Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Персиковий сад на Волині дав перший урожай

Опубліковано

Троє-фермерів однодумців восени 2017 року заклали персиковий сад в с.Ковбань Горохівського району Волинської області. Цьогоріч молоді дерева дали свої перші плоди. Про це йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Волинської області, передає Аgroportal.ua.

Від яблук до абрикосів

«На Волині все частіше починають вирощувати нетрадиційні для цих земель нішеві культури, такі як лохина, жимолость, персик. Вперше на Волині закладені 2 га персику. Фермери реалізували себе на волинській землі і дають можливість працювати своїм краянам», — зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

Читайте також: На Вінниччині висадили плантацію волоських горіхів площею майже в тисячу гектарів

Фермери розпочинали господарювати із вирощування яблук, груш, слив, вишень, абрикосів. Закласти персиковий сад вирішили після відвідування розсадників на Черкащині.

Ведуть клієнтів від А до Я

Місцевому господарнику Сергію Шевчуку й справді є чим похвалитися. Разом із колегами-однодумцями створили підприємство «Сад весни», де вирощують 125 сортів яблунь, майже 3 десятки сортів груш, понад 10 сортів вишень. А ще аличу, малину, смородину, ожину, фундук і навіть екзотичну для українських земель актинідію. Своїх клієнтів веде від «а» до «я». Не просто продає саджанці, а детально розповідає, як доглядати, захищати від шкідників і хвороб. Може проконсультувати й телефоном. Бо дуже хочеться чоловікові, щоб садівнича справа в Україні розвивалася.

В області до садівництва завжди ставилися як до другорядної галузі. Волинські експериментатори вирішили ризикнути. Спочатку кілька років вивчали досвід садівників різних країн, потім почали вирощувати саджанці яблунь і груш, застосовуючи метод поліпшеної копуліровки, а недавно заклали перший в області персиковий сад.

Насіння пророщували в холодильнику

Підщепу персика фермери вирощували самі. Для цього замовляли насіння маньчжурського персика, який росте в Манчжурії. Обрали саме цей персик для підщепи, бо він витримує температурний режим від -45 до +50 °С. Закуплені кісточки розбивали, щоб дістати насінники та піддали стратифікації. Їх пророщували в холодильнику при температурі 2-3 градуси. Цей процес тривав 75 днів. Завдяки копіткій праці вдалося досягти високої схожості насінини — 90-95%.

На сьогодні персиковий сад налічує 15 ранніх, середніх та пізніх сортів, окрім цього, господарство займається вирощуванням саджанців яблук, груш, вишень, черешень та персиків на маньчжурській підщепі під замовлення.

Відео 12 Канал

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: