Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
899713 3 w 1000 899713 3 w 1000

Економіка

Під Полтавою запустили унікальну мобільну сортувальну лінію

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Полтавщині розробили унікальну мобільну лінію для сортування сміття. Аналогів цьому технічному рішенню в Україні немає, повідомляє Gazeta.ua.

Як розповіла виконавчий директор компанії “Системи модернізації складів” Алла Костенко, підприємство розташоване в селі Щербані Полтавського району та виготовляє спеціалізоване обладнання.

У чому унікальність?

Інноваційність сортувальної лінії полягає в розміщенні обладнання в автопричепі — без прив’язки до місця. Мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Це дає змогу зекономити на доставці сміття до місця сортування. Власники лінії отримуватимуть прибутки від здачі на вторинну переробку відсортованого за фракціями сміття. Обладнання можна також здавати в оренду.

Коштує така мобільної лінія 1,4 млн грн — це щонайменше вдвічі дешевше, ніж будівництво аналогічної стаціонарної. У вартість входить автопричеп. Такий шукають під потреби замовника. Для транспортування причепа можна використовувати трактор. Він же допоможе завантажити сміття в приймальний бункер сортувальної станції.

Як це працює?

Лінія завдовжки 13,6 м та 2,6 м завширшки. В автопричепі розташований завантажувальний контейнер із бункером. Він автоматично за допомогою електролебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою.

Читайте також: У Вінниці відкриють першу станцію глибокого сортування сміття

Далі тверді відходи потрапляють в барабанний сепаратор типу “грохот”. Там розриваються мішки та калібрується дрібна фракція й органіка. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності.

Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик і плівку. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал.

Причеп оснащений металопластиковими дверима та вікнами, системою вентиляції й бактерицидними лампами. Аварійні кнопки є біля кожного посту, керування обладнанням відбувається з пульту управління.

10 тис. тонн сміття на рік

Потужність мобільної сортувальної лінії — 10 тис. тонн сміття на рік. Пропускна здатність – до 5 т за годину.

“Сортувальні лінії ми виготовляємо не перший рік. А мобільна — інновація. У перші дні травня відправимо її до замовника. Попередньо випробували на території нашого підприємства. На демонстрацію запросили представників ОТГ із різних областей. Тема дуже актуальна — громади масово об’єднуються, але деякі питання їм вирішувати важко. Наприклад — куди возити сміття. Наша лінія дозволяє переміщувати її до звалища відходів”, — пояснила Алла Костенко.

Автором ідеї пересувної сортувальної лінії є директор з інноваційного розвитку Далєр Саїдов. Із конструкторами підприємства розробили та реалізували проект. Базою для мобільної системи став важковаговий причіп. Знайшли та придбали вживаний, але в гарному технічному стані. Конструкторам вдалося вписати в малий простір необхідне обладнання та залишити місце для працівників.

На станції можуть працювати 2-6 операторів кінцевого перебору та один оператор установки. Навчання персоналу проводить при першому запуску установки її виробник.

Першу таку лінію придбала Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Запорізької області. Можливо, наступна мобільна сортувальна станція поїде в Лубенський район Полтавщини – тривають тендерні процедури для Засульської ОТГ, що об’єднує 28 сіл.

Економіка

Український сервіс для оренди житла Bird запускається у Варшаві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український безкоштовний iOS-додаток для пошуку та оренди квартир Bird виходить на польський ринок і запускається у Варшаві.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

Зазначається, що сервіс розрахований для українців, які нині живуть у Польщі.

«Налаштовуємо фінальні пікселі й довідфільтровуємо квартири», – йдеться у дописі Bird.

За даними dev.ua, у додатку буде доступна функція «бабчин ремонт», що допомагає шукати житло за інтерʼєром та меблями. У сервісі також буде можливість обрати інтерʼєр.

Про застосунок

Bird — додаток для iPhone, що допомагає знайти квартиру в Києві за допомогою 3D-мапи, а також розпізнає фейкові оголошення й попереджає про них користувача.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

До 2022 року додаток працював лише в Києві, але потім запустився в Лондоні та Львові. Нині ним користуються 300 тисяч людей.

У застосунку можна самостійно обвести район, де насамперед цікавить оренда житла, переглянути наявні варіанти та підписатися на оновлення.

Нагадаємо, автобусний лоукостер FlixBus запустив нові маршрути з Києва до Польщі.

Також українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави.

Фото: facebook.com/birdrent.

Читати далі

Економіка

ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів у партнерстві з Експортно-кредитним агентством (ЕКА).

Про це повідомили у пресслужбі банку.

Зазначається, що в ПриватБанку вже стартував прийом заявок програму підтримки клієнтів-експортерів.

Етапи програми підтримки

На першому етапі партнерства з ЕКА ПриватБанк фінансуватиме українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів.

За умовами програми, ЕКА страхуватиме ризики банку за виданими кредитами на виконання зовнішньоекономічних контрактів.

Максимальна сума такої позики може становити 5 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року, застава – майнові права за експортним контрактом та порука власника.

Поєднання програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.

Читайте також«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Відзначається, що ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів.

Портфельне страхування виданих кредитів на виконання експортних угод зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.

Нагадаємо, Україна отримала дозвіл на експорт саджанців яблуні, сливи та аличі до країн ЄС.

Також ми повідомляли, що українських бджіл і бджолопакети експортуватимуть до Канади.

Фото: business.diia.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.

Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.

Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.

Дивіться відеоІван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини

«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське  майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.

Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.

Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.

Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.

Фото: english.almayadeen.net.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство16 години тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство2 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство4 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство4 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...