Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658 f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658

Технології

$430 000 на іграшкових пазлах: історія стартапу Time 4 Machine

Опубліковано

Денис Охріменко був співвласником проекту Ugears. Але розійшовся в поглядах з партнером і, продавши частку, заснував два інших стартапи: Time 4 Machine і Pagl.

Time 4 Machine випускає 3D-пазли з металу. Стартапу вдалось зібрати більше $430 000 на Kickstarter, хоча спочатку планували отримати лише $15 000. Проект одразу отримав передзамовлення серед 3000 любителів конструкторів по всьому світу.  

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

Ми намагались розібратись, як Денис поховав для себе колишній проект, чому довелось кілька разів перероблювати моделі пазлів та чому китайці можуть все зіпсувати.

Денис Охріменко

засновник компаній Time 4 Machine і Pagl

До проектів Time 4 Machine і Pagl Денис створив ще один стартап – Ugears (дерев’яні конструктори), який став надзвичайно популярним після виходу на Kickstarter. Але, не знайшовши спільну мову із партнером Ugears, продав свою частку у бізнесі та запустив одразу два нові стартапи. 

Золота жила від манімейкера

Я почав займатися конструкторами ще у 2013 році. Тоді, сидячи на кухні, я вирішив створити власний варіант конструктора Lego. Але замість пластикових модулів використовувати дерев’яні деталі.

Згодом мені вдалось залучити інвестора. Ідея Ugears стала успішною. У 2015 році ми зібрали на Kickstarter $150 тисяч. Зрозуміли, що стартап має майбутнє.

Так виглядають моделі Ugears

Але з першим успіхом партнер взяв на себе роль директора і у нас почався конфлікт. Врешті я вирішив піти з компанії і продав свою долю за 9,4 млн грн.

Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золоте русло. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила.

Сон про батон

Я повністю поховав для себе Ugears.

У цей період мені наснився сон, як я його називаю, про золотий батон. Це був нарізний батон з різного металу. Я довго думав, до чого це. А потім якось мене осінило – можна робити моделі не тільки з дерева, а й із металу!

Так в 2016 році почав займатись Time 4 Machine – конструктором из металічних деталей. Коли вже було зрозуміло, що Time 4 Machine має майбутнє, ми з колишнім партнером зустрілися на виставці в Німеччині. Тоді сказав йому, що мій новий проект покаже, куди рости «фанеркам».

З іграшок – у справжні механізми

Думав, що на розробку ідеї витрачу максимум кілька місяців. Де там – вже більше року пройшло, а ми ще налагоджуємо продажі.

Проте я задоволений тим, як це виглядає, тим, як на це реагують люди – моделі дуже привертають увагу на виставках.

У металевій іграшці межа між звичайною іграшкою та механізмом стирається.

Всі моделі з металу і детально пропрацьовані: наприклад, у моделі автомобіля відкриваються дверцята. У нас навіть є патенти на деякі види з’єднань.

Моделі або рухаються, або мають робочий механізм. Наприклад, поїзд їде по рейках за допомогою механічної пружини, у літака працюють гвинти, а танк долає перешкоди.

Зараз наші іграшки коштують $99. Так, це дорого, але і самі моделі насичені недешевими механізмами. Зараз ми спрощуємо іграшки у збірці і вони коштуватимуть $60.

Я думав, що людям цікаво, щоб модельки мали багато різних функцій, а насправді їм більше до вподоби просто прикольна машинка, яка стоїть на столі і може їхати прямо.

Іграшки для дорослих хлопчиків

Всі наші моделі створюються для віку 14+. Любителі наших моделей – чоловіки старшого віку. Бо пропозицій для такого інфантильного суспільства не так і багато. Виробники не розуміють, що дітям може бути і по 30-40 років. А ми робимо те, що не складно зібрати та не соромно поставити в офісі на столі.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

До кожного виробу йде детальна інструкція по збірці. Але варто користуватись і відео-уроками, де детально показано, як впоратись з іграшковою механікою.

Коли в наборі більше 500 деталей, він не може вважатись дитячим. Наші моделі нешкідливі, ми пройшли експертизу СЕС.

Купують вироби переважно за кордоном. Ми працюємо з оптовими покупцями з Китаю, Гонконгу, Тайваню і США. Також замовляють і з Європи.

В Україні мало продажів. Для наших людей – це дорого. Уявіть собі модельку за 2500 гривень. А от коли впаде ціна, тоді зможемо продавати і тут.

Китайців треба контролювати

На початку ми намагались самі виготовляти деталі за допомогою станка, але це не відповідало нашим вимогам. В Україні ми не знайшли виробництва, тому перейшли на Китай, адже там дешевше виробництво та й китайці працюють добре. Їх треба контролювати, але виробничий процес триває інтенсивніше.

Китайці можуть перший випуск зробити добре, а потім сміливо зменшити якість, переходити на гірші компоненти. У нас таке було з упаковкою – зробили гірше друк.

Китайцям дуже важливі гроші, якщо можна зекономити на чомусь. Тому наші люди їдуть туди не тільки укладати договори але і контролювати виробництво.

Тричі ледь не втратили проект

Щоб запустити проект, довелось витратити $30 тисяч – своїх та інвесторських.

Можна починати бізнес з невеликих сум, але не треба чекати дива. Щось піднімається на хайпі, щось – важко.

Інвестори розуміють, що вкладаючи кошти, дуже ризикують. Але я ні разу ще не підводив інвесторів, а завдяки моїм проектам створено сотні робочих місць.

Це далось нелегко. Ми кілька разів проходили через ситуацію втрати проекту. Були випадки, що я позичав дві тисячі доларів, щоб виплатити зарплату співробітникам. А інвестор ще не підтвердив свій захід. Якщо б він цього не зробив, то проект закрився б, а я залишився з боргом і не виконаним Kickstarter.

Успіх на Kickstarter

Time 4 Machine розвивався повільніше, ніж я собі уявляв. Кілька разів перероблював моделі через складні механізми. У 2017 році ми відкрили збір на Kiсkstarter – зібрали більше $50 000.

На Амаzon, де ми продаємо свої товари, писали погані відгуки через складність збірки. А це дуже впливає на кількість продажів. Тому ми зробили моделі меншими та простішими.

У 2018 ми запустили наші конструктори у продаж. За місяць продали на $50 000.

Такий пазл трактору коштує на сайті Time 4 Machine $69

Другий Kiсkstarter був більш вдалий  – ми зібрали $430 000. У рамках кампанії на Kickstarter пропонувався ряд нових 3D-моделей: поїзд, літак, автомобілі, трактор, танк, годинник і холдер для бізнес-карт.

Читайте також: Інтерактивний дитячий рюкзак українського стартапу зібрав $15 000 за шість годин

Більше всього купили літаків та танків. Зараз працюємо над новими моделями. Я у захваті, що люди цікавляться та надихаються нашими виробами.

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі

Технології

“уВогні”: розробники створили гру для зборів донатів

Опубліковано

Громадська організація “Cruel Crew”, заснована Тарасом Джулом та Володимиром Жданом, спільно з львівським волонтером Володимиром Андрєєвим та інженерами з компанії Indeema Software, розробила геймифіковану платформу “уВогні” для збору коштів на потреби Збройних Сил України.

Про це повідомляє Львівський IT кластер. 

фото: Львівський IT кластер

Про вебплатформу

уВогні – це інтерактивна веб-платформа, що застосовує концепцію гейміфікації. Вона дозволяє користувачам у реальному часі знищувати військові та інфраструктурні об’єкти, розташовані на карті Росії, вибираючи їх за реальними координатами. Будь-хто може приєднатися до збору коштів та знищити один з військових об’єктів на віртуальній карті.

Для того, щоб здійснити пожертвування, необхідно обрати об’єкт на карті, засіб для знищення, відповідно до суми пожертви, метод оплати та натиснути кнопку “Знищити”. Процес знищення супроводжується анімацією та звуковими ефектами.

Головна мета – зібрати 100 мільйонів гривень на закупівлю 5000 FPV-дронів та забезпечити ними підрозділи ЗСУ. Вся команда працює на волонтерських засадах, а 100% зібраних коштів піде на закупівлю дронів. 

Читати також: В екшн-грі Hades II зʼявилась українська локалізація

Про роботу платформи

Протягом місяця фонд ГО “Cruel Crew” вже передав два універсальні радіокеровані комплекси на суму понад 500 тисяч гривень і продовжує збирати кошти на придбання дронів. Ці апарати передбачено передати 8 полку ССО, 65 ОМБр, 80 ОМБр, 1 ОШБ “Вовки Да Вінчі”, 79 ОМБр, 8 ОГШБ та за запитом інших військових формувань.

Основна ідея проєкту “уВогні” полягає в тому, щоб стимулювати українців та інших для участі у зборі коштів, які настільки необхідні нашим захисникам, а також нагадати, наскільки великому ворогу протистоїть Україна. Кожна гривня – це реальна допомога нашим військовим та важливий внесок у цю боротьбу.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Фото: Львівський IT кластер

Читати далі

Суспільство

В екшн-грі Hades II зʼявилась українська локалізація

Опубліковано

Supergiant Games оголосила про початок закритого технічного тестування свого нового проекту Hades II. Після завершення цього етапу гра вийде в ранній доступ на платформі Steam. Важливо відзначити, що вже на даному етапі гравцям доступна українська локалізація.

Про це повідомляє головний редактор PlayUA Олег Куліков, який опублікував перші скриншоти з українською мовою в Hades 2.

фото: Hades 2

Історія додавання української мови в Hades II

Спочатку команда Supergiant Games не планувала додавати українську мову. Однак активні заклики українців переконали їх змінити своє рішення, і незабаром студія оголосила, що українська мова все-таки буде присутня в Hades 2, разом із кількома додатковими (турецькою, традиційною китайською та грецькою) локалізаціями.

фото: Hades 2

Розробники підкреслили, що переклад проєкту був складним завданням, оскільки перша частина містила текст обсягом приблизно 300 000 слів.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про гру

Продовження давньогрецького рогалика Hades 2018 року. Нова історія розповість про безсмертну принцесу підземного світу Меліное, яка намагається дістатися свого батька Аїда — полоненого Титаном Часу Хроносом. Їй належить дослідити великий і смертоносний міфічний світ, перемагаючи орди монстрів за допомогою всієї сили Олімпу. У грі будуть покращена система прокачування та безліч нових героїв.

Нагадаємо, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Також ми повідомляли, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Фото: Hades 2

Читати далі