

Суспільство
Підрозділи ДСНС провели спеціальні навчаннях (ФОТО)
У Харкові та на Хмельниччині провели тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття, під час яких відпрацювалися взаємодія під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.
Про це повідомили у пресслужбі МВС України.
Зокрема понеділок, 27 липня, підрозділи ДСНС України провели пожежно-тактичні навчання на території одного з ринків Харкова.
За тактичним задумом внаслідок короткого замкнення електрообладнання на торгівельному майданчику №1 виникла пожежа. Отже першими, хто повинен був відреагувати на ввідну – адміністрація ринку. Її представники негайно вжили заходи щодо евакуації людей, сповістили рятувальників про подію за телефоном «101». До місця виклику прибув аварійно-рятувальний підрозділ 27-ої Державної пожежно-рятувальної частини у складі 1 автоцистерни. Начальник караулу дізнається від охорони про обстановку, встановлюється автоцистерна на пожежний гідрант та негайно проводиться гасіння умовної пожежі.

На Хмельниччині того ж дня рятувальники 19 Державної пожежно-рятувальної частини м. Старокостянтинів провели навчання з ліквідації умовної пожежі на місцевому аграрному підприємстві.
Читайте також: Зробити з Сурового Європу: як переселенка змінила життя цілого села на Донеччині
Згідно з тактичним задумом, внаслідок самозаймання зерна виникла пожежа в зерносушарці. Виявивши загоряння, працівники підприємства негайно повідомили рятувальників ДСНС, котрі оперативно прибули до місця події та спільно з добровільною пожежною командою підприємства взялися за гасіння. Завдяки правильним та спільним діям, вогнеборцям вдалося ліквідувати умовну пожежу на її початковій стадії, та успішно впоратись із поставленим завданням. Загалом у навчаннях взяли участь 9 вогнеборців на 3 спеціальних автомобілях, а також залучались працівники та керівництво об’єкта.

А в Дунаєвецькому районі Хмельницької області рятувальники спільно з добровільною пожежною командою місцевого підприємства також вправлялись у ліквідації умовної пожежі.Згідно з тактичним задумом виникла пожежа в зерносушарці внаслідок самозаймання зерна. Виявивши загоряння, працівники підприємства негайно повідомили фахівців Службу порятунку, котрі оперативно прибули до місця події та приступили до гасіння. Всіх умовно постраждалих було врятовано та передано медикам. Завдяки професійним та вправним діям, вогнеборці ліквідували умовну пожежу на її початковій стадії та успішно впорались із окресленими завданнями.
Читайте також: 5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі
Підсумовуючи тренування, організатори зазначили високий рівень фахової підготовки надзвичайників.
Нагадаємо, на Закарпатті рятувальники провели майстер-клас військовим.
Як ми повідомляли раніше, у Києві рятувальники навчалися гасити пожежі в лісовій зоні.
Усі фото: mvs.gov.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.