Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
0x0 1 0x0 1

Суспільство

Не пропусти: п’ять музичних подій фестивалю Bouquet Kyiv Stage

Опубліковано

Фестиваль Високого мистецтва, організований Культурним центром Дім Майстер Клас, вдруге відбудеться у столиці з 16 по 26 серпня. 

Програма Bouquet Kyiv Stage охоплює візуальне мистецтво, покази українського кіно, театралізовані екскурсії та інтерактивні активності для дітей (зокрема, є окрема цікава програма для дітей з аутизмом), людей поважного віку, цикл бесід під ясенем із відомими мислителями та культурними діячами. 

Але основа фестивалю — музика. Її, обіцяють організатори, буде дуже багато.  За 11 днів Bouquet Kyiv Stage гості зможуть відвідати 25 концертів. У програмі — класична, сучасна камерна і симфонічна, джазова, електронна, експериментальна музика, концерти українських та зарубіжних гуртів, оркестрів та участь всесвітньо відомих солістів і диригентів.

Мета фестивалю — це, передусім, представити саме українську культуру, розповідає ідейна натхненниця та організаторка Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська. Тож цього року у програмі фестивалю — ще більше українських виконавців, які мають неабиякий успіх на світових сценах. 

Окрім виступів українських та іноземних виконавців, варто звернути увагу і на фінальні зведені концерти учасників диригентських та музичних воркшопів, які проведе американський партнер U Artist Music.

Ми обрали з програми п’ять музичних подій, які вже сьогодні варто внести у свій планер чи календар: 

1. Концерт музики Вікторії Польової, 16 серпня о 19.00

Українська композиторка Вікторія Польова працює зі звуками як містик: майстерно поєднує багатовіковий сакральний досвід людства із вкрай особистими переживаннями. У просторі Софії Київської її музика звучить органічно і дихає кожною паузою, наче жива істота.  «Мій адресат людина, в якій я бачу Бога», так колись композиторка описала тих, кому адресує свої твори. 

Вікторія  Польова одна з найвідоміших українських композиторок, її твори широко виконуються у всьому світі. Їх можна почути на Бетховенському фестивалі у Бонні і Фестивалі камерної музики в австрійському Локенхаузі, в залах Берлінської та Кельнської філармоній, у паризькому Театрі Шатле та на інших найкращих музичних майданчиках світу.  Цього року музика Вікторії Польової відкриває фестиваль Bouquet Kyiv Stage. 

2. Концерт норвезького музиканта Øystein Sevåg (Ейстена Севога), 16 серпня о 21.00

Цього року на фестивалі Bouquet Kyiv Stage виступить легендарний норвезький музикант і композитор, джазмен Ейстен Севог. Його музику називають простором для медитації. Сам музикант говорить, що прагне допомогти слухачам генерувати довкола себе власний музичний простір. Про настрій його творчості і атмосферу, яку вона створює, свідчать, зокрема, і назви його альбомів: «Закрийте очі і побачте», «Серця космосу», «Простір для переповненого світу»…

3. Концерт Nota Bene Chamber Group. Соліст: Андрій Бєлов (скрипка, Німеччина), 17 серпня о 18.00

Скрипаль Андрій Бєлов успішно представляє Україну на світовій арені високого мистецтва. Музикант виступає по всьому світу, часом маючи кілька концертів в один день на різних континентах. А ще викладає в провідних університетах Західної Європи. Графік Андрія Бєлова розписаний на кілька років вперед, але музикант спеціально змінив його, щоб зіграти у Києві спільний концерт з Nota Bene Chamber Group. «Виступ у Софії Київській під відкритим небом — це моя мрія», говорить він. Почути виступ Андрія в Києві рідкісна вдача для поціновувачів музики. Не пропустіть!

4. Концерт етно-гурту ДахаБраха, 19 серпня о 21.00

Український етно-гурт ДахаБраха майже неможливо застати вдома через щільний графік гастролей за межами України.  Одна з таких можливостей почути його на Bouquet Kyiv Stage.  У Софії Київській ДахаБраха презентує програму, в якій переплетена музика різних народів. «Хаотичне» поєднання етнічних складових, різних інструментів і жанрів утворює той неповторний букет, який чудово доповнює атмосферу фестивалю.

5. Концерт Олексія Гринюка, 22 серпня о 18.00

Концерти молодого піаніста Олексія Гринюка проходять в найпрестижніших залах Європи, США, Африки та Азії. Зараз музикант живе на два міста Гаага і Лондон, але із великим задоволенням погодився виступити для рідного слухача в рамках Bouquet Kyiv Stage.  «Я був усередині Софії Київської лише раз, у дитинстві, але досі пам’ятаю те дитяче переживання і хочу знову зануритися в ту атмосферу», ділиться він. 

Кілька років тому Олексій сильно травмувався і перебував у комі. Після одужання йому було важко грати, але Олексій не припиняв виступати. Піаністу довелось вигадати власну манеру натискання клавіш. Сьогодні він знову має щільний концертний графік.

