fbpx
Звяжіться з нами

Економіка

Натуральний чай із Запоріжжя підкорює український ринок

13.05.2019

Наталя Квітка започаткувала справу, яка не лише приносить задоволення їй самій, а й дарує користь іншим. Сьогодні Наталя готує та продає авторські чаї з трав, які вирощує власноруч.

“В 2008 році я була учасницею Українсько-Канадського проекту. В рамках його роботи дізналася про справу кримських татар, які створили кооператив з виготовлення трав’яних чаїв. Я подумала, що ми маємо усі можливості аби в себе почати подібний бізнес. Перспективи в цього напрямку гарні”, – пригадує Наталя.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Особливістю Наталчиного чаю є те, що трави для їх приготування вона вирощує самостійно на власному городі. Зараз у володіннях господині 25 соток на яких росте близько 20 видів рослин. Є серед них і всім відомі календула, м’ята, а є й зовсім незвичні — монарда, наприклад.

Спочатку це важко було назвати бізнесом, проте з часом чай ставав все більш популярним і в минулому році вирішили започаткували власний бренд “Cvit Kvit”. З розробкою брендування жінці допомагала дочка Надія, так бізнес перетворився на сімейну справу.

Перші клієнти почали знаходити “Cvit Kvit” після того, як Наталя почала брати участь у ярмарках та фестивалях. Презентувала свою продукцію жінка не лише у рідному Запоріжжі, а й у Дніпрі. Вже після перший “виходів у світ” чай почали брати для реалізації у декількох торгових точках.

Читайте також: Як на Донбасі перетворюють на бізнес занедбані сади

Зараз серед планів на майбутнє головним для Наталі є збільшення об’єму продукції. Жінка каже, що ринок трав на Україні є вільним і для розширення є дуже багато можливостей:

“Зараз це справа для душі. Але це справа, яка заслуговує стати серйозним бізнесом. Я вірю, що час внесе свої корективи і ми досягнемо своїх цілей”.

Коментарі

Коментарі

Економіка

Україна зайняла 3 місце за інвестиціями до ВВП серед країн, що розвиваються

В Україні відсоток інвестицій склав 2,7% від ВВП. Це третє місце за обсягом прямих іноземних інвестицій серед 23 країн, що розвиваються, за період з 2015 до 2018 року.

Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на дані глобальної асоціації банків «Інститут міжнародних фінансів» (IIF).

Експерти організації оцінили об’єм прямих закордонних інвестицій у 23 країнах, що розвиваються, за період з 2015 до 2018 року. Показник виражений у відсотках від ВВП без урахування надходжень від реінвестування. В Україні такий показник склав 2,7%. Таким чином країна посіла третє місце рейтингу.

Читайте також: ВВП України за 2 місяці зріс на 1,2%

Найбільше інвестицій отримали Бразилія (3,4%) і Колумбія (2,9%). Далі у рейтингу Чилі, Філіппіни, Мексика, Малайзія, Туреччина, Чехія, Індія та Єгипет. На 12-му місці розташувалася Польща(1%), хоча країну зазвичай відносять до категорії розвинених економік.

За нею йдуть Таїланд, Індонезія, ПАР, Венесуела, Аргентина, Китай, Саудівська Аравія і Нігерія. На останньому місці у списку виявилася Росія. Її обсяг прямих інвестицій оцінили в 0,2% від ВВП.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

В Україні створять енергетичні хаби за стандартами ЄС: що про них відомо?

Нацкомісія з цінних паперів (НКЦПФР) затвердила план, який передбачає перелік і графік розробки відповідних законодавчих змін. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Що передбачається?

План передбачає перелік і графік розробки відповідних законодавчих змін, регуляторних правил, формування умов майбутнім учасникам торгівлі, а також заходи взаємодії з іншими зацікавленими сторонами.

Відзначається, що за основу української моделі ринку для позабіржової організованої торгівлі енергоресурсами та деривативами НКЦПФР прийняла стандарти Європейського Союзу, що забезпечують конкурентні умови торгівлі і прозоре ціноутворення на енергетичні товари.

Читайте також: Українські енергетики знайшли нове застосування для безпілотників

Чому це необхідно?

Голова Нацкомісії з цінних паперів Тимур Хромаєв зазначив з цього приводу:

“Ми грунтовно опрацювали створення української моделі енергетичних хабів, з глибоким gap-аналізом українського законодавства та стандартів ЄС. Наш план їх створення грунтується на найкращих практиках ЄС та враховує українську специфіку. Прозорість та конкурентність, принципи, які ми поклали в основу цієї моделі, – єдине, що може нам гарантувати чесні ціни на такі важливі для економіки енергетичні ресурси”.

Читайте також: Німеччина дасть Україні 24,5 млн євро на енергопроекти

Він додав, що жодні внутрішньогалузеві рішення в рамках ПЕК не забезпечать розбудову якісних енергетичних товарних ринків, з прозорим ефективним ціноутворенням, хеджуванням цінових коливань, запровадженням національних цінових індексів, і, найголовніше, з визначенням чесної ціни. Тому що енергетична політика не може успішно реалізовуватися без належної інфраструктури, зокрема, фінансової.

“Тільки спільними зусиллями фінансових та регуляторів галузі ПЕК в організації прозорої та конкурентної системи торгівлі енергетичними товарами ми зможемо усунути зловживання та маніпуляції на цих ринках”, – резюмував він.

Нагадаємо, з початку року виробництво альтернативної енергетики зросло більш ніж удвічі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Держекоінспекція отримала 40 сучасних автомобілів

Підрозділи Державної екологічної інспекції України отримали 40 сучасних і економічних, енергозберігаючих автомобілів марки «Toyota RAV 4 2,5 Hybrid, E-AWD», оснащених бензиновим та електронним двигунами. Про це повідомляють у Мінекології.

“Все це результат проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізуються у рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Це друге за пів року ми вдруге вручаємо ключі від автомобілів, призначених для захисту перлин української природи”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, завдяки кіотським проектам вдалося провести теплосанацію (заходи з енергоефективності) сотні закладів соціальної сфери, закупити 1568 автомобілів Тойота пріус та 718 автомобілів марки Міцубіші Аутлендер з гібридною силовою установкою для потреб Національної поліції України. Крім того, модернізовано 135 вагонів Київського метрополітену та проведено  ряд інших заходів щодо скорочення викидів парникових газів.

Читайте також: Поліцейським Київщини передали нові службові автомобіліЧ

“Це – пeрша цeнтралізована закупівля спeцавтомобілів органу, який здійснює державний природоохоронний контроль, за останні 12 років. Автомобілі спеціально обладнані для використання в складних умовах і призначені для покращення роботи державних екоінспекторів України. Застосування гібридної силової установки та інтелектуальної системи дасть можливість суттєво скоротити витрати палива під час виконання службових обов’язків Держекоінспекцією та знизити рівень викидів забруднюючих речовин в атмосферу, у тому числі парникових газів”, – додали у міністерстві.

Очікується, що нові, енергозберігаючі автомобілі в рази підвищать ефективність реагування на порушення природоохоронного законодавства і допоможуть екоінспекторам України ефективно захищати українське довкілля.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

У Києві на парки та сквери чекає масштабний ремонт за 500 мільйонів

У столиці цього року планують здійснити капремонт 90 парків та скверів, повідомляють у прес-службі КМДА.

На ці потреби місто спрямовує більше 500 млн грн.

“Європейські території відпочинку і комфорту”

Наразі в парках оновлюють благоустрій – газон, доріжки, будують дитячі та спортивні майданчики, встановлюють освітлення, облаштовують велодоріжки, а також забезпечують засоби відеоспостереження або кнопками екстреного виклику.

Зазначається, що на меті стоїть перетворити українські парки на території комфортного відпочинку за європейським зразком.

Кожному парку – своя “родзинка”

Зокрема, у Сирецькому та Куренівському парках зведуть фонтанні комплекси.

Читайте також: У київському парку відкриють “сухий” фонтан з підсвічуванням і музикою

“Кожен парк матиме свою особливість – новий фонтан, арт-об’єкт або ігрову зону. У Куренівському парку після реконструкції з’явиться дитяче автомобільне містечко – зі своїми доріжками, магістралями, знаками, світлофорними об’єктами”, – наголошують у міській адміністрації.

У КМДА повідомляють, що ремонт парків здійснюватиметься за аналогією із парком “Наталка” в Оболонському районі Києва.

Читайте також: Столичну набережну подовжили будівництвом сквера

Оновлені парки та сквери розпочнуть відкривати вже наприкінці травня.

Нагадаємо, також у чотирьох районах Києва з’явиться 6 нових скверів.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

На Вінниччині відкрили сміттєсортувальну станцію за 8 млн гривень

У Калинівці на Вінниччині запрацювала сміттєсортувальна станція, яку будували два роки. Нині там працює лише вісім сортувальників, а на повну потужність станція запрацює вже за декілька місяців.

Нова сміттєсортувальна станція декілька тижнів працювала у тестовому режимі, аби налагодити увесь процес та механізми. Наразі вже відсортували 150 кубометрів сміття, розповідають у сюжеті UA: Вінниця.

“Наша ціль в тому, щоб розділити та забрати все більш-менш цінне і залишити лише органіку, – розповів керівник станції Олександр Янушевич. – В принципі, сортувальна станція з цим справляється”.

10 кубометрів сміття за годину

До того, як пустити на лінію, необхідно зі сміття відділити папір, скло та пластикові пляшки. Наразі на станції працює вісім сортувальників.

“Я працювала набагато важче. Стояла по вісім-десять годин за операційним столом, – розповідає колишня операційна медсестра Любов Білоусова, яка нині працює на станції. – Тут специфічна робота, цей запах і треба мати “сталеві” нерви. Люди викидають не тільки побутове сміття, а й дуже багато різних речей, неприємних для ока. І запахи тут, звичайно, теж дуже неприємні”.

Лише за одну годину на станції сортують від семи до десяти кубометрів сміття і це дозволяє за робочий день відсортувати все сміття з міста Калинівка.

300 контейнерів під все

Ще 12 років тому мешканців Калинівки почали привчати до сортування сміття та встановили близько 50 контейнерів для роздільного збору скла, побутових відходів та пластику.

“У нас є зараз близько 300 контейнерів під все: пластик, папір, скло… І люди вже привчились”, – розповів голова об’єднаної калинівської громади Анатолій Шамалюк.

На будівництво сміттєсортувальної станції витратили два роки та понад вісім мільйонів гривень. Окрім самої станції, на території також створили звалище для органічних відходів, яке вкрите спеціальною плівкою.

“Плівка спеціально для звалищ, по ній спокійно може їздити техніка. Зроблена дренажна система, по всім екологічним нормам”, – додав керівник станції Олександр Янушевич.

До речі, поряд все ще є полігон, на який звозять сміття. Щоправда, нині він знаходиться у критичному стані. Керівництво сміттєсортувальної станції наразі шукає шляхи збуту вторинної сировини та обіцяють, що на повну потужність станція запрацює за три місяці.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Рейтинг: які країни найбільше споживають української продукції

У Мінекономрозвитку назвали, які країни є найбільшими споживачами української продукції.

У п’ятірці лідерів були Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина та Польща. Ці країни найбільше імпортували сільськогосподарську та харчову продукцію з України.

Нідерланди імпортували на $1,2 млрд, Іспанія – на $1 млрд, Італія – $702 млн, Німеччина – $657 млн та Польща – $557 млн.

Як змінився експорт за чотири роки

Зазначається, якщо порівнювати з показниками 2014 року, то у 2018 Україна стала експортувати до ЄС на 28% більше продукції агро- та харчової промисловості. Це додаткові $1,4 млрд щорічно.

По деяких товарних позиціях зростання експорту становило 300-400%. Наприклад, у 2018 році Україна експортувала до ЄС на 357% більше м’яса, ніж у 2014-му. На 286% зріс експорт овочів. На 230% – цукор та кондитерські вироби.

Читайте також: Україна увійшла до ТОП-5 світових лідерів з експорту фруктів

“Найбільше на зростання експорту вплинули 2 фактори: початок дії режиму вільної торгівлі та переорієнтація експорту через дискримінаційні обмеження РФ щодо українських товарів”, – інформують у відомстві.

Нагадаємо, ​​в імпорті українських харчових продуктів зацікавлена Канада. Зокрема, країну цікавить імпорт яєць, м’яса і яблук.

Коментарі

Коментарі

Читати далі
Економіка2 години тому

Україна зайняла 3 місце за інвестиціями до ВВП серед країн, що розвиваються

Суспільство3 години тому

У Києві на День міста проведуть 7 безкоштовних екскурсій

Суспільство3 години тому

В українських судах планують проектувати кімнати для анонімних свідчень

Суспільство4 години тому

У Києві з пластикових кришечок створили цілий фургон

Суспільство4 години тому

В Україні з’являться наукові ліцеї

Економіка4 години тому

В Україні створять енергетичні хаби за стандартами ЄС: що про них відомо?

Економіка5 години тому

Держекоінспекція отримала 40 сучасних автомобілів

Суспільство5 години тому

Український квартет виступить перед початком фіналу Ліги чемпіонів

Суспільство5 години тому

У Вінниці проведуть реконструкцію пляжу і набережної

NewСхід6 години тому

Маріупольська школярка стала призеркою міжнародного наукового конкурсу в США

Економіка6 години тому

У Києві на парки та сквери чекає масштабний ремонт за 500 мільйонів

NewСхід6 години тому

На Донеччині проведуть унікальний рибний фестиваль

Суспільство7 години тому

Українські виші – серед найкращих у світі

Економіка7 години тому

На Вінниччині відкрили сміттєсортувальну станцію за 8 млн гривень

Суспільство7 години тому

Останній дзвоник: полтавські школярі замість квітів віддали кошти на благодійність

Суспільство8 години тому

В Україні змінили норми щодо безпеки будівель

Економіка8 години тому

Рейтинг: які країни найбільше споживають української продукції

Економіка8 години тому

У швидкісних поїздах відтепер можна перевозити велосипеди безкоштовно

Економіка9 години тому

Як ремонтують трасу Київ-Одеса

Суспільство9 години тому

На вулицях Києва з’явиться близько 100 інспекторів із паркування

Суспільство9 години тому

Як громади Львівщини можуть розвивати село та отримувати за це гранти

Економіка10 години тому

На Запорізькій АЕС встановлять сонячну станцію потужністю 13,6 МВт

Економіка10 години тому

У Полтаві на розвиток транспорту виділять 10 млн євро

Економіка10 години тому

Біля аеропорту “Бориспіль” побудують восьмиповерховий готель

Економіка11 години тому

Німеччина дасть Україні 24,5 млн євро на енергопроекти

Технології11 години тому

В Одеській області випробували надпотужні українські ракети

Економіка12 години тому

В аеропорту “Бориспіль” запрацював багаторівневий паркінг

Технології23 години тому

П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство

Технології1 день тому

В Україні з’явився ще один мобільний оператор

Економіка1 день тому

У Львові цьогоріч стартує будівництво пішохідного моста

Технології1 день тому

Оплата по Bluetooth: з’явиться новий спосіб безконтактної оплати проїзду

Економіка1 день тому

У Харкові кондитерську фабрику перетворять на масштабний громадський центр

Технології1 день тому

Українці створили новий контрбатарейний мобільний радар

NewСхід1 день тому

У місті на Луганщині відкрили перший спортивний майданчик зі штучним покриттям

Технології1 день тому

Дві українські траси обладнають електрозаправками

Економіка1 день тому

Найбільше за останні 25 років українське судно спустили на воду

NewСхід1 день тому

Червоний Хрест відправив на Донбас 10 вантажівок із гуманітарною допомогою

Економіка1 день тому

В аеропорту “Київ” продовжать злітно-посадкову смугу

Технології1 день тому

Рейтинг: в яких областях України найбільше користуються інтернетом

Технології1 день тому

«ПриватБанк» запустить функцію ідентифікації за обличчям

Технології1 день тому

Українські полярники за допомогою дронів створюють 3D-карти Південного полюса

Технології1 день тому

Створили мобільний додаток із послугами для киян

Економіка1 день тому

В аеропорту “Київ” відкрили новий простір терміналу “А”

NewСхід1 день тому

Маріуполю передали засоби для очищення води зі Швейцарії

Суспільство1 день тому

На Львівщині з’явилися три нові заповідники

Економіка1 день тому

В Україні на вдосконалення системи екстреної медичної допомоги виділять понад 900 мільйонів

Економіка1 день тому

Міжнародна фірма планує виробляти автозапчастини на Черкащині

Суспільство1 день тому

На Закарпатті існує унікальний музей просто неба

NewСхід1 день тому

Домогосподарствам Донбасу пропонують до 25 тисяч гривень

Суспільство1 день тому

Книга української письменниці вперше оцінена Літературною премією ЄС

Технології1 день тому

Київський ботсад до ювілею оснастять «сонячними» ліхтарями

Технології1 день тому

У Вінниці встановили безкоштовну зарядну станцію для електромобілів

Економіка2 дні тому

Компанія із офісом у Черкасах залучила 292 млн доларів інвестицій

Економіка2 дні тому

Арсенал XVI століття на Львівщині перетворять на музей

Економіка2 дні тому

У Києві кінотеатр на Лісовому масиві перетворять на громадський центр

Економіка2 дні тому

На залізничному вокзалі Києва знесуть 18 незаконних МАФів

Суспільство2 дні тому

Українка увійшла до списку найцікавіших нових виконавців Європи

Економіка2 дні тому

У Києві на Броварському проспекті з’явиться велодоріжка

NewСхід2 дні тому

Майже 40 млн грн виділили на житло для переселенців-учасників АТО

Економіка2 дні тому

На міський транспорт України планують виділити 250 млн євро

NewСхід2 дні тому

До дитячих будинків нового формату на Донеччині направили 400 тисяч

Суспільство2 дні тому

В Україні тепер будуватимуть зручні ТРЦ: усі подробиці

Суспільство2 дні тому

На Житомирщині для збереження екології поширюватимуть екоторбинки

Технології2 дні тому

Українські рятувальники отримають новий пожежний літак

Суспільство2 дні тому

У Києві з’явилася нова пам’ятка національного значення

Суспільство2 дні тому

Вперше за багато років помиють Стелу Незалежності у Києві

Суспільство2 дні тому

“Палаючі очі, жага до життя”: ветерани АТО покажуть шекспірівську виставу англійською

Технології2 дні тому

В Україні запустили систему автоматичного обміну даними між держустановами

Технології2 дні тому

Україна може отримати безкоштовний роумінг з шістьма країнами

Суспільство2 дні тому

В Ізраїлі збиратимуть кошти для сиріт Миколаївщини

Суспільство1 тиждень тому

“Пташиний” архітектор: майстер із Запоріжжя виробляє унікальні шпаківні

Економіка1 тиждень тому

Як в Україні заробити мільйон гривень на спаржі

Економіка1 тиждень тому

На Вінниччині виробляють елітну молочну продукцію

Технології1 тиждень тому

Українка заробляє на розумних валізах

Економіка1 тиждень тому

Як одна жінка змінила життя всього села

Суспільство2 тижні тому

У карпатському селі майструють розкішні постоли

Суспільство2 тижні тому

Як 20-річна дівчина з Чернігова дає друге життя покинутим тваринам

Економіка2 тижні тому

Натуральний чай із Запоріжжя підкорює український ринок

Економіка2 тижні тому

Горішки в шоколаді. Як розпочати свій бізнес у 19 років?

Економіка2 тижні тому

У Сумах відкрили фабрику для жінок із нелегкими долями

Економіка2 тижні тому

Подружжя фермерів вирощує на Київщині екзотичні гриби

Економіка2 тижні тому

Фермери на Полтавщині роблять кросівки з конопель

NewСхід2 тижні тому

Як колишній шахтар робить бізнес на чоловічих бородах

NewСхід2 тижні тому

Винаходом хлопця з Луганщини зацікавилися у Microsoft

NewСхід2 тижні тому

Подружжя з Сєвєродонецька заробило на Міноборони 500 000 гривень

Економіка2 тижні тому

Відкрили першу бетонну дорогу в Україні: яка вона?

NewСхід2 тижні тому

Як на Донбасі перетворюють на бізнес занедбані сади

Суспільство2 тижні тому

“Мені у свою”: школярка відучує Вінницю від одноразових горняток

Суспільство2 тижні тому

Пасіка на даху багатоповерхівки: як впровадити бджолярство у великому місті

Суспільство2 тижні тому

Як вареники підкорюють Америку: ТОП-5 ресторанів української кухні в США

Суспільство2 тижні тому

Бердянець власними силами відновлює старовинний будинок

Технології2 тижні тому

Як перетворити Таврію на електромобіль та зекономити 6 тис. грн на паливі

Економіка2 тижні тому

На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро

Економіка2 тижні тому

В Україні відновили унікальні теплоходи “Ракета” на підводних крилах

Суспільство3 тижні тому

Буковинська волонтерка започаткувала рух допомоги людям похилого віку

NewСхід3 тижні тому

Переселенець заснував на Донеччині унікальну футбольну академію

Суспільство3 тижні тому

Де в Україні знаходяться власні Мальдіви?

Суспільство3 тижні тому

У Миколаєві пенсіонер власноруч висаджує кілометрові алеї дерев

Суспільство3 тижні тому

На Тернопільщині унікальна церква створила Український Ватикан

Технології3 тижні тому

Українська пенсіонерка вразила Google

Економіка4 тижні тому

Без хімії та з кондиціонером: на Черкащині збудували найбільшу в Східній Європі кролячу ферму

Економіка4 тижні тому

Як харків’янин навчився заробляти гроші на брухті

Економіка2 місяці тому

Фермер перетворив покинутий сад-смітник на Черкащині на успішне господарство

NewСхід2 місяці тому

Переселенець збудував бізнес на чипсах із помідорів

NewСхід2 місяці тому

Шахтарське містечко на Донбасі заманює туристів “Тролейбусом”

Технології2 місяці тому

Українці розробили розумний шолом для танкістів, який бачить крізь броню

Суспільство2 місяці тому

Як на Волині центр іпотерапії рятує діток із ДЦП

Технології2 місяці тому

Українець виробляє з очерету екопанелі для стін

NewСхід2 місяці тому

Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес

Економіка2 місяці тому

Як на вирощуванні хрону заробити 100 тисяч доларів

Економіка2 місяці тому

Садівник на Одещині заробляє на екзотичних фруктах

Суспільство2 місяці тому

Дві киянки відкрили благодійний магазин для порятунку онкохворих

Суспільство2 місяці тому

Крижане іглу в українських Карпатах: у Буковелі існує унікальний готель

Суспільство2 місяці тому

У Києві люди з інвалідністю печуть кекси для Google

Економіка2 місяці тому

У Сумах готують цукерки з гречки та смаженої цибулі

Суспільство2 місяці тому

Жителька Лисичанська підняла з руїн центр учнівської творчості

Економіка2 місяці тому

Крафтове печиво з Одеси купують в Ізраїлі, Німеччині і Штатах

Економіка2 місяці тому

В Україні побудували завод із фракціонування плазми крові

NewСхід2 місяці тому

Переселенка заснувала на Донбасі ранчо з биками

Економіка2 місяці тому

Сім українських заводів піднялись з економічного дна

Технології2 місяці тому

Українські школярі створили “вічний” блокнот

Технології2 місяці тому

Незрячий український програміст підкорив інтернет

Економіка2 місяці тому

Полтавська фабрика шкарпеток співпрацює із DISNEY

Технології2 місяці тому

Як український фермер кинув виклик агрохолдингам

NewСхід2 місяці тому

Переселенец создал легендарный бренд пива на старой лесопилке

Технології2 місяці тому

На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку

NewСхід3 місяці тому

Как священник-переселенец в Доброполье воду очищает

Технології3 місяці тому

Українці створили авіасимулятори, які продають у Німеччину за 900 євро

Суспільство3 місяці тому

Завдяки бандуристці про Україну заговорила Італія

Суспільство3 місяці тому

Скульптор із Коломиї майструє гігантських динозаврів

Суспільство3 місяці тому

Водять екскурсії: пенсіонер перетворив під’їзд у Києві на Версаль

Суспільство3 місяці тому

Як село стає центром українського мотоболу

NewСхід3 місяці тому

Переселенка организовала в Старобельске первый центр детского развития

NewСхід3 місяці тому

В Украине создали реабилитационный центр для раненых львов

NewСхід3 місяці тому

Житель Селидово уволился из шахты и делает мебель для Испании

NewСхід3 місяці тому

На Донбассе бывший химик основал сыроварню. Как у него получилось?

Економіка3 місяці тому

Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі

Суспільство3 місяці тому

Ветерани АТО організували англомовний театр

Суспільство3 місяці тому

Двійник Тараса Шевченка воює в 93-й бригаді на Донбасі

Технології3 місяці тому

У Славутичі спільнокоштом збудують сонячну станцію. Яка вигода?

Тренди