

Суспільство
Не пропусти: п’ять музичних подій фестивалю Bouquet Kyiv Stage
Фестиваль Високого мистецтва, організований Культурним центром Дім Майстер Клас, вдруге відбудеться у столиці — з 16 по 26 серпня.
Програма Bouquet Kyiv Stage охоплює візуальне мистецтво, покази українського кіно, театралізовані екскурсії та інтерактивні активності для дітей (зокрема, є окрема цікава програма для дітей з аутизмом), людей поважного віку, цикл бесід під ясенем із відомими мислителями та культурними діячами.
Але основа фестивалю — музика. Її, обіцяють організатори, буде дуже багато. За 11 днів Bouquet Kyiv Stage гості зможуть відвідати 25 концертів. У програмі — класична, сучасна камерна і симфонічна, джазова, електронна, експериментальна музика, концерти українських та зарубіжних гуртів, оркестрів та участь всесвітньо відомих солістів і диригентів.
Мета фестивалю — це, передусім, представити саме українську культуру, розповідає ідейна натхненниця та організаторка Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська. Тож цього року у програмі фестивалю — ще більше українських виконавців, які мають неабиякий успіх на світових сценах.
Окрім виступів українських та іноземних виконавців, варто звернути увагу і на фінальні зведені концерти учасників диригентських та музичних воркшопів, які проведе американський партнер U Artist Music.
Ми обрали з програми п’ять музичних подій, які вже сьогодні варто внести у свій планер чи календар:
1. Концерт музики Вікторії Польової, 16 серпня о 19.00
Українська композиторка Вікторія Польова працює зі звуками як містик: майстерно поєднує багатовіковий сакральний досвід людства із вкрай особистими переживаннями. У просторі Софії Київської її музика звучить органічно і дихає кожною паузою, наче жива істота. «Мій адресат — людина, в якій я бачу Бога», — так колись композиторка описала тих, кому адресує свої твори.
Вікторія Польова — одна з найвідоміших українських композиторок, її твори широко виконуються у всьому світі. Їх можна почути на Бетховенському фестивалі у Бонні і Фестивалі камерної музики в австрійському Локенхаузі, в залах Берлінської та Кельнської філармоній, у паризькому Театрі Шатле та на інших найкращих музичних майданчиках світу. Цього року музика Вікторії Польової відкриває фестиваль Bouquet Kyiv Stage.
2. Концерт норвезького музиканта Øystein Sevåg (Ейстена Севога), 16 серпня о 21.00
Цього року на фестивалі Bouquet Kyiv Stage виступить легендарний норвезький музикант і композитор, джазмен Ейстен Севог. Його музику називають простором для медитації. Сам музикант говорить, що прагне допомогти слухачам генерувати довкола себе власний музичний простір. Про настрій його творчості і атмосферу, яку вона створює, свідчать, зокрема, і назви його альбомів: «Закрийте очі і побачте», «Серця космосу», «Простір для переповненого світу»…
3. Концерт Nota Bene Chamber Group. Соліст: Андрій Бєлов (скрипка, Німеччина), 17 серпня о 18.00
Скрипаль Андрій Бєлов успішно представляє Україну на світовій арені високого мистецтва. Музикант виступає по всьому світу, часом маючи кілька концертів в один день на різних континентах. А ще — викладає в провідних університетах Західної Європи. Графік Андрія Бєлова розписаний на кілька років вперед, але музикант спеціально змінив його, щоб зіграти у Києві спільний концерт з Nota Bene Chamber Group. «Виступ у Софії Київській під відкритим небом — це моя мрія», — говорить він. Почути виступ Андрія в Києві — рідкісна вдача для поціновувачів музики. Не пропустіть!
4. Концерт етно-гурту ДахаБраха, 19 серпня о 21.00
Український етно-гурт ДахаБраха майже неможливо застати вдома через щільний графік гастролей за межами України. Одна з таких можливостей — почути його на Bouquet Kyiv Stage. У Софії Київській ДахаБраха презентує програму, в якій переплетена музика різних народів. «Хаотичне» поєднання етнічних складових, різних інструментів і жанрів утворює той неповторний букет, який чудово доповнює атмосферу фестивалю.
5. Концерт Олексія Гринюка, 22 серпня о 18.00
Концерти молодого піаніста Олексія Гринюка проходять в найпрестижніших залах Європи, США, Африки та Азії. Зараз музикант живе на два міста — Гаага і Лондон, але із великим задоволенням погодився виступити для рідного слухача в рамках Bouquet Kyiv Stage. «Я був усередині Софії Київської лише раз, у дитинстві, але досі пам’ятаю те дитяче переживання і хочу знову зануритися в ту атмосферу», — ділиться він.
Кілька років тому Олексій сильно травмувався і перебував у комі. Після одужання йому було важко грати, але Олексій не припиняв виступати. Піаністу довелось вигадати власну манеру натискання клавіш. Сьогодні він знову має щільний концертний графік.
Вхід на всі події вільний за умови наявності квитка на територію Софії Київської. Його вартість — 50 гривень.
Суспільство

Освітня платформа uBoost, що безплатно підтримує молодь з малих міст і сіл, презентувала блокнот «Самотворці». У ньому зібрали реальні історії підлітків, які мріють про власну справу.
Про це повідомили uBoost.
Що відомо про ініціативу
Кожен, хто задонатить 650 гривень, отримає примірник блокнота і допоможе зібрати 80 тисяч гривень на мінігранти для переможців проєкту «Створюй ТУТ! Старт в підприємництві та кар’єрі». Кошти підуть на реалізацію першого мінібізнесу підлітків.
«Кожен примірник — це шанс для підлітка запустити свій перший мінібізнес. Цей блокнот — про тих, хто тільки починає. Про молодь, яка мріє, вчиться, ризикує. І запускає свої перші проєкти — попри війну, брак ресурсів і страх»‚ — написали в uBoost.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям
У вересні команда uBoost планує випустити оновлену версію блокнота «Самотворці», яка міститиме історії підлітків, що реалізували свої ідеї завдяки мінігрантам. До нього ввійдуть зокрема такі ініціативи: облаштування логопедичних кімнат, запуск екологічних проєктів, створення одягу, організація хабів для молоді та інші.
Підтримати молодь можна за посиланням.
Нагадаємо, що українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка uBoost
Суспільство

28 квітня в Києві відбудеться благодійна подія «pls communicate responsibly: психологічний нетворкінг». Івент організовує платформа pleso у партнерстві з фондом «Вовки да Вінчі», ADASTRA CINEMA та Squat17b.
Про це повідомили організатори.
Що буде на заході
Перед подією учасники пройдуть коротке тестування на тип особистості та отримують браслети з кольоровим маркуванням, щоби полегшити комунікацію.
Спікерка івенту — психологиня та співзасновниця pleso Анна Ліссова. Вона розповість про внутрішні потреби, зв’язок з іншими та бар’єри у спілкуванні.
Під час події також відбудеться благодійний аукціон. Усі зібрані кошти передадуть на підтримку батальйону «Вовки да Вінчі».
Читайте також: У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)
Як відвідати
Захід розпочнуть 28 квітня о 18:00 у просторі Squat 17b за адресою: Терещенківська, 17Б.
Вхід на подію вільний, але необхідно попередньо зареєструватися за посиланням.
Нагадаємо, що Лебіга, Магучіх, Байдак та інші долучаться до виставки «Третє дихання» у Києві: як відвідати.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Squat 17b
Суспільство

Гуманітарний фонд Rescue Now у колаборації з художницею Владою Ралко презентував благодійний календар. У межах спільного проєкту фонд збирає кошти на підтримку харківського простору психологічної допомоги дітям Litokryl.
Про це повідомили у фонді.
Про календар
Обкладинку календаря прикрасила робота мисткині «Воля», що символізує внутрішню силу та незламність українців. Кожна сторінка містить малюнки дітей із центру Litokryl разом із особистими історіями втрат, пережитого страху та надії. Замість традиційних свят у календарі вказані ключові дати боротьби українського народу за свободу.
«Іноді людям, особливо іноземцям, важко осягнути, який масштаб слово “воля” має для українців – тож ми придали йому форму. Роботи української мисткині Влади Ралко просякнуті символізмом: емоційним, дискомфортним, але правдивим. Її робота “Воля” показує світу незручну правду про те, як це: бути вільними. Саме тому ми були дуже раді, коли Влада погодилася на колаборацію» — ділиться директорка фонду Ганна Каріка.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям
Календар можна отримати, зробивши будь-який донат у фонд Rescue Now. Через кілька тижнів переможця оберуть випадковим чином, а подарунок доставлять у будь-яку точку світу.

Довідка
Litokryl — простір у Харкові, де понад 3400 дітей отримали безоплатну психологічну підтримку. Тут щомісяця проводять близько 150 годин терапії та здійснюють виїзди у громади регіону. Наразі центр опинився під загрозою закриття через нестачу фінансування.
Ініціатива стала частиною святкування річниці Rescue Now, який за три роки допоміг понад 450 000 українцям. Завдяки новому благодійному дропу фонд прагне зберегти Litokryl як безпечний простір для дітей, які пережили війну.
Нагадаємо, що німецький дизайнер закликав донатити українським медикам.
Фото: Rescue Now