Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Оголосили конкурс дружніх до довкілля бізнес-ідей

Опубліковано

Франкфуртське зоологічне товариство спільно з Агенцією трансформацій «M.CLASS» оголошують конкурс із відбору дружніх до довкілля бізнес-ідей, які сприятимуть збереженню біорізноманіття Національного природного парку «Зачарований Край» у Закарпатській області.

Про це пише Гурт.

Кінцевий термін подання заявок: 07 лютого 2022 року.

Конкурс проводиться в рамках програми «Підтримка довгострокових ініціатив природоохоронних територій щодо збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах з ціллю збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності», що реалізовується у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством за фінансової підтримки Міністерства екології Німеччини.

Мета

Мета програми: збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах, які є цінними для охорони природи, на довгостроковій основі та збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності.

Одним із завдань програми є створення (або підтримка вже існуючих) життєздатних бізнесів, дружніх до довкілля на цільових територіях проєкту, метою яких є підтримка цінностей біорізноманіття, сприяння збереженню цінних лісів, особливо пралісів та старовікових лісів; підтримка діяльності природоохоронних установ та розширення природоохоронних територій; проведення інформаційно-просвітницької діяльності на природоохоронну тематику; проведення екскурсійно-туристичної діяльності для ознайомлення з унікальними і цінними для збереження природними комплексами.

Читайте такожЕкологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Бізнес, дружній до довкілля, може займатися будь-якою комерційною діяльністю, що приносить економічну чи соціальну вигоду в рамках підтримки однієї або кількох природоохоронних функцій.

Цільові території проведення конкурсу

Населені пункти, які межують з Національним природним парком «Зачарований край», Закарпатська область (Іршавська, Довжанська, Керецьківська, Свалявська, Воловецька, Неліпинська, Пилипецька, Нижньоворітська територіальні громади).

За рівних умов, перевага надаватиметься тим ідеям, які реалізовуватимуться у населених пунктах цільових громад, які безпосередньо межують з національним парком.

Хто може взяти участь у конкурсі

Чинні суб’єкти малого та середнього бізнесу, які зареєстровані відповідно до чинного законодавства України та впроваджують свою діяльність на цільових територіях проведення конкурсу.

Фізичні особи/команди, що мають життєздатні ідеї та досвід, відповідно до умов конкурсу.

Вимоги для участі у конкурсі

  • Заявники повинні впроваджувати бізнес-ідеї на цільовій території конкурсу.
  • Бізнес-ідеї повинні відповідати пріоритетам конкурсу.
  • Бізнес-ідеї повинні бути дружніми до довкілля та приносити економічну чи соціальну вигоду для цільової території конкурсу.
  • Бізнес-ідеї повинні передбачати певну взаємодію з Національним природним парком «Зачарований край». Для прикладу: законне та дружнє для довкілля використання території і природних ресурсів національного природного парку для підприємницької діяльності, спільні з НПП проєкти, заходи, інформаційно-просвітницька та природоохоронна діяльність і т. і.).
  • У разі перемоги у конкурсі, ініціатори бізнес-ідеї повинні будуть надати співфінансування для її реалізації у сумі, яка становитиме не менше 30% від тієї, яку надасть Франкфуртське зоологічне товариство.

Приклади бізнес-ідей

  • Розробка, впровадження та промоція нових, дружніх до довкілля, туристичних продуктів.
  • Створення нових або розвиток існуючих, дружніх для довкілля, туристичних дестинацій.
  • Проєкти пов’язані з розвитком місцевих промислів, крафтового виробництва та інших видів креативного бізнесу.
  • Облаштування контактних ферм.
  • Налагодження переробки дикоросів, в тому числі тих, які у законний спосіб та у дозволених об’ємах, були зібрані на території національного природного парку.
  • Вирощування та заготівля лікарських трав.
  • Переробка продукції сільського господарства, вирощеної на цільовій території, з використанням дружніх до довкілля технологій.
  • Інші ідеї, які відповідатимуть основній меті та завданням конкурсу.

Умови фінансування бізнес ідей

Максимальна сума фінансової підтримки з боку Франкфуртського зоологічного товариства, в межах цього конкурсу для однієї бізнес-ідеї, не буде перевищувати 10 000 Євро. Однак, це не означає, що переможець конкурсу отримає максимальну суму фінансування. Остаточну суму фінансової підтримки буде визначено на третьому етапі конкурсу, у ході кінцевого доопрацювання бізнес-плану переможця.

Читайте такожЗ війни – у бізнес. Історії українських ветеранів, які відкрили власну справу після повернення з фронту

Переможець конкурсу отримає фінансову підтримку у вигляді закупівлі обладнання, матеріалів чи послуг, необхідних для реалізації бізнес-ідеї. Перерахування грошових коштів на рахунок переможця конкурсу не передбачається.

Переможець конкурсу повинен буде надати співфінансування для реалізації бізнес-ідеї у сумі, яка становитиме не менше 30% від тієї, яку надасть Франкфуртське зоологічне товариство.

Механізм подачі заявки

Якщо ви поділяєте природоохоронні цінності та зацікавлені у створенні життєздатного підприємства, дружнього до довкілля, або у вас вже існує таке підприємство, але потребує ресурсів для розвитку, тоді запрошуємо заповнити просту Заявку та подати її на розгляд через онлайн форму за посиланням до 23:59 7 лютого 2022 року.

Заявки, подані після вказаного вище терміну, не братимуться до розгляду та будуть відхилені автоматично.

Відбір бізнес-ідей відбуватиметься у 3 етапи:

  • 1 Етап. Після отримання заявок, конкурсна комісія відбере не більше 3-ох бізнес-ідей з цільової території. Про результати конкурсного відбору заявників буде повідомлено письмово до 18 лютого 2022 р.
  • 2 Етап. До заявників, чиї бізнес-ідеї пройдуть до другого туру, буде здійснено візит або проведено онлайн зустріч уповноважених представників проєкту для кращого ознайомлення з бізнес-ідеєю. Після ознайомчих зустрічей, конкурсна комісія прийме рішення про переможця конкурсу.
  • 3 Етап. На цьому етапі відбудеться написання повного бізнес-плану бізнес-ідеї, її адаптація до умов конкурсу та затвердження для фінансування.

Запитання стосовно участі у конкурсі можна надсилати на електронну пошту agency.m.class@gmail.com до 1 лютого 2022 р.

Організатори конкурсу залишають за собою право не пояснювати причини, у разі відхилення тієї чи іншої бізнес-ідеї.

Нагадаємо, активісти розробили проєкт, що із супутника показує сміттєзвалища на Сході України.

Як ми повідомляли раніше, на Житомирщині помітили неймовірне озеро у формі кита.

Фото: makinfo.org.ua.

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: