Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Початок року, а ви ще не виконуєте новорічні обіцянки? 12 порад, як це виправити

Опубліковано

Хоч не існує якогось спеціального часу для роботи над досягненням цілей, усі зазвичай використовують перше січня як “дату початку”, щоб втілити свої мрії в реальність.

Але вже наприкінці першого місяця нового року люди відсовують перелік новорічних обіцянок кудись на лютий – і так аж до грудня.  

Ми переклали для вас статтю з американського Forbes, де члени ради тренерів Forbes розповідають, що потрібно зробити, аби налаштуватись на успіх на наступні 12 місяців. Вони рекомендують зробити ці 12 пунктів в січні, щоб 2020 став вашим найкращим роком.

1. Почніть працювати над своїм бізнесом – щотижня

Щоб працювати над цілями, що стосуються вашого бізнесу, не достатньо тільки січня – переглядайте їх кожного тижня. У січні встановіть цілі на наступні 12 місяців – з пріорітетами, точними термінами виконання, кроками дій для кожної мети, а також нагород за виконану роботу. І вперед!

2. Знайте свою довгострокову мету

Дуже часто ми вигадуємо собі дуже неконкретні новорічні цілі – схуднути, їсти здорову їжу, вдосконалити власну справу. Але як насправді виглядає правильна постановка мети? Скільки ви хочете важити через рік? Як повинен вирости бізнес, команда, дохід через 12 місяців? Поки ви цього не знатимете, то й не зможете створити дієвий план для досягнення мети.

3. Святкуйте успіхи

Експерти рекомендують кожного січня святкувати власні досягнення того року, що минув. Такі дії прокладають шлях для успіху у новому році. От і ви – не стійте в стороні від порад експертів. Почніть з відповідей на запитання: Чого досягли? Де ви здійснили прорив? І похваліть себе за це якимись конкретними діями – походом в ресторан, подорожжю чи вихідним.

4. Ведіть облік власних звичок

Нові і здорові звички в новому році – шлях до нового вас. Подумайте про створення переліку звичок – наприклад, з трьох пріорітетних категорій “розум”, “тіло” та “здоров’я”. Додавайте в кожну з них по одній щомісяця. Так ви робитимете усвідомлений вибір щодо змін у собі не щороку, а щомісяця – і контролюватимете власний прогрес.

5. Перегляньте свій план 

Життя швидко змінюється, і якщо у вас немає чіткого бачення напрямку руху у цей конкретний момент, то як би швидко ви не рухались – ваша дорога веде в нікуди. Встановіть план дій на п’ять-десять років, а потім поверніться до того, що варто зробити протягом наступних трьох років, одного року, шести місяців, одного місяця. Постійно переглядайте і коригуйте їх – раптом, ваш шлях вже змінився, а ви по інерції продовжуєте йти не тією дорогою.

6. Здійснюйте щоквартальну інвентаризацію цілей

Часто люди ставлять собі цілі в січні, а вже в березні оглядаються – і не бачать нічого, лиш втрачені можливості. Тому так важливо кожні три місяці зупитись і оцінити, чи ефективно ви витрачаєте свій час. Кожні три місяці оцінюйте, перефокусовуйтесь і рухайтесь вперед.   

7. Проведіть SWOT-аналіз… себе

Знаходьте час для роздумів, пауз та перезавантажень в новому році. У цей час проводьте особистий SWOT-аналіз. В бізнесі його застосовують для стратегічного планування. SWOT-аналіз полягає у розділенні чинників і явищ на чотири категорії:

  • ваші сильні сторони;
  • слабкі сторони;
  • можливості, які допоможуть вам реалізуватись;
  • загрози.

Аналіз дозволить правильно розставити пріоритети та робити кроки для підтримки ваших кінцевих цілей.

8. Знайдіть час для пізнання себе

Який особистий чи професійний досвід ви відхилили або просто не вжили ніяких заходів для розв’язання проблеми? Часто ми всі уникаємо критичних проблем чи термінових справ через побоювання чи страх. Але майте на увазі: коли ви залишаєте все як є, і немає орієнтованості на мету, рішення прийматимуться – але за вас. І імовірно, ви не будете задоволені результатами.

9. Визначте правильний баланс цілей

Наші цілі фокусують наш час та енергію. Ваше завдання — визначити правильне поєднання цілей для досягнення бажаних результатів. Чи дійсно вам потрібні деякі з них? Якщо ні – сміливо відкидайте і натомість шукайте ті, які допоможуть вам рости і намітити свій прогрес.

10. Зрозумійте, що стримує вас

Проаналізуйте спосіб мислення, який стримує вас. Визначте пов’язані з ними думки, емоції та фізичні реакції. Зверніть увагу на поведінку, яку викликає це мислення, і кінцевий результат, до якого це призводить. 

Наступним кроком буде перехід до нових установок, які приведуть вас до бажаного стану. Як це зробити? Запишіть нові установки (афірмації) і затверджуйте їх якимись діями кілька разів на день.

11. Здійсніть переоцінку цінностей

Ви знали, що насправді вашими рішеннями керують ваші цінності? Які можуть змінюватись відповідно до  ваших життєвих обставин та кар’єрного шляху. Початок нового року — це прекрасний час, щоб оцінити, чи відповідає вашим основним цінностям те, що ви зараз робите як у професійному, так і в особистому житті. Оцініть, які з них для вас найважливіші, прописуйте цілі відповідно до них – і ви отримаєте чудовий старт у 2020 році.

12. Не чекай до січня наступного року!

Не потрібно чекати сезону свят, щоб оновити свої цілі та встановити нові на наступний рік. Почніть вже зараз. Нема кращого часу, ніж сьогодні. Час настав. Зробіть цей рік таким, щоб у січні 2021 року ви зрозуміли, що досягли набагато більше, ніж планувалось.

Суспільство

Уперше в історії України: «Мед мінних полів» здобув «золото» фестивалю «Каннські леви»

Опубліковано

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.

Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.

Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Про фестиваль

Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.

Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги

Читати далі

Суспільство

Рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО)

Опубліковано

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.

Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.

Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).

На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.

Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини

Читати далі

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі