

Суспільство
Назвали імена переможниць премії Women in Arts. The Resistance
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ООН Жінки в Україні та Український інститут 7 березня оголосили переможниць премії «Жінки в мистецтві. Опір» (Women in Arts. The Resistance).
Про це повідомляє ШоТам.
Цього року лауреатками премії у відповідних номінаціях стали:
- Жінки у візуальному мистецтві: художниця, перформансистка, кураторка Алевтина Кахідзе.
- Жінки в музиці: композиторка, авторка симфонічної та камерної музики, голова Асоціації електроакустичної музики України Алла Загайкевич.
- Жінки в театрі: драматургиня, авторка проєкту “Witnessing U” Ніна Захоженко.
- Жінки в кіно: кінорежисерка і сценаристка Аліна Горлова.
- Жінки в літературі: поетеса, літературознавиця, перекладачка Галина Крук.
- Жінки в культурному менеджменті: мистецтвознавиця, кураторка, в.о. директора Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова.
- Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: культурологиня, редакторка Анастасія Платонова.
- Особлива відзнака: Юлія Сідорова (Куба) – парамедикиня ЗСУ, очільниця медслужби Veteranka.
Цьогорічна премія пройшла під гаслом «Вогонь запеклих не пече». Організатори зазначають, що у 2023 році назва «The Resistance» (Опір) набула нового сенсу.
«Дуже важливо, що попри складний час повномасштабної війни, премія Women in Arts відзначає українських мисткинь і діячок культури. Росія веде геноцидну війну та намагається стерти українську культуру та ідентичність як такі, тому їхнє збереження та розвиток настільки важливі», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Під час церемонії нагородження лауреаток відбулася прем’єра Жіночого маніфесту «Ти є велика сила», створеного командою каналу MEGOGO LIVE. Це авторська пісня та відео, яка стала своєрідним саундтреком до премії Women in Arts. The Resistance.
Довідка
Women in Arts – це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Мета премії – звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у сферах культури та мистецтва.
Нагадаємо, українська парамедикиня і волонтерка Юлія Паєвська «Тайра» стала лауреаткою міжнародної премії International Women of Courage (IWOC), яку вручає Державний департамент США.
Крім того, шестеро українців увійшли до європейського списку Forbes 30 Under 30, у якому щороку відзначають лідерів різних сфер віком до 30 років.
Фото надане ШоТам.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У місті Овруч на Житомирщині зводять модульний дитячий садочок. Це перший проєкт міжнародної програми відбудови в області, який буде зведено з «нуля».
Про новину повідомив керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Садочок розрахований на 160 діток та 20 працівників. Його загальна вартість становить майже мільйон євро. Більшу частину витрат взяв на себе естонський уряд.
Зазначається, що кілька днів тому до будівельного майданчика були доставлені з Естонії модулі майбутньої будівлі. Нині триває монтаж конструкцій на підготовлений фундамент.
Модулі прибувають одразу з усім необхідним устаткуванням: меблями, побутовою технікою та, навіть покриттям для ігрових кімнат та іграшками.
Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ
Як запевняють естонські фахівці, модульні садочки – це нова концепція дитячих закладів, яка з’явилася в останні роки. Основною перевагою таких садків є їхня повна адаптивність до теперішніх умов, дотримання усіх інклюзивних й енергоощадних норм та головне, довговічність. Конструкції розраховані щонайменше на 50 років служби.

Такі споруди – екологічно безпечні для малюків та готові до експлуатації одразу після завершення монтажу. Також садочок буде укомплектований кухнею, їдальнею і великим бомбосховищем для усіх дошкільнят та персоналу закладу.

Нагадаємо, на Київщині підприємці самотужки відновили зруйнований дитсадок.
Раніше ми повідомляли, що сучасний дитячий садок почав працювати у селі Недобоївці, що на Хотинщині Чернівецької області.
Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні створили та запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
Курс безкоштовний і доступний на освітній онлайн-платформі Зрозуміло за посиланням.
У новому онлайн-курсі «ProKrym» йдеться про:
- історію Кримського півострова, зокрема у контексті розвитку корінних народів та українців;
- основні події та наслідки окупації для півострова та його населення;
- ключові нормативно-правові акти, позиції України щодо термінології та окремих важливих питань, пов’язаних із окупацією;
- кримські органи державної влади, які тимчасово переміщені та діють на підконтрольній території України;
- позиції міжнародних інституцій у контексті тимчасової окупації Криму;
- міжнародні судові процеси між Україною та Росією.
Ведучими курсу стали відомі українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Читайте також: «Кримськотарські чебуреки» та «Українська ковбаса»: Укрпошта презентувала нові марки
Свої коментарі про Крим дали також запрошені українські експерти і представники органів влади, серед них: Таміла Ташева, Ірина Верещук, Антон Кориневич, Ігор Поночовний, Марія Томак, Арсен Жумаділов, Альона Луньова, Ольга Скрипник, Андрій Іванець.
Розробниці: відомі українські експертки Дар’я Свиридова та Юлія Тищенко.
Для кого?
Курс розроблений для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, політиків і просто громадян України, які цікавляться питаннями державної політики в контексті тимчасової окупації Криму.
До всіх лекцій додані кримськотатарські субтитри. Після успішно складеного фінального тесту слухачі отримають сертифікат із 0,2 кредитами ЄКТС.
Курс розроблений у межах Проєкту «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим – це Україна», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння USAID – US Agency for International Development.
Нагадаємо, у Києві презентували онлайн-курсу «Qırım: Крим – це ми», створеного викладачами, науковцями та громадськими і державними діячами.
Раніше ми повідомляли, що у небо над Кримом запустили кримськотатарський прапор і тисячі листівок.
Фото: facebook.com/ppu.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці 72-ї бригади ЗСУ на Вугледарському напрямку влучили із безпілотника у БМП-2 окупантів та знищили бойову машину.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.
«Весняний Вугледарський Джаз», — підписали ролик наші захисники.
У коментарях користувачі відзначили, що на ворожу машину наші бійці скинули термобаричну гранату РГТ-27С2.
Про 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців — військове формування механізованих військ ЗСУ. Бригада створена в 2002 році на базі 72-ї гвардійської механізованої дивізії. З 2014 року бригада брала участь у війні на сході України. У серпні 2017 року бригада названа на честь військового формування часів УНР — Чорних запорожців.
Нагадаємо, «Чорні запорожці» точним ударом підбили ворожий БТР на Херсонщині.
Окрім того, «Чорні Запорожці» збили на Донеччині ворожий штурмовик Су-25.
Фото: скриншот із відео.