Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

NordArt 2021: на онлайн-презентацію українського павільйону запрошують уже сьогодні

Опубліковано

 

На щорічній виставці сучасного мистецтва NordArt 2021, що проходить у Бюдельсдорфі, вже сьогодні, 7 вересня, о 18.30 відбудеться презентація українського павільйону.

Про це ШоТам повідомили організатори.

До онлайн-події запрошують всіх охочих.

 

Реєстрація на онлайн-захід на офіційній Facebook-сторінці NordArt Ukraine за посиланням.

«Ми поділимося з учасниками презентації ексклюзивними фото з експозиції українського павільйону на NordArt», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожМальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати

За інформацією, у прямому ефірі організатори розкажуть:

  • як Україна стала фокус-країною NordArt 2021,
  • з якими труднощами зіткнулися організатори,
  • як шукали фінансування і яким дивом таки презентували 2 000 квадратів українського мистецтва!

«Познайомимося! Подискутуємо про сучасне мистецтво та репрезентацію сучасної культури, розповімо про подальші плани!», – наголошують організатори.

Зазначається, що це буде захоплива подорож проєктом, що будувався 3 роки, виріс до 2000 кв.м. та презентував на одному з найбільших виставкових просторів Європи у власному, українському, павільйоні сучасного українського мистецтва.

Читайте такожЗ ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок

Фото- і відеоматеріали, зібрані української командою у Німеччині, мають намір відтворити українську експозицію у віртуальному просторі для кожного, хто хотів, але не потрапив до українського павільйону, та для всіх українців, які стежать за іміджем Україні в світі, розвитком її культури та амбітними проєктами.

Ведучі онлайн-презентації

Куратори NordArt Ukraine: Євген Карась та Дарина Момот.

Комісар проекту NordArt Ukraine: Олександр Цегольник.

Докладніше про NordArt Ukraine тут.

Довідка

Щороку у місті Бюдельсдорф на півночі Німеччини відбувається визначна виставкова подія, у якій беруть участь художники з усього світу.

Наприкінці 2019 року Україна була оголошена центральною країною Nord Art-2020. Проте у 2020 році запланований захід був вимушено скасований через ризики, пов’язані з Covid-19, – вперше за всю історію міжнародного проєкту, започаткованого у 1999 році.

Читайте також«Мене обурюють стереотипи»‎. Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти

Незважаючи на складнощі з прогнозуванням майбутнього та пошуком коштів на перевезення робіт українських митців, організатори NordArt оголосили про підготовку до експозиції 2021 року, головною темою якої лишалася Україна, та змонтували перший український павільйон на NordArt!

У кураторській експозиції, що презентувала нашу країну представилено понад 20 незалежних митців, враховуючи мистецькі колаборації. Їхні роботи було попередньо відібрано кураторами проекту.

Назва української експозиції: «Кордони реальності» відбиває сутність представленої експозиції та зусилля, докладені організаційною групою для того, аби проект відбувся.

Читайте такожРечі за просто так. Як працює проєкт «Кенгуруш», який безкоштовно одягає дітей у селах

Українці, серед яких і всесвітньо відомі майстри, і молоді талановиті автори, представляють власні витвори у центральному павільйоні, що має 2000 м2.

Під виставкові площі відведено індустріальну пам’ятку – будівлю колишнього ливарного заводу Carlshütte 22 000 м2 та частину території старовинного ландшафтного парку 88 000 м2.

Зміст і сенси Українського павільйону NordArt 2021

Кожен арт-об’єкт є втіленням особистого сприйняття художника та несе окремий емоційний контекст.

Варто зазначити, що назва української експозиції «Кордони реальності» початково мала на меті окреслити сьогодення найбільшої країни Європи, висловлене мовою мистецтва. Проте зараз, коли через пандемію людство опинилося у стані цілковитої невизначеності і реальність виявилася вкрай хиткою, ця назва набула глобального сенсу.

Про Nord Art Ukraine

Дати NordArt-2021: 5 червня – 11 жовтня 2021 року.

У цій масштабній культурній події беруть участь понад 200 художників із 40 країн світу, роботи яких отримали схвальні відгуки авторитетних експертів.

Повномасштабна документалізація проєкту «Український павільйон на nord Art 21201» стала можливою завдяки підтримці Українського культурного фонду.

Нагадаємо, Парк сучасної скульптури PARK3020 на Львівщині запрошує на оновлену експозицію.

Як ми повідомляли раніше, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».

Суспільство

У Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR

Опубліковано

 

У Славутичі під час арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», створюють віртуальні цифрові ЗD-монументи.

Про це ШоТам повідомили організатори заходу.

Згідно з програмою Малої культурної столиці-2021, що реалізується в Славутичі спільно з Українським Культурним Фондом, у місті продовжено традицію масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму».

 

Цього року вона називається OFAR | Open Format Art Residence, тому що представлена у трьох підпроєктах, об’єднаних спільною темою «Апофеоз імперії».

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Оскільки Славутич був створений на піку розвитку СРСР спільними зусиллями восьми республік, його архітектура є відображенням ідеологічних прагнень тієї епохи та уявою про художньо оформлене ідеальне місто для життя.

Щось із запланованого (будівлі, пам’ятники тощо) так і залишилось у планах, але тепер зусиллями арт-резидентів є можливість їх переосмислити, трансформувати та доповнити місто як мізансцену апофеозу імперії – створюючі об’єкти монументального мистецтва, але вже у віртуальному просторі.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Усі мистецькі твори й культурні об’єкти, створені цього року у рамках підпроєктів «Тривимірне мистецтво у VR», «Фото-Графіка» та «Медіа-арт», увійдуть до фондів новоствореного муніципального Музею мистецтва Славутича.

Окрім матеріальних творів, його колекцію складатимуть і твори синтезу жанрів, що знаходяться на перетині традиційного і диджітального мистецтв. Через інтернет з ними можна буде познайомитися з будь-якої точки планети.

Довідка

Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.

 У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [tobeⁱ] країна!».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Нагадаємо, стріт-арт на Одещині потрапив до Книги рекордів України.

Як ми повідомляли раніше, німецькі села Закарпаття показали з квадрокоптера.

Читати далі

Суспільство

Оголосили грант для регіональних і нішевих видань на розвиток спільноти

Опубліковано

 

ГО «Львівський медіафорум» оголошує новий прийом заявок на акселераційну програму Local Media Innovations.

Мета програми — допомогти українським редакціям створювати та розвивати довкола своїх видань спільноти, а також промотувати ефективні практики та моделі залучення аудиторії серед українських медіа. 

Програма стартує в жовтні 2021 року та передбачає 3 етапи.

 

Етапи програми

На 1-му етапі всі відібрані редакції пройдуть серію тренінгів, аби прокачати свої знання та дізнатись більше про інструменти залучення аудиторії, а також успішні практики створення спільнот. 

На 2-му етапі учасники напрацюють концепцію залучення нової аудиторії та покращення взаємодії з читачами їхньої редакції.

Читайте такожВиходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря

У результаті, експерти та ментори відберуть 3 найкращі концепції, а фіналісти отримають менторський супровід та фінансову підтримку у розмірі 100 000 грн на глибинне вивчення своєї аудиторії та впровадження найкращих моделей для розвитку своєї спільноти.

Участь у конкурсі можуть брати редакції регіональних та нішевих онлайн-видань будь-якої форми власності.

Прийом заявок триватиме до 6 жовтня 2021 року. 

Для участі у програмі підтримки необхідно заповнити анкету за посиланням

За результатами попередніх наборів, інновації у своїх редакціях впровадили Івано-Франківська агенція новин «КУРС», інформаційний портал Кіровоградщини «Гречка», «Gwara Media» із Харкова, «Біляївка.City» з Одещини, «ЗМІСТ» із Полтави, міський онлайн-журнал Івано-Франківська «Куфер», незалежний центр журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів», Інформаційний портал «Veжa» та інтернет-видання «Конотоп.City» 

Читайте такожЯк «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні/U.S. Embassy.

Якщо виникнуть питання, звертайтеся до менеджерки проєкту Ангеліни Стець: stets@lvivmediaforum.com

Нагадаємо, львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації.

Як ми повідомляли раніше, молодь Донеччини і Луганщини запрошують на конкурс «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19».

Головне фото: forumdaily.com.

Читати далі

Суспільство

Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування

Опубліковано

 

Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників.

Про це повідомила пресслужба МОН.

До рейтингу увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який посів позицію в діапазоні 301-500, та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який вперше увійшов до рейтингу, дебютувавши в діапазоні 501+.

 

Читайте такожВіртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

Два українські університети внесені до підсумкової опублікованої таблиці, яка містить 550 найкращих вищих навчальних закладів з погляду можливостей працевлаштування після закінчення навчання.

Додаткову інформацію про методологію рейтингу найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS можна знайти тут .

Повна версія рейтингу доступна на сайті.

Про агентство

QS Quacquarelli Symonds є провідним у світі постачальником сервісів, досліджень і аналітичних послуг для глобального сектору вищої освіти, місія якого полягає в тому, щоб дати можливість мотивованим людям реалізувати свій потенціал за допомогою освітніх досягнень, міжнародної мобільності та кар’єрного розвитку.

QS Quacquarelli Symonds є укладачем рейтингів університетів з 2004 року, коли й був опублікований перший рейтинг найкращих університетів світу QS World University Rankings. 

Читайте також: Одеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»

Рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS – QS Graduate Employability Rankings – це найбільш детальний порівняльний аналіз роботи, яку ведуть виші зі створення сприятливих умов для подальшого отримання бажаної професії.

Університети оцінюються за критеріями:

  • наявності партнерських відносин із роботодавцями (включаючи стажування),
  • кількістю лідерів в окремих галузях серед випускників,
  • частотою присутності роботодавців на території кампусу,
  • рівнем працевлаштування випускників, що враховує місце розташування навчального закладу.

Нагадаємо, у Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+.

Як ми повідомляли раніше, дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» викладатимуть у 85 українських вишах.

Головне фото: lpnu.ua.

Читати далі