Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658 f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658

Технології

$430 000 на іграшкових пазлах: історія стартапу Time 4 Machine

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Денис Охріменко був співвласником проекту Ugears. Але розійшовся в поглядах з партнером і, продавши частку, заснував два інших стартапи: Time 4 Machine і Pagl.

Time 4 Machine випускає 3D-пазли з металу. Стартапу вдалось зібрати більше $430 000 на Kickstarter, хоча спочатку планували отримати лише $15 000. Проект одразу отримав передзамовлення серед 3000 любителів конструкторів по всьому світу.  

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

Ми намагались розібратись, як Денис поховав для себе колишній проект, чому довелось кілька разів перероблювати моделі пазлів та чому китайці можуть все зіпсувати.

Денис Охріменко

засновник компаній Time 4 Machine і Pagl

До проектів Time 4 Machine і Pagl Денис створив ще один стартап – Ugears (дерев’яні конструктори), який став надзвичайно популярним після виходу на Kickstarter. Але, не знайшовши спільну мову із партнером Ugears, продав свою частку у бізнесі та запустив одразу два нові стартапи. 

Золота жила від манімейкера

Я почав займатися конструкторами ще у 2013 році. Тоді, сидячи на кухні, я вирішив створити власний варіант конструктора Lego. Але замість пластикових модулів використовувати дерев’яні деталі.

Згодом мені вдалось залучити інвестора. Ідея Ugears стала успішною. У 2015 році ми зібрали на Kickstarter $150 тисяч. Зрозуміли, що стартап має майбутнє.

Так виглядають моделі Ugears

Але з першим успіхом партнер взяв на себе роль директора і у нас почався конфлікт. Врешті я вирішив піти з компанії і продав свою долю за 9,4 млн грн.

Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золоте русло. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила.

Сон про батон

Я повністю поховав для себе Ugears.

У цей період мені наснився сон, як я його називаю, про золотий батон. Це був нарізний батон з різного металу. Я довго думав, до чого це. А потім якось мене осінило – можна робити моделі не тільки з дерева, а й із металу!

Так в 2016 році почав займатись Time 4 Machine – конструктором из металічних деталей. Коли вже було зрозуміло, що Time 4 Machine має майбутнє, ми з колишнім партнером зустрілися на виставці в Німеччині. Тоді сказав йому, що мій новий проект покаже, куди рости «фанеркам».

З іграшок – у справжні механізми

Думав, що на розробку ідеї витрачу максимум кілька місяців. Де там – вже більше року пройшло, а ми ще налагоджуємо продажі.

Проте я задоволений тим, як це виглядає, тим, як на це реагують люди – моделі дуже привертають увагу на виставках.

У металевій іграшці межа між звичайною іграшкою та механізмом стирається.

Всі моделі з металу і детально пропрацьовані: наприклад, у моделі автомобіля відкриваються дверцята. У нас навіть є патенти на деякі види з’єднань.

Моделі або рухаються, або мають робочий механізм. Наприклад, поїзд їде по рейках за допомогою механічної пружини, у літака працюють гвинти, а танк долає перешкоди.

Зараз наші іграшки коштують $99. Так, це дорого, але і самі моделі насичені недешевими механізмами. Зараз ми спрощуємо іграшки у збірці і вони коштуватимуть $60.

Я думав, що людям цікаво, щоб модельки мали багато різних функцій, а насправді їм більше до вподоби просто прикольна машинка, яка стоїть на столі і може їхати прямо.

Іграшки для дорослих хлопчиків

Всі наші моделі створюються для віку 14+. Любителі наших моделей – чоловіки старшого віку. Бо пропозицій для такого інфантильного суспільства не так і багато. Виробники не розуміють, що дітям може бути і по 30-40 років. А ми робимо те, що не складно зібрати та не соромно поставити в офісі на столі.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

До кожного виробу йде детальна інструкція по збірці. Але варто користуватись і відео-уроками, де детально показано, як впоратись з іграшковою механікою.

Коли в наборі більше 500 деталей, він не може вважатись дитячим. Наші моделі нешкідливі, ми пройшли експертизу СЕС.

Купують вироби переважно за кордоном. Ми працюємо з оптовими покупцями з Китаю, Гонконгу, Тайваню і США. Також замовляють і з Європи.

