Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Економіка

Оголосили конкурс дружніх до довкілля бізнес-ідей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Франкфуртське зоологічне товариство спільно з Агенцією трансформацій «M.CLASS» оголошують конкурс із відбору дружніх до довкілля бізнес-ідей, які сприятимуть збереженню біорізноманіття Національного природного парку «Зачарований Край» у Закарпатській області.

Про це пише Гурт.

Кінцевий термін подання заявок: 07 лютого 2022 року.

Конкурс проводиться в рамках програми «Підтримка довгострокових ініціатив природоохоронних територій щодо збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах з ціллю збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності», що реалізовується у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством за фінансової підтримки Міністерства екології Німеччини.

Мета

Мета програми: збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах, які є цінними для охорони природи, на довгостроковій основі та збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності.

Одним із завдань програми є створення (або підтримка вже існуючих) життєздатних бізнесів, дружніх до довкілля на цільових територіях проєкту, метою яких є підтримка цінностей біорізноманіття, сприяння збереженню цінних лісів, особливо пралісів та старовікових лісів; підтримка діяльності природоохоронних установ та розширення природоохоронних територій; проведення інформаційно-просвітницької діяльності на природоохоронну тематику; проведення екскурсійно-туристичної діяльності для ознайомлення з унікальними і цінними для збереження природними комплексами.

Читайте такожЕкологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Бізнес, дружній до довкілля, може займатися будь-якою комерційною діяльністю, що приносить економічну чи соціальну вигоду в рамках підтримки однієї або кількох природоохоронних функцій.

Цільові території проведення конкурсу

Населені пункти, які межують з Національним природним парком «Зачарований край», Закарпатська область (Іршавська, Довжанська, Керецьківська, Свалявська, Воловецька, Неліпинська, Пилипецька, Нижньоворітська територіальні громади).

За рівних умов, перевага надаватиметься тим ідеям, які реалізовуватимуться у населених пунктах цільових громад, які безпосередньо межують з національним парком.

Хто може взяти участь у конкурсі

Чинні суб’єкти малого та середнього бізнесу, які зареєстровані відповідно до чинного законодавства України та впроваджують свою діяльність на цільових територіях проведення конкурсу.

Фізичні особи/команди, що мають життєздатні ідеї та досвід, відповідно до умов конкурсу.

Вимоги для участі у конкурсі

 • Заявники повинні впроваджувати бізнес-ідеї на цільовій території конкурсу.
 • Бізнес-ідеї повинні відповідати пріоритетам конкурсу.
 • Бізнес-ідеї повинні бути дружніми до довкілля та приносити економічну чи соціальну вигоду для цільової території конкурсу.
 • Бізнес-ідеї повинні передбачати певну взаємодію з Національним природним парком «Зачарований край». Для прикладу: законне та дружнє для довкілля використання території і природних ресурсів національного природного парку для підприємницької діяльності, спільні з НПП проєкти, заходи, інформаційно-просвітницька та природоохоронна діяльність і т. і.).
 • У разі перемоги у конкурсі, ініціатори бізнес-ідеї повинні будуть надати співфінансування для її реалізації у сумі, яка становитиме не менше 30% від тієї, яку надасть Франкфуртське зоологічне товариство.

Приклади бізнес-ідей

 • Розробка, впровадження та промоція нових, дружніх до довкілля, туристичних продуктів.
 • Створення нових або розвиток існуючих, дружніх для довкілля, туристичних дестинацій.
 • Проєкти пов’язані з розвитком місцевих промислів, крафтового виробництва та інших видів креативного бізнесу.
 • Облаштування контактних ферм.
 • Налагодження переробки дикоросів, в тому числі тих, які у законний спосіб та у дозволених об’ємах, були зібрані на території національного природного парку.
 • Вирощування та заготівля лікарських трав.
 • Переробка продукції сільського господарства, вирощеної на цільовій території, з використанням дружніх до довкілля технологій.
 • Інші ідеї, які відповідатимуть основній меті та завданням конкурсу.

