Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Немає болю та неправильне планування: 10 помилок маркетологів

03.10.2019

У Києві 19-21 вересня відбувся IV Форум Креативних Індустрій. Ця подія протягом трьох днів об’єднувала понад 170 експертів із 16 сегментів креативних індустрій та близько 1500 відвідувачів. Спікер форуму Анастасія Давидова розповіла глядачам про помилки, які допускають маркетинг-директора та в чому успіх команди.

Анастасія Давидова

Екс-маркетинг-директор (CMO) найбільшої мережі кінотеатрів Мультиплекс. Президент клубу маркетинг директорів “The CMO Club CIS” і спікер Cannes Lions & Europe Innovation Summit. Володарка кількох нагород за ефективні комунікаційні кампанії, включаючи нагороди Effie і КМФР.

Світ постійно змінюється і з’являється багато інновацій та технологій. Маркетологи, як ніхто інший, повинні бути в курсі всіх нових тенденцій. Те, що вони вивчали 5-10 років тому – не актуально. Зараз Гугл, Фейсбук, Інстаграм змінюють алгоритми. Тому, щоб створити ефективну рекламну кампанію вашому бізнесу потрібно постійно навчатись на своїх помилках і знати більше.

Отже, помилка #

1. Не розуміти на 100% свого споживача

Часто маркетологи не знають, чим живе споживач. Кожний продукт повинен знати свого споживача: о котрій годин прокинувся, яку каву випив, на яку заправку заїжджає. Тобто все, що відбувається з ним протягом дня. Зараз важливо розуміти свого споживача саме через персоналізацію. Я, як людина, не хочу отримувати розсилку, яка мені не цікава. Щоб знати про свого споживача варто проводити дослідження, аналізи, фокус-групи. Це можна робити навіть у місцях продажу і питати, чому ви купили саме у нас. 

2. “Неправильна” внутрішньокорпоративна комунікація

Завдання маркетологів – у тому числі і комунікувати, у тому числі і з керівниками різних департаментів. Вони повинні бути в курсі всього і бути всюди: на виробництві, в продажах, і логістиці. Задача маркетолога – максимально спілкуватись і бути обізнаним у всіх бізнес-процесах.

3. Упускати або не бачити нові можливості на ринку

Бізнес – це маркетинг та інновації. Нові можливості для ринку – це зростання вашого продукту. Ви маєте бути в курсі того, які зміни відбуваються на ринку, щоб швидко їх застосовувати. 

Для прикладу, Кім Кардашян запустила в Інстаграмі нову косметику. Це означає, що при її 120 млн фоловерів – це буде трендом на ринку. Маркетологи повинні це відстежувати, щоб використати в якості реклами.

4. Неправильна структура і організація роботи відділу маркетинга

Як часто буває у компаніях, людей не вистачає і інші роблять не свою роботу. Тоді маркетинг не налагоджений структурно і виникають проблеми з якісним виконанням поставлених задач.  Ви повинні слідкувати за тим, щоб у компанії був смм-спеціаліст, контент-менеджер, e-mail менеджер, таргетолог та діджитал-маркетолог. Якщо когось не вистачає, то якість роботи буде страждати. 

5. Неправильне планування та аналіз ефективності

Якщо запустили маркетингову кампанію і не знають, чи вона запрацювала, або запланували не правильно – це помилка. Наприклад, у грудні всі активно починають продавати все, бо йде підготовка до Нового року. У такому разі якщо ви запустили кампанію 20 грудня – ви запізнились. Потрібно планувати кампанії під свята, івенти, споживацькі сплески, тобто перше вересня, восьме березня тощо. Є кілька інструментів ефективного планування, які ви можете використовувати: AGILE, Star MAP, Team Building, Soft: Monday, Slack, Analytics. 

6. Відсутність метрик для захисту своєї стратегії

Все, що ви робите в маркетингу, повинно підкріплюватись цифрами. Помилка маркетолога в тому, що вони не слідкують за цими метриками, тобто не оперують цифрами. Під кожний продукт потрібно використовувати свою метрику, затверджувати і навчати команду використовувати їх. Наприклад, скільки коштує контакт, які обсяги аудиторії, що про нас говорять споживачі, де говорять, які канали використовують.

7. Фокус тільки на продажі та ліди, але не на бренд

Іноді компанії фокусуються тільки на збільшенні продажів, при тому у них зовсім не розкручений бренд. А це дуже важливо. Потрібно починати з розуміння бренду і робити так, щоб вас впізнавали.

8. HR vs Marketing

Помилка в тому, що маркетинг працює окремо від ейчар-служби. А саме співробітники компанії є найбільшими промоутерами бренду. Якщо ви кажете, що ваш продукт найкращий, а співробітники вважають інакше – це погано і впливає на продажі. Тому маркетингу потрібно працювати спільно з HR-департаментом, щоб перетворити співробітників на амбасадорів бренду.

9. Відсутність USP, його невизначеність (= рішення болю)

USP – це унікальна торгова пропозиція, тобто коли продукт відрізняється від інших на ринку. Наприклад, ви запускаєте виробництво червоного лаку для нігтів. Ви повинні чітко розуміти, чим ваш лак відрізняється від інших і який біль споживача він вирішує. Наприклад, лак тримається на нігтях в два рази більше за інших. Тобто, ваша задача – донести до споживача унікальність вашого продукту, чому він має переключатися на вас  і яку проблему чи біль він вирішить завдяки вам.

10. Боятись здійснити і визнати помилку

На помилках вчаться і боятись цього не потрібно. Зазвичай, маркетологи важко переносять те, що стратегія не спрацювала. Всі пункти помилок – це ті моменти, які маркетолог повинен тестувати, щоби потім розуміти, що спрацювало, а що ні. І після цього швидко навчатись та робити інше. 

Суспільство

У Київському метро перша станція із 4G з’явиться до кінця лютого

«Vodafone Україна» закінчив тестування 4G-мережі в київському метрополії і починає вводити мережу в комерційну експлуатацію. До кінця лютого 4G з’явиться на станції «Академмістечко» і в тунелі до «Житомирської».

Про це пише Аin.ua.

За планом оператора, до середини 2020 року мережа з’явиться на 9 станціях і в тунелях між ними. Повністю охопити метрополітен мобільним інтернетом планують до кінця 2020 року.

Читайте також: До прем’єри воєнної драми «Черкаси» київське метро запустило спецпотяг

У компанії зазначають, що тести, проведені в ніч на 24 лютого, пройшли успішно. Усі сервіси працюють і мережа готова до прийому інтернет-трафіку наших абонентів. Нині чекають ухвалення тарифів на доступ до інфраструктури Києва, зокрема до інфраструктури КП «Київський Метрополітен».

Про 4G-Інтернет

4G – стандарт четвертого покоління мобільного радіозв’язку, наступник 3G та 2G.

4G відрізняється швидкістю передачі даних, що перевищує показники 3G в 200-500 разів.

Мережі четвертого покоління не використовують канал для передачі голосу, а працюють лише з цифровими даними. Телефонія переходить у формат VoIP. Очікується, що в майбутньому це може привести до відмирання класичного комутування каналів зв’язку на користь чистої інтернет-телефонії.

Нагадаємо, раніше КМДА повідомляла, що 4G-інтернет буде в метро у березні 2020 року на станціях: «Академмістечко», «Житомирська», «Святошин», Сирець», «Дорогожичі»; «Героїв Дніпра», «Мінська», «Оболонь».

Читати далі

Суспільство

В Україні розробили цифровий Екоденник, що змінює довкілля

Креативна українська компанія Leo Burnett Ukraine презентувала Екоденник, що робить людей більш свідомими до проблем екології та вчить ставитися відповідальніше до навколишнього середовища.

Про це пише Nachasi.

Основна ідея «Екоденника» базується на принципі краудсейвингу, коли результат дає група людей пов’язана спільною ідеєю та метою.

Ефект можна побачити на реальних числах, як незначні зміни буденних звичок можуть допомогти природі.

Як вести Екоденник

«Екоденник» пропонує змінити наше буденне життя з користю для навколишнього середовища за допомогою різних челленджів або, як самі розробники зазначають, ековикликів.

Всього на сайті вже є 52 ековиклики на кожен день.

Читайте також: Як долучитися до екоруху через гардероб: ідеї українських дизайнерів

Наприклад, подолання вже першого виклику дозволяє заощадити 56 грамів сміття на тиждень. А якщо це зроблять хоча б 100 людей, економія становитиме вже 5,6 кг.

Читайте також: Eco friendly: на Полтавщині працює 12 кав’ярень, куди приходять зі своїм посудом

А в описі під викликом №11 сказано, що використання металевої пляшки чи термогорнятка дозволяє заощадити 70 грамів сміття щотижнево. Для сотні людей – це на 7 кг менше зайвого сміття.

Загалом розробники обіцяють додати ще більше викликів на кожен день.

Читайте також: 5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Нагадаємо, у Києві побудують комплекс, де перероблятимуть опале листя та інші органічні відходи.

Окрім того, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.

Про бренди, які намагаються зробити виробничий процес більш екологічним, читайте в нашому матеріалі Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу.

Читати далі

Суспільство

На Львівщині запрацювала соціальна піцерія

У понеділок, 24 лютого, у Дрогобичі Львівської області відкрили перше соціальне підприємство, а саме піцерію «Витанія».

Про це повідомили у пресцентрі Львівської обласної державної адміністрації.

За інформацією пресслужби, соціальне підприємство створене благодійним фондом «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.

Відомо, що виручені кошти піцерія спрямовуватиме на харчування для незахищених верств населення.

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

«У нас Ви зможете скуштувати смачну, доступну за ціною піцу, а ми, в свою чергу, зможемо нагодувати дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей та інші соціально незахищені верстви населення», – зазначають організатори.

Заклад розміщений за адресою: м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4.

Що таке соціальне підприємництво

Соціальне підприємництво – діяльність спрямована на позитивну зміну у суспільстві. Тоді як бізнесмени концентровані на створенні фінансового прибутку, соціальні підприємці задіяні у таких галузях, як освіта, охорона довкілля, боротьба з бідністю та права людини.

Один із найвідоміших соціальних підприємців – Нобелівський лауреат 2006 року Мохаммад Юнус, засновник Грамін Банку.

Читайте також: ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним

В Україні соціальне підприємництво набуває дедалі більшої популярності. Із 2010 року почав роботу Центр підтримки соціального підприємництва. Соціальним підприємством вважають:

  • асоціацію «Світ. Краса. Культура», яка створює робочі місця по всій Україні для малозабезпечених жінок, що перебувають у особливих кризових життєвих обставинах;
  • Одеську громадську організацію «Дорога до дому», яка видає газету для малозабезпечених, а також забезпечує безробітних роботою у своїх швейних цехах.

Загалом в Україні нараховується близько 700 підприємств, які за тими чи іншими ознаками можна віднести до категорії «соціальне підприємництво».

Нагадаємо, на Київщині відкрили ферму за сприяння компанії з іноземними інвестиціями.

Окрім того, на Дніпропетровщині запрацював молодіжний медіа-центр.

Читати далі

Суспільство

На Рівненщині відкрили сучасний центр для підготовки столярів

У понеділок, 24 лютого, в Рівненській області на базі Соснівського професійного ліцею почав працювати новий навчально-практичний центр із надсучасним обладнанням, де готують фахівців деревообробних верстатів та столярів.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Яке устаткування

За інформацією, у навчально-практичному центрі облаштували:

  • столярний та меблевий цехи,
  • майстерню ручної обробки деревини,
  • клас для проведення інструктажів з охорони праці,
  • стрічкову пилораму та роздягальню.

Читайте також: Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Також відомо, що на облаштування навчально-практичного центру використали 2432,9 тис. грн. Ремонтно-будівельні роботи виконували учні та майстри виробничого навчання ліцею.

Повідомляється, що новий центр використовуватимуть і для підготовки кваліфікованих робітників за суміжними професіями «Столяр меблевик», «Деревообробник будівельний», «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків».

Читайте також: Мечі, щити, обладунки: як “Кузня фантазій” робить зброю для українського кіно

Нагадаємо, у Львові запроваджують уроки підприємництва у школах.

А в Умані на Черкащині майбутніх вчителів навчатимуть STEAM-освіті.

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили ферму за сприяння компанії з іноземними інвестиціями

У Київській області компанія з іноземними інвестиціями Livestock4Export запустила ферму з відгодівлі овець і бичків м’ясних порід.

Про це пише AgroTimes.

Працюють на експорт

Зазначається, що відгодівля бичків і овець на експорт нині є прибутковим напрямом тваринництва. У світі надзвичайно великий дефіцит м’ясної продукції. Люди хочуть отримати якісний продукт і Україна здатна його забезпечити.

За інформацією, найперспективнішими напрямками збуту продукції є країни Південно-Східної Азії. Ферма вже має певні домовленості щодо поставок за кордон.

Внутрішній ринок

Щодо України, то директор компанії відзначив, що тут поки не сформована культура споживання яловичини. Вона зародилася лише кілька років тому й потроху розвивається: наприклад, у великих містах відкриваються стейкхаузи, бургерні.

Тому, за словами керівників Livestock4Export, експортний напрям нині є перспективнішим, ніж внутрішній збут.

Читайте такожБізнес з нуля. Як без гроша в кишені створити майстерню пряників

Нагадаємо, на Хмельниччині створять молочний кластер на базі сімейних ферм.

А в Дніпрі відкриють комплекс із утилізації тваринних відходів.

Читати далі

Суспільство

Біля озера Синевір на Закарпатті проведуть фестиваль меду із пасікою

На Закарпатті у селі Колочава, що неподалік від озера Синевір, влітку 2020 року проведуть Карпатський фестиваль меду із показовою пасікою та розроблять туристичний маршрут “Колочавські медові стежки”.

Про це повідомили у пресслужбі Національного природного парку “Синевир” у Facebook.

Планують, окрім фестивалю, також організувати:

  • дві виставки вуликів просто неба,
  • три туристичні маршрути, включаючи основні туристичні місця, пов’язані з історією та наявністю бджільництва;
  • промоційні публікації для залучення відвідувачів.

Для відвідувачів закуплять спеціальні захисні костюми.

Повідомляється, що атракційна пасіка буде цікавою і корисною, адже школярі зможуть дізнаватися більше про бджолярство, що підсилить інтерес до цієї справи, а також планують проводити екскурсії для туристів.

Туристичні маршрути

Туристичний пішохідний маршрут «Колочавські медові стежки» охоплюватиме пасіки у селі Колочава.

Маршрут буде промаркований і позначений на туристичній мапі трьома мовами: англійською, українською та польською.

Читайте такожПобачити світ на дотик: як у Києві працює музей темряви

Карта буде доступна в онлайн-версії на вебсайтах партнерів, у соціальних мережах, розповсюджуватиметься під час заходів проєкту.

Відмічається, що проєкт сприятиме збереженню природної спадщини, популяризації традицій бджільництва і створить ще одну цікаву атракцію для туристів у Колочаві.

Про проєкт

Зазначається, що фестиваль проведуть у рамках проєкту “Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні”.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» у 2014 – 2020 рр.

Проєкт спрямований на створення цілісних підходів до збереження місцевої аборигенної карпатської бджоли разом з промоцією традицій бджільництва в Карпатах.

Читайте також: Як українець вирощує фундук на Черкащині (ВІДЕО)

Нагадаємо, у трьох областях України вируватиме фестиваль повітряних зміїв.

Також у Києві влаштують фестиваль волонтерів Global Youth.

Окрім того, у Житомирі проведуть свято «Залицяння до Весни».

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.