Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Немає болю та неправильне планування: 10 помилок маркетологів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Києві 19-21 вересня відбувся IV Форум Креативних Індустрій. Ця подія протягом трьох днів об’єднувала понад 170 експертів із 16 сегментів креативних індустрій та близько 1500 відвідувачів. Спікер форуму Анастасія Давидова розповіла глядачам про помилки, які допускають маркетинг-директора та в чому успіх команди.

Анастасія Давидова

Екс-маркетинг-директор (CMO) найбільшої мережі кінотеатрів Мультиплекс. Президент клубу маркетинг директорів “The CMO Club CIS” і спікер Cannes Lions & Europe Innovation Summit. Володарка кількох нагород за ефективні комунікаційні кампанії, включаючи нагороди Effie і КМФР.

Світ постійно змінюється і з’являється багато інновацій та технологій. Маркетологи, як ніхто інший, повинні бути в курсі всіх нових тенденцій. Те, що вони вивчали 5-10 років тому – не актуально. Зараз Гугл, Фейсбук, Інстаграм змінюють алгоритми. Тому, щоб створити ефективну рекламну кампанію вашому бізнесу потрібно постійно навчатись на своїх помилках і знати більше.

Отже, помилка #

1. Не розуміти на 100% свого споживача

Часто маркетологи не знають, чим живе споживач. Кожний продукт повинен знати свого споживача: о котрій годин прокинувся, яку каву випив, на яку заправку заїжджає. Тобто все, що відбувається з ним протягом дня. Зараз важливо розуміти свого споживача саме через персоналізацію. Я, як людина, не хочу отримувати розсилку, яка мені не цікава. Щоб знати про свого споживача варто проводити дослідження, аналізи, фокус-групи. Це можна робити навіть у місцях продажу і питати, чому ви купили саме у нас. 

2. “Неправильна” внутрішньокорпоративна комунікація

Завдання маркетологів – у тому числі і комунікувати, у тому числі і з керівниками різних департаментів. Вони повинні бути в курсі всього і бути всюди: на виробництві, в продажах, і логістиці. Задача маркетолога – максимально спілкуватись і бути обізнаним у всіх бізнес-процесах.

3. Упускати або не бачити нові можливості на ринку

Бізнес – це маркетинг та інновації. Нові можливості для ринку – це зростання вашого продукту. Ви маєте бути в курсі того, які зміни відбуваються на ринку, щоб швидко їх застосовувати. 

Для прикладу, Кім Кардашян запустила в Інстаграмі нову косметику. Це означає, що при її 120 млн фоловерів – це буде трендом на ринку. Маркетологи повинні це відстежувати, щоб використати в якості реклами.

4. Неправильна структура і організація роботи відділу маркетинга

Як часто буває у компаніях, людей не вистачає і інші роблять не свою роботу. Тоді маркетинг не налагоджений структурно і виникають проблеми з якісним виконанням поставлених задач.  Ви повинні слідкувати за тим, щоб у компанії був смм-спеціаліст, контент-менеджер, e-mail менеджер, таргетолог та діджитал-маркетолог. Якщо когось не вистачає, то якість роботи буде страждати. 

5. Неправильне планування та аналіз ефективності

Якщо запустили маркетингову кампанію і не знають, чи вона запрацювала, або запланували не правильно – це помилка. Наприклад, у грудні всі активно починають продавати все, бо йде підготовка до Нового року. У такому разі якщо ви запустили кампанію 20 грудня – ви запізнились. Потрібно планувати кампанії під свята, івенти, споживацькі сплески, тобто перше вересня, восьме березня тощо. Є кілька інструментів ефективного планування, які ви можете використовувати: AGILE, Star MAP, Team Building, Soft: Monday, Slack, Analytics. 

6. Відсутність метрик для захисту своєї стратегії

Все, що ви робите в маркетингу, повинно підкріплюватись цифрами. Помилка маркетолога в тому, що вони не слідкують за цими метриками, тобто не оперують цифрами. Під кожний продукт потрібно використовувати свою метрику, затверджувати і навчати команду використовувати їх. Наприклад, скільки коштує контакт, які обсяги аудиторії, що про нас говорять споживачі, де говорять, які канали використовують.

7. Фокус тільки на продажі та ліди, але не на бренд

Іноді компанії фокусуються тільки на збільшенні продажів, при тому у них зовсім не розкручений бренд. А це дуже важливо. Потрібно починати з розуміння бренду і робити так, щоб вас впізнавали.

8. HR vs Marketing

Помилка в тому, що маркетинг працює окремо від ейчар-служби. А саме співробітники компанії є найбільшими промоутерами бренду. Якщо ви кажете, що ваш продукт найкращий, а співробітники вважають інакше – це погано і впливає на продажі. Тому маркетингу потрібно працювати спільно з HR-департаментом, щоб перетворити співробітників на амбасадорів бренду.

9. Відсутність USP, його невизначеність (= рішення болю)

USP – це унікальна торгова пропозиція, тобто коли продукт відрізняється від інших на ринку. Наприклад, ви запускаєте виробництво червоного лаку для нігтів. Ви повинні чітко розуміти, чим ваш лак відрізняється від інших і який біль споживача він вирішує. Наприклад, лак тримається на нігтях в два рази більше за інших. Тобто, ваша задача – донести до споживача унікальність вашого продукту, чому він має переключатися на вас  і яку проблему чи біль він вирішить завдяки вам.

10. Боятись здійснити і визнати помилку

На помилках вчаться і боятись цього не потрібно. Зазвичай, маркетологи важко переносять те, що стратегія не спрацювала. Всі пункти помилок – це ті моменти, які маркетолог повинен тестувати, щоби потім розуміти, що спрацювало, а що ні. І після цього швидко навчатись та робити інше. 

Підтримай ШоТам

Суспільство

В Аккерманській фортеці на Одещині відкрили 600-річний “княжий” вхід

Опубліковано

Підтримай ШоТам

“Княжий” вхід у цитадель початку 15-го століття відкрили в Аккерманській фортеці на Одещині.

Про це написав на своїй сторінці у фейсбуці історик Андрій Красножон.

Зазначається, що тепер в Акерманську цитадель можна увійти і вийти двома різними шляхами, як і 600 років тому.

За словами Андрія Красножона, цитадель – найстаріша частина оборонного комплексу Аккермана. “Княжий” вхід вів до коменданта турецького гарнізону фортеці.

Читайте такожПіч з дровами й ліс навколо. Як «Хата-Майстерня» в селі на Прикарпатті рятує людей від міського шуму

Раніше замок належав молдовському господарю Олександру Доброму. Після руйнування молдовського палацу в 1756 р, вхід був покинутий, а коридор завалений сміттям.

Нагадаємо, на Львівщині з’явилося справжнє американське ранчо.

Як ми повідомляли раніше, Google представив рейтинг топ-10 туристичних місць України.

Головне фото: wikimedia.org.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Лауреаткою європейської премії «Ангелус» стала українська письменниця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Лауреаткою Центральноєвропейської літературної премії «Ангелус» стала українська письменниця родом з Івано-Франківська Катерина Бабкіна.

Про це пише Читимо з посиланням на онлайн-трансляцію церемонії нагородження.

Катерина Бабкіна отримала перемогу за книжку «Мій дід танцював краще за всіх». Вона отримає 150 тисяч злотих. Перекладач книжки, польський письменник і літературний критик, Богдан Задура, отримає 40 тисяч злотих.

Крім того, Катерина Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою нагородили за підсумками читацького онлайн-опитування. Катерина Бабкіна отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Про Катерину Бабкіну

Катерина Бабкіна (1985) — українська письменниця, сценаристка і драматургиня.

Авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма», «Гірчиця», «Знеболювальне і снодійне», «Заговорено на любов»; збірок оповідань «Лілу після тебе», «Щасливі голі люди»; роману «Соня»; збірок дитячих повістей «Гарбузовий рік» та «Шапочка і кит»; нон-фікшину для дітей «Сила дівчат» (у співаворстві з Марком Лівіним), воркбуку «Звичка писати».

Читайте також: Гонзо-література, війна та книги для дітей. Історія письменника та ветерана Валерія Пузіка

Збірка оповідань «Мій дід танцював краще за всіх» вперше вийшла у видавництві «Комора» у 2019 році. Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами.

Про премію

Премія Ангелус – Angelus CE Literary Award – престижна європейська премія, яка вручається авторам Центральної Європи з 2006 року. Організатором і засновником премії Angelus є місто Вроцлав. Нагорода вручається щорічно за кращу прозу, яка опублікована польською мовою авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Нагадаємо, в Україні триває літературний конкурс гумору і сатири імені Петра Гулака-Артемовського.

Головне фото: chytomo.com.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Вінниччина готується до масштабної екоакції «Озеленення планети»: запрошують долучитися

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Вінницька область готується до чергової масштабної акції у рамках проєкту Greening of the Planet «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу».

Про це у фейсбуці повідомила співорганізаторка проєкту Ганна Давиденко.

За інформацією, акція «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу» відбудеться 30 жовтня.

Цього разу метою акції є не просто висадити дерева, а об’єднати для цього 1 млн людей на усій планеті.

Вінничанам пропонують стати прикладом усій Україні, як зменшити навантаження на навколишнє середовище у простий спосіб, як це роблять у Швейцарії.

“Ми пропонуємо кожній громаді Вінницькоі області в рамках акції висаджувати дерева не лише у парках, скверах та лісах, а й обсадити територію навколо сміттєзвалищ саджанцями грабу, які готові надати Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства”, – йдеться у повідомленні.

Читайте такожВірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами

Цей різновид дерев допомагає очистити ґрунти від негативних сполук і захистить розвіювання сміття на прилеглі території.

Усі громади, які долучяться до осінньої акції потраплять до Книги «Озеленення Вінниччини», яка буде видана за підсумками реалізації акції і розповсюджена в Україні.

Щоб стати учасником акції, потрібно :заповнити коротку анкету за посиланням.

Нагадаємо, киянам безкоштовно дарують саджанці дерев.

Як ми повідомляли раніше, у Києві встановили лавку з мохом для очищення повітря і зменшення пилу.

Головне фото: itu.int.

Підтримай ШоТам

Читати далі