Умови фінансування бізнес ідей

Максимальна сума фінансової підтримки з боку Франкфуртського зоологічного товариства, в межах цього конкурсу для однієї бізнес-ідеї, не буде перевищувати 10 000 Євро. Однак, це не означає, що переможець конкурсу отримає максимальну суму фінансування. Остаточну суму фінансової підтримки буде визначено на третьому етапі конкурсу, у ході кінцевого доопрацювання бізнес-плану переможця.

Читайте такожЗ війни – у бізнес. Історії українських ветеранів, які відкрили власну справу після повернення з фронту

Переможець конкурсу отримає фінансову підтримку у вигляді закупівлі обладнання, матеріалів чи послуг, необхідних для реалізації бізнес-ідеї. Перерахування грошових коштів на рахунок переможця конкурсу не передбачається.

Переможець конкурсу повинен буде надати співфінансування для реалізації бізнес-ідеї у сумі, яка становитиме не менше 30% від тієї, яку надасть Франкфуртське зоологічне товариство.

Механізм подачі заявки

Якщо ви поділяєте природоохоронні цінності та зацікавлені у створенні життєздатного підприємства, дружнього до довкілля, або у вас вже існує таке підприємство, але потребує ресурсів для розвитку, тоді запрошуємо заповнити просту Заявку та подати її на розгляд через онлайн форму за посиланням до 23:59 7 лютого 2022 року.

Заявки, подані після вказаного вище терміну, не братимуться до розгляду та будуть відхилені автоматично.

Відбір бізнес-ідей відбуватиметься у 3 етапи:

 • 1 Етап. Після отримання заявок, конкурсна комісія відбере не більше 3-ох бізнес-ідей з цільової території. Про результати конкурсного відбору заявників буде повідомлено письмово до 18 лютого 2022 р.
 • 2 Етап. До заявників, чиї бізнес-ідеї пройдуть до другого туру, буде здійснено візит або проведено онлайн зустріч уповноважених представників проєкту для кращого ознайомлення з бізнес-ідеєю. Після ознайомчих зустрічей, конкурсна комісія прийме рішення про переможця конкурсу.
 • 3 Етап. На цьому етапі відбудеться написання повного бізнес-плану бізнес-ідеї, її адаптація до умов конкурсу та затвердження для фінансування.

Запитання стосовно участі у конкурсі можна надсилати на електронну пошту [email protected] до 1 лютого 2022 р.

Організатори конкурсу залишають за собою право не пояснювати причини, у разі відхилення тієї чи іншої бізнес-ідеї.

Нагадаємо, активісти розробили проєкт, що із супутника показує сміттєзвалища на Сході України.

Як ми повідомляли раніше, на Житомирщині помітили неймовірне озеро у формі кита.

Фото: makinfo.org.ua.

Економіка

Японія надає Україні $100 млн кредиту на пільгових умовах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністр фінансів України Сергій Марченко та президент Японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA) Акіхіко Танака підписали угоду про надання Україні кредиту завбільшки $100 млн на пільгових умовах.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України.

Зазначається, що пільговий кредит у 13 мільярдів японських єн — це перша частина погодженої фінансової допомоги між Україною та Японією. Гроші спрямують до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків, зокрема на підтримку найбільш незахищеного населення України.

В Угоді йдеться про бюджетну підтримку стабілізації ситуації в Україні, зокрема:

 • забезпечення першочергових соціальних, гуманітарних видатків,
 • видатків на охорону здоров’я,
 • підтримку внутрішньо переміщених осіб,
 • інших пріоритетних видатків.

Читайте також«Там воюють наші друзі, ми не могли бути осторонь». Як львівський Cantona Pub допомагає бійцям з передової

Термін погашення кредиту становить 30 років (пільговий період – 10 років), а процентна ставка – 1% річних.

На фото міністр фінансів Україні (mof.gov.ua)

Нагадаємо, ЄС виділить €500 мільйонів на військову допомогу Україні.

Як ми повідомляли раніше, Світовий банк щомісяця даватиме Україні по $200 млн на зарплати бюджетникам.

Фото: minfin.com.ua.

Читати далі

Економіка

Українська агропродукція швидше потраплятиме до ЄС – Польща спрощує перевірки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Київ і Варшава домовилися пришвидшити перевірку на українсько-польському кордоні та спростити експорт української агропродукції до ЄС та третіх країн.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства сільського господарства Польщі, пише Економічна правда.

16 травня міністр агрополітики України Микола Сольський та віцепрем’єр-міністр сільського господарства Польщі Генрік Ковальчик підписали спільну заяву, яка зафіксувала домовленості щодо транзиту українських зернових через Польщу та визнання Україною регіоналізацію території Польщі щодо африканської чуми свиней.

Домовленості сторін також передбачають збільшення кількості ветеринарних інспекторів на прикордонних інспекційних постах та організацію їх роботи в режимі 24/7 в найбільш завантажених пунктах.

Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України

Також польська сторона розгляне можливість здійснення транзиту зерна у всіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України, зокрема, на прикордонних інспекційних постах Верхрата – Рава Руська, Медика – Шегіні, Кросьценко – Смільниця.

Це дозволить пришвидшити та спростити експорт українського зерна в умовах заблокованих морських портів.

Нагадаємо, на Сумщині аграріям вдалося засіяти 92% посівних площ. Це вдвічі більше, аніж очікувалося після деокупації регіону.

Також ми повідомляли, що на Тернопільщині почали будувати новий комбікормовий завод.

Фото: gov.pl

Читати далі

Економіка

На Миколаївщині ферма «Устриці Скіфії» відновила роботу і запрошує на екскурсії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фермерське господарство на Миколаївщині «Устриці Скіфії» відновило роботу і запрошує всіх охочих скуштувати устриць.

Про це повідомили у пресслужбі компанії на фейсбук-сторінці.

Відомо, що через війну ферма призупинила приймати відвідувачів на початку березня. Тепер вона відчинена щодня і запрошує охочих поласувати устрицями.

«Ми знаємо, що в змозі покращити настрій навіть у такій непростій ситуації. Не соромтеся насолоджуватися життям – це нормально», – йдеться у зверненні компанії до клієнтів.

Ферма працює щодня з 10:00-20:00. Розміщена у с. Українка на Миколаївщині.

До війни за обсягами споживання устриць Україна входила до п’ятірки європейських країн-лідерів.

Дивіться відео: Як устрична ферма з Миколаївщини влаштувала бум морських делікатесів в Україні

Про устричну ферму на Миколаївщині

Заснував ферму юрист за фахом Андрій Пігулевський.  Киянин, він залишив столицю заради улюбленої справи. Досвіду Андрій Пігулевський набирався у Франції, ця країна підкорила його своїм підходом до роботи. Особливими перевагами своїх устриць Андрій Пігулевський називає свіжість, адже їх доставляють дуже швидко, на відміну від закордонних.

Читайте також«Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків

Свіжі устриці мають цікавий післясмак — мікс огірка з кавуном. Цей смак вдається зберігати завдяки чистій лиманській воді.

Нагадаємо, оголосили гранти для швидкої бізнес підтримки молодіжних підприємств.

Фото: facebook.com/SkifianOysters.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство15 години тому

«Там воюють наші друзі, ми не могли бути осторонь». Як львівський Cantona Pub допомагає бійцям з передової

Історія Cantona Pub почалася з дружньої інвестиції, яка за сім років перетворилася на легендарний футбольний...

Суспільство4 дні тому

35 тис. хлібин для Бучі та Гостомеля. Як топ-кондитерка Києва перетворила бізнес на волонтерський проєкт

До повномасштабного вторгнення кондитерська студія Інни була однією з найпопулярніших у столиці. Аби замовити весільний...

Суспільство2 тижні тому

«Евакуація – це двосторонній процес». Як Fight for Right допомагають людям з інвалідністю під час війни

Що покласти в тривожну валізу? Чи є неподалік доступні бомбосховища, коли починають лунати сирени? Як...

Суспільство2 тижні тому

«Ніби знову в перший клас». Як родина сироварів вирвалася з окупації та відновлює бізнес на Хмельниччині

Олена та Юрій Лубенські з трьома дітьми у березні залишили окупований Бердянськ. Вдома родина зачинила...

Суспільство2 тижні тому

«Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків

Харків одним із перших потрапив під масові обстріли росіян. Через тимчасову блокаду місто втратило значну...