Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти для ініціатив на перетині мистецтва і прав людини

Опубліковано

Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій та ініціатив з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини для втілення проєктів, направлених на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців та свободи слова в Україні. 

Про це пише Гурт.

Дедлайн – 31 січня 2022 року.

Організатори заохочують зацікавлені команди розробити та подати на розгляд пропозиції, направлені на:

  • розбудову співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів;
  • розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні;
  • напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, направлених на покращення процедур та процесів прийняття рішень владою;
  • дослідження випадків порушення прав митців та цензури у музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування за рахунок бюджетних коштів;
  • дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією та збройним конфліктом в Україні. Зокрема, випадки тиску та переслідувань митців на тимчасово окупованих територіях України;
  • аналіз стратегій, які зумовлюють стійкість українського мистецького та правозахисного середовища в умовах політичного тиску та репресій тощо.

Перевага надаватиметься громадським ініціативам, які працюють з громадою та місцевою владою у регіонах України.

Пріоритет буде наданий організаціям та ініціативам, що вважають себе агентами просування прозорості, підзвітності, прав людини та демократичного розвитку в Україні.

У рамках цієї програми фінансування переможцям конкурсу також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб, з метою зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу організацій-переможців конкурсу.

Строки

Проєктні пропозиції приймаються до 31 січня 2022 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org. В темі листа вказати «Конкурс_Свобода та мистецтво».

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Конкурсна комісія вивчить усі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 28 лютого 2022 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація

Freedom House планує підтримати чотири ініціативи. Сума кожного гранту не має перевищувати 16,000 доларів США. Заявки мають бути подані англійською, українською та/або російською мовою в електронному вигляді.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 квітня 2022 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 6-ти до 12-ти місяців.

Критерії відбору

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода при розробці плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок буде відбуватися за такими критеріями:

  • Партнерство та залучення — чи має організація-учасник конкурсу досвід чи план розробки стратегічного партнерстві зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками чи органами державної влади?
  • Цільова аудиторія — чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну чи місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
  • Толерантність та права людини — чи пропонує організація-учасник конкурсу стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та просування ідей інклюзивності?
  • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.

Досвід втілення успішних проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини, прав митців та свободи вираження поглядів буде перевагою.

Читайте також«Мене обурюють стереотипи»‎. Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти

Конкурсна комісія надасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію до 31 січня 2022 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org:

  1. Детальну інформацію про організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в даному напрямку, за наявності (у тому числі у співпраці з іншими організаціями).
  2. Заповнену Форму для подачі описової частини. 
  3. Заповнену Форму для подачі бюджету.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не будуть розглядатися в рамках конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: ukraine@freedomhouse.org.

Додатково

Громадські організації та ініціативи, яким буде запропоновано співпрацю за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту».

Проєкт «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту» є спільним проєктом чотирьох організацій: Freedom House, Інститут масової інформації, Платформа прав людини та Центр прав людини ZMINA. Мета проєкту – захищати і просувати свободу вираження поглядів в Україні шляхом моніторингу, навчання та тренінгів, наданням правової допомоги, інформаційної роботи та адвокації. Під свободою вираження поглядів організації розуміють безумовне право кожної людини на будь-яку дію або висловлювання, з дотриманням Конституції та міжнародних стандартів захисту прав людини. Проєкт реалізується в Україні з 2018 року за фінансової підтримки Freedom House.

Читайте також«Франківські волоцюги» – це про свободу дітей. Історія волонтерки Віталіни Маслової, яка створила унікальний дитсадок та «Творчу Криївку»

Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями в 1941, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи по всьому світу. 

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів «Море Можливостей».

Як ми повідомляли раніше, Лисичанська друкарня на Луганщині отримала від USAID сучасне обладнання.

Фото: oblradack.gov.ua.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: