Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нідерландський Гельсінський комітет запрошує взяти участь у навчанні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Нідерландський Гельсінський комітет запрошує українські організації громадянського суспільства взяти участь у навчанні.

Про це пише Громадський простір.

Навчання відбудеться у рамках проєкту “Розширення Кола Прихильників та Посилення Впливу на Трансформацію в Суспільстві”, що частково фінансується Європейським Союзом.

Шукають заявників, які:

 • працюють у сферах гендерної рівності, протидії корупції й захисту довкілля;
 • бажають здобути знання та компетенції в адвокації, комунікації, організаційному менеджменті та фандрайзингу.

Нідерландський Гельсінський Комітет – це неприбуткова, неурядова організація, розташована у Гаазі. Заснований у 1987 році, його місія полягає у розбудові та забезпеченні правосуддя й дотримання міжнародних правозахисних договорів в рамках країн – членів ОБСЄ. Своєю роботою організація робить внесок у ширші міжнародні завдання, такі як підтримка Загальної декларації прав людини та Цілей сталого розвитку ООН. НГК визнана однією із ключових неурядових організацій, які сприяють діалогу та співпраці серед акторів у сферах верховенства права та прав людини в регіоні.

Про проєкт

Метою проєкту “Розширення Кола Прихильників та Посилення Впливу на Трансформацію в Суспільстві” є посилення спроможності ОГС у комунікації, адвокації, краудфандингу, врядуванню та оперативній безпеці в Україні.

Проєкт підтримуватиме ОГС, які працюють в сферах гендерної рівності, антикорупції та захисту довкілля.

Завдання проєкту

 • Зміцнити комунікаційний та адвокаційний потенціал організацій громадянського суспільства, базу прихильників, фінансову сталість та якість управління.
 • Посилити використання стратегій впливу на політики місцевих та національних органів влади, застосовуючи міжнародні та національні стандарти, процедури та ситуативні тактики громадянського суспільства.
 • Збільшити оперативну захищеність громадянського суспільства.

Організатор: Нідерландський Гельсінський комітет за підтримки Європейської комісії у рамках програми “Стратегічне партнерство для розвитку потенціалу організацій громадянського суспільства у Східному партнерстві”.

Про навчання

Навчання відбудуться у форматі 6-денного офлайн-тренінгу 12-17 липня та 3-4 онлайн-сесій опісля. Кожна з ОГС делегує 2 представників/ць (можуть змінюватися залежно від теми навчань).

Проєкт покриває всі витрати пов’язані з навчанням (проїзд, проживання та харчування).

Теми, які будуть розглянуті під час навчань:

Адвокація: визначення адвокації та її місце в роботі організації, схема та планування адвокаційної кампанії, інструменти місцевої демократії, критерії успішності кампанії та кращі практики, розробка власної кампанії.

Комунікація: бренд організації, цілі комунікаційних кампаній, зовнішні та внутрішні комунікації, написання комунікаційної стратегії, SMM, залучення прихильників і волонтерів, робота зі ЗМІ.

Організаційний менеджмент: планування бюджету проєкту, розподіл обов’язків у команді, фандрайзинг і написання заявок, організація подій, кількісна і якісна оцінка ризиків, стратегії мінімізації ризиків та їх уникнення, стрес-менеджмент, самооцінка організації, стратегічне планування, публічне звітування організації.

Після тренінгів розпочнеться друга фаза проєкту, яка передбачає конкурс проєктних заявок від учасників навчання, які вони розроблять з застосуванням набутих під час навчання знань. За наслідками конкурсу 6 проєктів отримають гранти у розмірі 6000 євро для реалізації своїх ідей протягом 4 місяців.

Як взяти учать

Для участі у конкурсному відборі необхідно:

 • мати ідею адвокаційної кампанії або проєкту;
 • завантажити та заповнити форму заявки.
 • надіслати заявку та реєстраційні документи в електронному вигляді до 23:59, 06 червня 2021 року на адресу HRD@nhc.nl.

Читайте такожСтолики з коріння дерев: як тернополянин робить меблі, які купують у Європі і США

До конкурсної оцінки будуть допущені ОГС, котрі:

 • мають досвід роботи у сферах гендерної рівності, протидії корупції й захисту довкілля. Заявки від організацій, що працюють з іншими темами, розглядатися не будуть;
 • мають 2-3 роки досвіду в сфері гендерної рівності, боротьби з корупцією та захисті довкілля, зокрема, які провадять діяльність не в Києві;
 • не мають у штаті чи керівних органах представників організаторів конкурсу, їхніх близьких родичів та осіб, які готували положення конкурсу;
 • заповнили усі обов’язкові поля заявки та дотрималися термінів її подачі;
 • підписали та надіслали декларацію заявника та усі вказані в заявці додатки.

Оцювання

Критерії, за якими будуть оцінені заявки:

 • місце реєстрації та реалізації діяльності – 7 % від загальної оцінки;
 • наявність в організації онлайн-ресурсів (сайту, сторінок у соцмережах) – 7 % від загальної оцінки;
 • реалістичність, релевантність, інноваційність проєктної ідеї – 35 % від загальної оцінки;
 • релевантність навчальних потреб персоналу ОГС цілям проєкту – 17 % від загальної оцінки;
 • мотивація участі в проєкті – 17 % від загальної оцінки;
 • спроможність реалізувати проєкт – 17 % від загальної оцінки.

Оцінюватися будуть лише повністю заповнені заявки. Для оцінки буде враховано лише ту інформацію, що надана заявниками, тому закликаємо заявників наводити всю релевантну інформацію.

Результати конкурсного відбору будуть повідомлені не пізніше 21 червня 2021 року на електронні пошти, вказані у заявках.

Якщо виникли запитання про конкурс, надсилайте їх на електронну адресу HRD@nhc.nl  Запитання, отримані після 1 червня 2021 року, залишаться без розгляду.

Нагадаємо, в Україні запустили масштабний проєкт «ГОВЕРЛА» на підтримку розвитку громад.

Як ми повідомляли раніше, оголосили гранти для молодіжних центрів у межах програми СИЛА.

Головне фото: education.24tv.ua.

Підтримай ШоТам

Суспільство

Дніпру передали з Данії 5 нових низькопідлогових екоавтобусів (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

До Дніпра з Данії приїхали 5 нових низькопідлогових багатомісних автобусів, що оснащені клімат-контролем, пандусом та майданчиком для маломобільних груп населення.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

За інформацією, за 2021 рік у Дніпрі з’явилось близько 160 нових автобусів, ще близько 30 очікують до кінця року.

Три автобуси з нової партії вже вийшли на маршрути, ще 2 почнуть працювати наступного тижня. Вони курсуватимуть за маршрутами № 43 та № 124, замість маломісних богданів, спринтерів і еталонів.

Нові автобуси закупили коштом ТОВ «С.М.І.Т.». Вони екологічні, відповідають стандарту «Евро-5», виготовлені з нержавійної сталі, що подовжить термін їхньої експлуатації.

Читайте також«Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців

Також нові автобуси зручні для людей з інвалідністю. Вони мають пандуси, кнопку виклику водія, котрий допоможе заїхати в автобус та виїхати з нього. У салоні є майданчик для маломобільних груп населення, а також кнопки, які сигналізують водієві зупинитись на найближчій зупинці.

Нагадаємо, Краматорськ на Донеччині отримав 9 нових автобусів для рейсових маршрутів.

Як ми повідомляли раніше, громадам Харківщини передали нові шкільні автобуси.

Фото: dniprorada.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

В Україні на зимові свята запустять «Лижний експрес» із Києва до Славського

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На зимові свята Укрзалізниця призначає курсування Інтерсіті+ «Лижний експрес» сполученням Київ — Славське.

Про це повідомили у пресслужбі перевізника.

«Лижний експрес» курсуватиме 24, 26 та 30 грудня 2021 року, а також 2, 6 та 8 січня 2022 року.

Розклад руху

Поїзд №745/746 Київ — Славське вирушатиме з Києва о 06:02 та прибуватиме до кінцевого пункту о 13:54.

У зворотному напрямку, зі Славська, поїзд вирушатиме о 16:20 і прибуватиме до Києва о 23:50.

На шляху прямування до гірськолижного курорту поїзд зупинятиметься на станціях Святошин, Коростень, Львів, Стрий та Сколе.

Читайте такожМісце сили та свободи. Історія містянки, яка досліджує феномен українського села

На маршруті курсуватиме швидкісний поїзд Hyundai Rotem.

Торік «Лижний експрес» Київ — Славське за новорічно-різдвяний період перевіз 26 тисяч пасажирів.

Нагадаємо, Укрзалізниця отримала 5 нових пасажирських вагонів.

Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця запустила «Дунайський експрес».

Фото: lviv1256.com.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Український фільм-претендент на Оскар вийшов на Takflix

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На онлайн-платформі Takflix.com вийшла стрічка-претендент на премію Оскар-2022 від України «Погані дороги» Наталки Ворожбит. Фільм доступний в дубляжі та мовою оригіналу з субтитрами на території України.

Про це ШоТам повідомили автори стрічки.

«Погані дороги» — це режисерський дебют драматургині Наталки Ворожбит, сценаристки та шоураннерки серіалу «Спіймати Кайдаша», сценаристки фільмів «Дике поле» та «Кіборги», серіалу «Школа», театральних п’єс «Зерносховище», «Вій», «Щоденники Майдану», засновниці «Театру переселенця».

Читайте також«Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців

Міжнародна прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі 2020 року, де він здобув «Нагороду веронського кіноклубу». У 2022 році «Погані дороги» представлятиме Україну на 94-й премії «Оскар» Американської кіноакадемії в категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

«Погані дороги» –  це фільм-антологія, що складається з п’яти новел. П’ять розбитих доріг – історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні російсько-української війни.

Читайте такожПодарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Основою сценарію стала однойменна п’єса Наталії Ворожбит. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина, Марина Клімова, Юрій Кулініч, Ігор Колтовський («І будуть люди», «Із зав’язаними очима»). Стрічка отримала нагороду «Золота дзиґа» 2021 року за найкращий сценарій.

Нагадаємо, у прокат виходить перша українська новорічна інклюзивна комедія «Мій дідусь – Дід Мороз».

Як ми повідомляли раніше, український мінісеріал Надії Парфан «Заново» про безпритульного вийшов онлайн.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство17 години тому

«Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців

На початку 2000-х Дмитро Шерембей дізнався про свій позитивний ВІЛ-статус. До вірусу імунодефіциту додалися туберкульоз...

Суспільство2 дні тому

#ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Здавалося б, робити добрі справи, допомагати та змінювати світ на краще можуть здебільшого дорослі, адже...

Суспільство5 днів тому

«Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Колись вона уявляла монастир місцем, де лише моляться. Тому довго не наважувалася прийти до нього....

Суспільство6 днів тому

Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Дисидент та художник Анатолій Лютюк переїхав до Естонії понад 40 років тому. Після боротьби з...

Суспільство1 тиждень тому

«Нас вважали диваками, а ми хотіли свободи». Історія родинної екоферми «Лиманська коза» на Херсонщині

Залишити місто та створити екоферму з виробництвом сиру – це не було планом, але стало...