Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
899713 3 w 1000 899713 3 w 1000

Економіка і бізнес

Під Полтавою запустили унікальну мобільну сортувальну лінію

Опубліковано

На Полтавщині розробили унікальну мобільну лінію для сортування сміття. Аналогів цьому технічному рішенню в Україні немає, повідомляє Gazeta.ua.

Як розповіла виконавчий директор компанії “Системи модернізації складів” Алла Костенко, підприємство розташоване в селі Щербані Полтавського району та виготовляє спеціалізоване обладнання.

У чому унікальність?

Інноваційність сортувальної лінії полягає в розміщенні обладнання в автопричепі — без прив’язки до місця. Мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Це дає змогу зекономити на доставці сміття до місця сортування. Власники лінії отримуватимуть прибутки від здачі на вторинну переробку відсортованого за фракціями сміття. Обладнання можна також здавати в оренду.

Коштує така мобільної лінія 1,4 млн грн — це щонайменше вдвічі дешевше, ніж будівництво аналогічної стаціонарної. У вартість входить автопричеп. Такий шукають під потреби замовника. Для транспортування причепа можна використовувати трактор. Він же допоможе завантажити сміття в приймальний бункер сортувальної станції.

Як це працює?

Лінія завдовжки 13,6 м та 2,6 м завширшки. В автопричепі розташований завантажувальний контейнер із бункером. Він автоматично за допомогою електролебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою.

Читайте також: У Вінниці відкриють першу станцію глибокого сортування сміття

Далі тверді відходи потрапляють в барабанний сепаратор типу “грохот”. Там розриваються мішки та калібрується дрібна фракція й органіка. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності.

Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик і плівку. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал.

Причеп оснащений металопластиковими дверима та вікнами, системою вентиляції й бактерицидними лампами. Аварійні кнопки є біля кожного посту, керування обладнанням відбувається з пульту управління.

10 тис. тонн сміття на рік

Потужність мобільної сортувальної лінії — 10 тис. тонн сміття на рік. Пропускна здатність – до 5 т за годину.

“Сортувальні лінії ми виготовляємо не перший рік. А мобільна — інновація. У перші дні травня відправимо її до замовника. Попередньо випробували на території нашого підприємства. На демонстрацію запросили представників ОТГ із різних областей. Тема дуже актуальна — громади масово об’єднуються, але деякі питання їм вирішувати важко. Наприклад — куди возити сміття. Наша лінія дозволяє переміщувати її до звалища відходів”, — пояснила Алла Костенко.

Автором ідеї пересувної сортувальної лінії є директор з інноваційного розвитку Далєр Саїдов. Із конструкторами підприємства розробили та реалізували проект. Базою для мобільної системи став важковаговий причіп. Знайшли та придбали вживаний, але в гарному технічному стані. Конструкторам вдалося вписати в малий простір необхідне обладнання та залишити місце для працівників.

На станції можуть працювати 2-6 операторів кінцевого перебору та один оператор установки. Навчання персоналу проводить при першому запуску установки її виробник.

Першу таку лінію придбала Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Запорізької області. Можливо, наступна мобільна сортувальна станція поїде в Лубенський район Полтавщини – тривають тендерні процедури для Засульської ОТГ, що об’єднує 28 сіл.

Економіка і бізнес

Канада виділить Україні $1,5 мільярда на зброю та запровадить нові санкції проти рф

Опубліковано

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 1,5 мільярда доларів. Посадовець назвав масовану атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.

Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.

У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще 2,3 мільярда канадських доларів у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.

Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» росії.

«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.

Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.

Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7

Читати далі

Економіка і бізнес

Трюфелі з українських чорноземів (ВІДЕО)

Опубліковано

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.

Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.

Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».

Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам

Читати далі

Економіка і бізнес

Втілила мрію чоловіка: у Миколаєві дружина загиблого військового відкрила кав’ярню (ФОТО)

Опубліковано

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.

Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».

Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.

«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.

Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство

Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.

Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.

Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.

Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...