Вхід на всі події вільний за умови наявності квитка на територію Софії Київської. Його вартість — 50 гривень.

Суспільство

“World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Опубліковано

Фотожурналістка з України, Юлія Кочетова, стала однією з переможниць глобального етапу престижної міжнародної фотопремії World Press Photo. Її мультимедійний проєкт “Війна – особиста” визнаний найкращим у категорії “Відкритий формат”.

 Про це повідомляють на сайті WPP.

фото: Юлія Кочетова

“Війна – особиста”

Проєкт поєднує фотографічні зображення з поезією, аудіокліпами та музикою. Мультидисциплінарна презентація фотографки ґрунтується на її суб’єктивному досвіді й водночас дозволяє їй вкласти більше емоцій та символізму, ніж фотографії можуть передати самі по собі. В цілому проєкт пропонує особливий, особистий погляд на надто знайомі, на жаль, образи війни.

фото: Юлія Кочетова

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Сама Юлія каже, що ми живемо з колективною травмою вже багато поколінь. Тому їй захотілося зробити історію, де війна була би не точкою на мапі, не числами траншів західної підтримки та не битвою. Тому що весь світ вивчив назву битви за Бахмут, але не знає імен тих, хто там загинув. 

фото: Юлія Кочетова

“Мені захотілося дати цій війні імена, обличчя. Я не зможу показати всіх, але можу принаймні тих, кого зустрічаю”, – говорить фотожурналістка.

Ознайомитися з фотографіями проєкту можна тут.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Також ми повіомляли, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Юлія Кочетова

Читати далі

Суспільство

“Я і Фелікс”: фільм зібрав понад 1 млн грн за перший тиждень прокату

Опубліковано

Фільм “Я і Фелікс”, знятий режисеркою Іриною Цілик, вийшов у прокат 11 квітня. За перший тиждень показів у кінотеатрі він заробив 1 296 295 гривень, привернувши увагу 8 419 глядачів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фільму.

“Дякуємо усім глядачам та глядачкам, які прийшли подивитися фільм. Прокат триває, до зустрічі в кінотеатрах”, – відзначає команда фільму.

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Про фільм

Фільм “Я і Фелікс” – це підліткова драма за мотивами книги “Хто ти такий?” Артема Чеха, яка розповідає про дорослішання хлопця Тимофія в 1990-х, його сім’ю та друзів, перше кохання та стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом. Головні ролі виконують поет Юрій Іздрик та Анастасія Карпенко (“Як там Катя?”).

Нагадаємо, що “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Читати далі

Суспільство

Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Опубліковано

Дякувати нашим воїнам потрібно! Але насамперед важливо памʼятати про особисті кордони, різне ставлення кожної людини до подяки, а також поважати досвід одне одного. Особливо, коли зустрічаєш воїна вперше.

ШоТам разом із командою Veteran Hub підготували нову добірку порад, яка допоможе дібрати потрібні слова для подяки під час зустрічі з незнайомим воїном.

Не варто казати:

Мені шкода, що тобі/вам довелося через це пройти.

Краще замінити на:

Дякую за службу.

Перша фраза може ненависно применшити чи знецінити досвід воїна, а також зосередити увагу на почутті жалості. Тому краще замінити її на слова вдячності.

Також на знак подяки можна прикласти праву руку до серця:

Не варто казати:

Напевно, тобі/вам гарно платять за службу.

Краще замінити на:

Дякую за службу.

Дякую, що робиш/те усе можливе, аби життя в тилу тривало

Ви можете не знати про всі виклики та випробування, які довелося пройти співрозмовнику/ ці. Тому тема грошової винагороди може видатися воїну спробою принизити його/ії або ж ідеалізувати військову службу.

Не варто казати:

Я б ніколи не зміг/ не змогла робити те, що робиш ти

Краще замінити на:

Захоплююся твоєю хоробрістю та відданістю.

Замість того, щоб фокусуватися на оцінці своїх здібностей, краще акцентувати увагу на тому, чому ви захоплюєтеся воїном чи просто подякувати йому/ій за службу.

Не варто казати:

Тобі, напевно, було дуже страшно.

Краще замінити на:

Захоплююся твоєю сміливістю і самовідданістю.

Ваші твердження про страх також можуть применшувати переживання та емоції, які проживають воїни на службі. Так, страх може бути частиною військового досвіду, проте він не є головною його складовою.

Читати також: Військові почали розписувати стелу в Донецькій області

Не порівнюйте досвід співрозмовника/ці з досвідом інших знайомих військових. Слухайте воїна та проявляйте щирий інтерес до його/її досвіду.

Шлях кожного військовослужбовця є унікальним. Порівнюючи досвіди людей, ви можете применшити чи знецінити пережите.

Усі рекомендації надані психологинею і тренеркою груп підтримки Veteran Hub Дариною Таран.

Нагадаємл, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що на Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: