.org.

Читати далі

Суспільство

Українка підкорила найнебезпечнішу у світі «гору-вбивцю»

Опубліковано

У вівторок, 27 липня о 8:42 за місцевим часом українка Ірина Галай піднялася на другу за висотою у світі гірську вершину К2 (Чогорі). 

Про це пише marikbest.com.ua.

Українка зуміла розвінчати відразу кілька міфів про гірські вершини, зокрема, що вони можуть підкорюватися лише професіоналам.

 

Гора К2 Чогорі розміщена в системі Каракорум на північному заході Гімалаїв.

Має висоту 8611 метрів (Еверест – 8849 метрів), але підніматися на неї набагато складніше, ніж на найвищу вершину світу.

Фото: sportarena.com

Ірина здійснювала сходження не одна, а разом із напарником Дмитром Семеренком із Дніпра.

Чоловік здійснив сходження без кисневої маски.

Наразі Галай та Семеренко спускаються з вершини. У таборі їх чекає ще один українець – відомий фотограф Назарій Кривошеєв.

Читайте такожПодорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Своє сходження Ірина присвятила 30-річчю незалежності України.

Галай зізналася, що завжди мріяла підкорити саме гору К2 Чогорі.

Про гору

Гора К2 Чогорі знаходиться на кордоні Кашміру і Китаю на гірському хребті Балторо.

Через надзвичайну складність сходження К2 також називають Дикою горою, а в світі альпіністів – горою-вбивцею. Рівень смертності під час сходження на К2 становить рекордні 23 відсотки. Тобто сходження кожного четвертого альпініста на К2 закінчувалося трагедією.

Нагадаємо, українець посів друге місце на найважчому у світі ультрамарафоні Badwater.

Як ми повідомляли раніше, 64-річна львів’янка за два дні пробігла 236 км і стала чемпіонкою України.

Головне фото: marikbest.com.ua.

Читати далі

Суспільство

«Вдягни українське мистецтво»: оголосили конкурс на створення модної колекції одягу

Опубліковано

У Києві триває прийом робіт молодих художників для участі в конкурсі на створення нової колекції принтованого одягу від київського арт-бренду OVERALL.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Проєкт «Вдягни українське мистецтво» стартував за підтримки Українського Культурного Фонду та представлятиметься на Ukrainian Fashion Week (UFW) вже у вересні 2021 року.

 

Зазначається, що подібні колаборації моди та українського арту – це про трансляцію цінностей, що об’єднують і мистецтво, і людей, які його створюють.

Читайте такожТоп літніх локальних фестивалів від ШоТам в Україні (ВІДЕО)

У рамках проєкту «Вдягни українське мистецтво» 29 липня оголосять 10 переможців, чиї роботи розмістять на одязі та продемонструють на модному показі в рамках UFW.

Заявки приймають від українських митців зі всього світу віком від 18 до 35 років.

«Працюючи в колаборації з українськими митцями, вже рік ми отримуємо десятки листів від наших художників, які проживають за кордоном: у Німеччині, Італії, Іспанії, навіть Австралії. Усі вони також є частиною нашої культури, тож цілком логічно, що ми запрошуємо до участі в конкурсі і їх. Не менше 5 переможців із-за кордону ми запросимо до України, забезпечивши їм переліт», – говорить засновниця бренду OVERALL Анастасія Браткова.

Як взяти участь?

Для участі в конкурсі необхідно мати: досвід художньої практики та опис роботи та фото.

Заявки просять заповнювати у google-формі на сайті бренду за посиланням.

Дедлайн прийому заявок – 28 липня. Із митцями, чиї роботи будуть відібрані для створення колекції, організатори зв’яжуться особисто.

З кожного продажу автори отримуватимуть роялті згідно з підписаним ліцензійним договором та подарунок – комбінезон від OVERALL із власною картиною чи фотороботою.

Нагадаємо, митців закликають долучитися до національної арт-події Молодь inUA.

Як ми повідомляли раніше, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».

Головне фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі