Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
899713 3 w 1000 899713 3 w 1000

Економіка

Під Полтавою запустили унікальну мобільну сортувальну лінію

Опубліковано

На Полтавщині розробили унікальну мобільну лінію для сортування сміття. Аналогів цьому технічному рішенню в Україні немає, повідомляє Gazeta.ua.

Як розповіла виконавчий директор компанії “Системи модернізації складів” Алла Костенко, підприємство розташоване в селі Щербані Полтавського району та виготовляє спеціалізоване обладнання.

У чому унікальність?

Інноваційність сортувальної лінії полягає в розміщенні обладнання в автопричепі — без прив’язки до місця. Мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Це дає змогу зекономити на доставці сміття до місця сортування. Власники лінії отримуватимуть прибутки від здачі на вторинну переробку відсортованого за фракціями сміття. Обладнання можна також здавати в оренду.

Коштує така мобільної лінія 1,4 млн грн — це щонайменше вдвічі дешевше, ніж будівництво аналогічної стаціонарної. У вартість входить автопричеп. Такий шукають під потреби замовника. Для транспортування причепа можна використовувати трактор. Він же допоможе завантажити сміття в приймальний бункер сортувальної станції.

Як це працює?

Лінія завдовжки 13,6 м та 2,6 м завширшки. В автопричепі розташований завантажувальний контейнер із бункером. Він автоматично за допомогою електролебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою.

Читайте також: У Вінниці відкриють першу станцію глибокого сортування сміття

Далі тверді відходи потрапляють в барабанний сепаратор типу “грохот”. Там розриваються мішки та калібрується дрібна фракція й органіка. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності.

Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик і плівку. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал.

Причеп оснащений металопластиковими дверима та вікнами, системою вентиляції й бактерицидними лампами. Аварійні кнопки є біля кожного посту, керування обладнанням відбувається з пульту управління.

10 тис. тонн сміття на рік

Потужність мобільної сортувальної лінії — 10 тис. тонн сміття на рік. Пропускна здатність – до 5 т за годину.

“Сортувальні лінії ми виготовляємо не перший рік. А мобільна — інновація. У перші дні травня відправимо її до замовника. Попередньо випробували на території нашого підприємства. На демонстрацію запросили представників ОТГ із різних областей. Тема дуже актуальна — громади масово об’єднуються, але деякі питання їм вирішувати важко. Наприклад — куди возити сміття. Наша лінія дозволяє переміщувати її до звалища відходів”, — пояснила Алла Костенко.

Автором ідеї пересувної сортувальної лінії є директор з інноваційного розвитку Далєр Саїдов. Із конструкторами підприємства розробили та реалізували проект. Базою для мобільної системи став важковаговий причіп. Знайшли та придбали вживаний, але в гарному технічному стані. Конструкторам вдалося вписати в малий простір необхідне обладнання та залишити місце для працівників.

На станції можуть працювати 2-6 операторів кінцевого перебору та один оператор установки. Навчання персоналу проводить при першому запуску установки її виробник.

Першу таку лінію придбала Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Запорізької області. Можливо, наступна мобільна сортувальна станція поїде в Лубенський район Полтавщини – тривають тендерні процедури для Засульської ОТГ, що об’єднує 28 сіл.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: