Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Оголосили гранти для ініціатив на перетині мистецтва і прав людини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій та ініціатив з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини для втілення проєктів, направлених на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців та свободи слова в Україні. 

Про це пише Гурт.

Дедлайн – 31 січня 2022 року.

Організатори заохочують зацікавлені команди розробити та подати на розгляд пропозиції, направлені на:

 • розбудову співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів;
 • розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні;
 • напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, направлених на покращення процедур та процесів прийняття рішень владою;
 • дослідження випадків порушення прав митців та цензури у музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування за рахунок бюджетних коштів;
 • дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією та збройним конфліктом в Україні. Зокрема, випадки тиску та переслідувань митців на тимчасово окупованих територіях України;
 • аналіз стратегій, які зумовлюють стійкість українського мистецького та правозахисного середовища в умовах політичного тиску та репресій тощо.

Перевага надаватиметься громадським ініціативам, які працюють з громадою та місцевою владою у регіонах України.

Пріоритет буде наданий організаціям та ініціативам, що вважають себе агентами просування прозорості, підзвітності, прав людини та демократичного розвитку в Україні.

У рамках цієї програми фінансування переможцям конкурсу також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб, з метою зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу організацій-переможців конкурсу.

Строки

Проєктні пропозиції приймаються до 31 січня 2022 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org. В темі листа вказати «Конкурс_Свобода та мистецтво».

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Конкурсна комісія вивчить усі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 28 лютого 2022 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація

Freedom House планує підтримати чотири ініціативи. Сума кожного гранту не має перевищувати 16,000 доларів США. Заявки мають бути подані англійською, українською та/або російською мовою в електронному вигляді.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 квітня 2022 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 6-ти до 12-ти місяців.

Критерії відбору

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода при розробці плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок буде відбуватися за такими критеріями:

 • Партнерство та залучення — чи має організація-учасник конкурсу досвід чи план розробки стратегічного партнерстві зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками чи органами державної влади?
 • Цільова аудиторія — чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну чи місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
 • Толерантність та права людини — чи пропонує організація-учасник конкурсу стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та просування ідей інклюзивності?
 • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.

Досвід втілення успішних проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини, прав митців та свободи вираження поглядів буде перевагою.

Читайте також«Мене обурюють стереотипи»‎. Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти

Конкурсна комісія надасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію до 31 січня 2022 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org:

 1. Детальну інформацію про організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в даному напрямку, за наявності (у тому числі у співпраці з іншими організаціями).
 2. Заповнену Форму для подачі описової частини. 
 3. Заповнену Форму для подачі бюджету.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не будуть розглядатися в рамках конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: ukraine@freedomhouse.org.

Додатково

Громадські організації та ініціативи, яким буде запропоновано співпрацю за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту».

Проєкт «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту» є спільним проєктом чотирьох організацій: Freedom House, Інститут масової інформації, Платформа прав людини та Центр прав людини ZMINA. Мета проєкту – захищати і просувати свободу вираження поглядів в Україні шляхом моніторингу, навчання та тренінгів, наданням правової допомоги, інформаційної роботи та адвокації. Під свободою вираження поглядів організації розуміють безумовне право кожної людини на будь-яку дію або висловлювання, з дотриманням Конституції та міжнародних стандартів захисту прав людини. Проєкт реалізується в Україні з 2018 року за фінансової підтримки Freedom House.

Читайте також«Франківські волоцюги» – це про свободу дітей. Історія волонтерки Віталіни Маслової, яка створила унікальний дитсадок та «Творчу Криївку»

Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями в 1941, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи по всьому світу. 

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів «Море Можливостей».

Як ми повідомляли раніше, Лисичанська друкарня на Луганщині отримала від USAID сучасне обладнання.

Фото: oblradack.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Суспільство

Морохорона отримає від США швидкісні катери Defiant та Fearless

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Сполучені Штати передадуть для Морської охорона України сучасні швидкісні катери компанії Metal Shark, пише Мілітарний.

Передача швидкісних катерів проєкту «Defiant» та «Fearless» запланована вже у 2022 році. Згідно з інформацією, структурний підрозділ Державної прикордонної служби України отримає одинадцять катерів цих проєктів. Катери проєкту «Defiant» та «Fearless» виробляє американський суднобудівник катерів з алюмінієвим корпусом Metal Shark.

Defiant

У каталозі компанія є 26 різних катерів проєкту «Defiant». Ймовірно, морська охорона очікує на протипожежні швидкісні катери моделі «Defiant 38».«38 Defiant Fire Rescue» – це алюмінієве однокорпусне судно, що підходить для використання в різних прибережних умовах.

Читайте також«Військові теж бояться стоматологів». Як лікар з Одещини Анатолій Стодола рятує зуби українських бійців на передовій

Катер швидкий, дуже маневрений і служить чудовим засобом екстреного реагування на березі. «Defiant 38» перебуває на озброєнні Берегової охорони США, ВМФ США, іноземних збройних сил, пожежних частин та численних правоохоронних органів. Судно Можливо оснастити великим набором протипожежного устаткування. Від пожежних насосів та лафетних стволів до резервуарів з піною, з’єднань з гідрантами, систем зв’язку управління та контролю.

Fearless

Також, Морська охорона України очікує на отримання швидкісних катерів моделі «Fearless 36». Судна призначені для патрулювання та швидко затримання порушників, для охорони навколишнього середовища та діяльності, пов’язаної з управлінням рибальством.

Нагадаємо, у Харкові вперше провели глибоку модернізацію командирського танка Т-64БВК для армії.

Як ми повідомляли раніше, новий український розвідник Gekata почав льотні випробування.

Фото: mil.in.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

UNIT.City запрошує на вечір сучасної української анімації у Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У п’ятницю інноваційний парк у Києві запрошує всіх охочих на вечір сучасної української анімації.

Про це організатори повідомили на своїй фейсбук-сторінці заходу.

«Анімація — особливий вид сторітелінгу. Вона динамічна. Яскрава. Містка. Один образ, один колір — і глядач відразу розуміє, про що мова. І це не завжди лише розвага для дітей. Найчастіше — це серйозні думки, велике мистецтво малюнку на екрані», – йдеться у повідомленні.

Відомо, що 28 січня відбудеться показ саме такої анімації. Для більш дорослих дітей. Про сім’ю та дружбу. Про відповідальність та бажання.

Читайте такожСеред клієнтів – NASA та НАТО. Як український IT-вець продає сокири по всьому світу

Показ конкурсної української анімації відбудеться цілком безкоштовно за підтримки Міжнародного фестиваля актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM.

Де і коли?

Організатори зазначають, що приготували вечір зухвалої, відвертої, наївної та чесної сучасної української анімації. Усі роботи — учасники конкурсної програми фестивалю LINOLEUM 2021: про відповідальність Героя, про людину та робота, про упередженість та кохання.

Нагадаємо, у Києві Ucode і UNIT.City запускають безкоштовне IT-навчання.

Фото: facebook.com/unit.city.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Вийшов трейлер української комедії «Велика прогулянка» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Презентували трейлер української комедії «Велика прогулянка» режисера Олега Зборовського, повідомили у пресслужбі Держкіно.

Стрічка «Велика Прогулянка» розповідає про сім’ї Драгоманових та Наливайченків, які зустрінуться на одній, ідеальній галявині та схрестять шампури в ім’я справжнього відпочинку.

Сюжет розгортається навколо протистояння двох родин: місцевих бізнесменів Наливайченків та працівників культури Драгоманових. Обидві сім’ї претендують на ідеальну галявину під шашлики. Їхні чвари та суперечки здатні перевернуть догори дригом усе в радіусі декількох кілометрів. На що підуть звичайні українські родини, аби врешті-решт здобути бажане? Дивіться на великих екранах з 24 лютого 2022 року.

Автори стрічки

Автори сценарію: Артур Лерман, Вячеслав Островцев, Гарік Бірча. Продюсери: Ірина Костюк, Вікторія Корогод, Надія Коротушка, Наталя Стрибук.

Читайте також«Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією

У ролях: Юрій Ткач (Толя Наливайченко), Олена Кравець (Тетяна Драгоманова), Андрій Ісаєнко (Євген Драгоманов), Ірина Гатун (Рая Наливайченко), Михайло Жонін (Степан Хом’як), Олексій Завгородній/Позитив (Гена), Ілля Паладін (Ярослав Драгоманов), Марго Крупіна-Біньковська (Ліза Драгоманова), Вероніка Лук’яненко (Мар’яна Наливайченко), Алекс Березовський (Дениска Наливайченко), Валерій Швець (Валер’янич), Владислав Писаренко (Гриша).

Читайте також: Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині

Нагадаємо, Docudays UA оголосив грант на створення документального кіно.

Як ми повідомляли раніше, презентували документальний фільм про керівника військової розвідки УНР.

Фото: usfa.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту

Харків’янин Олександр Воробєй з дитинства живе пліч-о-пліч із бойовими мистецтвами та спортом. Якось він замислився,...

Суспільство1 день тому

«Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією

Це історія молодої пари, яка вирішила створити унікальний крафтовий продукт, поєднуючи традиційні рецепти з сучасними...

Суспільство2 дні тому

Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині

Приїхати до незнайомого села та почати відновлювати місцеві традиції. Це історія бренду, завдяки якому тонни...

Суспільство5 днів тому

Зігріти руки бійців. Як незряча волонтерка з Луцька вже 7 років в’яже теплі рукавички для наших захисників

Завдяки 63-річній волонтерці з Луцька українські військові більше не мерзнуть у руки. Незряча пенсіонерка самотужки...

Суспільство1 тиждень тому

Частинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями

Напередодні окупації у Оксани Новікової був успішний бізнес, замовлення та постійні клієнти. Однак змиритися з...