Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
10 12podvyhiv2018 sudnobud e1560429681911 10 12podvyhiv2018 sudnobud e1560429681911

Технології

«Нібулон» розпочав будівництво суден нового проєкту

Опубліковано

Нібулонівські суднобудівники розпочали будівництво суден нового проєкту. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Уже повним ходом ведеться підготовка та порізка металу для виготовлення секцій несамохідних суден-майданчиків відкритого типу проєкту В1500, головне призначення яких – перевезення контейнерів, генеральних і навалювальних вантажів, у тому числі піску, гравію, пакетованих вантажів, лісу і лісоматеріалів тощо.

Серед основних характеристик суден вказаного проєкту: довжина – 75 м, ширина – 17 м, висота борту – 3,5 м, вантажопідйомність – 1500 т, площа вантажного майданчика – 835 кв. м.

Усього завод «Нібулон» планує будівництво чотирьох суден, які будуть спущені на воду до кінця цього року.

Читайте також: Український “Нібулон” інвестуватиме в економіку Єгипту: що відомо?

Тим часом на 140-метровому перевантажувачі NIBULON MAX, що було спущено на воду менше місяця тому для завершення формування надводної частини і виконання добудівних робіт, триває ­­­­ установка секцій верхньої палуби. Окрім того, на судно вже піднято та змонтовано основні механізми, а саме: 4 головні дизель-генератори (SIA RIGAS DIZELIS DG, Латвія), 2 гвинто-стернові колонки та одна висувна колонка в носі судна (Kongsberg Maritime Finland OУ,Фінляндія).

Триває виготовлення і встановлення труб загальносуднових систем і систем енергетичної установки, а також фарбування баластних цистерн та готових сухих відсіків. У збірно-секційному цеху продовжується виготовлення секцій надбудови унікального перевантажувача.

Зазначимо, що будівництво судна такого класу та розмірів – це абсолютно новий вищий рівень суднобудівних потужностей компанії «Нібулон». Вже у вересні цього року судно буде введено в експлуатацію та значно підвищить ефективність та обсяги навантажувально-розвантажувальних робіт компанії.

Технології

Українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО

Опубліковано

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.

Про це повідомили в Міноборони.

Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.

Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі