

Економіка
НБУ планує підвищити захист прав власників платіжних карток
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Національний банк розробив оновлені вимоги щодо оскарження клієнтами банків грошових переказів, які виникли через шахрайські дії. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.
Що пропонують?
Регулятор пропонує встановити такі додаткові вимоги щодо випадків оскарження клієнтом переказів коштів, які ним не здійснювалися:
● банк-емітент повинен після отримання відповідного повідомлення від користувача відновити залишок коштів на його рахунку до стану, в якому він був перед здійснення цього переказу, не пізніше наступного робочого дня (крім випадку, коли банк має підстави вважати дії користувача неправомірними, про що повідомлено правоохоронні органи);
● користувач несе всі збитки, пов’язані з переказами, що ним оскаржуються, якщо банком доведено, що дії чи бездіяльність користувача призвели до втрати, незаконного використання ПІНу або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції;
● банк-емітент має право не повертати користувачу на його рахунок суму коштів у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 350 гривень), якщо переказ, що оскаржувався користувачем, був здійснений із використанням втраченої/викраденої або неправомірно використаної платіжної картки та/або її реквізитів, водночас користувач повідомив банк про її втрату/викрадення або неправомірне використання реквізитів лише після проведення такого переказу.
Читайте також: Іноземці інвестували в Україну майже 1 мільярд доларів з початку року
Клієнти банків також мають відповідати
Водночас НБУ пропонує підвищити відповідальність клієнтів банків.
Так, у разі, якщо дії або бездіяльність клієнта банку призвела до того, що з його картки шахраї зняли кошти, він нестиме всі збитки, які були пов’язані з такими шахрайськими переказами. Наприклад, це стосуватиметься випадків, коли клієнт банку сам розповів свій ПІН-код або надав реквізити картки зловмиснику.
Якщо власник картки повідомить банк про її зникнення вже після того, як з цієї картки незаконно знімуть гроші, банк матиме право не повертати ці кошти (у разі, якщо з картки зникло до 350 гривень).
Читайте також: В Україні поступово відмовлятимуться від готівки
Крім того, Нацбанк планує внести зміни до договорів про випуск платіжних карток та дозволити особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність, використовувати корпоративні картки (тобто платіжні картки, якими користуються бізнес-клієнти).
Відповідні зміни НБУ затвердить після завершення обговорення, яке триватиме до 17 червня 2019 року.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині підприємець отримав грант єРобота, щоб навчати дітей 3D-моделюванню та робототехніці.
Про це повідомили у Рівненській обласній військовій адміністрації.
Олег Квас живе у місті Вараш. Два роки тому разом із дружиною він відкрив репетиторський простір, де займалися зі школярами математикою та фізикою. Починали з маленької кімнати і розраховували максимум на 30 учнів. Але за деякий час вони вже навчали 80 вихованців. Спрацювало «сарафанне радіо», бо батьки були задоволені результатом.
Загалом чоловік має багатий і різноманітний досвід. Він закінчив Севастопольський ядерний університет, Одеську політехніку, попрацював у сфері будівельно-монтажних робіт, в органах місцевого самоврядування, займався залученням інвестицій, проводив енергетичні аудити, а ще пройшов безліч курсів у сфері педагогіки, бо завжди подобалося займатися репетиторством.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Тепер у його центрі – вже 130 учнів. Вони займаються за такими напрямками, як математика, фізика, хімія, 3D-графіка та дизайн, розробка ігор та іншими. Навчання відбувається в ігровій формі. Іноді вихованцям влаштовують квести. Створено телеграм-канал для спілкування учнів і викладачів. Тут діти можуть запитувати підказки щодо домашніх завдань.

Тим часом Олег Квас хотів займатися з дітьми за напрямом 3D-моделювання та робототехніка. І знайшов для цього можливість.
Чоловік скористався урядовою програмою єРобота і отримав грант від держави на розвиток власної справи. Тож за державні гроші Олег Квас закупив необхідне обладнання, а також працевлаштував двох фахівців.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA
«За грантові кошти ми придбали 3D-принтер. Для вивчення 3D-моделювання він необхідний. Разом із тим, окрім опанування нових знань і навичок, ми будемо займатися волонтерством – виготовлятимемо на закупленому обладнанні так звані хвостовики для бомб. Це комплекти із невеликих крил, які використовують для кращого наведення. Їх макети розроблятимуть діти. При цьому будемо використовувати наші матеріали. Передаватимемо хвостовики нашим хлопцям на передову», — розповідає підприємець.

Нагадаємо, 19-річний підприємець із Рівненщини на грант відкрив цех металевих конструкцій.
Також ми розповідали, як переселенка з Маріуполя виграла грант і шиє військове спорядження в Луцьку.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s. Це вже третій заклад відомої мережі у місті.
Про це повідомили у пресслужбі McDonald’s.
Ресторан працює на Хмельницькому шосе біля західного автовокзалу.
У новому закладі для відвідувачів є 125 місць у залі та 88 на терасі. Всередині доступні 10 терміналів самообслуговування.
Автомобілісти зможуть скористатися МакДрайвом з двома лініями заїзду. Ресторан дотримуватиметься розширених правил безпеки, впроваджених компанією.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Про McDonald’s
МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.
Нагадаємо, напередодні McDonald’s відновив роботу п’яти ресторанів в Одесі.
Також ми розповідали, що в Ірпені на Київщині відновив роботу ресторан Mushlya, зруйнований ворожим снарядом.
Фото: facebook.com/McDonaldsUA.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
До державного бюджету України надійшли грантові кошти у розмірі 1,253 млрд доларів.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.
Зазначається, що гроші надані США через Цільовий фонд Світового банку. Їх виділили у межах четвертого додаткового фінансування для Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE).
Грантове фінансування буде спрямовано на забезпечення часткового відшкодування видатків Держбюджету зокрема на:
- пенсійні виплати,
- підтримку окремих програм державної соціальної допомоги (допомоги для ВПО),
- забезпечення оплати праці працівників державних органів,
- співробітників ДСНС
- працівників закладів вищої освіти.
Від початку повномасштабного вторгнення рф, Україна отримала від США вже 15,5 млрд доларів у формі грантів.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)
На сьогодні в Україні впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) Проект «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» на загальну суму 14,9 млрд доларів та 1,4 млрд євро (позики МБРР, кредити МАР, гранти Цільового фонду багатьох донорів).
Нагадаємо, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.
Окрім того, Канада надає Україні кредит на суму $1,8 млрд.
Фото: verangola.net.