Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Початок року, а ви ще не виконуєте новорічні обіцянки? 12 порад, як це виправити

Опубліковано

Хоч не існує якогось спеціального часу для роботи над досягненням цілей, усі зазвичай використовують перше січня як “дату початку”, щоб втілити свої мрії в реальність.

Але вже наприкінці першого місяця нового року люди відсовують перелік новорічних обіцянок кудись на лютий – і так аж до грудня.  

Ми переклали для вас статтю з американського Forbes, де члени ради тренерів Forbes розповідають, що потрібно зробити, аби налаштуватись на успіх на наступні 12 місяців. Вони рекомендують зробити ці 12 пунктів в січні, щоб 2020 став вашим найкращим роком.

1. Почніть працювати над своїм бізнесом – щотижня

Щоб працювати над цілями, що стосуються вашого бізнесу, не достатньо тільки січня – переглядайте їх кожного тижня. У січні встановіть цілі на наступні 12 місяців – з пріорітетами, точними термінами виконання, кроками дій для кожної мети, а також нагород за виконану роботу. І вперед!

2. Знайте свою довгострокову мету

Дуже часто ми вигадуємо собі дуже неконкретні новорічні цілі – схуднути, їсти здорову їжу, вдосконалити власну справу. Але як насправді виглядає правильна постановка мети? Скільки ви хочете важити через рік? Як повинен вирости бізнес, команда, дохід через 12 місяців? Поки ви цього не знатимете, то й не зможете створити дієвий план для досягнення мети.

3. Святкуйте успіхи

Експерти рекомендують кожного січня святкувати власні досягнення того року, що минув. Такі дії прокладають шлях для успіху у новому році. От і ви – не стійте в стороні від порад експертів. Почніть з відповідей на запитання: Чого досягли? Де ви здійснили прорив? І похваліть себе за це якимись конкретними діями – походом в ресторан, подорожжю чи вихідним.

4. Ведіть облік власних звичок

Нові і здорові звички в новому році – шлях до нового вас. Подумайте про створення переліку звичок – наприклад, з трьох пріорітетних категорій “розум”, “тіло” та “здоров’я”. Додавайте в кожну з них по одній щомісяця. Так ви робитимете усвідомлений вибір щодо змін у собі не щороку, а щомісяця – і контролюватимете власний прогрес.

5. Перегляньте свій план 

Життя швидко змінюється, і якщо у вас немає чіткого бачення напрямку руху у цей конкретний момент, то як би швидко ви не рухались – ваша дорога веде в нікуди. Встановіть план дій на п’ять-десять років, а потім поверніться до того, що варто зробити протягом наступних трьох років, одного року, шести місяців, одного місяця. Постійно переглядайте і коригуйте їх – раптом, ваш шлях вже змінився, а ви по інерції продовжуєте йти не тією дорогою.

6. Здійснюйте щоквартальну інвентаризацію цілей

Часто люди ставлять собі цілі в січні, а вже в березні оглядаються – і не бачать нічого, лиш втрачені можливості. Тому так важливо кожні три місяці зупитись і оцінити, чи ефективно ви витрачаєте свій час. Кожні три місяці оцінюйте, перефокусовуйтесь і рухайтесь вперед.   

7. Проведіть SWOT-аналіз… себе

Знаходьте час для роздумів, пауз та перезавантажень в новому році. У цей час проводьте особистий SWOT-аналіз. В бізнесі його застосовують для стратегічного планування. SWOT-аналіз полягає у розділенні чинників і явищ на чотири категорії:

  • ваші сильні сторони;
  • слабкі сторони;
  • можливості, які допоможуть вам реалізуватись;
  • загрози.

Аналіз дозволить правильно розставити пріоритети та робити кроки для підтримки ваших кінцевих цілей.

8. Знайдіть час для пізнання себе

Який особистий чи професійний досвід ви відхилили або просто не вжили ніяких заходів для розв’язання проблеми? Часто ми всі уникаємо критичних проблем чи термінових справ через побоювання чи страх. Але майте на увазі: коли ви залишаєте все як є, і немає орієнтованості на мету, рішення прийматимуться – але за вас. І імовірно, ви не будете задоволені результатами.

9. Визначте правильний баланс цілей

Наші цілі фокусують наш час та енергію. Ваше завдання — визначити правильне поєднання цілей для досягнення бажаних результатів. Чи дійсно вам потрібні деякі з них? Якщо ні – сміливо відкидайте і натомість шукайте ті, які допоможуть вам рости і намітити свій прогрес.

10. Зрозумійте, що стримує вас

Проаналізуйте спосіб мислення, який стримує вас. Визначте пов’язані з ними думки, емоції та фізичні реакції. Зверніть увагу на поведінку, яку викликає це мислення, і кінцевий результат, до якого це призводить. 

Наступним кроком буде перехід до нових установок, які приведуть вас до бажаного стану. Як це зробити? Запишіть нові установки (афірмації) і затверджуйте їх якимись діями кілька разів на день.

11. Здійсніть переоцінку цінностей

Ви знали, що насправді вашими рішеннями керують ваші цінності? Які можуть змінюватись відповідно до  ваших життєвих обставин та кар’єрного шляху. Початок нового року — це прекрасний час, щоб оцінити, чи відповідає вашим основним цінностям те, що ви зараз робите як у професійному, так і в особистому житті. Оцініть, які з них для вас найважливіші, прописуйте цілі відповідно до них – і ви отримаєте чудовий старт у 2020 році.

12. Не чекай до січня наступного року!

Не потрібно чекати сезону свят, щоб оновити свої цілі та встановити нові на наступний рік. Почніть вже зараз. Нема кращого часу, ніж сьогодні. Час настав. Зробіть цей рік таким, щоб у січні 2021 року ви зрозуміли, що досягли набагато більше, ніж планувалось.

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Опубліковано

Дніпро став ще одним містом, у якому була представлена економічна платформа “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Володимира Зеленського у Telegram.

 Платформа має стати дієвим інструментом у розвитку українського бізнесу.

Загалом, програма «Зроблено в Україні» покликана налагодити ефективну співпрацю між державою і бізнесом та сприяти розвитку українських виробників.

Читайте також: Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Нагадаємо, на програму «Зроблено в Україні» в бюджеті держави закладено рекордні за останній час понад 45 мільярдів гривень. З них для Буковини — 800 мільйонів гривень в рамках усіх програм. Чернівецька область входить у трійку регіонів за кількістю релокованого бізнесу, а показник частки переробної промисловості в області 11.9% – найвищий з 2012 року.

Фото: ОП

Читати далі