Економіка і бізнес
Персиковий сад на Волині дав перший урожай
Троє-фермерів однодумців восени 2017 року заклали персиковий сад в с.Ковбань Горохівського району Волинської області. Цьогоріч молоді дерева дали свої перші плоди. Про це йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Волинської області, передає Аgroportal.ua.
Від яблук до абрикосів
«На Волині все частіше починають вирощувати нетрадиційні для цих земель нішеві культури, такі як лохина, жимолость, персик. Вперше на Волині закладені 2 га персику. Фермери реалізували себе на волинській землі і дають можливість працювати своїм краянам», — зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.
Читайте також: На Вінниччині висадили плантацію волоських горіхів площею майже в тисячу гектарів
Фермери розпочинали господарювати із вирощування яблук, груш, слив, вишень, абрикосів. Закласти персиковий сад вирішили після відвідування розсадників на Черкащині.
Ведуть клієнтів від А до Я
Місцевому господарнику Сергію Шевчуку й справді є чим похвалитися. Разом із колегами-однодумцями створили підприємство «Сад весни», де вирощують 125 сортів яблунь, майже 3 десятки сортів груш, понад 10 сортів вишень. А ще аличу, малину, смородину, ожину, фундук і навіть екзотичну для українських земель актинідію. Своїх клієнтів веде від «а» до «я». Не просто продає саджанці, а детально розповідає, як доглядати, захищати від шкідників і хвороб. Може проконсультувати й телефоном. Бо дуже хочеться чоловікові, щоб садівнича справа в Україні розвивалася.
В області до садівництва завжди ставилися як до другорядної галузі. Волинські експериментатори вирішили ризикнути. Спочатку кілька років вивчали досвід садівників різних країн, потім почали вирощувати саджанці яблунь і груш, застосовуючи метод поліпшеної копуліровки, а недавно заклали перший в області персиковий сад.
Насіння пророщували в холодильнику
Підщепу персика фермери вирощували самі. Для цього замовляли насіння маньчжурського персика, який росте в Манчжурії. Обрали саме цей персик для підщепи, бо він витримує температурний режим від -45 до +50 °С. Закуплені кісточки розбивали, щоб дістати насінники та піддали стратифікації. Їх пророщували в холодильнику при температурі 2-3 градуси. Цей процес тривав 75 днів. Завдяки копіткій праці вдалося досягти високої схожості насінини — 90-95%.
На сьогодні персиковий сад налічує 15 ранніх, середніх та пізніх сортів, окрім цього, господарство займається вирощуванням саджанців яблук, груш, вишень, черешень та персиків на маньчжурській підщепі під замовлення.
Відео 12 Канал
Економіка і бізнес
Що створили на платформі
- Освітні лекції та воркшопи для ветеранів. Ці матеріали сприятимуть перекваліфікації, позитивному результату на співбесіді, а також успішній адаптації та інтеграції в цивільні команди.
- Авторські навчальні сесії з інклюзії для керівників та HR-менеджерів українських компаній щодо розробки та впровадження інклюзивних політик.
- Інформаційні ініціативи, що сприятимуть усвідомленню значення інклюзії та соціальної відповідальності.
- Анонімне соціальне дослідження з фокус-групами для аналізу перешкод та проблем, які виникають у працівників компаній при співпраці з ветеранами.
- Поради військових та цивільних психологів, які окреслюють можливості ефективної співпраці та розуміння потреб як ветеранів, так і цивільних осіб, які працюють разом із ними.
Коментарі
Економіка і бізнес
Любов до кемпінгу привив учитель
«Саме він показав нам, як круто можна проводити час на природі», — каже Дарина.
Команді потрібна байдарка та обладнання для підйому на скелі
«Я хочу, щоб ми не просто брали участь, а перемагали. Крім того, це питання безпеки. Наприклад, переправлятися через річку на несправній байдарці чи без належного обладнання небезпечно: сильна течія або пороги можуть перевернути човен, і команда може травмуватися», — каже дівчина.
«Коли я зрозуміла, що можна подати бюджетну заявку до сільради, я одразу знала, що напишу її. Мені просто допомогли це правильно оформити».
Участь у проєкті дала змогу жителям впливати на бюджет
«Мене цей проєкт дуже надихнув. Я зрозуміла, що учні мало знають про бюджетні процеси: як формують бюджет, хто його затверджує і які рішення за цим стоять. Тож ми вирішили залучити жителів, зокрема, школярів, до обговорення бюджету громади на 2025 рік», — розповідає начальниця фінансового відділу Віра Книш.
«Наша громада сама по собі показує напрямок, над яким треба працювати — туристичний. У нас є скельний масив, де проводять змагання зі всієї країни, у нас є річка, по якій можна справлятися на катамаранах і байдарках», — каже посадовиця.
Допомагають школярам впливати на зміни
«Ми хочемо, щоб наступного року ще більше дітей брали участь у бюджетному процесі. Це й про розвиток навичок, і про формування відповідальності за майбутнє своєї громади».
Коментарі
Економіка і бізнес
Як обладнали салони
- столиками для пасажирів верхніх полиць;
- відеоспостереженням у чотирьох зонах;
- декількома режимами освітлення у трьох зонах вагона;
- портами Type-C для зарядки пристроїв на кожному пасажирському місці.
Коментарі