В Україні мало продажів. Для наших людей – це дорого. Уявіть собі модельку за 2500 гривень. А от коли впаде ціна, тоді зможемо продавати і тут.

Китайців треба контролювати

На початку ми намагались самі виготовляти деталі за допомогою станка, але це не відповідало нашим вимогам. В Україні ми не знайшли виробництва, тому перейшли на Китай, адже там дешевше виробництво та й китайці працюють добре. Їх треба контролювати, але виробничий процес триває інтенсивніше.

Китайці можуть перший випуск зробити добре, а потім сміливо зменшити якість, переходити на гірші компоненти. У нас таке було з упаковкою – зробили гірше друк.

Китайцям дуже важливі гроші, якщо можна зекономити на чомусь. Тому наші люди їдуть туди не тільки укладати договори але і контролювати виробництво.

Тричі ледь не втратили проект

Щоб запустити проект, довелось витратити $30 тисяч – своїх та інвесторських.

Можна починати бізнес з невеликих сум, але не треба чекати дива. Щось піднімається на хайпі, щось – важко.

Інвестори розуміють, що вкладаючи кошти, дуже ризикують. Але я ні разу ще не підводив інвесторів, а завдяки моїм проектам створено сотні робочих місць.

Це далось нелегко. Ми кілька разів проходили через ситуацію втрати проекту. Були випадки, що я позичав дві тисячі доларів, щоб виплатити зарплату співробітникам. А інвестор ще не підтвердив свій захід. Якщо б він цього не зробив, то проект закрився б, а я залишився з боргом і не виконаним Kickstarter.

Успіх на Kickstarter

Time 4 Machine розвивався повільніше, ніж я собі уявляв. Кілька разів перероблював моделі через складні механізми. У 2017 році ми відкрили збір на Kiсkstarter – зібрали більше $50 000.

На Амаzon, де ми продаємо свої товари, писали погані відгуки через складність збірки. А це дуже впливає на кількість продажів. Тому ми зробили моделі меншими та простішими.

У 2018 ми запустили наші конструктори у продаж. За місяць продали на $50 000.

Такий пазл трактору коштує на сайті Time 4 Machine $69

Другий Kiсkstarter був більш вдалий  – ми зібрали $430 000. У рамках кампанії на Kickstarter пропонувався ряд нових 3D-моделей: поїзд, літак, автомобілі, трактор, танк, годинник і холдер для бізнес-карт.

Читайте також: Інтерактивний дитячий рюкзак українського стартапу зібрав $15 000 за шість годин

Більше всього купили літаків та танків. Зараз працюємо над новими моделями. Я у захваті, що люди цікавляться та надихаються нашими виробами.

Підтримай ШоТам

Технології

В Україні створили низькоімпульсну гармату за стандартом НАТО

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Українська корпорація «Таско» почала виробляти низькоімпульсну гармату під натовський калібр 90 міліметрів, пише АрміяInform.

Як розповів головний механік корпорації Юрій Мацеха, гармата спеціально розроблена для встановлення у складі бойового модуля на бронеоб’єкти, які важать понад 7 тонн, такі як БТР, БМП, МТ-ЛБ або патрульний катер. Вона дістала назву «низькоімпульсна», бо на відміну від звичайних гармат має менший відкіт після пострілу за рахунок оригінальної конструкції ствола та ефективного дульного гальма.

Читайте також«Кайфуємо від того, що різні». Як бренд FREEki створює стильний одяг та допомагає працевлаштуватися людям з інвалідністю

За словами мого співрозмовника, ефективна дальність пострілу гармати становить 6000 метрів, максимальна – понад 12000 метрів. Тож її можна ефективно використовувати на ділянці виконання завдань рівня батальйону.

Гармата адаптована під стрільбу протитанковими: кумулятивними та підкаліберними натівськими боєприпасами калібру 90 мм, а також з неї можна вистрелювати протитанкову ракету Falarick 90 (виробництва столичного КБ «Луч»). При цьому бронепробиття кумулятивного боєприпасу становить до 300 мм, підкаліберного – до 120 мм.

Зазначається, що підприємство здатне самостійно випускати як боєприпаси, так і безпосередньо гармату, адже опанувало відповідні технології їхнього виготовлення.

Нагадаємо, «Південне» розробило генератор імпульсного випромінювання для протидії БПЛА.

Фото: armyinform.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

Український супутник «Січ‑2‑30» після запуску на орбіту вийшов на зв’язок

Опубліковано

Підтримай ШоТам

З українським супутником дистанційного зондування Землі «Січ‑2‑30» фахівці встановили стійкий зв’язок, повідомили на фейсбук-сторінці Державного космічного агентства України.

Про запуск

Зазначається, що 13 січня 2022 року, о 17:26 за київським часом, ракета-носій Falcon 9 стартувала з українським супутником дистанційного зондування Землі «Січ‑2‑30» на борту. Успішний пуск відбувся зі стартового комплексу SLC-40 на мисі Канаверал у США.

Космічний апарат відокремився від розгінного блоку через 1 годину 23 хвилини 06 секунд після старту РН.

Засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині, після двох сеансів зв’язку, під час третього витка установлено стійкий зв’язок з космічним апаратом. Усі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті.

Читайте також: Сьогодні запустять український супутник «Січ-2-30»: Дивіться трансляцію на ШоТам

Відомо, що Супутник «Січ-2-30» спроєктований, зібраний і протестований у Дніпрі на ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у кооперації з українськими підприємствами ХАРТРОН-АРКОС ЛТД (м. Харків), ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» (м. Запоріжжя), ДП «ЗАО НДІРВ» (м. Харків), КБ «Арсенал» (м. Київ), ДНДП «КОНЕКС» (м. Львів), ЛЦ ІКД (м. Львів) та ДП ВО «Київприлад» (м. Київ).

Запуск українського супутника «Січ-2-30» – частина космічної програми, це її перший крок. До 2025 року Україна планує розгорнути на орбіті угруповання українських супутників – ще 6 апаратів високої просторової розрізненості (1 метр) та одного – надвисокої (0,5 метри). Загалом супутників буде 8.

«Січ-2-30» супутник орієнтований на виконання цивільних завдань та завдань цифровізації економіки, контроль надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. На другому етапі Україна розширюватиме сферу застосування космічних апаратів і на сферу безпеки та оборони, зокрема – на допомогу Збройним силам України.

Нагадаємо, на Львівщині модернізували радіотелескоп РТ-32.

Також запустили супутникову систему раннього виявлення пожеж.

Фото: facebook.com/SSAUkraine.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

Сьогодні запустять український супутник «Січ-2-30»: Дивіться трансляцію на ШоТам

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У четвер, 13 січня, о 17.25 за київським часом відбудеться запуск українського супутника «Січ-2-30» з бази Космічних сил США на мисі Канаверал.

Його у космос виведе ракета американського винахідника Ілона Маска.

«Січ-2-30» призначений для отримання цифрових фото поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні. Також його використають для моніторингу іоносфери.

Загальна маса – близько 210 кг, з них 40 кг корисного навантаження. Розрахований на 3 роки служби.

Що відомо про супутник

Супутник «Січ-2-30» розробили і зібрали фахівці українського підприємства «Конструкторське бюро «Південне». Деякі компоненти супутника виробили компанії з Європи та Південної Кореї. Складання та фінальні випробування проходили у 2021 році. Всі випробування пройшли успішно.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Запуск українського супутника американською компанією SpaceX, за оцінками, коштуватиме приблизно 2 млн доларів.

Які дані передаватиме «Січ-2-30»?

Відомо, що інформацію з супутника «Січ-2-30» оброблятиме Поліський національний університет. Космічний апарат надаватиме дані про стан екології, сільського господарства та водойм.

Станції прийому, які розміщені на території університету, отримуватимуть інформації із супутника, оброблятимуть її і аналізуватимуть дані щодо екології, сільського господарства та стану водойм у Житомирській області.

Про місію

Компанію українському супутнику під час запуску складуть ще близько 100 різних супутників із майже 30 країн у складі місії Transporter 3.

Супутник «Січ-2-30» розроблений в рамках Національної космічної програми України і призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль і передачі інформації отриманих зображень наземному інформаційному комплексу космічної системи.

Нагадаємо, «Південмаш» підписав контракт зі США на виготовлення ракет-носіїв «Антарес».

Фото: facebook.com/vokinburt.

Підтримай ШоТам

Читати далі