Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Побутові відходи і сонячні панелі: як українець зробив свій будинок енергоощадним

Опубліковано

Кропивничанин Павло Мазур економить на опаленні та електроенергії завдяки власноруч змайстрованій системі. Про це розповідає Суспільне.

За електроенергію та газопостачання на рік виходить менше тисячі гривень. При тому, що площа його будинку – п’ятдесят квадратних метрів. Чоловік розповів: економить, бо користується автономним опаленням, яке змайстрував сам. Електроенергію виробляють сонячні панелі.

Реактор на відходах

Павло Мазур вмонтував тепловий реактор під підлогу, його зробив зі старих газових котлів. 

”Виникла ідея, щоб гріти, але закладати дрова чи відходи рідше, і зробити ось такий здоровий реактор на кімнату”, – розповідає майстер.

Каже, для опалення будинку у цей реактор закладає сухі побутові відходи двічі на тиждень. 

 ”Тут багато обертів диму, і поки він іде довгими каналами на вулицю, він віддає все своє тепло”, – пояснює Павло Мазур.

А це, показує, повітряний сонячний колектор. ”Це називається повітряний колектор, який закачує повітря, нагріте в цьому приміщенні – бо дах скляний, температура зараз двадцять градусів. Цей датчик нагрівається, вмикається вентилятор, заходить повітря і йде трубами у кімнати”, – додає чоловік.

Читайте також: В Україні продаватимуть енергоефективні смарт-будинки: як вони виглядають і що вміють

18 гривень на місяць за газ

Газом господар користується тільки для приготування їжі. За грудень, заплатив вісімнадцять гривень п’ятдесят п’ять копійок. Говорить: планує повністю відмовитись від газопостачання. Для цього змайстрував ось такий біореактор. 

”Перетворення вторинних відходів саме в біогаз. Це експериментальний зразок. Ємність бачка не велика – десь двісті п’ятдесят літрів, та дві по сто шістдесят літрів. Приблизно півтони загалом, це дуже мало, та навіть ось цього газу, якщо мені закачати його в балон, мені вистачить”, – говорить Павло Мазур.

На даху будинку чоловік встановив двадцять чотири сонячні панелі. Так, розповідає, економить електроенергію. 

”Влітку енергії від батарей вистачає. На кондиціонер, мікрохвильову піч, навіть для сушарки фруктів. То цього вистачає на дев’яносто – сто відсотків. Плюс акумулятори заряджаються на ніч, адже день більший. Взимку – це три проблеми. День малий, хмарно, холодно, ще й сніг може випасти і закрити панелі”, – додає чоловік.

За електроенергію за січень заплатив сімдесят шість гривень п’ятдесят копійок. За словами Павла Мазура, на біореактор, опалення та сонячні панелі за десять років витратив шістдесят три тисячі гривень.

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: